Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


A teď Manchester United, přál si liberecký hrdina Sýkora po hattricku

DRUHÝ. Jan Sýkora ukazuje, že právě vstřelil druhý gól. Pak přidal ještě třetí a završil hattrick. | foto: ČTK

25 2016
V létě po něm toužila mistrovská Plzeň, ale Liberec ho nepustil. Teď se ukazuje, jak prozíravé to bylo. Fotbalový záložník Jan Sýkora prožil v odvetě 4. předkola Evropské ligy proti kyperské Larnace zápas snů: při výhře 3:0 vstřelil v prvním poločase čistý hattrick. S jeho výrazným přispěním Liberec podruhé za sebou postoupil do základní skupiny.

„Je to jeden z mých nejlepších dnů ve fotbale,“ říkal nečekaný kanonýr Sýkora, který se několik hodin před utkání s Larnakou navíc dozvěděl, že ve svých 22 letech dostal poprvé v životě pozvánku do reprezentace.

Nepřipadáte si jako ve snu?
Může to tak vypadat. Ale já vím, čím jsem si prošel a jak si za vším jdu, takže to, co se děje teď, je oprávněné. Je to odměna za to, co fotbalu dávám.

Který z těch vašich gólů byl nejtěžší?
Víceméně nebyl těžký ani jeden. Před tím prvním mi to Milan Baroš dal přímo před branku, před druhým to samé Egon Vůch a před třetím jsem šel sám na gólmana. Těžkou práci, že bych třeba obešel tři hráče, jsem neměl. Jsem rád, že mi to kluci takhle připravili.

Dal jste vůbec někdy předtím hattrick?
Nevím, možná tak v minižácích.

Dříve jste hrál v obraně, teď v záloze s útočnými úkoly. Vyhovuje vám to tam víc?
Hrál jsem tam už v Larnace a trenér se mnou byl spokojen, tak jsme to zopakovali a vyšlo to. Rozuměl jsem si uprostřed s Breitem i Folprechtem a vpředu s Milanem Barošem. Do rozehrávky jsem se moc nezapojoval. Měl jsem za úkol doplňovat Baryho, zabíhat za něj a sbírat sklepnuté balony. Jsem rád, že se to povedlo.

Čekal jste, že odveta s Larnakou bude tak jednoznačná záležitost pro Liberec?
To vůbec ne. Věděli jsme, že Larnaka je dobrá na míči a snažili jsme se využít její nedostatky. V prvním poločase nám v ofenzivě vyšlo úplně všechno. Trenér gólmanů Štěpán Kolář mi před zápasem předpověděl, že dám určitě gól. Říkali jsme si, že kdybychom tak do poločasu vedli dva nula, bylo by to super. A bum: bylo to 3:0. To nečekal nikdo. Díky gólům jsme se uklidnili, nezmatkovali jsme a postup jsme si pohlídali.

Koho byste si přál v pátečním losování do základní skupiny Evropské ligy?
Já osobně bych si přál Manchester United, jinak je mi to víceméně jedno, ale do toho Manchesteru bych se podíval rád...

Co s vámi udělala pozvánka do reprezentace pár hodin před zápasem?
Jsem za ni vděčný. Nějaké malé náznaky, že by se to mohlo povést, jsem měl, ale nechal jsem to být a snažil se soustředit na každý zápas s Libercem. I teď už mám v hlavě nedělní zápas v Příbrami, teprve pak začnu myslet na reprezentaci.

V létě se mluvilo o vašem přestupu do Plzně. Teď jste asi rád, že jste zůstal v Liberci...
Já jsem nikdy nedával žádné signály, že chci z Liberce odejít. Byl jsem otevřený všemu, ale chtěl jsem, ať si to vyřídí vedení klubů mezi sebou. Ty věci pak padly a já jsem rád, že jsem v Liberci.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze