Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Polska šetří hráče, fanoušci proto chtějí vrátit peníze

Absence Roberta Lewandowského (vlevo) v dueĺu s Českem vyvolala nevoli fanoušků. | foto: Reuters

16 2015
Bouři nevole vyvolalo v Polsku rozhodnutí trenéra polské fotbalové reprezentace Adama Nawalka, že se v úterním přípravném zápasu s Českem, podobně jako jeho protějšek Pavel Vrba, rozhodl dát prostor širšímu kádru a šetří opory včetně kanonýra Roberta Lewandowského. Fanoušci dokonce žádají navrácení peněz za vstupenku.

„Chápu zklamání fanoušků, ale snažím se minimalizovat hrozbu zranění těchto hráčů. V poslední době hrají opravdu hodně zápasů a každá šance na odpočinek je pro ně důležitá,“ vysvětlil Nawalka na dnešní tiskové konferenci, proč pro zápas s Českem vedle Lewandowského uvolnil také Grzegorze Krychowiaka, brankáře Lukasze Fabiaňského a oporu v záloze Jakuba Blaszczykowského.

„Naštěstí máme velmi dobré hráče, kteří jsou schopni tyto opory nahradit. Lewandowski a Krychowiak jsou sice hráči světové třídy a nemáme za ně náhradu srovnatelnou jménem, ale v týmovém pojetí by to pro nás neměla být výrazná změna,“ dodal Nawalka.

Podobně je na tom prý i český tým, který rovněž nespoléhá na hvězdy, ale na týmové pojetí. „Pokud jde o organizaci hry, tak je český tým impozantní. Zápas od zápasu hrají lépe a lépe. Jejich vystoupení v kvalifikaci bylo skvělé. Jsem velmi rád, že se můžeme poměřit s takovým soupeřem,“ prohlásil Nawalka.

Zápas s Českem pro něj bude důležitý i z toho pohledu, že chce vidět hrát tým bez Lewandowského, aby byl připravený na to, kdyby kvůli zranění svou hvězdu postrádal. V posledních třech zápasech bez kanonýra Bayernu Mnichov totiž Polsko neskórovalo. „Chceme vidět, jak se bude jevit tým v jiném složení. Musíme mít v záloze i jiné varianty,“ dodal polský kouč.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze