Krásné fotbalové odpoledne! Poslední duel v této sezoně čeká českou reprezentaci, která se v přátelském zápase utká od 15.00 hodin v rakouském Schwechatu s mužstvem Nigérie. Soubojem vás provedeme textovým online přenosem, vítejte u něj.

Česku se poslední utkání nevydařilo. V pátek podlehlo Austrálii jednoznačně 0:4. Prohráli i Nigerijci, měli však mnohem věhlasnějšího soupeře. V Anglii utrpěli porážku 1:2.

Poslední zápas Karla Jarolíma na lavičce českého národního týmu? I tahle možnost existuje. Pokud by byl současný kouč odvolán, nejvážnějšími adepty na trenérskou pozici jsou Jaroslav Šilhavý a Vítězslav Lavička.

V základní sestavě českého týmu se překvapivě opět objevuje obránce Jakub Jugas, kterému se duel proti Austrálii nevydařil. Naopak na svůj debut si musí počkat Václav Jemelka, jenž začne na střídačce.

ČeskoČesko()

Vaclík
46. min Pavlenka o hráči
Jankto
79. min Bořil o hráči
Hušbauer
65. min Hořava o hráči
15 Souček
Souček
65. min Trávník o hráči
7 Barák
Barák
21 Šural
Šural
84. min Kopic o hráči
19 Schick
Schick
70. min Krmenčík o hráči

Abdullahi
46. min Ebuehi o hráči
13 Ndidi
Ndidi
10 Mikel
Mikel
80. min Iheanacho o hráči
18 Iwobi
Iwobi
2 Idowu
Idowu
69. min Echiéjilé o hráči
9 Ighalo
Ighalo
69. min Nwankwo o hráči
11 Moses
Moses
79. min Musa o hráči

Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Heidenreich
Počet diváků: 0

Nigerijci se připravují na světový šampionát, který příští čtvrtek vypukne v Rusku. Ve skupině je nečeká nic lehkého, jejich soupeři budou Argentina, Chorvatsko a Island.

Je 25 minut do výkopu, tribuna na stadionu ve Schwechatu se pomalu zaplňuje, je zde pár fanoušků v červených dresech, převažují však diváci z Afriky.

Krátce před výkopem je v hledišti přibližně 1000 diváků, stadion ve Schwechatu má pouze jednu tribunu, kolem perfektně připraveného hřiště je atletická dráha.

Oba celky už jsou na trávníku, skromným stadionem znějí státní hymny. Utkání za pár okamžiků začne.

1

Začal první poločas utkání Česko - Nigérie

2

V úvodu drží míč Nigerijci. Po faulu Kalase skončil na zemi Ighalo, africký tým bude rozehrávat standardní situaci.

4

Dlouhý aut do vápna posílal Coufal, nigerijská obrana nepovedený hod bez problému odvrátila.

5

Obi Mikel posílal dlouhý míč za českou obranu, kop mu ale příliš nevyšel, balon skončil v náručí gólmana Vaclíka.

6

Češi se zatím nedokážou vyvarovat nedovolených zákroků. Přímý kop ze slušné pozice rozehrával Moses a trefil branku, gólman Vaclík ukryl míč v rukavicích.

8

Vaclíkův dlouhý nákop proskákal až za nigerijskou defenzivní řadu, kde si jej našel Šural. Českého útočníka však zradilo zpracování a o míč rychle přišel.

9

První rohový kop utkání rozehrávali Češi. Centr Jankta odhlavičkoval první bránící hráč v cestě.

10

A ještě jeden roh pro českou reprezentaci po sražené střele Šurala. Ani tentokrát ale Jankto nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Na zadní tyči nebyl daleko k zakončení do odkryté sítě opět Šural.

12

O střelu se pokusil Schick, jeho pokus ale neprošel skrz nigerijský obranný val. Úspěšnější nebyl ani vzápětí Šural.

14

A další roh pro české hráče. Hušbauer rozehrál nakrátko na Jankta, ten ovšem následně odcentroval nepřesně.

16

Z přímého kopu centroval z levé strany Moses, pas se mu však vůbec nepovedl a skončil až za pomezní čarou.

17

Na zemi zůstal po faulu Ndidho ležet Souček. Zdá se však, že bude schopný pokračovat ve hře.

18

Kdy platilo rčení, že roh je půl gólu, Češi by už bezpečně vedli. Jenže zatím jim tato standardní situaci příliš nevychází, Hušbauerův centr si stáhl ze vzduchu gólman Uzoho.

19

Hušbauer tak trochu na náhodu vracel míč do vápna, trefil se ale přesně do míst, kde hlídkoval Schick. Mladý český forvard se z voleje opřel do míče a nadělal Uzohovi velké problémy.

21

Po dalším rohovém kopu hlavičkoval v dobré pozici Jugas, míč skončil těsně nad brankou afrického celku.

22

Nigerijci úplně vypadli z role, na hřišti Češi vládnou. Chtělo by to ale proměnit tlak v gól, který zatím nepřichází.

24

Po faulu Hušbauera se skácel na zem Abdullahi. Mosesovi centry z přímých kopů zatím nevycházejí, žádný ze spoluhráčů na míč nedoskočil.

25

Tomáš Kalas (Česko) vstřelil gól. Česko - Nigérie 1:0
Po centru Coufala hlavičkoval Souček. Gólman Uzoho dobře zasáhl, míč však vyrazil pouze k volnému Kalasovi, který odrazem o zem otevřel skóre zápasu. Zasloužené vedení.

27

Po krátké pauze na pití se zase hraje. Do útoku se hnal Moses, kterého zastavil Souček nedovoleně.

28

Další pokus Mosese z hranice pokutového území odhlavičkoval do zámezí Šural, míč by ale zřejmě i tak skončil mimo branku.

30

Hra po občerstvovací přestávce trochu ztratila tempo. Míč drží Nigérie a pomalý postupem se snaží najít skulinku v české defenzivní řadě.

31

Šural poslal míč kupředu, Schick si poradil se dvěma obránci a mířil sám na branku. Zakončení ale nezvládl, horní tyč přestřelil!

32

Na trávníku po hlavičkovém souboji zůstává ležet Idowu, ihned k němu spěchají týmoví zdravotníci.

34

Barák nasadil jesličky Iwobimu, na vracejícího se Ogua už ale nestačil a o míč přišel.

36

Nepříjemným šlapákem poslal Ogu k zemi Šurala. Standardní situaci rozehrával Jankto, jeho centr zlikvidoval gólman Uzoho.

37

Parádní dalekonosnou střelou se připomněl Ndidi! Na rychle klesající míč perfektně zareagoval Vaclík a konečky prstů jej vytěsnil.

39

Češi se nebojí hrát, předvádějí pěkný kombinační fotbal. O ránu se teď pokusil Barák, branku netrefil.

40

Jankto nic nevymýšlel a míč z vlastního vápna raději odpálil do bezpečí. Nigerijci budou rozehrávat roh.

42

Váhajícího Baloguna výrazně prohnal Šural, nigerijský obránce, který celý život strávil v Německu, ale situaci zvládl a nátlak českého forvarda ustál.

44

Poločas už se spíše jen dohrává. Po faulu na Mikela čeká Nigerijce přímý kop.

48

Jako první vyzkoušel čerstvě příchozího Pavlenku z dálky Ighalo, jenže střele nedal dostatečnou razanci. Český gólman si bez výraznějších potíží poradil.

49

Po srážce se Schickem se těžce sbírá ze země Šural. Rozčiluje se na Ekonga, ten v tom byl však naprosto nevinně.

51

Dalších Čech zůstává na trávníku. Tentokrát je to Jankto, který neustál souboj s Ebuehi. O faul se opět nejednalo.

52

Po centru z pravé strany hlavičkoval Ighalo, nedokázal ale usměrnit míč mezi tyče. Pavlenka zasahovat nemusel.

