Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Nizozemsku se pokusíme o zázrak, řekl Rajnoch po porážce Liberce

Jan Rajnoch je jednou ze zimních posil Liberce. | foto: ČTK

20 2014
Zahrál si první "ostrý" zápas za fotbalový Liberec a po domácí porážce s Alkmaarem 0:1 byl hodně zklamaný. "Ale můžeme mít pocit ze slušně odvedené práce. Nebudeme věšet hlavu, za týden se v odvetě může stát cokoliv," řekl obránce Jan Rajnoch, jedna z libereckých zimních posil.

Jaký dojem jste měl ze hry Liberce?
Sehráli jsme to dobře takticky ze zajištěné obrany, do žádné obrovské šance jsme soupeře nepustili. Byl to pro nás první soutěžní zápas, takže jsme nečekali, že budeme soupeře válcovat. Naopak taktika byla stanovená tak, abychom neinkasovali a spíš si osahali, jak se tým dal po změnách dohromady. Což se nám celkem podařilo, bohužel jsme inkasovali v závěru ze standardní situace, o kterých jsme si před zápasem paradoxně říkali, že můžou rozhodnout v náš prospěch.

Co se v té osudné chvíli stalo?
Abych pravdu řekl, já jsem to ani moc neviděl. Držel jsem se se svým hráčem na vápně, a viděl jsem, až když balon letěl do branky.

Fotogalerie

Bylo znát, že se tým dával dohromady vlastně na poslední chvíli?
Myslím, že už to bylo lepší, ale musíme brát v potaz kvalitu soupeře. Alkmaar je zaprvé rozehraný, za druhé jsou dlouho pohromadě a holandská škola je vynikající. My jsme v jiné fázi, ale nechceme se vymlouvat. Určitě si představuju, že v sezoně budeme hrát jiný fotbal, víc po zemi. I teď jsme se dostali do slibných příležitostí, ale gól dal bohužel soupeř.

Nebylo to tím, že jste byli až příliš pasivní?
Nemyslím, my jsme předváděli aktivní obranu. Liberec i na podzim hrál na brejkové situace. Možná se nám ještě víc bude muset dařit držet balony vpředu. Co se týče obrany, myslím, že to bylo v pořádku až na tu poslední standardní situaci.

Co výsledek znamená pro odvetu?
Že se Alkmaaru nemusíme bát. Teď už nemáme co ztratit, takže si tam pojedeme užít atmosféru a pokusit se o zázrak. Pamatuju si, že když jsem hrál za Boleslav, s Palermem jsme taky doma prohráli 0:1 a nakonec jsme venku ještě postoupili na penalty, takže třeba se to podaří ještě jednou.Najdete na iDNES.czmobilní verze