Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Online reportáž
komentoval: Vojtěch Povejšil

Krásný večer z Kypru. Fotbalisté Slavie se zde v závěrečném předkole Ligy mistrů utkají o postup do skupin s Apoelem Nikósie. Zápas začíná ve 20.45, server iDNES.cz vám jeho průběh přinese minutu po minutě.
Se slávisty do Nikósie neodcestoval zraněný stoper Simon Deli, na místě se však přidala ještě jedna komplikace - kvůli zdravotním potížím nemůže hrát Danny, hvězdná letní posila.
Jeho místo na levém kraji zálohy obsadí Miroslav Stoch, nejnovější přírůstek do kabiny Slavie. Jeho přestup byl přitom administrativně dotažen teprve včera!
V Nikósii je sice už čtvrt na deset, ale pořád je horko. Přes den šplhaly teploty dokonce až ke čtyřicítce, teď se drží těsně pod třicítkou. Z tohoto pohledu nečeká slávisty nic snadného, vzduch je vlhký a udýchat devadesát minut nebude žádná legrace.
Na lavičce náhradníků jsou připraveni uzdravení Jan Sýkora s Jakubem Hromadou.
Na tribuně za jednou z branek se už formuje domácí kotel, fanoušci v oranžových trikách už ji obsadili téměř celou. Na opačné straně hřiště v sektoru Slavie bude během utkání zhruba dvě stě fandů.
Oba týmy se zatím rozcvičují na trávníku, v jehož středovém kruhu už je natažená plachta se znakem Ligy mistrů. Dnes zazní i její znělka, která v předchozích kolech z reproduktorů dunět nesmí.
Slávisté odcházejí z rozcvičky do kabin a slyší ohlušující pískot. Přátelské prostředí je nečeká, to je jisté. Fanoušci APOELu dokáží vytvořit hodně divokou atmosféru.
Teď mizí do kabiny domácí a samozřejmě je reakce zcela opačná, stadionem se nese potlesk. Trávník mezitím zkrápí voda z trysek, zatím jen na jedné polovině hřiště.
Hlasatel čte sestavy a trochu nečekaně ani u té domácí neprojevují diváci žádné velké nadšení. Na jména, která z reproduktorů zní, nereagují, dál si zpívají své chorály a někteří bubnují.
Zatím to vypadá, že se stadion zaplní v maximální možné míře. Z bezpečnostních důvodů je prázdno vedle sektoru určeného pro slávisty, jinak jsou tribuny narvané a vypadá to na opravdu bouřlivou atmosféru.
Do začátku zápasu zbývá pět minut, dozněla hymna domácího klubu. Čeká se na to, až hráči vyjdou z tunelu na trávník.
Finále slávistického boje o Ligu mistrů je tu, hráči jsou na trávníku a zní magická melodie - hymna soutěže.
1
Začal první poločas utkání APOEL Nikósie - Slavia
Míč uvedli do hry domácí fotbalisté, jmenovitě útočník De Camargo.
1
Po výkopu si do míče kopl i brankář Waterman, jenž dlouhým nákopem poslal své spoluhráče na polovinu Slavie. Aloneftis utíkal po levém křídle, Van Buren se s ním skvěle vrátil, ale skluzem vypíchl balon na roh.
2
Góly Igor De Camargo (APOEL Nikósie) vstřelil gól. APOEL Nikósie - Slavia 1:0
Šok pro slávisty. Ebecilio rozehrál od levého praporku, míč na rohu malého vápna proskočil mezi třemi hráči a od stehna De Camarga se odrazil za Laštůvku.
3
Hosté po inkasovaném gólu útočí, jejich postup kolem střídaček zastavil pravý bek Milanov.
4
Bořil fauluje na polovině hřiště, Vinicus rozehrává okamžitě, avšak APOEL o balon ihned přichází.
5
Hušbauerovi průnik po pravé straně nevyšel, Frydrychovi rovněž. Slavia nicméně vybojovala míč zpět a kombinuje na polovině soupeře.
6
Karty Žlutou kartu dostal Ruslan Rotaň (Slavia)
ukrajinský záložník skluzem sestřelil Ebecilia na půlicím kruhu.
7
Milanov odehrál do zámezí, protože na trávníku dlouho ležel De Camargo. Už je v pořádku na nohou a hosté sportovně vracejí balon soupeři.
9
Hušbauer před sebou viděl náběh Škody a poslal mu kolmici, pro kapitána Slavie ale byla příliš dlouhá.
10
Důležité Oarův centr letěl na penaltu k De Camargovi, jenž ale nezakončil - zato Frydrych nechtěně odrazil balon směrem na vlastního gólmana. Překvapený Laštůvka si s nečekanou situací poradil
10
Góly Statis Aloneftis (APOEL Nikósie) vstřelil gól. APOEL Nikósie - Slavia 2:0
Domácí se zmocnili balonu po katastrofální rozehrávce Rotaně, Ebecilio posunul míč ze středu vlevo na Aloneftise, který famózním obloučkem z hranice šestnáctky překonává Laštůvku.
12
Frydrych měl na pravém křídle spoustu místa, jenomže centrem trefil přímo prvního hráče soupeře na kraji vápna.
14
De Camargova patička ke spoluhráčům neprošla, Bořil, jenž se zmocnil míče, vyslal za obránce domácích Škodu. Ten sice procpal balon přes vybíhajícího Watermana, ale dva obránci Nikósie už byli nad jeho síly.
15
Hušbauer rozehrál volný kop po faulu na svou osobu, do vápna poslal dobrý centr, avšak stopeři v modrém si s ním poradili. Míč navíc hlavou lízl někdo ze slávistů, APOEL tudíž vhazuje.
16
Frydrychův nákop vpřed bez úspěchu, domácí se ale zbavili míče. To samé však platí o Slavii.
17
Presink hostí na útočné polovině přerušuje faulem na Milanova útočník Škoda.
18
Stoch, Škoda a u Bořila tato kombinace končí. Neměl to jednoduché, od svého kapitána dostal na kopačku opravdu prudkou, obtížně zpracovatelnou přihrávku.
19
Slávisté vybojovali balon nedaleko domácí šestnáctky, krátce za vápnem se k překvapivé střele odhodlal Frydrych, jeho pokus se však pomalu šoural daleko vedle pravé Watermanovy tyče.
20
Ebecilio ve výskoku fauloval Hušbauera, který znovu pošle míč z klidu do pokutového území.
21
Téměř od střídaček nacentroval Hušbauer kousek před penaltu, domácí odvrátili jen za vápno, kde se z voleje pokusil zakončit Bořil. Do jeho nepříliš povedené rány vložil nohu z ofsajdu vybíhající Škoda, veškeré vzrušení tedy bylo zbytečné.
23
Bořil si za šestnáctkou počkal na odražený balon a opřel se do něj z voleje. Zatím nejnebezpečnější střela hostí, byť se znovu nevešla mezi tři tyče.
24
Na Škodovu hlavu přistál centr z hloubi pole, slávistický forvard na penaltě vyskočil, ale nedokázal balon usměrnit na bránu.
25
Hosté kombinovali na vlastní polovině a hráči Nikósie je s klidem nechali, presink nepovažovali za nutný a vyčkávali za půlkou.
26
Slávisté pak o míč přišli a domácí se rozhodli pro cestu vzduchem. Ebecilia fauloval ve výskoku u půlicí lajny Jugas.
28
Standardka pro domácí za faul Hušbauera. Rozehrál ji Aloneftis, míč letěl na De Camarga, jenž zabíhal za Frydrycha. Ten centr promáchl, s čímž střelec úvodní branky nepočítal - a balon tak propadl do zámezí.
30
Waterman vyběhl před vápno pro centrovaný míč a odkopl ho do bezpečí. Hosté se snažili o postup po pravé straně, jenomže Součkovi se nepovedla přihrávka na Van Burena.
31
Jugas špatně rozehrál, ale Moraisovi balon odskočil do zámezí a slávisté vhazují.
32
Rotaň viděl vpravo Frydrycha, adresoval mu přihrávku a bek hostí poslal do pokutového území přízemní centr. S tím si snadno poradil Carlao.
33
Hušbauer v tísni ani nadvakrát nezvládl procpat míč ke Stochovi, domácí zahrozili z brejku, avšak Jugas před sebe - jakožto poslední hráč - nepustil nabíhajícího De Camarga. Dobrý obranný zákrok stopera Slavie.
34
Bořil svým pohybem potrápil Milanova, který v nouzi raději odkopl balon do autu.
35
Konečně o sobě dal vědět Stoch, přihrál Hušbauerovi a rozběhl se do volného prostoru. Slávistická desítka hledala nového spoluhráče krásnou kolmicí, ale ta k němu kvůli dobrému zásahu Ruedy neprošla.
36
Důležité Hušbauer zatím nejlepším hostem na hřišti. Tentokrát naběhl na levou stranu, převzal Bořilův pas a už v pokutovém území přihrával pod sebe. Na zadní tyči našel Frydrycha, jenž střelou z první napálil Watermana.
38
Z ojedinělého výpadu domácích na slávistickou polovinu je roh. Zleva se exekuce ujal Ebecilio, Van Buren odhlavičkoval za vápno a Aloneftisova následná dorážka zblokována na další roh.
39
Druhý Ebeciliův centr jen prosvištěl vápnem kolem dvojice Ngadeu-Carlao. Stoper domácích se ve výskoku snažil trapně simulovat, je zvláštní, že sudí jeho křikem okořeněnou divadelní vložku neocenil kartou, ale jen napomenutím.
40
Na trávníku znovu zůstal De Camargo po souboji s Ngadeuem a reklamoval úder do obličeje. Hraje se dál.
41
Bořil nakopl balon kamsi vpřed, tam sbíhal Škoda a donutil Rueda k odkopu do autu.
42
Bořil pak vhodil míč až do pokutového území, jenomže domácí si s touto situací hravě poradili.
44
Do rozehrávky Apoelu se zapojil i Waterman, Rueda mu vrátil míč. Domácí nikam nespěchají, poločasový stav 2:0 by se jim velice zamlouval.
45
Ebecilio vyslyšel volání De Camarga a poslal svému spoluhráči kolmici. De Camargo už ve vápně zprava pálil na Laštůvku, který vyráží na roh.
45
Centr od rohového praporku Laštůvka plácl do bezpečí a to je to poslední, co se během prvního poločasu odehrálo.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
45
Po šíleném úvodu se Slavia probudila, opticky vyrovnala hru. Ale i díky tomu, že se APOEL s vědomím dvougólového náskoku zatáhl. Velkým problémem hostí je vytváření šancí, ve vápně jsou neškodní, výjimkou je střela Frydrycha z 36. minuty.
45
Nejlepším slávistou je zatím Hušbauer, který má asi nejvíc míčů, snaží se hrát vpřed, diktovat tempo. Naopak zklamáním je výkon Rotaně, jenž je často v soubojích druhý, navíc ztratil balon před druhou brankou domácích. Žlutá karta ze šesté minuty zkušenému Ukrajinci rovněž nepomohla.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání APOEL Nikósie - Slavia
Druhou část zápasu zahájili hosté, konkrétně kapitán Škoda.
46
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Mick Van Buren, nahradil ho Jaromír Zmrhal.
47
Akci po levé straně vedl Oar, odcentroval, avšak Jugas v těžké pozici odhlavičkoval pryč.
48
APOEL nechává soupeře hrát, zatímco z tribun se ozývá ohlušující pískot.
49
Od Laštůvky začala nová akce Slavie, hosté se snaží vytáhnout hráče Nikósie výš od vápna, ale moc se jim to nedaří. Ngadeuův nákop vzápětí končí u domácích kopaček.
51
Nuno Morais zválcoval Hušbauera na půlce a přichází další část seriálu o slávistickém dobývání domácí šestnáctky.
52
Střídání Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Tommy Oar, nahradil ho George Efrem.
53
Stoch rozkmital nohy, přihrál Bořilovi, jenž odcentroval do pokutového území. K ohrožení brány se slávisté nepropracovali a Frydrych, jenž pak doběhl přetažený pas, v souboji s Lagem fauloval.
54
Karty Žlutou kartu dostal Igor De Camargo (APOEL Nikósie)
Střelec první branky zápasu opět nesouhlasil s rozhodnutím sudího a tomu už s neustálými stížnostmi hráče s číslem devět došla trpělivost.
55
Slávistický roh rozehrál Hušbauer, jeho polovysoký centr ale propadl Škodovi při snaze zakončit pod nohou.
56
Tentokrát byl zákrok na De Camarga skutečně nedovolený, Ngadeu domácího forvarda při otočce stáhl na zem.
57
Volného kopu se ujal Aloneftis, rozehrál na krátko, míč se k němu vrátil a tak fotbalista s šestačtyřicítkou po pár krocích vpřed odcentroval. Velmi nepřesně.
59
Důležité Morais se hloupě snažil kličkovat mezi dvěma slávisty, Škoda mu míč uzmul a přihrál Hušbauerovi, který nadvakrát nepřekonal Watermana. Napřed vybíhajícího brankáře trefil do ruky, pak z dorážky mířil pod břevno a Waterman jeho oblouček vyrazil.
60
Zmrhal se zbrkle zbavil získaného míče, jen ho nártem posunul vpřed a doufal, že Škoda půjde do volného prostoru. Nešel.
61
Hosté se marně několikrát snažili projít po levém křídle, tak to zkusí přes druhou stranu.
62
Beru zpět, Ngadeu se sice napřed podíval vpravo, jenže poté nepřesným nákopem daroval balon domácím.
63
Střídající Efrem nicméně přes zmíněného stopera Slavie naprošel a červenobílí mohou znovu založit útok.
64
Škoda neudržel míč na kraji šestnáctky po Bořilově přihrávce a následný brejk domácích likviduje už v zárodku faulem na De Camarga důrazný Jugas.
65
Za Zmrhalovým pasem za obranu pelášil Stoch, ale Waterman byl u balonu dřív - zkušeně si ho zpracoval na prsa a s ledovým klidem rozehrál.
66
Po krátké občerstvovací pauze znovu z vlastní poloviny rozehrávají slávisté. Domácím zatím pasivita v hlubokém bloku stačí.
67
Střídání Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Statis Aloneftis, nahradil ho Agustin Farias.
68
Hušbauer kopl roh prachbídně, prakticky po zemi na prvního hráče soupeře. Vzápětí ve vzdušném souboji fauluje Frydrych.
69
Hušbauer se zmocnil padajícího balonu a dloubáčkem našel v pokutovém území Škodu, jenž dostal míč na zem, avšak hradbu těl nepropálil.
71
Nehraje se, protože se na hrací ploše povaluje Ebecilio. Krátce na to hosté střídají.
72
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Ruslan Rotaň, nahradil ho Muris Mešanovič.
73
APOEL zahrával po faulu Ngadeua na De Camarga standardku, ale Efrem ji kopl zoufale. Míč pro Slavii.
74
Nejnovější slávistický muž na trávníku, útočník Mešanovič, si pro přihrávku z hloubi pole nabíhal z ofsajdu.
75
Škoda si zpracoval vysoký pas z vlastní poloviny, otočil se a vypálil z voleje. Waterman si se střelou doprostřed hravě poradil.
76
Po dlouhé době bylo rušno i v pokutovém území Slavie, Milanov převzal míč zády a pak vypálil hodně mimo.
77
Důležité Hosté rychle rozehráli, Škodu fauloval Carlao krátce za vápnem, akce ale pokračovala, neboť si míč vzal do své správy Mešanovič. Střelou z hranice šestnáctky napálil tyč!
77
Karty Žlutou kartu dostal Carlão (APOEL Nikósie)
78
Frydrych sice nezvládl natřikrát poslal míč vpřed na Mešanoviče, ale při posledním pokusu ho zezadu fauloval Ebecilio.
79
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Miroslav Stoch, nahradil ho Jan Sýkora.
80
Hušbauerův volný kop zblokovaný na roh, Sýkora rozehrál rychle na svého spoluhráče, ale APOEL společnými silami nepřekvapili.
81
Frydrychův dlouhý aut skákal pokutovým územím, doskotačil až na malé vápno, kde se ho zmocnil Waterman.
82
Domácí drželi míč na polovině Slavie, ale sebral jim ho Sýkora a poslal vpřed Mešanoviče. Od něj se balon trochu kostrbatě dostal na střed k Součkovi, jenž po souboji padl. Doufal v odpískání faulu, to se nestalo.
83
Střídání Střídání: APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Lorenzo Ebecilio, nahradil ho Facundo Bertoglio.
83
Škoda se pokoušel o střelu z voleje poté, co Mešanovič ve vzdušném souboji udržel balon. Hostující kapitán ale pálil vysoko nad.
84
Waterman vyběhl za prodlouženou přihrávkou, kolem něj se prohnal Zmrhal a upadl. Gólman APOELu se ho nicméně ani nedotkl, střídající slávista může být rád, že vyvázl bez žluté karty.
86
Efrem neprošel přes Jugase, ale udržel balon nedaleko rohového praporku, což je pro APOEL ideální kombinace.
87
Hostům se při snaze o protiútok nepodařilo přejít přes polovinu hřiště, Mešanoviče odzbrojil Morais.
88
Rohového kopu se ujal Sýkora, první centr vyboxoval Waterman, pokus o reparát už vypadal nadějně. Ngadeu ale v těžké pozici míč hlavou jen lízl a gólman Nikósie chytá.
90
Zmrhal si při napadání Milanova počínal až přiliž vehementně a svého soupeře nedaleko půlicí čáry fauloval.
90
Sudí Lahoz nastavuje tři minuty. Zvládne Slavia vstřelit kontaktní gól?
90
Tohle APOELu stačí - od Ngadeua šel míč za brankovou čáru a domácí s rozehrávkou rohového kopu pochopitelně nespěchají.
90
Bertoglio po nakrátko rozehraném rohu běžel podél brankové čáry a Bořil ho po chvíli zastavil nedovoleně.
90
Nepříliš povedený „zkrácený roh“ v podání APOELu je to poslední, co se v zápase odehrálo.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.
90
Díky za pozornost, vážení čtenáři. Na shledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové Ligy mistrů zde na iDNES.cz. Příjemný zbytek úterního večera.

Sestavy a rozestavení

APOEL Nikosie APOEL Nikósie (4-5-1)

Waterman
o hráči
21 Milanov
Milanov
o hráči
5 Rueda
Rueda
o hráči
50 Carlão
Carlão
o hráči
3 Lago
Lago
o hráči
Ebecilio
o hráči
83. min Bertoglio o hráči
26 Morais
Morais
o hráči
14 Oar
Oar
o hráči
52. min Efrem o hráči
Vinicius
o hráči
Aloneftis
o hráči
67. min Farias o hráči
De Camargo
o hráči

SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

Laštůvka
o hráči
Frydrych
o hráči
4 Jugas
Jugas
o hráči
Ngadeu Ngadjui
o hráči
18 Bořil
Bořil
o hráči
Van Buren
o hráči
46. min Zmrhal o hráči
22 Souček
Souček
o hráči
Hušbauer
o hráči
29 Rotaň
Rotaň
o hráči
72. min Mešanovič o hráči
17 Stoch
Stoch
o hráči
79. min Sýkora o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči

Rozhodčí: Lahoz - Devis, Palomar

Vzájemné zápasy

23. srpna 2017 20:45Slavia–APOEL Nikósie 0:0
15. srpna 2017 20:45APOEL Nikósie–Slavia 2:0