Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Suárezova oběť: Nejsem pomstychtivý, trest je nepřiměřený

VÝMLUVNÉ GESTO. Giorgio Chiellini, obránce italské fotbalové reprezentace, ukazuje, že ho uruguayský protihráč Luis Suárez kousl. "Je směšné, že nedostal červenou kartu," řekl Chiellini v rozhovoru pro Rai TV. | foto: AP

27 2014
K tvrdému trestu pro uruguayského fotbalistu Luise Suáreze se poprvé vyjádřil italský obránce Giorgio Chiellini, tedy pokousaná oběť. Podle něj disciplinární komise FIFA přestřelila. Podobný názor má i legendární útočník Diego Maradona.

„Vždycky jsem respektoval rozhodnutí disciplinární komise, ale zároveň si myslím, že trest je nepřiměřený,“ uvedl Chiellini.

Toho Suárez kousl v zápase základní skupiny Itálie - Uruguay (0:1). Rozhodčí si přestupku nevšiml, ale disciplinárka trestala dodatečně a velmi tvrdě.

Útočník bude čtyři měsíce úplně bez fotbalu, za národní mužstvo pak nesmí hrát v devíti zápasech. FIFA mu navíc zakázala vstup na stadiony a přítomnost na hotelu uruguayské reprezentace. Navrch dostal pokutu sto tisíc švýcarských franků, což je v přepočtu 2,2 milionu korun.

Je trest pro Luise Suáreze adekvátní?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 29. června 2014. Anketa je uzavřena.

Ano, sedí to 12189
Ne, je příliš tvrdý 2095

„Nejsem pomstychtivý a vůči Suárezovi necítím žádnou nenávist. Ten incident se stal na hřišti a tím to pro mě skončilo,“ pokračoval Chiellini. „Myslím na Luise a jeho rodinu, teď je čeká hodně těžké období. Doufám, že mu alespoň dovolí zůstat se spoluhráči.“

Za přehnaný považuje trest také bývalý útočník Diego Maradona, jenž události mistrovství světa glosuje na stránkách novin i v televizi.

„Ten trest je ostudný. Koho zabil, že dostal takový trest? Proč ho rovnou nepošlou na Guantánamo,“ zlobil se mistr světa z roku 1986.

Kousej! našeptává ďáblík Suárezovi v komixu:

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze