Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbal z Turecka v televizi nebude

27 2006
Praha - Už je téměř jisté, že středeční přípravu českých fotbalových reprezentantů v tureckém Izmiru nebude vysílat žádná z českých televizních společností. "Zástupci České televize, Novy i Primy dostali nabídky, ale nikdo o přenos přípravného zápasu Turecko - Česko zájem neprojevil," sdělil Jan Kinda, šéf marketingové společnosti STES.

Kindova firma obchoduje mimo jiné s fotbalovými televizními právy a je schopná zprostředkovat i přenosy ze zahraničí.

"Umíme se k vlastníkům televizních práv zahraničních zápasů dostat a tato práva doma nabídnout ke koupi. To byl i případ přípravy národního mužstva v Turecku. Samozřejmě mluvíme o utkání prvních týmů od osmi večer," poznamenal Kinda.

"Extrémně drahý by takový přenos nebyl, ale komerční televize i veřejnoprávní vysílají pořady, jejichž sledovanost je proti fotbalu obrovská," poznamenal Kinda.

Ve středu v čas fotbalového zápasu vysílá Česká televize na prvním programu rodinný seriál Náves a poté Všechnopárty, dvojka připravuje ohlédnutí ZOH 2006 Turín - vrcholy her. Na Nově jde ve středu od 20.00 film Jak básnící neztrácejí naději, na Primě poběží VyVolení.

Tedy všechno pořady, které, pokud jde o sledovanost, dají fotbalu lehce na frak.

"U České televize je ještě jakás takás naděje, že až se vrátí vedení sportovní redakce z Turína, tak svůj původní zamítavý postoj přehodnotí. Je možné, že během úterka a středy by se situace mohla změnit. Koneckonců přenos se dá koupit i nedlouho před zápasem," dodal Kinda.

Připomněl tak kousek svého předchůdce ve funkci Jaroslava Vacka, dnešního místopředsedy fotbalového svazu. Ten v květnu 1991 koupil práva na přímý přenos kvalifikačního zápasu Albánie - ČSFR (0:2) přímo na stadionu pár desítek minut před výkopem.

z obou středečních zápasů v Turecku (17.00 a 20.00) přineseme on-line reportáže

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze