Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nominace mě překvapila, sparťany popichovat nebudu, řekl Zmrhal

4 2016
Po pondělním tréninku fotbalové Slavie odjel s přítelkyní domů do Žatce, když se 23letý záložník Jaromír Zmrhal dozvěděl, že se poprvé v životě dostal do nominace české reprezentace. „Vůbec jsem to nečekal, je to pro mě obrovské překvapení,“ řekl.

Jste z pozvánky do reprezentace nadšený?
Moc! Vždyť já jsem nebyl ani v širší nominaci. O to víc jsem za tu pozvánku rád.

Daří se vám i Slavii, za kterou jste se trefil třeba v derby proti Spartě. Cítíte se ve formě?
Snad jsem si tu pozvánku svými výkony zasloužil. A jestli jsem ve formě? To ukážou až další zápasy. Teď jsme třikrát za sebou vyhráli, což je dobře, ale uvidíme, jak to bude pokračovat. Jak tady v reprezentaci, tak ve Slavii.

Nebudete za to derby sparťany popichovat?
Já tedy určitě ne. Jsem tady ze Slavie zatím sám, protože Milan Škoda ještě nedorazil (kvůli zranění - více zde), takže sparťani mají velkou převahu. Navíc je to sport a teď jsme v jednom týmu.

Jak proběhlo přivítání?
Byl jsem hodně nervózní. Přijel jsem v úterý ráno, všechno to bylo narychlo, že jsem si ani nestihl vybalit. Potkal jsem se kluky, ale s trenérem jsem ještě pořádně nemluvil. Pořád jsem trochu nervózní.

No vidíte, a teď si můžete zahrát proti Německu, které je úřadujícím mistrem světa.
Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak bych mu asi nevěřil. Vážně jsem nominaci nečekal, ale jsem za to moc rád. Německo je jeden z nejlepších týmů na světě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze