Hezký večer u on-line přenosu ze 4. hracího dne Evropské ligy. Fotbalisté Zlína se podruhé představí venku, nastoupí na hřišti FC Kodaň.

Před dvěma týdny se oba soupeři potkali v Olomouci. Zápas skončil 1:1, dohrávalo v husté mlze. Domácí šli do vedení díky Diopovi, ovšem po pouhých osmi minutách srovnal Ankersen.

V tabulce jsou na tom lépe hráči Kodaně, kteří mají 3 body za tři remízy a jsou druzí. Zlín je ovšem stále ve hře o postup. I když je poslední, získal dva body.

Proti předchozímu vzájemnému utkání udělal zlínský trenér Bohumil Páník dvě změny. V brance je Dostál místo Zlámala. Do hry kouč nasadil Vukadinoviče, zatímco Mehanovič zůstal na lavičce.

Kusk
64. min Falk o hráči
10 Zeca
8 Matič
Matič
24 Toutouh
Toutouh
71. min Amankwaa o hráči
Sotiriou
64. min Pavlovič o hráči

Ekpai
74. min Železník o hráči
12 Traoré
Traoré
Janíček
54. min Hnaníček o hráči
Jiráček
7 Diop
Diop
64. min Mehanovič o hráči
Vukadinovič

Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Tatar
Počet diváků: 0

Trenér Solbakken udělal pět změn. Stejné zůstala jen obranná čtveřice. Na rozdíl od olomouckého utkáním jsou v základu brankář Olsen, záložníci Zeca a Kusk a útočníci Sotirou a Verbič.

Zlín chce v Dánsku uhrát výsledek, který ho udrží ve hře o postup. „Hráči už se otrkali. Věřím, že jim atmosféra pomůže a podají všichni výkon na hranici svých možností, který nás jedině může přivést k úspěchu,“ uvedl trenér Páník.

Kodaň nastoupí v evropských pohárech doma pošesté proti soupeři z Česka. V předchozích pěti zápasech oslavila jedinou výhru. V ročníku 2009/10 porazila v základní skupině Evropské ligy Spartu 1:0.

Zápas řídí sudí z Černé Hory. Hlavním je Nikola Dabanović.

Zlín si musí dát pozor na začátek utkání. Ve svém prvním venkovním utkání na hřišti Lokomotivu Moskva inkasoval v prvních 17 minutách třikrát.

V základní sestavě Kodaně nechybí český obránce Michael Lüftner. Hrát bude i Slovák Denis Vavro. Naopak další slovenský hráč v týmu Ján Greguš není ani na lavičce.

1

Začal první poločas utkání FC Kodaň - Zlín

3

Do vápna se vřítil Kusk, jeho přihrávku na malé vápno zachytil gólman Dostál.

3

Po dlouhém nákopu Kodaně dostal míč do Dostálovy náruče Kopečný po spolupráci s Bačem.

6

Po souboji s Matičem zůstal na trávníku ležet zlínský kapitán Janíček. Domácí hráč trefil hostujícího záložníka do hlavy.

7

Centr Bengtssona z levé strany přistál v Dostálově náručí.

7

Diop dostal přihrávku za obranu, jenže byl v ofsajdu.

10

Janíček poslal k zemi ve středovém kruhu Verbiče, domácí budou rozehrávat přímý kop.

11

Na centr z levé strany si naskočil Traoré, jeho slabá hlavička mířila přesně na gólmana.

12

Toutouh, který se ve vápně snažil prokličkovat přes tři hráče, padl k zemi. Diváci pískají, rozhodčí je v klidu.

13

Střela Ekpaie z dálky šla vysoko nad branku.

16

Zeca při své útočné akci ztratil míč a ještě fauloval Traorého.

18

Jiráčkův centr z levé strany odvrátil Matič na roh.

18

Zlín rozehrál na krátko, jeho následnou snahu ukončil útočný faul Ekpaie.

19

Holzer dlouhým centrem vysunul Vukadinoviče, Vavro zahrál na další roh.

20

Po další rozehrávce na krátko zakončoval Jiráček z dálky nad branku.

20

Žlutou kartu dostal Pieros Sotiriou (FC Kodaň)
Loket ve tváři Janíčka.

22

Další zlínský pokus z dálky vyslal Kopečný, míč poslal přímo na Olsena.

23

Traoré zkoušel rychlou přihrávkou vysunout Vukadinoviče, který na míč nedostáhl.

24

Ekpaiův centr z pravé strany vyboxoval Olsen před sebe. K dorážce se ale hosté nedostali.

25

Při zlínském pokusu o rychlý výpad zasáhl včas Vavro, který poslal míč do autu.

26

Holzer rozehrál přímý kop na Diopa, který poslal míč do zámezí.

28

Janíček v souboji dvou kapitánů fauloval Zecu, domácí mají přímý kop. Nic z něj ale nevymysleli.

29

Zajímavá akce hostů, ale Diop si nedokázal poradit s přetaženým centrem Holzera.

31

Na trávníku zůstal ležet Janíček, kterého nechtěně trefil do tváře Verbič. Trefil ho rukou, když se otáčel.

32

Vukadinovič nedokázal potrestat nejistý obranný zákrok Vavra. Neměl dost klidu na zpracování míče.

33

Dánský centr z levé strany snadno odvrátil Janíček.

34

Kusk napřáhl levačkou z 18 metrů, Dostál v pohodě zasáhl. Pro domácí to byla první střela na branku.

35

Ekpai při útočném napadání ostře sestřelil Bengtssona, jeho zákrok se obešel bez karty.

36

Z voleje z otočky parádně vystřelil Toutouh, míč těsně přeletěl břevno.

37

Po pasáži, která více patřila Zlínu, domácí zvýšili aktivitu. Bengtsson nyní střelou z hranice vápna trefil Kopečného.

38

Centr z pravé strany odvrátil Janíček na první roh Kodaně.

39

Bengtsson poslal míč na přední tyč na Toutouha, který ho netrefil ideálně a poslal jej do zámezí.

40

Michael Lüftner (FC Kodaň) vstřelil gól. FC Kodaň - Zlín 1:0
Bengtsson rozehrál přímý kop na hlavu volného Lüfnera, který rozjásal ochozy.

42

Na zlínskou branku se řítila další pohroma, ale Ankersen pokazil rychlou akci nepodařenou zpětnou přihrávkou.

44

Vedoucí branka domácí uklidnila. Z hranice šestnáctky pálil levačkou Kusk, míč těsně minul vzdálenější tyč.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Zlín nesehrál špatný poločas, ale v jeho závěru se neubránil zvýšenému náporu favorita, a proto o gól prohrává.

45

Statistiky 1. poločasu: Střely: 6:6. Na branku: 2:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:2. Držení míče v %: 59:41.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Kodaň - Zlín

47

Dostál zasáhl proti přízemní střele Kuska z dvaceti metrů.

49

Benjamin Verbič (FC Kodaň) vstřelil gól. FC Kodaň - Zlín 2:0
Domácí přidávají pojistku. Verbič napřáhl z 18 metrů a trefil se parádně k levé tyči.

51

Z dálky nepřesně vystřelil Janíček.

52

Vukadinovič promarnil tutovku. Po parádním pasu od Jiráčka byl volný před Olsenem, který jeho střelu vyrazil.

53

Po rychlém kontru střílel těsně vedle Diop. Míč byl ale tečovaný, Zlín má roh.

53

Domácí v pohodě odvrátili.

54

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Tomáš Janíček, nahradil ho Josef Hnaníček
Jiráček převzal kapitánskou pásku od Janíčka.

57

Střela Jiráčka z dvaceti metrů vypadala nadějně, míč ale přelétl břevna.

61

Bengtssonův centr z levé strany stáhl do své náruče Dostál.

63

Zlín kombinoval na hranici velkého vápna, ale k zakončení se nedostal.

64

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Pieros Sotiriou, nahradil ho Andrija Pavlovič

64

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Kasper Kusk, nahradil ho Rasmus Falk

64

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Dame Diop, nahradil ho Mirzad Mehanovič

67

Kodaň se už nikam nežene. Zlín se toho snaží využít a zápas zdramatizovat.

68

Po rohovém kopu Zlína se v malém čtverci marně snažil o zakončení Bačo, následně Olsen zneškodnil ostrou ránu Mehanoviče z hranice velkého vápna.

70

Centr Traorého z pravé strany skončil na hlavně jednoho z obránců.

70

Kopečný předvedl pěknou individuální akci, ale nahrát do vápna už nestačil. Je z toho roh, který Zlín pokazil. Znovu rozehrával nakrátko.

71

Střídání FC Kodaň: ze hřiště odešel Youssef Toutouh, nahradil ho Danny Amankwaa
Domácí už vyčerpali všechna střídání.

73

Zlín se snaží využít pasivity soupeře, ale jeho akcím vždycky kousek chybí.

73

Centr Holzera z levé strany skončil v Olsenově náruči.

74

Žlutou kartu dostal Zeca (FC Kodaň)

74

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Ubong Ekpai, nahradil ho Lukáš Železník
I trenér Páník vyčerpal všechna svá střídání.

77

Dostál zasáhl proti hlavičce Pavloviče, jeho náběhu předcházel ofsajd.

82

Míč v posledních minutách střídavě drží jeden nebo druhý tým, ovšem do vápna se nedostal ani jeden.

83

Hosté byli ve vápně v přečíslení. Železník hledal Mehanoviče, který na míč nedosáhl. Chybělo mu možná půl metru.

85

Z dálky vystřelil Matič, který zamířil do míst, kde stál Dostál.

87

Pavlovič se uvolnil na hranici vápna, ale trefil jen Bača.

88

Falk prošel do vápna, kde ho čistě zastavil Jiráček.

88

Žlutou kartu dostal Uroš Matič (FC Kodaň)

89

Domácí mohli přidat třetí gól. Awankwaa dostál přihrávku za obranu, udělal kličku Dostálovi a z úhlu trefil tyč.

90

Jiráček přiťukl míč Mehanovičovi, jehož přízemní ránu Olsen kryl.

90

Rozhodčí nastaví 2 minuty.

90

Benjamin Verbič (FC Kodaň) vstřelil gól. FC Kodaň - Zlín 3:0
Zlín dostal stejně jako v Moskvě tři góly. Verbič ve druhé minutě nastavení si narazil míč s Awankwou a zblízka napálil míč před břevno.

90

Zlín utrpěl druhou porážku v Evropské lize a jeho postupové šance se dostaly do teoretické roviny.

90

Zápasové statistiky: Střely: 12:15. Střely na branku: 6:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:3. Držení míče v %: 54:46.