Krásný večer z Plzně! Vítejte u textového online přenosu z utkání mezi fotbalisty domácí Viktorie a Karviné. Duel začíná ve 20.15 hodin.

Plzeň dokázala v minulém kole po dlouhé zvítězit. Na hřišti posledního Brna triumfovala 3:1, všechny branky Západočechů vsítil Aleš Čermák.

Ani Karviné se nevedlo špatně, přesto z domácího střetnutí s Teplicemi nakonec vytěžila jen bod. Do vedení šla v závěru první půle, kdy se z penalty prosadil Lukáš Budínský. Za hosty ale v úvodu druhého poločasu kontroval Patrik Žitný, souboj tak skončil nerozhodně 1:1.

V sestavě domácích chybí zranění David Limberský, Lukáš Hejda a Daniel Kolář. Šanci v základu opět dostává Aleš Čermák, první ligové minuty v kariéře si může připsat na lavičce připravený střelec Ondřej Štursa.

Zeman
82. min Petržela o hráči
Hořava
Čermák
90. min Ivanschitz o hráči
Hrošovský
10 Kopic
Kopic
23 Bakoš
Bakoš
55. min Chorý o hráči

Lingr
75. min Kalabiška o hráči
Štepanovský
Janečka
Budínský
Šisler
80. min Wágner o hráči
27 Panák
Panák
7 Voltr
Voltr
59. min Ramírez o hráči

Rozhodčí: Berka - Arnošt, Antoníček
Počet diváků: 9 378

Hosté budou sázet na výbornou formu Lukáše Budínského. Pětadvacetiletý záložník má v tomto ročníku na kontě už osm branek, z nichž čtyři padly z pokutového kopu. Osmkrát se trefil i bývalý Plzeňan Tomáš Wágner, dnes však zůstává pouze na lavičce náhradníků.

Hlavním rozhodčím zápasu je Ondřej Berka, asistovat mu budou Zdeněk Arnošt a Petr Antoníček.

Oba celky jsou už na hřišti. Viktoria oblékla červenomodré dresy, hosté v bílém.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Karviná

2

Domácí drží míč a kombinují. Obrana Karviné je ale dobře zformovaná a nepouští Plzeňany do šancí.

3

Po levé straně se do vápna prosmýkl Zeman. Levačkou odcentroval na Bakoše, který míč sice hlavou lízl, ale nedokázal usměrnit na branku.

5

Karviná se nedostává vůbec k balonu. Zatím jen pozičně vytlačuje Západočechy a občas si vypomůže nedovoleným zákrokem.

6

Z hloubky pole centroval Hubník, míč si ale ze vzduchu v poklidu stáhl gólman Le Giang.

7

Zeman se teď hodně rozčiluje na pomezního rozhodčího, podle jehož mínění stál v ofsajdu. Nic s tím ale nenadělá.

8

Ostrý zákrok po odehrání míče předvedl Budínský a může být hodně rád, že jej sudí Berka neocenil žlutou kartou.

10

Poprvé se do útoku podívali také hosté, centr Letiče ale odvrátila plzeňská defenziva.

12

Po dalším ostrém střetu zůstávají na trávníku ležet faulující Štěrba a faulovaný Kovařík. Plzeň bude rozehrávat přímý kop.

14

Celé obranné linii Plzeňských vylétla po přihrávce na Voltra ruka vzhůru. Stejný názor měl i asistent rozhodčího. Odmáváno, odpískáno.

16

Na první střelecký pokus utkání stále čekáme. Rohový kop domácích odvrátil rybičkou Štěrba.

17

Po hrůzostrašné malé domů Štěrby musel Le Giang do sprinterského souboje s Bakošem. Situaci zvládl a odpálil míč daleko od vlastní branky.

19

Krásnou kličkou obelstil v pokutovém území Čermák obránce hostů, on ani ale následně Hořava však míč do poloodkryté branky dotlačit nedokázali!

20

Z velké dálky se do míče opřel Kovařík. Chtěl střílet svou silnější levačkou, takže balon obíhal a ze špatného postavení pramenila špatná střela, která skončila daleko mimo tyče.

22

Karviná má teď obrovské problémy. Před její branku létá jeden balon za druhým, Plzeň navíc vysoko presuje a znemožňuje hostům rozehrávku.

24

Do vápna se na druhé straně vřítil Letič a vybojoval aspoň rohový kop. Míč od praporku však následně vápnem jen prolétl, aniž by se ho kdokoliv dotkl.

25

Kovaříkův centr vyboxoval do bezpečí Le Giang. Na zemi zůstal ležet Bakoš, penalta se nepíská.

26

K hlavičce se po Zemanově rohu dostal Řezník, tentokrát však spolupráce jako v utkání proti Spartě nezafungovala. Míč zamířil nad břevno.

29

Hra v posledních minutách trochu ztratila na tempu. Další útočnou akci Plzně zastavil ofsajd.

30

Jako zdatný akrobat se ukázal Čermák, který přes skluzujícího obránce hodil výstavní kotoul, aby se vyhnul nepříjemné srážce.

31

Zeman sice žádal Hořavu do přihrávku, ale úplně do jiných míst. U míče jsou hosté a míří do brejku.

33

Na útočný výlet se vydal stoper Hubník a založil akci, na jejímž konci se ve velké šanci ocitl Čermák. Jeho nedůraznou střelu do středu branky gólman Le Giang kryl.

34

Vzápětí už zvedal ruce nad hlavou Bakoš, ale jeho pokus vykopl jeden z Karvinských z brankové čáry!

35

Přečíslení tři na dva vyřešili hosté mizerně. Štepanovský přihrál Voltrovi, kterému se centr před branku vůbec nepovedl a pouze nastřelil prvního Plzeňana v cestě.

35

Kovařík podle názoru sudího Berky nefauloval, Voltr však po kontaktu zůstává ležet a mlátí pěstí do země. Tohle muselo bolet.

37

Opět útočí domácí, na Hořavův centr však Čermák nedoskočil.

38

Kdyby Kovaříkovi vyšel krok, slavili by domácí gól. Plzeňský krajní bek ovšem zakončit nedokázal, nakonec je z toho roh.

39

Tomáš Hořava (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Karviná 1:0
Kousek před hranicí pokutového území natáhl ke střele Hořava a nádherným pokusem na bližší tyč překonal gólmana Le Gianga.

41

Karvinští pochopili, že pokud chtějí z dnešního utkání něco vytěžit, musí se tlačit dopředu. Panákovu nabídku ale nikdo nevyslyšel, míč končí na kopačkách domácích.

43

Jako by stav 1:0 domácím vyhovoval. Plzeň se snaží dotáhnout poločas do vítězného konce a nikam se nežene.

44

Štepanovského centr srazil Kovařík, hosté budou kopat roh.

45

Před aktivním Štepanovským odklidil míč Zeman. Bylo to však s tečí, domácí budou odkopávat od branky.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Karviná

47

Mezi obránci se propletl Čermák a dnes podruhé se ocitl ve velké gólové příležitosti. I tentokrát byl však úspěšnější Le Giang, který jeho pokus z bezprostřední blízkosti lapil.

49

Po rozhárané fázi, kdy oba týmy jen nakopávaly kupředu, fauloval Dreksa. Plzeň rozehrává.

50

Kopic si výborně zpracoval míč na hruď a předložil jej do šance Havlovi. Střelu pravého obránce Karvinští srazili k úplně volnému Zemanovi, který přestřelil!

51

Znovu se Kopic fantasticky zorientoval ve vápně a přihrál Hořavovi, který pálil nad! Úvod druhé půle je jasně v režii Plzně.

53

Další ofenzivní nájezd plzeňských fotbalistů ukončil dobrým skluzem Štepanovský.

55

Aktivní Kopic to se svým hýřením tentokrát přehnal a rozhodčí mu odpískal útočný faul.

55

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Tomáš Chorý

58

Karviná snad poprvé v druhé půli drží souvisleji míč. Při útočení si ale Štepanovský počínal nedovoleně, a tak se balon přesouvá opět na kopačky Plzeňských.

59

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Radek Voltr, nahradil ho Eric Ramírez

61

Stále se opakující popěvek plzeňských fanoušků jako by uspal i hráče na hřišti.

61

Jedna klička, druhá klička, pád. Zeman chce penaltu, sudí ukazuje k rohovému praporku.

63

U postranní čáry se začíná rozcvičovat sedmnáctiletý útočník Ondřej Štursa. Pokud by se dostal na hřiště, byl by nejmladším hráčem Viktorie v ligovém utkání od roku 2007 (Jan Lecjaks).

65

Havel zkoušel vyslat kupředu Kopice, do přihrávky ale vstoupil Lingr a míč odehrál do zámezí.

66

Brilantní kličkovanou, kdy obešel tři protihráče, Hrošovský zakončit nedokázal. Na odražený míč nedosáhl ani Chorý.

68

Rohový kop Karviné rozehrával Letič, jeho centr odvrátil mimo pokutové území Hubník.

70

Plzeň se snaží stále vysoko napadat, tato strategie ale vytáhlému Chorému nesvědčí. Už po pár minutách pobytu na trávníku vypadá poměrně otráveně...

72

Tak to je výkon! Po hřišti se prohání fanoušek oděný pouze do "boratovských" plavek. Přeběhl celé hřiště, otočil se a asi po stodvacetimetrovém běžeckém výkonu ho jeden z pořadatelů sejmul ukázkovým skluzem zezadu. Tohle bylo na červenou.

74

Zpátky k fotbalu. O obstřel z hranice vápna se pokoušel Zeman, nemířil však přesně a branku minul.

75

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Ondřej Lingr, nahradil ho Jan Kalabiška

77

Po Chorého ztrátě míče se hnala do útoku Karviná. Kalabiška chtěl zkusit střelu, padající míč však netrefil a promáchl.

79

Na centr z pravé strany naskakoval Panák, branku netrefil. Pro Plzeň je to velké varování, úplně přestala hrát.

80

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Jan Šisler, nahradil ho Tomáš Wágner

80

Počet diváků 9 378 (80 % z kapacity 11 700)

82

Ani ve svém pokročilém věku nepostrádá Hubník rychlost. Ve sprinterském duelu předčil Ramíreze, který plzeňského obránce následně fauloval.

82

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Martin Zeman, nahradil ho Milan Petržela

84

Po nacvičené akci z rohového kopu, kdy na přední tyči prodlužoval hlavou Čermák, zakončoval Chorý. V krkolomné pozici však nedokázal dobře zamířit a branku neohrozil.

85

Na druhé straně pálil Budínský. Nepřesný pokus byl tečovaný, Karviná tak bude rozehrávat rohový kop.

87

Hra je na pár okamžiků přerušena, na zemi zůstává ležet faulovaný Řezník.

88

Další souboj, další nedovolený zákrok, jehož obětí je otloukánek posledních minut Řezník. Tentokrát fauloval Ramírez.

90

Sudí Berka nastaví ve druhém poločase tři minuty.

90

Tomáš Hořava (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Karviná 2:0
Kuriózní situace. Po pasu za obranu běžel k míči Chorý, v momentu přihrávky byl podle svého mínění však v ofsajdu, přestal tedy hrát. Všichni hráči Karviné čekali na odpískání, to ale nepřišlo. Plzeňský forvard přenechal míč Hořavovi, který pohodlně přehodil zmateného gólmana Le Gianga. Opakované záběry prokázaly, že v postavení mimo hru Chorý nebyl.