Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve vedení FIFA jsou staříci, řekl Maradona a pustil se i do Pelého

Bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona je hodně temperamentní. | foto: AP

18 2013
Nejlepším fotbalistou 20. století nebyl Pelé a ve vedení FIFA jsou neschopní staříci. Takové poselství vyslal do světa legendární Diego Maradona, který ve svém posledním prohlášení volil hodně ostrá slova.

"V roce 2000 jsem vyhrál anketu Hráč století, ve které hlasovali lidé. A Pelé skončil druhý. No a druhý byl také v anketě o nejlepšího brazilského sportovce. Tehdy skončil za Ayrtonem Sennou. Takže jeho ocenění FIFA stojí za prd," citoval Maradonu fotbalový web Goal.com.

FIFA, tedy Mezinárodní fotbalová asociace, vyhlašovala nejlepšího hráče 20. století na konci roku 2000.

TRENÉR. Argentinský kouč Diego Maradona diriguje své hráče během čtvrtfinále.

Diego Maradona

POZDRAV OD LEGENDY. Finále Afrického poháru národů si nenechal ujít ani...

Pelé

Původně měla anketa probíhat jen na internetu, kde nejvíc hlasů získal Maradona. Jenomže kvůli kritickým hlasům, že tento způsob hlasování zvýhodňoval šikovného Argentince (Pelé i jeho fanoušci jsou starší, a tudíž tak neumí s internetem), vybírala vítěze také speciální komise. A ta přiřkla titul Pelému.

Maradona dluží miliardu

Diego Maradona dluží v Itálii na daních 39 milionů eur (miliardu korun), uvedli v pátek daňoví úředníci. Jeden z nejlepších fotbalistů historie hrál na Apeninském poloostrově v letech 1984-91 a z tohoto období mají pocházet dluhy na daních.

"Rozdával jsem tu jen lásku a krásný fotbal. Nikomu jsem nic neudělal a teď mě v daňové zemi Itálii pronásledují," postěžoval si Maradona. Při předchozích návštěvách Itálie úředníci zabavili Maradonovi dvoje hodinky a diamantové náušnice. ČTK

Ocenění Hráč století FIFA si tak oba hráči kuriózně rozdělili. Což dodnes Maradona nerozdýchal.

A právě vůči FIFA volil Maradona další kritická slova: "Všem lidem ve vedení FIFA je přes devadesát pět. Když tihle staříci ani nemůžou řídit auto, tak jak můžou řídit světový fotbal?"

Dvaapadesátiletý Argentinec nekritizoval Pelého poprvé. Podobně mluvil už několikrát.

"Myslím, že nejlepším fotbalistou všech dob jsem já. I moje máma říkala, že Pelé hrál v době, kdy se hráči na hřišti ani nemuseli pohybovat," utahoval si Maradona ze svého rivala na začátku letošního roku. "Víte, já srovnání s Pelém nemám rád. A to kvůli těm hloupým řečem, které občas vede. Myslím, že to dělá vždycky, když si vezme špatné prášky."

"Hloupými řečmi" měl na mysli třeba Pelého výrok, že brazilský útočník Neymar je lepší než Lionel Messi, čtyřnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu roku.

Kdo je nejlepším fotbalistou všech dob?

celkem hlasů: 968

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 21. října 2013. Anketa je uzavřena.

Někdo jiný 404
Pelé 287
Diego Maradona 277
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze