Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovácko se těšilo marně, fotbalová reprezentace s Vrbou nepřijede

Soví oči na stadionu v Uherském Hradišti českým a norským fotbalistů neposvítí. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

4 2013
Více než rok a půl už se fotbaloví fanoušci z celého Zlínského kraje těšili na blížící se březen 2014 a třetí zápas české reprezentace v Uherském Hradišti. Marně. Výkonný výbor Fotbalové asociace v úterý rozhodl o tom, že přípravný duel proti Norsku, který získal na atraktivitě debutem nového reprezentačního kouče Pavla Vrby, se nakonec bude 5. března hrát v pražském Edenu.

"Faktorů je více. Jedním z nich je určitě nový trenér, na kterého budou fanoušci zvědaví," uvedl generální sekretář Fotbalové asociace Rudolf Řepka, a z jeho slov je tak patrné, že na duel očekává víc než osm tisíc diváků, pro které je určený stadion v Hradišti.

Další dva důvody ukazují spíš na chyby vedení českého fotbalu v plánování doprovodných akcí a v komunikaci se soupeřem. Místo i termín totiž Fotbalová asociace oznámila už v dubnu 2012.

"Norové nás požádali, zda by se nemohlo hrát v Praze, protože se na zápas chystá hodně jejich fanoušků a do Uherského Hradiště by měli složité cestování," prohlásil Řepka. "A třetím důvodem je vyhlášení ankety Fotbalista roku, které proběhne dva dny před utkáním v Praze."

Pro ředitele fotbalového Slovácka Vladimíra Krejčího byla zpráva o přesunu utkání do Prahy překvapivá, dozvěděl se ji až z médií, do kritiky vedení asociace se však nepouští. "Mrzí mě to, ale věřím, že národní tým tady dřív nebo později uvidíme," reagoval Krejčí.

To připouští i sekretář Řepka: "Na Hradiště myslíme. Poté, co bude na konci února známý los kvalifikace mistrovství Evropy, budeme domlouvat další přípravná utkání, která jsme slíbili odehrát na Moravě," doplnil Řepka.

Podle svazového sekretáře by tak Hradišti zřejmě měl příští rok připadnout alespoň jeden přípravný duel Vrbovy reprezentace.

"Určitě by bylo vhodné otestovat slovácký stadion podobným zápasem předtím, než se tam bude hrát mistrovství Evropy hráčů do 21 let," připomněl Řepka, že Hradiště bude v roce 2015 hostit spolu s Olomoucí a Prahou vrcholný šampionát. "Česká jednadvacítka by v Hradišti taky mohla odehrát některé z přípravných utkání," dodal.

Právě příprava na blížící se mistrovství je nyní pro Hradiště prioritou. "Pracujeme spolu se svazem na tom, aby bylo zajištěné financování pro všechny úpravy stadionu, které budou potřeba. Příští rok bude pořádně hektický," tuší ředitel klubu Krejčí.

V Uherském Hradišti se seniorští reprezentanti představili zatím dvakrát. V přípravném utkání proti Srbsku, které zvítězilo 3:1, se v srpnu 2006 s národním dresem loučil kapitán Pavel Nedvěd. V září 2009 pak Češi v kvalifikaci mistrovství světa rozstříleli i díky čtyřem brankám Milana Baroše San Marino 7:0.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze