Góly: 83. T. Souček (pen.), 84. M. van Buren

Červené karty:
82. M. Jeřábek

Střely na branku: 9:1; Střely mimo: 7:4; Rohové kopy: 10:7
Počet diváků: 10 847 (56 % z kapacity 19 370)

Vítejte u online přenosu z 20. kola fotbalové ligy, vedoucí Slavia přivítá Teplice. Výkop je naplánovaný na 17 hodin, sledujte podrobnou reportáž minutu po minutě.

Slávisté chtějí minimálně udržet čtyřbodový náskok na Plzeň a potvrdit dobrou bilanci s Teplicemi. Pražané porazili severočeského soupeře čtyřikrát za sebou a v posledních třech duelech s ním neinkasovali.

"Jsme rádi, že začínáme doma. Máme zase možnost hrát před našimi fanoušky, dlouho jsme tu nebyli. Soustředíme se na Teplice, pak teprve přijde na řadu Genk (v Evropské lize) a Plzeň. Bereme to tak, že teď jsou Teplice a to je pro nás prostě utkání jara. Musíme ho zvládnout, chceme dobře odstartovat," řekl trenér Jindřich Trpišovský.

Ve slávistické sestavě se podle očekávání našlo místo na jednu letní posilu, ve středu pole bude hrát Petr Ševčík. V útoku nastoupí kapitán Škoda, na levém křídle bude Olayinka. Jen na lavičku jde Stoch.

Zmrhal
87. min Král o hráči
Hušbauer
Ševčík
71. min van Buren o hráči
22 Souček
Souček
Olayinka
57. min Stoch o hráči

Moulis
63. min Hyčka o hráči
22 Shejbal
Shejbal
72. min Vošahlík o hráči
14 Žitný
Žitný
80. min Hošek o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Paták
Počet diváků: 10 847

Mimo zápasovou nominaci ve Slavii zůstali kvůli zdravotním problémům Sýkora a Mešanovič, chybí také Matoušek, který hraje zápas za juniorku.

Tepličtí nemohli nasadit Kuchtu s Trubačem, kteří hostují právě ze Slavii. Šance to je pro jejich náhradníky: v záloze nastupuje Žitný, na hrot míří Shejbal.

Zápas je pro Slavii generálkou na čtvrteční vstup do playoff Evropské ligy. Jejich soupeř Genk už má ligové vystoupení za sebou, v páteční předehrávce belgické ligy vyhrál nad Standardem Lutych 2:0.

Kapitáni Škoda a Ljevakovič přivádějí své týmy na hrací plochu. Za chvíli začínáme.

Teplice budou mít výkop a v prvním poločase budou útočit směrem k severní tribuně.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Teplice

1

První střelecký pokus Hušbauerovi hosté zblokovali.

2

Shejbal vybojoval pro Teplice roh.

2

Centr z rohu odhlavičkoval Ngadeu.

4

Olayinka prošel s míčem na hranici pokutového území Teplic, posunul míč Bořilovi, který pálil. Brankář Grigar míč vyrazil.

5

Domácí Zmrhal zkusil střelu z dálky, ale vysoko přestřelil.

6

Teplický kapitán Ljevakovič na půlce vybojoval míč a zakládal útok, když přišel faul

6

Po přímím kopu a Shejbalovu centru odvracel Ngadeu na roh. Pro Teplice už druhý.

7

Hosté rozehráli na krátko a sérií přihrávek se pokoušeli dostat k zakončení. Nepovedlo se.

11

Důrazný Švečík teď dostal Slavii do tlaku, hosté se však dvěma nájezdům ubránili. A zdárně přečkali i první roh domácích.

12

Tepliocíký přímý kop ze středu pole lapil brankář Klář a hned zakládal protiútok. Olayinkovi chyběl metr k tomu, aby mohl vyrazit sám na branku.

12

Žlutou kartu dostal Jan Bořil (Slavia)

14

Škoda zachytil nejistou rozehrávku teplických zadáků, ale protiútok nevyšel.

15

Souček našel ve výskoku Škodu, který z deseti metrů hlavičkoval na teplickou branku. Grigar míč vytáhl nad břevno.

17

Po Coufalově centru je tady další nebezpečná hlavička, tentokrát Škoda branku netrefil.

18

Škoda poslal těžký centr odvážně přes hlavu, trefil břevno teplické branky!

19

Ševčík si narazil s Coufalem a centroval před branku, kde skákal Olayinka. Teplický brankář však byl u míče dřív.

20

Rychlým brejkem si hosté vybojovali další roh.

21

Kúdela odvrátil centr z rohu, Slavia hned založila brejk, při kterém Vondrášek tvrdým obranným zákrokem zastavil Olayinku.

23

Ševčík si vytvořil prostor k centru, Souček míč prodlužoval hlavou, ale Grigara nepřekonal.

26

Tepličtí zadáci nenechali Olayinkkovi prostor, aby se otočil s Ševčíkovým centrem.

27

Teplický Vondrášek si naběhl na kolmou přihrávku za obranu, ale k centru se už nedostal, míč mu utekl do zámezí.

30

Hušbauer protlačil míč na Zmrhala, ale jeho střelu hosté zblokovali.

31

Ngadeu hlavičkoval pro přetaženém centru z rohového kopu, ale jen do prostoru, který si hosté hlídali.

