Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Euro je cíl, do té doby nemám důvod z Boleslavi odcházet, řekl Skalák

REPREZENTAČNÍ ZELENÁČ. Zatímco v české lize patří k nejlepším, v reprezentaci má za sebou zatím jen jeden zápas. | foto:  Michal Šula, MAFRA

12 2015
Ve fotbalové reprezentaci patří k zelenáčům, který zatím odehrál jen jeden zápas. Ale 23letý Jiří Skalák i tak sní o tom, že se dostane do závěrečné nominace na červnové mistrovství Evropy. „Ale to je ještě daleko,“ řekl ofenzivní záložník, který se může objevit v úterní sestavě proti Nizozemsku.

Je pro vás mistrovství Evropy velké lákadlo?
Je to můj cíl, na který chci v téhle sezoně dosáhnout. Udělám pro to všechno.

Přemýšlíte o tom hodně?
Jsem rád, že v reprezentaci vůbec můžu být. Když dostanu šanci, tak musím předvést dobrý výkon. Taky musím pokračovat ve výkonech z poslední doby v lize. A nakonec třeba ani to nemusí stačit.

Budete brát Euro v úvahu i v případě nějaké zimní nabídky k přestupu?
Co bude v zimě, to teprve uvidím. Teď jsem šťastný v Mladé Boleslavi, kde bych rád zůstal.

I na jaře před Eurem?
Asi jo... V Boleslavi hrajeme kvalitní fotbal a do mistrovství Evropy nemám důvod odcházet, i když pak bych se v kariéře posunout chtěl. Ale nikdy nevíte, jak se to všechno vyvine. Teď můžu říkat, že zůstanu v Boleslavi, a pak přijde nějaká zajímavá nabídka. Takže možné je všechno, i když myslím, že do Eura budu v Boleslavi.

Hodně hráčů zamířilo do reprezentace ze Sparty, ale vy jste to měl přesně naopak. Do národního týmu jste se dostal až z Boleslavi.
Je to trochu zvláštní. Chtěl jsem hrát, tak jsem si vybral tuhle cestu. Alespoň je to příklad pro ostatní, že nejen ze Sparty se dá do reprezentace dostat.

Sparta na vás má předkupní právo. Co byste na její nabídku říkal?
Něco ve smlouvě je, ale přesně nevím. Když Sparta projeví zájem a domluví se s Boleslaví, tak já se takovým věcem nebráním. Spartu mám rád, vyrostl jsem tam, takže nemám důvod se návratu bránit. Ale v Boleslavi jsem opravdu šťastný a zatím bych chtěl zůstat.

V Boleslavi jste si vytvořil pozici tahouna.
Pro každého je lepší, když na něj spoluhráči spoléhají. Je to sice těžké, ale mně se takhle hraje líp, než když člověk jednou hraje a podruhé ne. Jsem rád, že jsem si v Boleslavi takovou pozici vybudoval.

Zato v reprezentaci si pozici teprve tvoříte. Vaší výhodou je, že můžete nastoupit hned na několika postech. Na kterém to v národním týmu pro vás může být nejlehčí?
Těžká otázka. Můžu nastoupit jako pravý a levý záložník nebo podhrot. Když bude zdravý Tomáš Rosický, tak hrát jako podhrot bude těžké. Těch možností je víc.

Kde vám to vyhovuje nejvíc?
Asi na pravé straně zálohy.

Třeba se budete moct předvést v úterý proti Nizozemsku.
V neděli jsme měli jen regenerační trénink a nácvik střelby, takže žádné náznaky nebyly. Uvidíme, jak se to do zápasu všechno vyvine.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze