Dobrý večer z Jablonce, vítáme vás u online reportáže z utkání 3. kola Evropské ligy. Soupeřem českého týmu je Astana, dlouhodobě nejlepší tým kazašské ligy.

Jablonec je za poslední měsíc nejlepším českým klubem. Po nečekaných zářijových ligových porážkách na hřišti Opavy a doma s Mladou Boleslavi v domácí nejvyšší soutěži vyhrál čtyřikrát za sebou se skóre 13:1. V Evropské lize proti Dynamu Kyjev se dokázal zvednout ze stavu 0:2 a urval remízu.

Astana je po dvou kolech na čele jablonecké skupiny se ziskem 4 bodů, Severočeši jsou s bodem poslední. Pokud chtějí reálně pomýšlet na postup, potřebují vyhrát.

Domácí trenér poslal na hřiště stejnou základní jedenáctku, která v sobotu znemožnila Příbram 6:0.

o hráči
90. min Kubista o hráči
Jovovič
o hráči
87. min Acosta o hráči
Chramosta
o hráči
57. min Ikaunieks o hráči

o hráči
46. min Mužikov o hráči
20 Almeida
Almeida
o hráči
89. min Murtazajev o hráči
Kabananga
o hráči
74. min Janga o hráči

Rozhodčí: Schörgenhofer - Gutschi, Riedel
Počet diváků: 4 909

FC Astana

První poločas skončil 1:1, na rychlý vedoucí gól Považance odpověděl po sedmi minutách Brazilec Henrique.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - FC Astana

1

Oba týmy podnikly v úvodní minutě útočnou akci. Tu hostující zastavil hlavičkou Lischka, domácí ztroskotali deset metrů za půlicí čárou.

3

Jovovič mohl ve vápně střílet, jenže si míč ještě zasekl, a tak mu ho hostující obránce ukopl. Škoda.

4

Jakub Považanec (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - FC Astana 1:0
Teď už to Jablonci vyšlo. Holešův centr prošel houštinou noh v malém vápně, kam si naběhl Považanec a střelou z první zamířil k tyči.

6

Jablonec pokračuje v aktivním přístupu, jeho útočnou akci zastavil útočným faulem Jovovič.

8

Domácí kombinují v kruhu uprostřed hřiště, míč je poslouchá.

9

Roh pro hosty.

10

Střelu Tomase vyrazil Hrubý na další roh Astany, po němž hlavičkoval nad horní tyč Zainutdinov.

11

Pedro Henrique (FC Astana) vstřelil gól. Jablonec - FC Astana 1:1
Hovorka podklouzl na pravé straně v souboji s Kabanangou, který po krátkém sprintu ostře odcentroval do vápna, kde Henrique nekompromisně zavěsil hlavou. Domácí vedli jen sedm minut.

14

Domácí se probili po pravé straně do vápna, jenže tam si nepohlídali ofsajdové postavení a asistent zvedl praporek.

16

Masopust napřáhl z uctivé dálky, jeho pokus zablokovali hosté ještě před šestnáctkou.

17

Holeš odcentroval z pravé strany na Jovoviče, který v záklonu hlavičkoval do boku místo na bránu.

20

Hosté drží na levé straně míč a v krátké chvíli třikrát po sobě vhazovali. A moc nechybělo, aby výsledek otočili. Tomasov byl sám před brankářem, jenže naštěstí pro domácí při pokusu o střelu podklouzl. Pak už Jablonečtí míč dopravili do bezpečí.

22

Po rohu Trávmíka zkoušel střílet v akrobatické poloze Lischka, míč mu ale nesedl.

23

Lischka čekal, že asistent zamává ofsajd a Kabanangu neatakoval. Hostujícímu útočníkovi ale míč utekl do zámezí a nestihl zakončit.

25

Trávník pálil z pravé strany, míč přelétl horní tyč o takový metr.

27

Kabananga se ve snaze získat míč provinil útočným faulem na Hovorku.

29

Lischka rozehrál k nohám Tomase, vzápětí ale svoji chybu napravil a centr hostujícího záložníka zablokoval.

30

Tomasov zahrával roh, jeho spoluhráči se přitom dopustili faulu ve vápně.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pedro Henrique (FC Astana)
Autor hostující branky zastavil unikajícího Holeše a domácí mají přímý kop z pravé strany vápna.

33

Po sérii odrazů se dostal míč k Chramostovi, který zblízka hlavičkoval a brankář vyrazil před sebe. Jovovičovu dorážku pak zablokoval Kabananga.

35

Hübschmanův dlouhý nákop zkontroloval Aničič do zámezí.

39

Tomas se protáhl do vápna přes nejistého Lischku, jeho střelu ale domácí zablokovali. Neprosadil se vzápětí ani Rukavina.

42

Holešův centr byl krátký, hosté ho bez problémů odhlavičkovali.

43

Jovovič dokázal z těžké pozice odcentrovat před bránu hostů, tam ale nestál ani jeden hráč v zeleném drese Jablonce.

44

Henrique zasáhl Hovorku rukou do obličeje. Úmysl v tom nebyl, takže druhou kartu nedostal.

45

Nastavuje se minuta.

45

Trávníkův centr z přímého kopu lízl Lischka hlavou daleko od brány.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - FC Astana

46

Střídání FC Astana: ze hřiště odešel Pedro Henrique, nahradil ho Serikžan Mužikov

47

Masopust centroval z leva, míč skončil v zámezí.

48

Trávník na hranici vápna tančil nad balonem, moment k centru ale prováhal.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal László Kleinheisler (FC Astana)
Maďarský reprezentant si neodpustili komentář k rozhodčímu, který mu za nevhodná slova udělil kartu.

51

Jablonec začal druhý poločas aktivně, Trávník bude zahrávat přímý kop z levé strany.

52

Trávník posunul míč na Považance, jeho střelu hosté zablokovali a Kleinheisler měl šanci jít do brejku, jenže byl pomalý a domácí ho rychle dohnali.

54

Na trávníku leží hráči z obou týmů, rozhodčí píská faul na Holeše na půlce hřiště.

55

Hovorka pustil míč za sebe, kde číhal Kabananga, jehož pak vytlačil z ideálního střeleckého úhlu Lischka a hostující útočník z těžkého úhlu rozvlnil boční síť.

57

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Davis Ikaunieks
Chramosta se dnes neprosadil a tak přepouští logicky své místo Ikaunieksovi.

58

Trávník přiťukl míč Hübschmanovi, který zpoza vápna vystřelil hodně vysoko na bránu.

60

Počet diváků 4 909 (80 % z kapacity 6 108)

61

Almeida se procpal za obránce Jablonec, ve vápně hledal Tomase, před nímž odhlavičkoval míč domácí stoper.

64

Považanec si nachystal ve vápně míč na střelu, jeho ránu po zemi z levé strany vyrazil brankář na roh.

65

Vzápětí následoval další roh domácích, ani ten ale nevedl k ohrožení kazašské brány.

67

Masopust si naběhl do vápna podél brankové čáry, jeho centr ale hosté odklidili do bezpečí.

69

Před Kabanangou upalujícím po levé straně ukopl míč na poslední chvíli Hovorka do zámezí.

71

Mužikov poslal z přímého kopu ostrý centr do vápna domácích, kde nejvýše vyskočil Považanec a míč odhlavičkoval.

72

Cent Ikauniekse napříč hostujícím vápnem nikdo nezasáhl. Domácí byli vepředu v nízkém počtu hráčů.

74

Střídání FC Astana: ze hřiště odešel Junior Kabananga, nahradil ho Rangelo Janga

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Richard Almeida (FC Astana)
Almeida fauloval uprostřed hřiště, rozhodčí si přitom nevšiml, že domácí jsou ve výhodě a hru necitlivě přerušil.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Serikžan Mužikov (FC Astana)
Rozhodčí se vrátil k faulu Mužikova na Masopusta a dodatečně mu udělil kartu.

79

Roh pro hosty po hlavičce Hovorky, který neměl jinou šanci než míč před dotírajícími hosty poslat do zámezí.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Trávník (Jablonec)
Zbytečná karta. Trávník se mstil faulem, když se předtím marně dožadoval faulu Rukaviny.

83

Hosté se rozběhli do rychlého brejku, naštěstí pro domácí ho ale ve finální fázi hodně zpomalili a vrátili se s míčem zpět.

84

Přímý kop pro hosty z nějakých 27 metrů od brány domácích.

85

Tomasov protáhl Hrubého střelou k tyči, kde domácí brankář vytěsnil míč na roh.

86

A po něm vypadlý míč z vápna napálil mimo tyče Almeida.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Davis Ikaunieks (Jablonec)
Za faul ve vzdušném souboji s Postnikovem, Ikaunieks ho trefil rukou do obličeje.

87

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Vladimir Jovovič, nahradil ho Rafael Acosta

89

Střídání FC Astana: ze hřiště odešel Richard Almeida, nahradil ho Roman Murtazajev

90

Acosta hlavičkoval do země, přes obránce ale míč neprošel a následuje roh pro domácí.

90

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Vojtěch Kubista

90

Domácí roh pokazili, rychlý kontr hostů táhl Tomasov, který nacentroval míč do rukavic Hrubého.