33

Žlutou kartu dostal Admir Ljevakovič (Teplice)

35

V útoku jsou hosté, Vondrášek prošel s míéčem po pravém křídle a odcentroval. U míče však byl první Ngadeu.

37

Také Moulisův centr z levé strany zadáci Slavie odvrátili.

39

Hušbauerova rozehrávka přímého kopu skončila u bránících teplických hráčů.

43

Tepličtí se hezkou kombinací ve sprintu dostali do pokutového území, ale nepodařilo se jim vystřelit.

45

Slávisté teď darovali soupeři roh. Souček na půli nepřesně rozehrál, míč mířil za postranní čáru. Bořil chtěl situaci zachránit malou domů, ale poslal míč do zámezí. Roh Slavia ubránila.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Škoda v posledních vteřinách první půle nahrál do náběhu Zmrhalovi, ten po několika krocích vystřelil, jeho technický pokud skončil na břevnu.

45

45

Slávisté v prvním poločase dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a měli i další šance, přesto průběh není vůbec jednostranný. Hosté hrají aktivně, snaží se narušit akce domácích už v zárodku a po několika úspěšných výpadech vyráželi do útoku. Do nebezpečného zakončení se však nedostali.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Teplice
Slavia bude ve druhém poločase útočit ke kotli se svými fanoušky na severní tribuně. S jejich podporou se pokusí vítězství strhnout na svoji stranu. Hru zahájil domácí kapitán Škoda.

46

Hušbauer vybojoval pro Slavii rohový kop.

46

Shejbal odvrátil.

48

Coufal převzal těžkou přihrávku a posunul míč na Zmrhala. Ten byl zablokován.

50

Slavia začala druhý poločas náporem. Ševčíkovi se do střely vrhl Jeřábek, další akci nedokázal zakončit Škoda.

51

Ke střele se na druhé straně dostal Ljevakovič, míč lproetěl metr vedle tyče.

51

Žlutou kartu dostal Michal Jeřábek (Teplice)

52

Zmrhalův centr z přímého kopu chytil brankář Grigar.

55

Hra se odehrává mezi šestnáctkami, Slavia drží častěji míč, ale k ohrožení branky se nemůže dostat.

57

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Peter Olayinka, nahradil ho Miroslav Stoch

58

Stoch vletěl do hry a hned se zapojil do kombinace. Po jeho přihrávkách zakončoval Hušbauer a vzápětí i Souček.

59

Nejdřív zahrozil Škoda, ale hosté odvrátili na roh. Vzápětí Coufalův střílený centr chytil brankář Grigar.

62

Slávistpé odnikli rychlý výpad, Stoch dal míč do běhu Bořilovi, ale ten vybojoval jen roh. Po něm nastal velký závar v pokutovém území, ale bez zakončení.

63

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Pavel Moulis, nahradil ho Alois Hyčka

65

Špatný výkop brankáře Grigara zpracoval Stoch a vyrazil do rychlého brejku. Nahrál do běhu Škodovi, ten však trefil jen padajícího obránce.

67

Tepličtí se dostali do rozhozené obrany domácích, nehlídaný Hora obstřelil brankáře a míč skončil na tyči.

70

Šance hosty povzbudila, kopali dva rohy po sobě a hrozí i dalšími i protiútoky.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Mick van Buren

72

Stejně jako před chvílí Stocha, i Van Burena diváci bouřlivě přivítali.

72

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jan Shejbal, nahradil ho Jan Vošahlík

74

Na teplickou branku míří jeden útok za druhým, ale výborně hrající obrana nepouští slávisty k zakončení.

76

Vošahlík bojoval před brankou Slavie o vysoký centr, ale nedokázal ho správně usměrnit.

79

Teplicím se už zase podařilo vytáhnout obranu do poloviny hřiště. Založení každého útoku je teď pro slávisty hodně pracné.

80

Netrpělivý Stoch z dálky přestřelil teplickou branku.

80

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Patrik Žitný, nahradil ho Jan Hošek

81

Po rychlé komnbinaci domácích zblízka zakončoval Škoda, Jeřábek mu skočil do střely a zachránil Teplice od jistého gólu.

82

Po rohovém kopu Jeřábek v pokutovém území fauloval Škodu. Slavia bude kopat penaltu!

82
Červená karta

Červenou kartu dostal Michal Jeřábek (Teplice)

83

Tomáš Souček (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Teplice 1:0
Souček poslal míč po vzoru Panenky obloučkem do prostředka branky.

84

Mick van Buren (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Teplice 2:0
Slávisté se po výkopu rychle dostali k míči, Stoch ze středového kruhu nahrál rozeběhnutému Van Burenovi, který prošel přes půlku hřiště, v pokutovém území se probil přes dva obránce a dloubákem přehodil i gólmana. Skvělá individuální akce.

84

Počet diváků 10 847 (56 % z kapacity 19 370)

87

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jaromír Zmrhal, nahradil ho Alex Král

89

Domácí Král tvrdě vystřelil ze třiceti metrů, Grigar chytil.

89

Král měl další velkou šanci, zakončoval z 12 metrů do odkryté branky, tečovaná střela skončila nad.

90

Škoda se hezky položil do střely, ale překopl.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Souček se výborně uvolnil a nahrál rozeběhnutému Hušbauerovi. Ten vystřelil z 25 metrů těsně vedle teplické branky.