Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nezbývá než věřit, že to proti Holanďanům bude lepší, říká Kadlec

Miroslav Kadlec | foto: Profimedia.cz

4 2014
Bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec po přípravném utkání s USA prohlásil: "V první půli to byl spíš zakřiknutý výkon, jemuž chybělo sebevědomí. Všechno bylo špatně, na druhou stranu bych se prohrou 0:1 přiliš nezabýval."

Hlavním důvodem pro toto tvrzení je podle Kadlece fakt, že se reprezentanti ve druhé půli zlepšili. I když přiznává, že to bylo částečně ovlivněné výkonem Američanů.
 
"Neměli jsme výrazného útočníka, což bylo markantní. Je sice pravda, že jsme začali víc riskovat, ale Američané se uklidnili gólem v závěru poločasu a hráli v pohodě. Uvidíme, co proti Nizozemsku předvede uzdravený Lafata. Těžko říct, jestli přinese zlepšení," přemítá Kadlec.
 
Pokud jde o šance národního týmu ve druhém poločase, je Kadlec přesvědčen, že za jejich neproměňováním nestojí umění malého amerického gólmana.
 
"Jak zlikvidovaná střela Krejčího, tak pokusy Řezníka a nakonec i Pudila nebyly žádnou velkou genialitou amerického gólmana. Spíš to bylo neuměním našich hráčů, kteří nedokázali najít skulinku v americké obraně," míní Kadlec. "Vůbec to není o tom, že jejich gólman chytal dobře, spíš to bylo o tom, že naši střelci byli neschopní."
 
K inkasovanému gólu Kadlec poznamenal: "Takovou situaci musí vyhodnotit především gólman Čech, který míč rozehrává. A samozřejmě má vinu i Darida, jemuž míč příliš odskočil. Spojily se dvě chyby, které znamenaly inkasovanou branku. Myšlenka to sice byla dobrá, ale risk tady byl obrovský," míní Kadlec.
 
Ten je přesvědčený, že kvalitnější byla sestava ze druhého poločasu. "Přišly výrazné šance a to je důležité. Nezbývá než věřit, že zatímco generálka nevyšla, o to lepší bude premiéra."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze