Góly: 14. S. Tecl, 34. O. Kúdela, 59. J. Sýkora

74. J. Shejbal
51. S. Tecl

Střely na branku: 3:12; Střely mimo: 3:7; Rohové kopy: 2:10
Počet diváků: 7 486 (41 % z kapacity 18 221)

Příjemný podvečer při sledování komentované reportáže ze zápasu Teplic proti Slavii Praha.

Ani jeden tým není v ideálním rozpoložení. Teplice po nadějném startu zvolnily a po domácím debaklu 0:4 od Sparty prohrály 0:1 ve Zlíně, kde inkasovaly v čase 92:55.

Slavia přišla o stoprocentní ligovou bilanci doma s Jabloncem, jemuž podlehla 0:2. Předtím vypadla z kvalifikace o postup do skupinové fáze Ligy mistrů.

Zraněného stopera Deliho nahradil v sestavě hostů Kúdela, na levý kraj defenzivy se vrátil Bořil místo chybujícího Zeleného. Na hrotu sešívaných bude operovat Tecl, kapitán Škoda tak začne na lavičce na podzim už pošesté.

Hyčka
46. min Moulis o hráči
Ljevakovič
59. min Hora o hráči
14 Žitný
Žitný
27 Kučera
Kučera
25 Luts
Luts
73. min Shejbal o hráči

Baluta
84. min Valenta o hráči
11 Tecl
Tecl
75. min Škoda o hráči
Sýkora
90. min Zelený o hráči

Rozhodčí: Proske - Kotík, Vlasjuk
Počet diváků: 7 486

Domácím schází kanonýr Vaněček, což naznačuje, že by se mohl jeho přesun do skotského Hearts uspíšit. Jen na lavičce zůstal stoper Král, jehož avizovaný přestup do Bordeaux zamrzl poté, co francouzský klub suspendoval trenéra Poyeta.

Slavia vyhrála v Teplicích zaslouženě 3:0 a minimálně do neděle se vyšvihla do čela tabulky.

1

Začal první poločas utkání Teplice - Slavia

1

První střelu zápasu vyslal domácí Žitný, Kolář v pohodě kry.

3

Na druhé straně natáhl k ráně z dálky Hušbauer, míč minul bránu.

4

Teplice zaútočily po levé straně hřiště, centr do vápna sebral Kolář.

5

Vondrášek vyvezl míč přes půlicí čáru hluboko do pole hostů, míč přenechal Hyčkovi, jehož centr zaplul do zámezí.

6

Stoch poslal na zadní tyč přesný míč, do něhož trkl Tecl. Grigar zřejmě míč lehce tečoval vedle tyče.

8

Ljevakovič viděl rozběhnutého Lutse, ten ale míč na hřišti nestihl.

11

Také kolmice Hušbauera nenašla adresáta. Poslední minuty jsou ve znamení nepřesností od obou týmů.

13

Červenka to má na hrotu domácího útoku těžké, teď prohrál vzdušný souboj s výrazně vyšším Ngadeuem, jehož hlavu zdobí od minulého duelu obvaz.

14

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Teplice - Slavia 0:1
Teď už to Teclovi vyšlo. Znovu dostal míč na zadní tyč, tentokrát na opačnou. Asistenci si připsal Bořil, Tecl zakončil hlavou o zem na bližší tyč.

17

Slavia je při chuti. Stochův centr ale Sýkora hlavou netrefil dobře a míč nenašel cíl.

18

První roh zápasu zahraje Slavia.

18

Grigar má balon rukou.

19

Kučerův centr prolétl nikým netečovaný do zámezí.

21

Teplice jsou v ofenzívě bezradné. Od střely Žitného z 1. minuty nic nepředvedly. Absence útočníka Vaněčka je zatím hodně citelná.

22

Tecl měl na noze druhý gól. Jeřábka si obhodil před velkým vápnem, teplický stoper pak svoji chybu napravil, když po Teclově kličce Grigarovi zachytil střelu hostujícího útočníka těsně před brankovou čárou.

23

Vzápětí pálil z dálky Hušbauer a Grigar měl co dělat, aby v krkolomné pozici míč zkrotil.

24

Krob poslal centr do vápna hostů, Vondrášek po něm hlavičkoval vedle tyče.

25

Sýkora si naběhl do uličky mezi obránci, u balonu byl ale rychleji Grigar.

27

Červenka byl zdvojen a po tvrdém zákroku Kúdely se jen těžce zvedla ze hřiště.

29

Coufal získal pro Slavii roh.

29

A po něm pálil ze 20 metrů Stoch vysoko nad horní tyč.

33

Těžiště hry se nyní přesunulo ke středovému kruhu, ani jeden tým se nedokáže dostat k šestnáctce soupeře s míčem na noze.

34

Až centr Hušbauera odvrátil na roh nešikovnou hlavičkou Vondrášek.

34

Ondřej Kúdela (Slavia) vstřelil gól. Teplice - Slavia 0:2
Slavia udeřila znovu hlavou. Prudký roh Hušbauera poslal přesně k zadní tyči Kúdela při svém letošním prvním startu v sezoně. Teplická obrana je dnes ve vzdušných soubojích mizerná.

36

Stoch pálil z dálky, míč se po jeho ráně kroutil a Grigar byl rád, že ho vyrazil na roh. Po něm musel opět zasahovat při střele Coufala zblízka.

37

Další velká šance Slavie, Tecl lízl míč hlavou těsně vedle tyče. Grigar se může nad tragickým bráněním spoluhráčů uvztekat.

38

Míč propadl ve vápně k Balutovi, který z úhlu vypálil do rukavic Grigara.

40

Slavia zamkla soupeře dvě minuty před jejich vápnem, Teplice se ale nakonec po sérii centrů do vápna osvobodily.

43

Další roh pro hosty.

43

Souček hlavičkoval z jedenácti metrů doprostřed brány, kde míč lapil Grigar.

44

Na zemi se svíjel Baluta, slavistický záložník se ale po chvilce zvedl a pokračuje ve hře.

45

Na rohy vede Slavia drtivě 8:0.

45

Nastavuje se jedna minuta, přestávku potřebují především domácí, kteří jsou - řečeno boxerskou terminologií - zralí na ručník.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Teplickými Stínadly se nese pískot nespokojených fanoušků domácích, kteří můžou být hodně rádi, že prohrávají jenom 0:2. Slavia je zatím jasně lepší.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Slavia

46

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Alois Hyčka, nahradil ho Pavel Moulis

47

I druhý poločas zahájila Slavia aktivněji, v rozletu ji ale zastavil ofenzivní faul Coufala.

47

Hušbauer to zkusil z dobrých 25 metrů, míč mu pěkně skočil na nárt, ránu kapitána Slavie musel Grigar u tyče zkontrolovat.

49

Souček mířil po zemi mezi tyče, Grigar si připsal další zákrok.

50

Stoch postoupil před vápno, odkud vystřelil doprostřed brány ro rukavic Grigara.

51

Žlutou kartu dostal Stanislav Tecl (Slavia)
Úplně zbytečný útočný faul Tecla, který dohrál Jeřábka.

52

Vondrášek nabízel pod sebe míč do vápna, žádný z domácích hráčů ho ale nezasáhl.

54

Slavia zvolnila a kombinuje na svojí půlce hřiště.

55

Po faulu na Součka budou hosté zahrávat přímý kop z místa, kam se dovalil kouř z dýmovnice.

56

Hosté míč nechtěně odevzdali do zámezí.

57

Ngadeu se probil přes tři protihráče, jeho dobrou práci ale pokazil Baluta, který ve vápně domácích neodcentroval ani nevystřelil.

58

Ljevakovičův pokus z dálky měl parametry pro ragbyovou branku.

59

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Admir Ljevakovič, nahradil ho Jakub Hora
Vzápětí domácí kapitán střídá. Teplice posilují ofenzívu.

59

Jan Sýkora (Slavia) vstřelil gól. Teplice - Slavia 0:3
Bořilův přetažený centr vrátil pod sebe Coufal a Sýkora ze sedmi metrů mířil po zemi mezi hráče stojící na brankové čáře do sítě.

61

Červenka mohl snížit. Dostal míč za obranu, Ngadeu však jeho střelu zablokoval na roh. Po něm se hosté ubránili.

62

Po rohu domácích poletoval míč ve vápně Slavie, až musel Kolář zasáhnout.

63

Technická střela Hušbauera minula brankové zařízení.

67

Hosté opět kombinují dlouhé vteřiny, následovat bude jejich roh.

69

Tecl si dal míč ve vápně od nohy, po souboji s Kučerou upadl a domácí budou odkopávat od své brány.

70

Slavia drží míč a bez potíží diktuje tempo hry.

71

Střelecky aktivní Hušbauer mířil mezi tyče, Grigarovi naskočil další úspěšný zákrok.

72

Vystřelil i Stoch - po zemi a nepřesně.

73

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Siim Luts, nahradil ho Jan Shejbal
Poslední střídání domácích, Slavia hraje pořád se zahajovací sestavou.

74

Jubilejní 10. roh Slavie.

74

Žlutou kartu dostal Jan Shejbal (Teplice)

75

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Milan Škoda

77

Počet diváků 7 486 (41 % z kapacity 18 221)

79

Po nezajímavých minutách se hra přesunula opět na polovinu domácích.

80

Shejbal centroval z levé strany, míč zachytil Kolář.

82

Zápas se už jen dohrává. Slavia je spokojená s vedením 3:0, domácí jsou směrem dopředu jaloví.

83

Balutovi míč skočil, takže mu rána nesedla a netrefil bránu. Bylo to poslední, co dnes předvedl na hřišti.

84

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Alexandru Baluta, nahradil ho Matěj Valenta
Valenta debutuje v české lize.

86

Hušbauer prostrkával míč do velkého vápna, domácí balon odkopli před Valentou.

88

Slavie si věří. Souček s Kolářem vykombinovali z vlastního vápna.

90

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Sýkora, nahradil ho Jaroslav Zelený

90

Sudí Proske přidal ke druhé půlce ještě tři minuty.

90

Shejbal centroval po zemi do vápna hostů, kde musel na trávník Kolář, aby míč zastavil.