Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Číslem jedna je Limberský, říká Pudil, který ho může nahradit

Český reprezentant Daniel Pudil | foto: Michal ŠulaMF DNES

14 2014
Po více než dvou letech se může znovu prodrat do základní sestavy české fotbalové reprezentace. Levý obránce Daniel Pudil je před nedělním zápasem proti Islandu hlavní alternativou za zraněného Davida Limberského. „Nacvičovali jsme různé varianty, ale o sestavě ještě jasno není,“ upozornil.

Připravoval vás trenér Pavel Vrba na to, že právě vy budete náhradou za zraněného Davida Limberského?
To určitě ne. Na té pozici můžou nastoupit tři hráči. Pořád je všechno otevřené a žádná konkrétní jména nepadla. Připravit se musí každý z nás.

Ani z tréninkových variant jste nezískal pocit, jestli nastoupíte právě vy?
Vážně, záleží na trenérovi, koho na ten post levého obránce postaví. Možná něco uvidíme na tom posledním, sobotním tréninku.

Cítíte alespoň, že teď máte do základní sestavy blízko?
David Limberský odehrál ty předchozí zápasy kvalitně a pro trenéra je škoda, že tu s námi není. Ale ano, teď je ta šance asi největší. Pokud opravdu nastoupím, tak se budu snažit hrát jako v klubu - tam se sezona vyvíjí dobře.

Pamatujete, kdy jste v základní sestavě reprezentace nastoupil naposledy?
Asi v baráži o mistrovství Evropy proti Černé Hoře, ne?

Později, v květnu 2012 v přípravě proti Izraeli.
To ani nepočítám. Byl to zápas před mistrovstvím Evropy, ale už dávno bylo rozhodnuto, že na Euro nepojedu. Sice se říkalo, že se to tímhle zlomilo, ale o tomhle zápase to vůbec nebylo. Ale to už je teď jedno.

Vy jste přišel nejenom o poslední Euro, ale také o to předchozí. Berete současnou kvalifikaci jako jednu z posledních šancí?
Je mi devětadvacet a moc dalších kvalifikací být nemusí. V nároďáku jsem vždycky byl a jsem rád. I když hraje v základní sestavě David Limberský, tak mi to nevadí. Je to reprezentace a jsou tady nejlepší hráči z celé země. Jsem pyšný, že jsem tady taky.

Kdybyste nastoupil, existuje šance, že byste v sestavě zůstal i v dalších zápasech?
Nemyslím, že by se toho moc změnilo. Číslem jedna na tuhle pozici je David Limberský a já to respektuju. S trenérem Pavlem Vrbou jsme se o tom bavili už před začátkem kvalifikace, kdy za mnou přiletěl do Londýna. Jednal se mnou na rovinu. Nemám s tím nejmenší problém.

Ve Watfordu nastupujete pravidelně. Dokonce patříte mezi nejvytíženější hráče týmu. Jak se cítíte?
Zápasů máme hodně, ale každý hráč radši hraje, než trénuje. Navíc nějaký čas na regeneraci máme.

Ale v posledních dvou zápasech jste prohráli.
Ve druhé anglické lize může nějaká porážka přijít vždycky. Jsme pátí, ale jen tři body za prvním. Hned další víkend to můžeme napravit, protože doma hrajeme proti prvnímu Derby County.

Trošku úsměvné je, že se u týmu během podzimu vystřídali už čtyři trenéři.
To je pravda. Ale i tak se pořád držíme nahoře. První trenér Giuseppe Sannino skončil, ani nevím proč. Pak přišel Óscar García, ale měl problémy se srdcem a po prvním zápase se rozhodl, že skončí. Zdraví je přednější. Místo něj nastoupil Billy McKinlay, ale taky vydržel jen pár dnů. Teď máme Slavišu Jokanoviče.

Věříte, že tentokrát postup do Premier League vyjde?
Rád bych věřil, ale je tam patnáct týmů, které chtějí postoupit. Když zaváháte, nedaří se třeba měsíc, tak můžete zpackat celou sezonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze