Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 2. srpna 2021 Gustav
Góly:
Góly:
77. B. Tetteh

Sestavy:
J. Laštůvka (2) - L. Pazdera (2,5), M. Šindelář (3), P. Stronati (2,5), J. Fleišman (2,5) - M. Fillo (2,5) (88. D. Granečný), A. Jánoš (2,5) (81. Ondřej Šašinka), R. Hrubý (2,5), D. Holzer (2,5) - M. Baroš (3) (78. Jakub Šašinka), D. Diop (2,5)
Sestavy:
F. Nita (2) - A. Chipciu (2), S. Kaya (2,5), U. Radakovič (2,5), N. Costa (2,5) - M. Sáček (3) (73. V. Vukadinovič), N. Stanciu (3), M. Frýdek (3), S. Plavšič (2,5) (81. E. Čivič) - J. Šural (2,5), B. Tetteh (3) (86. G. Mebrahtu)

Žluté karty:
30. D. Diop, 41. M. Fillo, 58. L. Pazdera, 90. Ondřej Šašinka
Žluté karty:
31. J. Šural, 41. B. Tetteh, 45. M. Frýdek, 90. F. Nita, 90. L. Vácha, 90. V. Vukadinovič

Střely na branku: 3:2; Střely mimo: 3:2; Rohové kopy: 4:5
Počet diváků: 14 212 (94 % z kapacity 15 123)

Online reportáž
komentoval: Šimon Tittel

Krásný fotbalový podvečer! Jediné utkání zbývá odehrát z programu 8. kola Fortuna liga, možná to vůbec nejzajímavější. Ostravský Baník přivítá od 18 hodin pražskou Spartu, duel vám zprostředkujeme v podrobné online reportáži, vítejte u ní.
Zápasy těchto tradičních celků bývají vyhrocené a poslední dobou i velmi vyrovnané. V uplynulé sezoně se na podzim radovala po domácí výhře 3:2 Sparta, v jarní odvetě ale stejným výsledkem triumfoval Baník.
Oba kluby za sebou mají reprezentační přestávku, kterou si vyplnily přátelskými duely. Zatímco Ostrava porazila v městském derby 1:0 Vítkovice, sparťané překvapivě podlehli Vltavínu 1:3.
Domácí kouč Bohumil Páník udělal v sestavě proti poslednímu ligovému duelu jedinou změnu. V útoku se po boku Dameho Diopa představí Milan Baroš, který nahradí Ondřeje Šašinku. Sparťanský trenér Ščasný musel řešit indispozici Guélora Kangy, jenž kvůli disciplinárnímu trestu nemůže nastoupit. Místo něj ve středu zálohy naskakuje Michal Sáček. Na pozici levého obránce se místo Bogdana Vatajela objeví Costa Nhamoinesu.
Hlavním rozhodčím sledovaného střetnutí je Pavel Královec, asistovat mu budou Kamil Hájek a Milan Flimmel.
Mužstva už jsou na trávníku, duel za pár okamžiků začne. Domácí oblékli bílé dresy, hosté v rudém.
Na výkop se čeká, pořadatelé totiž musejí sbírat konfety, které domácí příznivci naházeli na trávník.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Sparta
1
Pazdera si nechtěl přidělávat zbytečné starosti a raději uklidil míč za pomezní čáru. Hosté budou vhazovat.
3
Úplně to tak nezamýšlel, nakonec ale Fillo přidělal Nitovi problémy. Jeho centr totiž zamířil těsně nad horní tyč sparťanské branky.
4
Po ostrém souboji s Fillem zůstává na trávníku Stanciu. Zdá se však, že rumunský záložník bude pokračovat ve hře.
5
Pazderovi se autové vhazování vůbec nepodařilo. Jako by si to na poslední chvíli rozmyslel, už ovšem bylo pozdě. Chybně provedený aut, příležitost teď dostane Sparta.
6
O první přímou střelu na branku se postaral Holzer, Nita si s jeho dalekonosným pokusem poradil a ukryl míč ve svých rukavicích.
7
Po férovém souboji se Stronatim odklouzal Tetteh až na tartan, který se nachází kolem trávníku. Vypadá otřeseně, na nohy se mu příliš nechce.
9
Teď už je Tetteh zpátky a hned zatápí ostravské obraně. Vnikl do vápna, v klíčový moment však ztratil balanc a nedokázal přesně přihrát.
10
Baroš si míč sice předkopl až příliš, dobře se ale natlačil před Frýdka, který ho musel faulovat.
12
Do vápna lifroval míč Pazdera. Na centr se chystal Diop, těsně před ním mu však balon odhlavičkoval dobře postavený Radakovič.
14
Za dlouhým nákopem Stancia pádil Costa, přihrávka na něj ale byla příliš rychlá a balon skončil v zámezí.
15
Soubor Baroš versus Frýdek podruhé. Tentokrát faulovala domácí modla, které se rozhodnutí sudího Královce vůbec nelíbí a dává mu to jasně najevo.
16
Šural prodloužil míč hlavou na Tetteha, který pádil směrem na Laštůvku. Šindelář ho rukou lehce rozhodil, sparťanský forvard zaškobrtl a nedokázal zakončit.
18
Mizerný výkop předvedl Nita, jenž poslal míč mimo hřiště. Vhazovat v blízkosti půlící čáry bude Pazdera.
19
Ve vápně míč proskákal až k Barošovi, ten však v klíčový okamžik podklouzl a nedokázal zakončit tak, aby Nitu ve sparťanské brance ohrozil.
20
Zatím se hraje velice ostře. Fillo sestřelil Šurala, kapitán Sparty se vehementně dožaduje karetního potrestání domácího záložníka. Marně.
22
O dalekonosný pokus se pokusil Stanciu, jeho ránu však zblokovali ostravští obránci, Laštůvka tak nakonec zasahovat nemusel.
23
Tetteh přenesl hru od levé postranní čáry na Šurala, který akrobatickým kope ihned zakončoval. Střela se mu však nevydařila, míč skončil mimo branku.
24
Hra je teď na chvíli přerušená, na zemi totiž po střetu s Kayou zůstal Diop, který si žádá ošetření.
26
Příznivci Baníku na tribuně rozvinuli obří choreo se slovy "Ostragen - máme ho v krvi". Povedená práce.
27
Zatímco Radakovič skákal a chtěl míč odhlavičkovat, Baroš do něj zády vrazil. Sudí Královec má jasno, útočný faul ostravského kapitána.
28
V pokutovém území Stanciu chytře zasekl míč Jánošem a vypálil. Vzrušení však bylo zbytečné, pro hosty je z toho jen roh.
29
Po Plavšičově centru propadl míč až k Tettehovi, který byl zjevně tak překvapený, že ani nedokázal v dobré pozici zakončit.
30
Karty Žlutou kartu dostal Dame Diop (Ostrava)
31
Karty Žlutou kartu dostal Josef Šural (Sparta)
Už podruhé se o akrobatické zakončení pokoušel Šural, tentokrát však místo míče trefil jen Jánoše.
33
Utkání v posledních minutách trochu ztratilo tempo, místo nějakých pohledných akcí vidíme jen boj ve středu pole.
34
Ani vehementní gestikulace Holzerovi nepomůže. Faulován nebyl, Nita bude odkopávat od branky.
36
Důležité Po pasu Sáčka z pravé strany se dostal trochu kostrbatě k zakončení Šural. Byl ve výborné pozici, trefil však jen v cestě stojícího obránce. Zatím největší šance zápasu.
37
Frýdek si dal tělo před Hrubého a upadl. Faul si vymodlil, hvizd sudího Královce nakonec přišel.
39
Trávník je opět zaplevelený konfetami, které znemožňují Nitovi odkop. Čeká se, až je pořadatelé odklidí z hrací plochy.
40
Před rozehrávkou rohového kopu se ve vápně strhla mela. Frýdek lehce přišlápl Filla, na což reagoval velice nevraživě Baroš. Situaci musí uklidňovat hlavní arbitr.
41
Karty Žlutou kartu dostal Benjamin Tetteh (Sparta)
41
Karty Žlutou kartu dostal Martin Fillo (Ostrava)
43
Chipciu se prohnal kolem Fleišmana, jenž ho raději zastavil za cenu faulu. Incident se ale odehrál v patřičné vzdálenosti od vápna, přímé ohrožení branky zřejmě nehrozí.
45
Hlavní rozhodčí přidá v prvním poločase čtyři minuty.
45
Stanciu zakroutil míč do vápna, první u něj však byl Laštůvka, který skvěle vyběhl a balon vyboxoval do bezpečí.
45
Hbitý Stanciu byl v ofsajdu, který pomezní odmával a hlavní odpískal. Poté byl však tvrdě dohrán Diopem, jenž by si měl na podobné zákroky dát velký pozor, má už totiž žlutou kartu.
45
Karty Žlutou kartu dostal Martin Frýdek (Sparta)
45
Další zdravotní problém, tentokrát se v potížích ocitl Costa, který špatně dopadl a zřejmě si poranil rameno. Svíjí se na zemi ve velké bolesti.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Sparta
46
Ani jeden z trenérů ke střídání během pauzy nesáhl. Pokračuje se tedy v stejných sestavách, v jakých se končila první půle.
48
Opět vidíme sérii ostrých zákroků za hranou pravidel. Hráči by si však měli dávat pozor, vždyť hned pět z nich už vidělo žlutou kartu.
49
Fleišman pozlobil Laštůvku nepříjemnou malou domů, ostravský brankář nakonec situaci před dotírajícím Šuralem vyřešil fotbalově a rozehrál.
51
Sparťané trochu pozměnili proti prvnímu poločasu strategii a daleko více drží míč. Baník je zatažený v obranném bloku a čeká na šanci k protiútoku.
52
A znovu fauluje Diop, tentokrát Kayu. Jestli senegalský útočník při svém současném rozpoložení dnešní zápas dohraje, bude to zázrak.
53
Chytrým lobem chtěl Frýdek vyslat do šance Šural, kapitán Sparty se ovšem nacházel v momentu přihrávky v ofsajdovém postavení. Odmáváno, odpískáno.
54
Další tvrdý zákrok Diopa! Zbořil Frýdka a musel hodně doufat, že sudí Královec nevytasí druhou žlutou.
56
Důležité Baroš strhl hru do středu a našel přímo proti noze ve výhodné střelecké pozici Hrubého, který natáhl k dalekonosné přízemní ráně. Nita s vypjetím všech sil vytěsnil jeho projektil mimo branku!
58
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Pazdera (Ostrava)
60
Důležité Obrovské chyby Šindeláře nevyužil Plavšič, který postupoval úplně sám na Laštůvku, jenže zakončil mizerně a trefil přesně místo, kde se pohyboval ostravský brankář!
62
Baroš nasadil jesličky Kayovi a chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Hrubého, už měl však zřejmě radši střílet. Ani ostravský středopolař následně zakončit nedokázal.
64
Důležité Z levé strany posílal střílený centr Fleišman. Do jeho trajektorie vlétl Radakovič, který tečoval míč jen těsně vedle pravé tyče vlastní branky!
66
Na trávníku leží Sáček i Šural a nechce se jim po tvrdých střetech na nohy. Dohrají oba celky vyhrocený duel v jedenácti?
68
Největší výhodou Sparty v danou chvíli je, že drží nervy na uzdě. To se o Baníku s jistotou říci nedá.
69
Plavšič posílal míč z levé strany do vápna, kde nabíhal Tetteh. Obětavým skokem odvrátil balon Stronati, útočník Sparty navíc stál v ofsajdu.
71
Pazdera si dává s vhazováním načas. Jako by domácím remíza stačila, kupředu se příliš netlačí...
73
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Michal Sáček, nahradil ho Vukadin Vukadinovič.
74
Je to tak, Baník už zdržuje. Laštůvka čekal do poslední chvíle, než Šural přiběhne až k němu, aby zvedl míč ze země.
75
Počet diváků 14 212 (94 % z kapacity 15 123)
76
Dobře se Tetteh podíval a hledal některého ze svých spoluhráčů nabíhajících z druhé vlny. Přihrávku však pokazil, míč mají v moci Ostravští.
77
Góly Benjamin Tetteh (Sparta) vstřelil gól. Ostrava - Sparta 0:1
Obrovské okno otevřeli domácí v obraně, kam si naběhl Tetteh, zužitkoval Frýdkovu přihrávku a jemnou střelou na zadní tyč překonal Laštůvku.
78
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Jakub Šašinka.
79
Domácí chtějí vyrovnat. Holzer předložil míč do dobré pozice Hrubému, ten ovšem trefil prvního stojícího hráče v cestě.
81
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho Eldar Čivič.
81
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Ondřej Šašinka.
82
Šlapákem šel do souboje s Radakovičem žlutou kartou ověnčený Diop a může být už poněkolikáté rád, že ho sudí Královec neposlal do sprch.
84
Tentokrát se Frýdek srazil ve vzdušném souboji s Ondřejem Šašinkou. Sparťanský středopolař leží, evidentně nikam nespěchá a sbírá vteřinky, což se domácím fanouškům vůbec nezamlouvá.
85
Další sparťan leží na hřišti. V tomto případě jde o Tetteha, který dostal naloženo od Hrubého.
86
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Benjamin Tetteh, nahradil ho Golgol Tedros Mebrahtu.
87
Ostravským mnoho času nezbývá a tlačí se dopředu, zatím si však ne a ne vypracovat výhodnou střeleckou pozici.
88
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho Denis Granečný.
89
Na hřišti najednou výrazně klesla viditelnost kvůli dýmu z pyrotechniky.
90
Po dlouhé době se Ostrava dostala k zakončení. Z poměrně velké vzdálenosti hlavičkoval Ondřej Šašinka, branku navíc ani netrefil, Nita tak mohl zůstat v klidu.
90
Karty Žlutou kartu dostal Florin Nita (Sparta)
Zdržování hry.
90
Sudí Královec nastaví ve druhém poločase dlouhých sedm minut.
90
Na Fleišmana, kterého fauloval Frýdek, ostře vylétl Stanciu. Situaci opět musí klidnit hlavní rozhodčí.
90
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Šašinka (Ostrava)
90
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Vácha (Sparta)
Protesty ze střídačky.
90
Sparťanům se daří zdržovat hru na soupeřově polovině, dobrou práci v tomto směru odvádí především Vukadinovič.
90
Ostravě se v nastavení vůbec nedaří pořádně zaútočit. Centry do vápna nelétají, míč naopak drží Sparta.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot Baník Ostrava Ostrava (4-4-2)

Laštůvka
o hráči
Pazdera
o hráči
Šindelář
o hráči
Stronati
o hráči
Fleišman
o hráči
7 Fillo
Fillo
o hráči
88. min Granečný o hráči
Jánoš
o hráči
81. min Šašinka o hráči
10 Hrubý
Hrubý
o hráči
21 Holzer
Holzer
o hráči
27 Baroš
Baroš
o hráči
78. min Šašinka o hráči
8 Diop
Diop
o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

1 Nita
Nita
o hráči
18 Chipciu
Chipciu
o hráči
2 Kaya
Kaya
o hráči
Radakovič
o hráči
26 Costa
Costa
o hráči
16 Sáček
Sáček
o hráči
73. min Vukadinovič o hráči
10 Stanciu
Stanciu
o hráči
17 Frýdek
Frýdek
o hráči
Plavšič
o hráči
81. min Čivič o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
30 Tetteh
Tetteh
o hráči
86. min Mebrahtu o hráči

Rozhodčí: Královec - Hájek, Flimmel
Počet diváků: 14 212 (94 % z kapacity 15 123)

Vzájemné zápasy

24. února 2019 17:00Sparta–Ostrava 3:2
17. září 2018 18:00Ostrava–Sparta 0:1
28. dubna 2018 15:00Ostrava–Sparta 3:2
29. října 2017 18:00Sparta–Ostrava 3:2
25. října 2017 17:00Sparta–Ostrava ?:?
6. prosince 2015 15:00Ostrava–Sparta 0:1
1. srpna 2015 15:00Sparta–Ostrava 3:1
28. února 2015 15:00Ostrava–Sparta 1:1
15. srpna 2014 20:20Sparta–Ostrava 0:1
22. března 2014 16:45Ostrava–Sparta 1:1
31. srpna 2013 20:15Sparta–Ostrava 4:1
20. dubna 2013 20:30Ostrava–Sparta 0:1
8. října 2012 19:00Sparta–Ostrava 2:0
16. března 2012 20:15Sparta–Ostrava 2:0
19. září 2011 18:30Ostrava–Sparta 0:2
28. února 2011 17:30Ostrava–Sparta 0:2
8. srpna 2010 19:00Sparta–Ostrava 4:0
2. května 2010 18:25Ostrava–Sparta 1:1
31. října 2009 18:15Sparta–Ostrava 1:1
4. května 2009 17:15Sparta–Ostrava 1:0
3. listopadu 2008 17:15Ostrava–Sparta 2:0
10. května 2008 15:00Sparta–Ostrava 1:2
2. prosince 2007 14:30Ostrava–Sparta 0:0
30. dubna 2007 17:15Ostrava–Sparta 2:2
15. října 2006 20:15Sparta–Ostrava 3:0
19. května 2006 17:00Sparta–Ostrava 0:0
20. března 2006 16:40Ostrava–Sparta 0:2
24. září 2005 18:00Sparta–Ostrava 0:2
23. dubna 2005 14:25Sparta–Ostrava 2:1
23. října 2004 14:25Ostrava–Sparta 0:2
8. května 2004 14:25Ostrava–Sparta 1:2
8. listopadu 2003 14:25Sparta–Ostrava 1:1
1. března 2003 14:25Ostrava–Sparta 3:2
10. srpna 2002 14:25Sparta–Ostrava 3:0
12. dubna 2002 16:30Ostrava–Sparta 1:0
20. října 2001 18:30Sparta–Ostrava 4:0
6. května 2001 16:30Sparta–Ostrava 4:1
28. října 2000 20:00Ostrava–Sparta 1:5