Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zápasy s Dánském a Německem jsme zvládli se ctí, říká trenér Dovalil

Jakub Dovalil | foto: Petr ČubaniDNES.cz

18 2014
"Prověrka s těžkým soupeřem a se solidním výsledkem. V první půli jsme byli lepší, ve druhé nás už Němci přehrávali," řekl po remíze 1:1 v přípravném duelu s Německem trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil.

„Ale jak říkám, výsledek je pro nás dobrý, především vzhledem k tomu, že jsme nemohli nasadit ty nejlepší, například Kadlece, který měl teplotu, a Petráka, jenž si natáhl zadní stehenní sval.“

Vzhledem ke zraněním a nemocem vás zbylo z původních pětadvaceti pouhých sedmnáct.
Věděli jsme, že Německo bude těžký soupeř. Nakonec to těch sedmnáct statečných zvládlo. Ještě ve druhé půli měl Jánoš velkou šanci. Zápasy s Dánskem a Německem nebyly jednoduché, ale jak říkám, zvládli jsme to se ctí.

V poslední době jste musel pokaždé někoho oželet.
Je to taková zvláštní generace, je pravda, že jsme ani jednou nebyli kompletní. Ale všichni včetně doktorů se tím zabývají.

Uvažujete o nominaci Kadeřábka, Krejčího a Vydry. Jak to s tímto záměrem vypadá?
Od žádného hráče jsme neslyšeli, že by za jedenadvacítku hrát nechtěl. Takže uděláme všechno, aby s námi všichni, které v nominaci budeme chtít, opravdu byli.

Jakým způsobem to uděláte?
Áčko hraje 12. června na Islandu a jednadvacítka 17. června první zápas Eura s Dánskem. Takže záleží jen na domluvě s kluby. Já věřím, že to vyjde.

Kalas hrál proti Dánsku na kraji obrany, proti Německu na svém obvyklém místě stopera. Kam s ním vlastně počítáte?
Na stopera, Rád na sraz přijel a je rád, že má v nohách dva těžké zápasy. Bohužel, v Kolíně nad Rýnem teď nehraje.

Právě Kalas, a také Kadlec mají červené karty za poslední barážový zápas s Ruskem z před dvou let. Co s tím?
Myslím, že UEFA o nějakém omilostnění nebude chtít slyšet. Nejspíš si v prvním zápase s Dánskem budeme muset na Euru poradit bez nich.

Jak naše šance na Euru vidíte?
Je to ještě přes sedm měsíců a za tu dobu se může stát cokoli. Ale hrát na Euru s nádechem olympiády, protože čtyři nejlepší postupují do Brazílie, to je velký zážitek pro každého fotbalistu.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze