Eden Hazard (Real Madrid) vede míč v utkání s Deportivem Alavés. | foto: Reuters

Vaclík vychytal nulu při výhře Sevilly, Real Madrid potřetí v řadě ztratil

• 3
Fotbalisté Sevilly zvítězili i díky brankáři Tomáši Vaclíkovi v 11. kole španělské ligy na hřišti nováčka Huescy 1:0. V 83. minutě rozhodl Júsuf En-Nesjrí. Real Madrid podlehl Deportivu Alavés 1:2 a nevyhrál potřetí za sebou. Atlético Madrid vyhrálo ve Valencii 1:0 a šestým vítězstvím po sobě se bodově dotáhlo na vedoucí San Sebastian. Tým ze španělské metropole navíc sehrál o utkání méně.

Jedenatřicetiletý český reprezentant Vaclík chytal za Sevillu ve třetím soutěžním utkání po sobě a znovu oslavil výhru. Jeho konkurent Jasín Bunú, který nastupoval pravidelně od začátku sezony, je mimo hru kvůli koronaviru. Andaluský celek v La Lize naplno bodoval potřetí za sebou a je pátý. Huesca jako jediná v ligové sezoně nezvítězila.

„Odehráli jsme dobré utkání. Tři body jsme si zasloužili. Podařilo se nám dát gól a proti tak těžkému soupeři jsme i dobře bránili. Moc týmů tady vyhrávat nebude,“ řekl pro klubový web trenér Sevilly Julen Lopetegui.

Real bez zraněného kapitána Sergia Ramose poprvé inkasoval v páté minutě, kdy Luca Pérez z pokutového kopu nezaváhal. Proti královskému klubu se ve třetím kole po sobě kopala už pátá penalta, tedy stejný počet jako v předchozích 52 zápasech v soutěži. Čtyři minuty po pauze zvýšil Joselu, za domácí se v závěru prosadil Casemiro. Real ztrácí ze čtvrté příčky na vedoucí duo šest bodů, městský rival má navíc utkání k dobru.

O výhře Atlética ve Valencii rozhodl vlastním gólem v 79. minutě obránce Toni Lato. Madridský tým natáhl ligovou neporazitelnost na 25 zápasů a jako jediný v ligové sezoně nenašel přemožitele. Naposledy podlehl v únoru Realu.

„Velmi důležité tři body, vyhrát ve Valencii je hodně náročné. Pokaždé se proti ní hraje těžce. Předtím doma porazila Real (4:1) a proti Alavésu (2:2) vymazala dvougólové manko. Bylo vidět, že si díky tomu hodně věří,“ citoval web Atlética kouče Diega Simeoneho.

Elche remizovalo doma s Cádizem 1:1, přestože celý druhý poločas hrálo v deseti. Hosté ale v přesilovce pouze vyrovnali.

Sobotní výsledky 11. kola španělské ligy: Elche - Cádiz 1:1 (38. Boyé - 55. Álvaro), Valencie - Atlético Madrid 0:1 (79. vlastní Lato), Huesca - FC Sevilla 0:1 (83. En-Nesjrí), Real Madrid - Alavés 1:2 (86. Casemiro - 5. Pérez z pen., 49. Joselu).

Elche CF - Cádiz CF 1:1 (1:0)

Branky: 38. Boyé - 56. Á. Giménez. Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, García. ŽK:12. Verdú, 12. Boyé, 60. Milla, 64. Marcone - 54. Álex Fernández, 68. Jönsson. ČK:45+4. Boyé.

Elche CF Badía – Barragán, Verdú (C), González, Josema – Morente, Luismi (57. Guti), Marcone (90. Mfulu), Boyé – Carrillo (57. Fidel), Milla.

Cádiz CF Ledesma – Carcelén, Fali (58. Alcalá), Mauro, Espino – Salvi (C) (67. Adekanye), Jönsson, Álex Fernández (67. Bodiger), Izquierdo (21. Perea) – Á. Giménez, Malbašić (58. Pombo).

Valencia CF - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Branky: 79. Lato. Rozhodčí: De Burgos – R. Díaz, Núñez. ŽK:28. Račić, 57. Guillamón - 43. Saúl, 62. Á. Correa, 76. M. Llorente, 81. Félix, 83. Koke.

Valencia CF Doménech – Wass (84. Jason), Paulista, Guillamón (57. Mangala), Lato – Musah (70. T. Correia), Soler, Račić, Guedes – Gómez (70. Gameiro), M. Vallejo (71. Sobrino).

Atlético Madrid Oblak – Savić, J. Giménez, Hermoso – Trippier, Koke, Saúl (60. Carrasco), Lodi (46. Félix) – M. Llorente, Lemar (65. Kondogbia) – Á. Correa (65. Vitolo).

SD Huesca - Sevilla FC 0:1 (0:0)

Branky: 83. Nasjrí. Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López. ŽK:22. Míchel, 53. Seoane, 88. Insua - 23. Rekik, 45+1. Julen Lopetegui, 59. Jordán.

SD Huesca Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Insua, Siovas, Galán – Seoane (60. Ferreiro), Mosquera, M. Rico (C) – B. García (72. Ontiveros), Mir, Sandro Ramírez (72. Okazaki).

Sevilla FC Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Rekik (64. Aleix Vidal) – Jordán (64. Rakitić), Fernando, Ó. Torres (74. Nasjrí) – Munir (86. Gudelj), L. de Jong (74. Óscar Rodríguez), Ocampos.

Real Madrid CF - Deportivo Alavés 1:2 (0:1)

Branky: 86. Casemiro - 6. Lucas Pérez, 50. Joselu. Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Escuela. ŽK:19. Casemiro, 62. Kroos - 68. Rioja, 77. R. Duarte, 87. Méndez.

Real Madrid CF Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (70. F. Mendy) – Modrić (71. Ödegaard), Casemiro, Kroos (71. Isco) – Asensio (63. Vinícius Júnior), M. Díaz, E. Hazard (29. Rodrygo).

Deportivo Alavés F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte, Rioja (88. López) – Jota, Battaglia, Pina (78. Méndez) – Joselu (90+1. Deyverson), Lucas Pérez (88. Sainz).