Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň je nebezpečná po stranách, říká kouč AS Řím. Tottiho slíbit nemůže

Luciano Spalletti | foto: AP

14 2016
Před jeho příchodem atmosféra v tiskovém středisku Viktorie Plzeň zhoustla. Do místnosti se nahrnula snad dvacítka italských novinářů. Za pult před ně usedl Luciano Spalletti. Fotbalový kouč, jenž dovedl třikrát v řadě AS Řím na druhé místo v Serii A, aby v roce 2009 zamířil do ruského Petrohradu a na začátku roku před touto sezonou se vrátil.

A doma je zase druhý, v Evropské lize ho ve čtvrtek čeká Viktoria Plzeň. „Domácí mají velmi silné mužstvo, nebezpeční jsou hlavně po stranách. Musíme si dát velký pozor,“ varuje Spalletti před prvním zápasem Evropské ligy.

AS Řím neúspěšně bojoval o Ligu mistrů. Jak se na týmu podepsalo, že se musí spokojit jen s Evropskou ligou?
Liga mistrů je nejprestižnější soutěž, ale přišli jsme o ni. Pokusíme se teď napravit si reputaci v Evropské lize. I když je považována za druhořadou. Ale když budeme vyhrávat, může nám to přinést radost a úspěch.

On-line

Duel Plzeň vs. AS Řím sledujte v podrobné on-line reportáži.

V poslední době se zdá, že máte problémy v defenzivě. Zapracujete na zlepšení?
Statistiky mluví jasně a je potřeba hledat příčiny. Často jsme měnili sestavu, hledáme ideální složení obrany. Ve čtvrtek třeba nastoupí Fazio. Je to kvalitní fotbalista, ale zatím jsem mu nedával tolik prostoru. Na souhře to může být znát, ale šanci dostane.

Chystáte i další změny?
Nějaké budou. Někteří hráči nejsou v optimální kondici (Vermaelen) nebo je trápí zranění (Juan Jesus). Nemáme jen jedenáct hráčů. Kádr je dostatečně široký, abychom mohli prostřídat a rozložit síly. Důležité ale pro nás je vyhrávat. Ať už nastoupí kdokoliv.

Plzeňští fanoušci se těší na Tottiho. Můžete jim slíbit, že nastoupí?
To nemůžu. Uvidíme podle vývoje zápasu. I já se rád koukám na Tottiho. Je to fotbalový génius, ale musíme také přihlédnout k jeho věku. Je mu 39, občas potřebuje pošetřit síly.Najdete na iDNES.czmobilní verze