Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj
Góly:
17. J. Plšek, 32. J. Plšek, 79. M. Sladký
Góly:

Žluté karty:
85. U. Radakovič
Žluté karty:
26. O. Kušnír, 55. I. Ostojič, 58. Z. Mustedanagič, 63. D. Tetour

Střely na branku: 8:0; Střely mimo: 9:5; Rohové kopy: 9:2
Počet diváků: 3 657 (29 % z kapacity 12 541)

Online reportáž
komentoval: Jan Dočkal

Oblaka se mračí, ale fotbalový fanoušek se snad bude usmívat. Olomouc i Dukla vyznávají kombinační fotbal, třetí Sigma naposledy nastřílela pět branek v Karviné, Pražané zase v posledních čtyřech zápasech dali pokaždé dvě branky. Příjemnou zábavu u online přenosu z Androva stadionu.
Trenér Olomouce Václav Jílek neudělal v sestavě oproti minulému utkání žádnou změnu. Zraněného Chorého na hrotu tak znovu zastoupí záložník Jakub Plšek.
„Úvod se nám hodně povedl, ale pořád není ani čtvrtina soutěže. Bodový zisk je krásný, pro nás je však důležité sbírat body i nadále tak, abychom co nejdřív nasbírali takový počet bodů, který nám pak dá klid do další práce," přeje si Jílek.
Sigma po 7 kolech prohrála jedinkrát a to na půdě první Plzně, navrch hraje pohledný běhavý fotbal.
Osmá Dukla podává nevyrovnané výkony, na hřištích soupeřů tápe. Její trenér Jaroslav Hynek coby Olomoučan a bývalý mládežnický kouč Sigmy bude mít speciální motivaci. Podobně jako exsigmáci v jeho týmu – obránci Kušnír s Podaným.
„Zvýšenou motivaci očekávám hlavně od Jardy Hynka, protože se vrací domů a poprvé v pozici hlavního trenéra. Já se na to moc nedívám, chceme utkání zvládnout jako předešlá,“ povídá Jílek.
„Čeká nás mužstvo, které je silné hlavně doma, venku moc bodů neposbíralo. Neočekávám jednoduché utkání, ale jsme ve fázi, kdy si tým věří, hráči pracují podle požadavků, které máme, a za to jsme odměňováni. Doufám, že v tom setrváme co nejdéle," řekl Jílek.
Hynek nabádá: „Olomouc je v laufu, start do ligy se jí vydařil skvěle a výkonnost si teď drží, i když v některých zápasech jí hodně pomohli soupeři. To ale nic nemění na tom, že si Olomoučtí dobře poradí s každou situací, která jim je nabídnutá. My potřebujeme stabilizovat výkonnost, abychom neměli zásadní výkyvy, jako tomu bylo třeba v Jihlavě.“
„Do zápasu musíme jít z kvalitní defenzivy, kompaktnosti celého týmu a zkusit navázat na to, co jsme předvedli s Baníkem. Věřím, že jim nenabídneme lehkovážnost k tomu, aby se lehce dostali ke gólu. Když toto zvládneme, nějaké body si domů odvezeme," věří Hynek.
Olomouc neprohrála už čtyři utkání v řadě. „Vnímám celkově pozitivní atmosféru kolem klubu, názory se trošku pootočily a myslím, že je to opodstatněné, protože herní atraktivita se zvýšila,“ těší Jílka i větší návštěvy na Andrově stadionu. „Hodně lidí minule přišlo na Slavii, já bych byl rád, kdyby chodili na Sigmu, na náš fotbal,“ přeje si.
Andrův stadion se příliš neplní, asi diváky odehnaly kapky...
Aktuálně však neprší, trávník je v perfektním stavu, takže nic nebrání, aby v takovém stavu byl i fotbal samotný.
Oba týmy jsou již na hřišti, hosté ve žluté sadě dresů, domácí typické modré.
Dres se čtyřicítkou dostal před zápasem olomoucký asistent trenéra a bývalý hráč Sigmy Ladislav Onofrej, čerstvý čtyřicátník.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Dukla
Výkop měli domácí.
1
Sladkého rozehrávku přerušil Koval. Aut pro Sigmu.
1
Texl krásnou kolmicí uvolnil Faltu, který však míč těsně nedoběhl. Ale za nápaditou přihrávku spoluhráči poděkoval zdviženým palcem.
2
Volný přímý kop z pravé strany v podání leváka Šimona Falty obránci Dukly ve vzduchu odvrací do bezpečí. Hosté vybojovali pak faul.
3
Drc, drc. Sigmáci rychle kombinují, Houska ve vápně hledal rozpumpovaného Sladkého, toho včas zakřižoval Jiránek. Odkop od branky Filipa Rady.
3
Sladký si pokryl míč v souboji s Kovalem, dostal při tom rukou do obličeje. Olomouc má jen aut.
5
První roh Dukly...
5
... Podaný jej rozehrál velmi dobře na přední tyč, kde balon na zadní z voleje prodloužil Jiránek, ale tam už klíčový souboj vyhrál lépe postavený Houska. Sigma se ubránila.
7
Plšek si nepohlídal ofsajdovou hranu, ale stejně souboj s ním by vyhrál Jiránek.
8
Sladký krásně přenáší hru na Plška, který v pokutovém území našel centrem na zadní tyči Texla, ale ten hlavičkou ještě hledal spoluhráče. Anebo mu nevyšlo zakončení, každopádně ze slibného protiútoku domácí víc nevytěžili.
10
Kalvach výborně vybojoval míč ve středu pole, ale pak pokazil rozehrávku. Otevřel prostor ve středu, kde táhl brejk Dukly Ostojic, který však přihrával Holendovi do ofsajdu.
11
Zahradníček kroutil přímý kop z levé strany na zadní tyčku, centrovaný balon jen těsně minul branku Rady, ale sudí Berka stejně pískl faul nabíhajícímu Jemelkovi.
12
Nakopávaný balon před Faltou doběhl zkušený Kušnír, to byl klíčový souboj. Kušnír měl k míči blíže, Falta je rychlejší. To by mohly být dnes zajímavé souboje.
13
Dobrý návrat Falty, u svého vápna vybojoval míč. Houska, Vepřek, kapitán Sigmy krásně přenáší hru na Sladkého, ale toho zradilo zpracování. Aut pro Duklu. Domácí trenér Jílek se jen zklamaně otočil ke Sladkému zády.
15
Houska ukázal perfektní kontrolu míče, mezi třemi soupeři jej udržel a otočil hru. Potlesk pro něj.
16
Sladkého centr zablokoval na roh Koval...
16
... Falta poslal od praporku míč na zadní tyč, kde Kalvacha pokryl Tetour. Aut pro Sigmu.
17
Góly Jakub Plšek (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Dukla 1:0
Krásná akce Olomouce. Plšek narazil míč do pravé strany Sladkému a pádil do pokutového území. Sladký centroval krásně z první přímo Plškovi na hlavu. Olomoucký střelec balon sklepl o zem k levé tyči. Plšek znovu ukázal, jak produktivní je. Sigma se prosadila z vůbec první střely v zápase.
19
Houska je na míči skvělý, rozehrává většinu olomouckých útoků. Krásně přenesl hru na Zahradníčka, míč mu vrátil, Houska zase otáčí hru na Vepřeka, který centruje do vápna, kde Jiránek vyhrává souboj s Plškem.
21
Vepřek dalším centrem hledal Plška, který si znovu nepohlídal ofsajdové postavení.
22
Houska u pokutového území si pokryl míč a vybojoval faul...
22
Je to z mírného úhlu, dá se čekat spíše centr...
22
... kdepak! Zahradníček zkusil Radu načapat přízemní ránou kolem zdi, ale síť rozvlnil jen z boku. Radu však situaci kontroloval.
23
Olomoucký kotel spustil obvyklou kritiku na čelního funkcionáře klubu: Gajda ven!
25
Plšek fauloval Jiránka. Zatím většinu soubojů s veteránem prohrává. Až na jediný...
26
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Dukla)
Skluzem zezadu zastavil unikajícího Faltu.
27
Sigma přímý kop rozehrála nakrátko a špatně. Centr do vápna se nekonal, kombinaci domácím nevyšla.
28
Pěkná kombinace Olomouce. Míč šel několikrát z nohy na nohu. Vepřek ve finální fázi hledal nabíhajícího Texla, ale kolmici narýsoval o něco delší, než měla být.
29
Domácí kombinují lépe. Houska dostal míč před šestnáctkou a mohl již volit střelu, ale ještě hledal ve vápně Sladkého, s nímž si však neporozuměl. Odkop od branky Dukly. Jílek tuto situaci Houskovi právem vyčítá.
29
Sigma hraje s Duklou celoplošné bago. Hosté zatím bez střely.
32
Góly Jakub Plšek (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Dukla 2:0
Radakovič skluzem na půlce vybojoval míč. A pádil po křídle do útoku. Houska mu přihrál, Radakovič posunul Zahradníčkovi, který nadýchaným centrem našel na malém vápně zcela volného Plška. Hlavičku na čáře Rada ještě vyrazil, na dorážku ovšem už neměl nárok.
33
Olomouc jasně dominuje. Dukla nestíhá. Pouze drží blok.
35
Plšek usoudil, že je znovu v ofsajdu a tak nechal balon dokutálet do zámezí. Odkop od branky Dukly.
36
Olomouc dál v postupném útoku. Houska pokazil finálku.
37
Holenda v souboji na půlce zboural Jemelku. Faul.
38
Sigma napadání dělá problémy obráncům Dukle v rozehrávce. Plšek ale znovu v ofsajdu.
39
První zakončení hostů. Podaný centroval z levé strany, Holenda přeskočil Vepřeka, ale hlavičkoval nad branku.
40
Aktivní Houska se proháčkoval do pokutového území, jeho přízemní centr odvrací hosté pod tlakem na roh...
40
... Falta jej rozehrál přímo na volej Kavlachovi, jeho ránu však zablokovala žlutá zeď. Sladký centrem do vápna míč vracel, nastřelil ruku Tetourovi. Sudí rozpažil. Sladký znovu u míče, pálí zpoza vápna nad branku.
43
Sigmáci jsou šikovnější také v soubojích s míčem na noze. Získávají fauly.
43
Zahradníček centr z levé strany přetáhl až pod břevno, Rada byl pozorný.
45
Houska ve skluzu už míč na hřišti nezachytil, ale potlesk si od trenéra Jílka vysloužil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
Sigma skvělá, Dukla marná. Nevystřelila na branku.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Dukla
46
Sladký centroval do pokutového území, obrana Dukly odvrací.
49
Podaný centruje zleva, v olomouckém pokutovém území vládne král Radakovič.
50
Plšek vyhrál souboj na půlce a založil brejk, na konci protiútoku byl aktivní Sladký, který však před vápnem střílel nad branku.
52
Houska pokazil první přihrávku a byl z toho protiútok Dukly. Holenda ale střílel z úhlu nad břevno. Sigmáci se ukázkově vrátili.
54
Texl, Houska, Falta, ve vápně hledal naběhnutého Sladkého, který po kontaktu se soupeřem padá. Hraje se dál.
55
Zahradníček pláchl Podanému a z úhlu vyslal na Radu bombu. Míč vyboxoval.
55
Karty Žlutou kartu dostal Ivan Ostojič (Dukla)
55
Sladký vybojoval ve sprintu zpátky míč a následně byl tvrdě faulován. Od trenéra Jílka a diváků si vysloužil potlesk.
59
Falta přihrál Houskovi, jemuž střela ze 22 metrů nesedla.
59
Ostojic si v souboji s Plškem pomohl rukama, držel soupeře za dres, sudí nepískal. Kdyby ano, druhá žlutá pro stopera Dukly.
59
Vepřek si krásně přešlápl míč na hranici pokutového území soupeře a centrem hledal na přední tyči Plška. Tomu chyběl jen kousek a byl v čisté šanci.
61
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Robert Koval, nahradil ho David Douděra.
63
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Tetour (Dukla)
63
Důležité Plšek mohl dát hattrick. Olomouc rozehrála roh po zemi a Plšek ze značky penalty neprostřelil hráče na malém vápně. Roh..
63
... Dukla se ubránila.
63
Kotel olomouckých fanoušků na protest proti vedení klubu opustil svůj sektor.
65
Hráč Dukly po rohu hlavičkoval v tísni nepřesně. Zřejmě to byl Miloševič.
69
Holík přetáhl centr z levé strany na Holendu. Odkop od brány Sigmy.
69
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Zinedin Mustedanagič, nahradil ho Uroš Duranovič.
69
Vepřek pokazil centr z levé strany. Míč mu sjel po kopačce. Odkop od brány Rady.
70
Jemelka ve spolupráci s Vepřekem nepustil do šance dvojici Holenda - Duranovič.
71
Texl vybojoval míč pro Housku, který místo střely zpoza vápna znovu volil "prostrkávačku", ale spoluhráče nenašel.
73
Faltův roh na přední tyč Dukla odvrací do autu.
73
Vzápětí Falta pokazil přihrávku na Sladkého. Aut pro Duklu. Tempo hry i ze strany Sigmy trošku upadá, nicméně domácí zápas kontrolují. Dukla stále bez střely na bránu!
74
Sigma se nadále snaží o postupný útok, Dukla se do tlaku nedostává.
75
Zahradníček táhl brejk, narazil si míč s Houskou a pak jej u postranní čáry povalil Jiránek. Faul.
76
Falta opět centrem nikoho nenašel. Míči dal velkou razanci.
77
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Lukáš Holík, nahradil ho Ivan Schranz.
77
Důležité Falta přízemní střelou ze 20 metrů trefil levou tyčku!
78
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jiří Texl, nahradil ho Michal Obročník.
78
Kotel Sigmy zpátky na značkách.
79
Góly Martin Sladký (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Dukla 3:0
Sladký dává svůj první gól v lize. A parádní. Houska mu přihrál a Sladký napřáhl ze 22 metrů úžasně k šibenci. Rada letěl vzduchem marně.
79
Počet diváků 3 657 (29 % z kapacity 12 541)
To je málo na to, jaký fotbal Sigma předvádí.
82
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Šimon Falta, nahradil ho Bidje Manzia.
83
Podaný našel od praporku Holendu, který hlavičkoval na přední tyči v dobré pozici nad branku.
84
Buchta stáhl ze vzduchu Podaného přetažený centr.
85
Karty Žlutou kartu dostal Uroš Radakovič (Olomouc)
86
Další Podaného centr našel ve vápně hlavu Schranze, ale branku Sigmy minul. Buchta stále bez zákroku.
87
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Plšek, nahradil ho Martin Hála.
89
... Zahradníček našel z rohu Radakoviče, který míč prodloužil na Sladkého, jenž centrem na malém vápně hledal Jemelku. Chyběl mu kousek.
90
Obročníkův pokus ve vápně vpádu po zemi Rada vytáhl na roh.
90
Sudí přidá minutu.
90
Sudí přidá minutu.
90
Důležité Houska našel ve vápně rozběhnutého Manziu, jeho střelu na přední tyč pod břevnu Rada reflexivně vyráží!
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.
90
Běhavá Sigma marnou Duklu smetla rozdílem třídy, hosté nevystřelili na branku.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot Sigma Olomouc Olomouc (4-5-1)

30 Buchta
Buchta
o hráči
27 Sladký
Sladký
o hráči
Radakovič
o hráči
Jemelka
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
Zahradníček
o hráči
8 Houska
Houska
o hráči
47 Texl
Texl
o hráči
78. min Obročník o hráči
22 Kalvach
Kalvach
o hráči
20 Falta
Falta
o hráči
82. min Manzia o hráči
6 Plšek
Plšek
o hráči
87. min Hála o hráči

Logo Synot - Dukla Praha Dukla (4-5-1)

1 Rada
Rada
o hráči
Kušnír
o hráči
Ostojič
o hráči
Jiránek
o hráči
39 Podaný
Podaný
o hráči
19 Holík
Holík
o hráči
77. min Schranz o hráči
Miloševič
o hráči
Mustedanagič
o hráči
69. min Duranovič o hráči
15 Tetour
Tetour
o hráči
16 Koval
Koval
o hráči
61. min Douděra o hráči
Holenda
o hráči

Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pochylý
Počet diváků: 3 657 (29 % z kapacity 12 541)

Vzájemné zápasy

2. března 2019 15:00Dukla–Olomouc 0:4
22. září 2018 15:00Olomouc–Dukla 1:0
30. března 2018 18:00Dukla–Olomouc 2:3
23. září 2017 17:00Olomouc–Dukla 3:0
6. května 2016 17:30Dukla–Olomouc 2:0
21. listopadu 2015 17:00Olomouc–Dukla 0:0
30. listopadu 2013 16:00Olomouc–Dukla 1:2
27. července 2013 20:15Dukla–Olomouc 4:0
26. dubna 2013 18:00Dukla–Olomouc 0:0
21. října 2012 17:00Olomouc–Dukla 2:1
12. května 2012 17:30Olomouc–Dukla 2:1
29. července 2011 18:00Dukla–Olomouc 0:0

Mohlo by vás zajímat