Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Itálii se dá vyhrát. Musíme věřit, dokud to jde, říká Hušbauer

Reprezentační záložník Josef Hušbauer | foto: Michal KrumphanzlČTK

7 2013
Na ponuré myšlenky není čas. Fotbaloví reprezentanti den po porážce 1:2 s Arménií už vyhlížejí utkání v Itálii, kde chtějí své šance na postup na mistrovství světa znovu pozvednout. "Nálada je teď nic moc, ale všichni víme, že musíme zvládnout ten úterní zápas," prohlásil třiadvacetiletý záložník Josef Hušbauer.

Z dosavadních sedmi kvalifikačních zápasů jste vyhráli jenom dva, a z toho jeden proti Maltě. Co vás vede k přesvědčení, že můžete zvítězit ve všech třech zbývajících zápasech?
Je to tak... Ale musíme věřit, dokud to jde. V kvalifikaci se nám moc nedařilo doma, ale venku to bylo lepší. Uvidíme, jak dopadne zápas v Itálii. To rozhodne. Kdybychom urvali tři body, tak je to pořád otevřené.

Ale je to reálné?
Určitě se tam dá vyhrát. Bulharsko tam taky odehrálo dobrý zápas a nebylo horším týmem. Stejně tak můžeme překvapit my. Vždyť doma jsme proti nim v červnu předvedli fantastický výkon.

Co na Itálii může platit?
Kdyby se nám povedl začátek jako proti Arménii, tak by to bylo super. Jen bychom potřebovali vstřelit první gól. Když ho dáme, tak se nám hned bude hrát líp.

Na hřištích soupeřů se vám v poslední době daří víc. Doma jste v kvalifikaci porazili jen Maltu. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Ne, pro to vysvětlení není. Tak to prostě někdy bývá. Znám to ze Sparty - někdy se nám víc dařilo doma a další sezonu jsme zase hráli líp venku.

Itálie je úřadující vicemistr Evropy. A vy tam musíte vyhrát.
Nic jiného nám nezbývá. Víme, že tam musíme vyhrát, jestli chceme postoupit.

Věříte, že tam můžete překvapit?
Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí. Itálie má sedmnáct bodů, což znamená téměř jistý postup. Ale my se musíme soustředit hlavně sami na sebe.

Proti Arménii se vám vůbec nedařily rohové a přímé volné kopy. Trénujete to hodně?
Před zápasem jsme to trénovali dost, ale bohužel se nám v tomhle ohledu nedařilo. Pár hlaviček jsme tam sice měli, třeba Tomáš Sivok, ale je pravda, že to extra šance nebyly. V tomto ohledu se určitě musíme zlepšit.

Podívejte se na sestřih zápasu Česko - Arménie 1:2.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze