Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Suchý dostal kvůli sporu s agentem pokutu 40 tisíc korun

Marek Suchý | foto:  Michal Šula, MAFRA

11 2016
Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala reprezentanta Marka Suchého pokutou ve výši 40 tisíc korun. Obránce švýcarské Basileje tak byl potrestán za maření úředního rozhodnutí vydaného arbitrážní komisí, protože stále nevyřešil spor se svým bývalým agentem Pavlem Vandasem.

Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.

Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje částku 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá a případ je v současnosti u civilního soudu.

Vandasovi dala za pravdu arbitrážní komise FAČR, disciplinárka ale Suchého zpočátku nemohla trestat, protože nebyl členem FAČR. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace.

Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na konci podzimu znovu celou kauzu předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále nebyl vyřešen, zahájila s hráčem v lednu řízení.

Na dnešním zasedání, na které dorazil Suchý v přítomnosti právní zástupkyně Jany Fráňové, ho komise potrestala za to, že nerespektoval rozhodnutí arbitrážní komise. Mohla mu udělit pokutu až 50 tisíc korun, nebo mu zastavit činnost.

Disciplinárka dnes zároveň dala pokutu 20 tisíc korun kapitánovi Mladé Boleslavi Lukáši Magerovi za vyloučení v přípravném duelu v Salcburku. Třiatřicetiletý záložník byl vyloučen po dvou žlutých kartách za zakopnutí míče a následné poznámky na adresu rozhodčího.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze