Karim Benzema (vpravo) z Realu Madrid slaví gól, blahopřeje mu Gareth Bale.

Karim Benzema (vpravo) z Realu Madrid slaví gól, blahopřeje mu Gareth Bale. | foto: AP

Real překonal rekord v sérii výher, Barcelona rozhodla v 94. minutě

• 6
Tolik výher v řadě dosud žádný tým Realu Madrid v historii nenasbíral. Cristiano Ronaldo a spol. si ve 13. kole španělské ligy připsali šestnácté soutěžní vítězství za sebou a překonali klubový rekord. Stejně jako v úterý v Lize mistrů proti Basileji ovšem vyhráli těsně, Málagu porazili na jejím hřišti 2:1. O gól vyhrála i Barcelona, ten jediný vstřelil ve Valencii v 94. minutě Sergio Busquets.

V čele tabulky se nic nemění, zvítězily všechny čtyři nejlepší týmy. Třetí Atlético porazilo La Coruňu 2:0 a čtvrtá Sevilla deklasovala Granadu 5:1. Real Madrid vede před Barcelonou dál o dva body.

Nejlepší střelci

20 gólů - Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

11 - Neymar (Barcelona)

10 - Lionel Messi (Barcelona)

9 - Carlos Bacca (Sevilla)

8 - Karim Benzema (Real Madrid)

Real poslal do vedení v 18. minutě Karim Benzema, jemuž před bránu přesně přihrál Cristiano Ronaldo. Portugalský reprezentant poprvé v kariéře asistoval ve čtyřech ligových utkáních v řadě a s Benzemou tvoří produktivní dvojici. Na gól Francouzi přihrál už čtrnáctkrát.

Na 2:0 zvýšil v 83. minutě tvrdou střelou Gareth Bale, další gólovou asistenci si připsal Ronaldo, jenž poprvé od 12. ledna neskóroval v ligovém zápase, který odehrál celý.

V závěru, když Real dohrával bez vyloučeného Isca, už pouze zkorigoval stav útočník Málagy Roque Santa Cruz.

Už dvakrát se v této sezoně Messimu a spol. stalo, že neskórovali. Ofenziva strádala i tentokrát, než ji v 94. minutě spasil svým prvním gólem v sezoně defenzivní záložník Sergio Busquets. Barcelona tak uspěla v neoblíbené destinaci: ve Valencii remizovala ve čtyřech z posledních sedmi utkání.

Páté vítězství z posledních šesti ligových zápasů vybojovalo Atlético Madrid, jež porazilo La Coruňu 2:0 a minimálně na pár hodin vystřídali na druhém místě Barcelonu.

Svěřence Diega Simeoneho poslal do vedení v 43. minutě dvacetiletý záložník Saúl, po přestávce přidal další gól Arda Turan.

Utkání se hrálo ve stínu rvaček fanoušků obou týmů, kteří se střetli ráno nedaleko stadionu Vicenta Calderóna.

Domácí příznivci hodili jednoho z fandů Deportiva do řeky Manzanares, odkud se ho povedlo vytáhnout a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice. Třiačtyřicetiletý muž podle médií utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy, byl silně podchlazen a po několika hodinách zemřel.

Výsledky 13. kola: San Sebastian - Elche 3:0 (3., 31. a 53. Vela), Getafe - Bilbao 1:2 (90.+1 Lafita - 36. San José, 90. Etxebarria), Espaňol Barcelona - Levante 2:1 (19. Caicedo, 34. García - 12. Morales), Málaga - Real Madrid 1:2 (90.+2 Santa Cruz - 18. Benzema, 83. Bale), Vigo - Eibar 0:1 (30. Manu), Atlético Madrid - La Coruňa 2:0 (43. Saúl, 55. Arda Turan), Sevilla - Granada 5:1 (24. a 79. Bacca, 65. Banega, 88. M’Bia, 90. Gameiro - 42. El Arábí), Córdoba - Villarreal 0:2 (24. Vietto, 70. Uche), Valencie - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Busquets), Almería - Vallecano 0:1 (86. Kakuta).