Ještě se necítím v optimální formě, řekl Ďuriš po dvougólovém duelu

Plzeňský útočník Michal Ďuriš v duelu s Boleslaví | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2016
Na podzim nastřílel v nejvyšší české soutěži slovenský útočník Michal Ďuriš v dresu plzeňské Viktorie 11 gólů, což je téměř třetina všech branek, které dal obhájce titulu na podzim (34). A ve středečním přípravném zápase s norským Stabaekem na Maltě se znovu potvrdilo, jak je důležité mít Ďuriše na svojí straně.

Viktoriáni byli jasně lepší, ale v první půli žádnou ze tří šancí neproměnili. Teprve když trenér Krejčí po deseti minutách druhé části zamíchal sestavou, střídající Ďuriš dvěma góly rozhodl o výhře 2:0. Plzeňští fotbalisté tak poprvé v zimní přípravě porazili zahraničního soka.

Michale, jak těžký byl zápas proti Stabaeku?
My už jsme hlavně konečně chtěli vyhrát. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli, už jsme potřebovali zabrat. I když už zápas s Legií Varšava (2:2) jsme měli dobře rozehraný, ale nedotáhli jsme ho do vítězného konce.

I Norové ale tlaku dlouho vzdorovali. Čím si to vysvětlujete?
Oni dobře bránili. Na nás je pořád vidět, že jsme v přípravě. Taková ta lehkost malinko chybí. I do šancí se dostáváme možná hůř než jindy. Hlavně, že jsme to nakonec zvládli.

Vy jste se dvakrát trefil. Vypadá to, že se vás střelecká forma z podzimu drží. Cítíte to také tak?
Možná to to tak vypadá. Musím se ale přiznat, že já se ještě v úplně optimální formě necítím. Věřím však, že ty góly budou padat dál.

Na Maltě vás čeká ještě v sobotu generálka s ruským Těrekem Groznyj. Už máte v hlavách i ligový start na Slovácku?
Už se to blíží. Já věřím, že budeme dobře připravení. Příprava je dost dlouhá, už abychom vyběhli k prvnímu soutěžnímu zápasu.