80. P. Hronek
34. L. Hejda, 45. T. Chorý, 47. T. Hájek, 78. J. Kopic

Střely na branku: 2:5; Střely mimo: 7:4; Rohové kopy: 5:8
Počet diváků: 3 612 (57 % z kapacity 6 375)

Krásné odpoledne! Vítejte u textového on-line přenosu utkání 21. kola fotbalové HET ligy mezi Fastavem Zlín a Viktorií Plzeň.

Nového zlínského trenéra Vlastimila Petrželu čeká třetí ligový zápas na lavičce Fastavu. Jeho svěřenci v dosavadních dvou vystoupeních pod jeho vedením body nevybojovali - Jablonci podlehli 0:4, Teplicím 1:2. Ve středečním utkání českého poháru však Zlín vyřadil po výhře 2:0 Hradec Králové.

Plzeň ztratila ve svém posledním ligovém duelu nadějné vedení nad Libercem a nakonec brala jen bod za remízu 2:2. V odvetě osmifinále Evropské ligy pak porazila Sporting Lisabon, na postup to ale nestačilo.

Ligová premiéra v dresu Zlína čeká Pavla Vyhnala, který nastoupí v útoku po boku Vukadina Vukadinoviče.

o hráči
89. min Železník o hráči

o hráči
85. min Bakoš o hráči
Hrošovský
o hráči
Kovařík
o hráči
73. min Zeman o hráči
18 Chorý
Chorý
o hráči
61. min Krmenčík o hráči

Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Flimmel
Počet diváků: 3 612

Plzeňský kouč Pavel Vrba nasazuje na hrot uzdraveného Tomáše Chorého, který při svém prvním utkání v základní sestavě zaznamenal minulý týden gól a asistenci.

Hlavním rozhodčím duelu je Pavel Franěk, asistovat mu budou Zdeněk Arnošt a Milan Flimmel.

Oba celky už jsou na hřišti. Zlín nastupuje ve žlutých dresech, Plzeň oblékla alternativní zelenou sadu.

1

Začal první poločas utkání Zlín - Plzeň

1

Plzeň dostává po pár vteřinách příležitost zajímavého přímého kopu po ruce Gajiče.

1

K exekuci se postavil Kovařík, připraveného Zlámala ale svou slabou střelou nevystrašil.

3

Kovaříka povalil na zem Jiráček a sudí píská další nedovolený zákrok. Domácí vstupují do zápasu velice agresivně.

6

Dobře vybojoval míč na útočné polovině Kolář a přihrávkou našel Kopice, ten však pod tlakem balon ztratil.

7

Limberský si zasekl míč a pasem mezi obránci vybídl Kovaříka, jehož přízemní centr zneškodnil gólman Zlámal.

9

Zlín má zatím problémy udržet míč delší dobu na svých kopačkách. Dlouhé nákopy domácím nevycházejí, tudy cesta zřejmě nepovede.

10

Kozáčik vyběhl vypomoci obraně až za hranici pokutového území a razantním odkopem poslal míč do zámezí.

12

Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Zlín - Plzeň 0:1
Kolem Matejova prosvištěl po levé straně Kovařík a jemným centrem poslal míč přímo na hlavu Kolářovi, který neměl se zakončením z bezprostřední blízkosti sebemenší problémy.

14

Plzeň se po vstřeleném gólu uklidnila a nechá Zlín chvíli kombinovat, drží však domácí v bezpečné vzdálenosti od branky Kozáčika.

16

Po rychlém autu pádil kupředu Kolář a vybojoval rohový kop.

17

Za obranu nabíhal Kopic, ale na nabídku od Hořavy nedosáhl, míč si sebral Zlámal.

18

Kopic se rozčiluje, že mu byl odpískaný faul. Může být ale rád, že nedostal žlutou kartu. Zákrok to byl totiž opravdu nepěkný.

19

Na útočný výlet se vydal domácí stoper Bijimine, do vápna se ale probíjel až příliš aktivně a fauloval.

20

Máme za sebou necelých dvacet minut a nedovolených zákroků jsme už viděli neobvykle mnoho. Dnes se v rukavičkách rozhodně nehraje.

22

V repríze souboje, který předcházel první vsítěné brance, byl tentokrát úspěšnější Matejov a Kovaříka u postranní čáry čistě zastavil.

24

Chorý je kus chlapa, po zákroku Gajiče se ale svalil na zem a nevypadá, že by se mu chtělo zpět na nohy. Další standardka pro Plzeň.

25

A teď leží na trávníku pro změnu Řezník, kterého při odkopu nechtěně trefil Matejov.

27

Zlín vysunul presink a dostal Plzeň při rozehrávce pod tlak. Hosté se ze svízelné situace dokázali vymotat a bleskově přesunuli hru před branku Zlámala.

29

Je s podivem, že hlavní arbitr ještě nesáhl ke karetnímu trestu. Tentokrát opět fauloval Kopic.

30

Gajičovi se přihrávka nepovedla a míč skončil v autu. Trenér Petržela mu od postranní čáry důrazně vyčinil...

31

Ve vápně kouzlil Kopic, do střelecké pozice se ale nedostal a raději ještě přihrál Hořavovi. Plzeňský střední záložník pak vypálil v záklonu nedůrazně.

33

Při signalizované výhodě mířil po Holzerově pasu do šance Vyhnal, včas ale zasáhl Hájek. Domácí budou zahrávat roh.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Plzeň)

35

Centr Hrošovského ze středu pole byl příliš dlouhý a skončil až za brankou.

36

První velká šance domácích. Ekpai proběhl kolem několika bránících Plzeňanů, přehodil si míč na pravou nohu a vystřelil těsně vedle.

37

Aktivní Ekpai se znovu tlačil do zakončení, hlavou mířil mimo.

38

Dobré napadání Chorého s Kolářem vyústilo v rohový kop pro hostující celek.

39

Na roh si naskočil Hejda, ale jeho pokus zamířil hodně mimo pravé tyče.

41

Na Chorého si dávají domácí extrémní pozor a brání ho vždy nejméně ve dvou hráčích.

43

Povedenou kličku Koláře následoval pád do vápna. Kapitán hostů se rozčiluje, rozhodčí zůstává naprosto klidný.

45

Další hlavička Hejdy končí stejně jako ta předchozí - mimo branku.

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1
Hosté jsou lepším celkem a po Kolářově hlavičce zaslouženě vedou. Domácí se dostávají do blízkosti branky Kozáčika jen sporadicky, výjimkou byla povedená akce Ekpaie.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Zlín - Plzeň

46

Ani jeden z trenérů ke střídání během poločasové přestávky nesáhl, pokračujeme tedy se stejnými jedenáctkami, které vyběhly do úvodní půle.

47
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Hájek (Plzeň)

49

Zlín začal velice aktivně a drží se v okolí pokutového území hostujícího celku.

51

Kousek za vápnem se odhodlal ke střele Holzer. Jeho projektil mířil přímo do středu branky, kde stál Kozáčik a míč lapil.

52

Mezi dvěma obránci se prosmýkl Ekpai a odcentroval, nebezpečí opět zažehnal připravený Kozáčik.

53

Na branku Zlína se řítil Kolář, ale praporek pomezního vylétl nahoru a píská se ofsajd.

55

Hejda fauloval Vukadinoviče, domácí rozehrávají.

57

Špatným pasem našel Holzer pouze Kovaříka, ten ale míč bleskově vrátil další nevydařenou přihrávkou zpět domácím.

59

Zlín předvádí úplně jiný fotbal, než tomu bylo v prvním poločasem. Tlačí Plzeň, hosté mají problémy.

60

Hejda zahrál rukou, ještě před tím si ale počínal nedovoleně vyhnal, píská se tedy útočný faul.

61

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Chorý, nahradil ho Michael Krmenčík

62

Na Kolářův klesající centr dosáhl Hejda, v pádu ale nedokázal míč usměrnit do branky.

63

Plzeňští se hnali do protiútoku, situaci však překombinovali. Akce skončila nepřesným centrem Hořavy.

66

Hosté mají na rozdíl od prvního poločasu problémy s kombinací. Nedaří se jim držet míč, dělají chyby.

67

Úplně osamocený vyplaval na hranici pokutového území Jiráček! Svou silnější levačkou se opřel do míče, branku ale ze skvělé pozice netrefil.

69

Dobře zabojoval Kolář a na útočné polovině získal pro svůj tým vhazování.

72

V rychlém sledu vidíme několik nedovolených zákroků. Po dnešku si asi bude muset hlavní rozhodčí koupit novou - neopotřebovanou - píšťalku.

73

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Martin Zeman

75

Krmenčík upaloval za míčem zbytečně, nepohlídal si totiž ofsajdovou linii a píská se.

77

Z velké dálky natáhl ke střele Matejov, pokus ale zamířil vysoko nad branku, div že neskončil až za stadionem.

78

Ve sprinterském souboji překonal Limberský unaveného Vukadinoviče a odklidil míč do bezpečí.