Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Limberský nebude v nominaci reprezentace, naznačil šéf FAČR Pelta

David Limberský na tréninku české fotbalové reprezentace | foto: Ladislav Němec, MAFRA

21 2015
Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta naznačil, že David Limberský nebude kvůli nehodě v opilosti a následným nevhodným gólovým oslavám v nejbližší nominaci české reprezentace.

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Pelta to řekl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.cz.

Pelta o kauze „Limberský“

„Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva.“

„Mluvil jsem o tom s trenérem Pavlem Vrbou, který na to má vlastní názor. Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva,“ uvedl Pelta.

Znamená to, že Limberský kvůli autonehodě pod vlivem alkoholu a následným nevhodným oslavám při zápase v Příbrami dočasně končí v reprezentaci?

Na přímý dotaz Martina Veselovského odpověděl Pelta vyhýbavě. Jako by právě řekl víc, než původně zamýšlel.

„Přijde čas, kdy jasně řekneme postoj vedení FAČR směrem k Davidu Limberskému,“ poznamenal nejvyšší muž českého fotbalu pro DVTV.cz.

A dodal: „Vadí mi spíš Limberského následná reakce při zápase v Příbrami, kdy si z toho nepřímo dělal srandu. To je mi nepříjemné. Během nejbližších dnů padne rozhodnutí.“

Český fotbal volil předsedu na příští čtyři roky. A první mužem asociace se

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta

Česko už má postup na Euro 2016 jistý

Nejbližší nominace české reprezentace bude příští týden v úterý odpoledne. Trenér Vrba oznámí jména hráčů, s nimiž počítá na zápasy proti Turecku
(10. října) a v Nizozemsku (13. října).

Pelta o kauze „Limberský“

„Přijde čas, kdy jasně řekneme postoj vedení FAČR směrem k Davidu Limberskému.“

Národnímu týmu sice půjde o první místo v kvalifikační skupině, ale přímý postup na mistrovství Evropy 2016 už má jisté.

Na seznamu reprezentantů podle všeho bude chybět Limberský. V zákulisí se o tom mluvilo už v předchozích dnech, ale až v pondělí odpoledne to naznačil i Pelta.

Jak dlouho bude Limberský v reprezentaci chybět, není v tuto chvíli jasné. Jen na říjnovém srazu? Nebo dokud se jeho případ oficiálně nedořeší? Každopádně nelze čekat, že by chyběl i na mistrovství Evropy, které příští rok v červnu hostí Francie.

Fotbalová asociace k Peltovým slovům nyní nic dodávat nebude. Vyjadřovat se nebude ani Viktoria Plzeň, kde Limberský působí. Sám hráč v posledních dnech s médii nekomunikuje - před novináře od nehody nepředstoupil ani po jednom ze tří soutěžních zápasů.

K Limberského prohřešku se před pár dny pro YouTube účet české reprezentace vyjádřil také přímo Vrba: „Vysvětlili jsme si s Davidem určitá pravidla, která chci, aby hráči dodržovali. Určitě to nechceme smáznout, určitě se k tomu nějak postavíme. Máme na to svůj názor a veřejnost včas nějaké další kroky pochopí.“

Nejdřív bouračka, pak nevhodná oslava gólu

Plzeňský a reprezentační levý obránce nedávno boural na pražském Smíchově. Byl pod vlivem alkoholu - policisté mu naměřili přes 1,5 promile - a z místa nehody se navíc snažil utéct. Nikdo nebyl zraněn (více zde).

Pelta o kauze „Limberský“

„Vadí mi spíš Limberského následná reakce při zápase v Příbrami, kdy si z toho nepřímo dělal srandu. To je mi nepříjemné.“

Vedení klubu udělilo Limberskému nejvyšší pokutu v historii Viktorie Plzeň, sebralo mu kapitánskou pásku a navíc vyhlásilo nulovou toleranci pro disciplinární prohřešky (více zde).

Další postihy můžou následovat. Policie případ vyšetřuje a Limberskému za nehodu pod vlivem alkoholu hrozí v krajním případě dokonce vězení...

„Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl - a to trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. Ale i tak se o to pokusím,“ zkroušeně vzkázal Limberský.

Fotogalerie

Dva dny nato však skandál sám nevhodně připomněl. Když po deseti minutách ligového zápasu v Příbrami (4:0) vstřelil úvodní gól zápasu, oslavil ho kontroverzním gestem - napodoboval kroucení volantem, jako by řídil auto.

Plzeň se od gólové oslavy svého bývalého kapitána distancovala. Vedení mužstva mělo s Limberským další pohovor a upravilo interní pravidla, aby se podobné incidenty neopakovaly (více zde).

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze