Penalty rozhodly o porážkách fotbalistů Karviné a Opavy

David Vavruška, trenér Opavy | foto: ČTK

23 2013
Fotbalisty MFK OKD Karviná a Slezského FC Opava ve 23. kole Fotbalové národní ligy srazily penalty. Soupeři jim z nich shodně dali po dvou gólech. Karvinští prohráli na hřišti Viktorie Žižkov 1:3, Opavští ve Varnsdorfu 0:2.

Čelit dvěma penaltám v jednom utkání je výjimečný jev. Leč Karvinští ani Opavští neměli výhrady.

"Při prvním souboji o míč jeden z domácích přepadl přes nohu našeho hráče, takže 60 ku 40 to penalta byla. Ta druhá byla stoprocentní za naši ruku," potvrdil karvinský trenér Josef Mazura. Nepamatuje však, kdy by jeho tým čelil hned dvěma pokutovým kopům v jednom utkání.

Karvinským ublížilo, že když ve 13. minutě po trefě Fischera vedli, nechali soupeře za dvě minuty po rohu vyrovnat. "To byla škoda, ale Žižkov je silný a má Kaloda, který se umí prosadit při standardních situacích," řekl Mazura.

Opavští po dvou penaltách prohrávali 0:2 už v 19. minutě. "Neotřásly ale s námi," podotkl opavský trenér David Vavruška. "Hráči dál bojovali, venku jsme sehráli jedno z nejlepších utkání. Škoda, že jsme nedali kontaktní gól."

Ve druhé půli ho vstřelili, jenže podle sudích z postavení mimo hru. "Ofsajd to nebyl, mohli jsme se chytit," řekl Vavruška.

Už ve středu Opavští v dohrávce 22. kola hostí od 18 hodin Znojmo.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17