54

V posledních minutách příliš větších šancí nevidíme. Nigérie opatrně kombinuje, Češi zůstávají zatažení v obranném bloku.

56

Do vápna posílal míč Ebuehi, nasměroval jej pouze do míst, kde stál připravený Suchý. Český kapitán odvrátil nebezpečí efektní rybičkou.

56

Do Schwechatu se přihnala bouřka, z oblohy šlehají blesky, hřmí a spustil se prudký liják.

58

Rozhodčí přerušil hru, nelíbil se mu totiž míč. Podhuštěný balon byl rychle vyměněn a pokračuje se.

59

Ve Schwechatu se zhoršují povětrnostní podmínky, začíná hustě pršet. Objevují se i kroupy. Zápas je dočasně přerušený.

60

Podle prvních informací by měla vynucená pauza trvat nejméně deset minut...

60

Přestávka je nakonec kratší, než se původně předpokládalo. Přeháňka je pryč, fotbalisté se vrací na trávník, rozhodčí brzy foukne do píšťalky a bude se pokračovat ve hře.

61

Za zvuků doznívající bouřky centroval z pravé strany Mikel. Dobře postavený Coufal odklidil míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

63

K exekuci přímého kopu z výhodné pozice se postavil faulovaný Moses. Trefil jen ve zdi stojícího Šurala do hlavy.

64

Po rohovém kopu hlavičkoval Mikel, dobrým zákrokem se prezentoval Pavlenka a míč lapil.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Souček, nahradil ho Michal Trávník

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Tomáš Hořava

67

Ndidi poslal míč do vápna přímo tam, kde se pohyboval Moses. Nigerijský útočník ale nedokázal na podmáčeném terénu balon zpracovat a z bezprostřední blízkosti zakončit.

69

Střídání Nigérie: ze hřiště odešel Bryan Iladapo Idowu, nahradil ho Elderson Uwa Echiéjilé

69

Střídání Nigérie: ze hřiště odešel Odion Ighalo, nahradil ho Simeon Simy Nwankwo

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Patrik Schick, nahradil ho Michael Krmenčík

72

Ebuehi nasadil jesličky Janktovi a vnikl do vápna. Český halvbek ho zastavil nedovoleně, rozhodčí ale penaltu nenařídil, pouze přímý kop na hranici pokutového území.

74

Nigerijci se stále více tlačí kupředu. Zatím jim nevychází předfinální fáze, velké příležitosti si nevytvářejí.

77

Za dlouhým nákopem sprintoval Šural, v pokročilé fázi zápasu už mu ale scházela potřebná energie na to, aby předběhl Baloguna. Nigerijský stoper si celou situaci pohlídal.

78

Pěknou střelu vyslal zpoza vápna netradičně pravou nohou Jankto. Mířila však doprostřed, kde byl Uzoho a vytěsnil míč nad břevno.

79

Střídání Nigérie: ze hřiště odešel Victor Moses, nahradil ho Ahmed Musa

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jakub Jankto, nahradil ho Jan Bořil

80

Střídání Nigérie: ze hřiště odešel John Obi Mikel, nahradil ho Kelechi Iheanacho

81

Krmenčík vyslal Šurala, ten už ale fyzicky nestačí. Ekong před ním skluzem odklidil míč do zámezí.

83

Na trávník vnikl nigerijský fanoušek, zastavil tím ale útočnou akci svého celku. Utkání je opět na chvilku přerušeno.

84

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Jan Kopic

86

Nigérie má posledních pár minut, aby s výsledkem něco udělala. Dá se očekávat zjednodušení hry a centry do vápna na téměř dvoumetrového Nwankwa.

88

Krmenčík se probíjel za míčem, počínal si však příliš aktivně a rakouský sudí mu odpískal útočný faul.

89

Češi v pokročilé fázi utkání až překvapivě vysoko napadají. Nigérie má problémy s rozehrávkou.