Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Limberský před Islandem: Déšť a zimu vstřebáte, ale vítr je nepříjemný

David Limberský | foto: Reuters

10 2015
Letní dovolenou bude mít David Limberský jen týden. Sezonu mu totiž protahuje páteční zápas fotbalové reprezentace a krátce nato už se bude muset hlásit v Plzni. „Ale myslím, že máme dostatek sil, abychom zápas na Islandu zvládli,“ řekl krátce předtím, než spolu se svými spoluhráči ve středu odpoledne nastoupil do letadla.

Máte za sebou období oslav - titul, rozlučka Pavla Horvátha... Jaký byl skok zpátky do pracovního procesu?
Titul jsme oslavili už po osmadvacátém kole, takže jsme měli dostatek času na regeneraci. A rozlučka Pavla Horvátha byla ve vší počestnosti - na hřišti a pak večeře. Hned druhý den jsme se hlásili na srazu reprezentace.

Takže vám nevadilo, že se musíte vrátit k tréninku?
Je to realita. Červnový reprezentační termín není šťastný asi pro nikoho, ale každý to má stejné. I tak se připravíme co nejlíp.

Ale asi kvůli tomu nebudete mít úplně dlouhou dovolenou, ne?
Kluci začínají už v pondělí 15. června. My, co jsme v reprezentaci, o týden déle. Volno není dlouhé, ale budu si chtít odpočinout. Pak nás s Plzní čeká ostrý start - kvalifikace Ligy mistrů, Superpohár a začátek ligy.

Bude vám těch pár volných dnů stačit?
Není to moc, uvítal bych třeba o týden déle, ale na druhou stranu už jsme to s Plzní za posledních pět let zažili několikrát. Měli jsme jen krátké volno a stejně jsme to zvládli.

Kam se chystáte na dovolenou?
Jedeme s přáteli a rodinami na sever Itálie. To je jediný relax, který zažiju. Ale už v tom týdnu budu muset třikrát běhat na sporttester. Takže ta dovolená je opravdu hodně krátká.

Teď cestujete na Island, kde je kolem šesti stupňů Celsia. Jak se vám zamlouvá přesun z tepla do zimy?
Pro Islanďany to možná bude trochu výhoda, protože jsou na takové počasí zvyklí. Ale pokud tam není mráz, tak se to dá zvládnout. Každý už v podobném počasí hrál, takže se s tím popasujeme dobře.

Připravovali jste se na ty podmínky, které tam budou panovat?
Chystali jsme se hlavně na hru Islandu, na počasí ne. V únoru a březnu je počasí podobné i v Česku.

Třeba Petr Čech vzpomínal na silný vítr.
Vítr je v tomhle ohledu nejhorší. Déšť i zimu vstřebáte, ale vítr je nepříjemný, protože nevíte, kam až doletí míč. Je to těžké. V kombinaci s jejich auty a standardkami to bude hodně nepříjemné. Tak snad vítr bude co nejmenší.

Připravovali jste se na standardní situace hodně?
Příprava se týkala hry, ale samozřejmě i standardních situací. A také dlouhých autů, které mají opravdu hodně nebezpečné. Trápili nás tím i v listopadovém domácím zápase (2:1).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze