Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. srpna 2021 Oldřiška
Góly:
62. D. Preisler, 85. J. Holenda, 89. L. Holík
Góly:
38. F. Panák, 55. L. Budínský

Žluté karty:
54. U. Duranovič, 90. D. Preisler
Žluté karty:
30. J. Šisler, 72. D. Lischka, 82. P. Eismann

Střely na branku: 5:7; Střely mimo: 2:4; Rohové kopy: 1:1
Počet diváků: 1 626 (20 % z kapacity 8 150)

Online reportáž
komentoval: Jiří Čihák

Krásné odpoledne, příjemný den. Fotbalová liga má v sobotu a v neděli na programu 13. kolo. Jedním ze ze zápasů je i souboj pražské Dukly s Karvinou, který budeme společně sledovat v podrobném on-line přenosu. Utkání začne ve 15.00.
Fotbalisté Dukly i Karviné se nacházejí ve druhé polovině tabulky. O poznání lepší pozici však mají domácí, již posbírali třináct bodů, což stačí na jedenácté místo. Naopak Karviná je s osmi body na čtrnácté místě - pouze o skóre před předposledním Brnem.
Do výkopu na Julisce zbývá zhruba deset minut a fanoušci se pomalu trousí na hlavní tribunu. Ta je skoro prázdná, ale možná se někteří příznivci ještě zdržují u stánku s asijskou kuchyní, na který Dukla láká už druhý zápas po sobě.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Karviná
Holenda rozehrál.
2
Začátek je hodně opatrný, chvíli jsou u míče domácí, pak zas hosté. Ale všechno se odehrává hodně daleko od branek obou týmů.
3
Míč si tak dlouho vyměňovali domácí stopeři s gólmanem Radou, až poslednímu jmenovanému došla trpělivost a napálil míč dopředu. Bez úspěchu.
4
Podaného malá domů byla krátká a soupeř Moravec míč málem vystihl. V souboji s brankářem Radou ale nebyl dostatečně důrazný.
5
Panák na polovině hřiště zkusil obejít Podaného, který ho zalehl. Píská se faul.
6
Karviná se teď dvakrát po sobě dostala do šestnáctky Dukly, kterou začátek zápasu nezastihl - mírně řečeno - v top formě. Pokaždé zakončoval Moravec, jenže v obou případech trefil pouze před sebou stojící stopery.
7
Další akci Karviné zastavil ofsajd, stál v něm Kalabiška.
8
Šisler se pokusil na polovině hřiště zrychlit akci Karviné přihrávkou z prvního doteku. Hledal Moravce, kterého pohlídal Podaný.
9
Rozhodčí Pechanec viděl loket v obličeji hostujícího kapitána Šislera. Provinil se Bilovský a hosté mají standardku.
10
Jenže nákop jednoho z hostujících hráčů byl nepřesný. Přesto Karvinští zůstávají u míče, Dukla je od začátku zápasu pod tlakem.
11
Teď ovšem domácí předvedli pěknou rychlou akci. Tetour si dovolil kličku na polovině hřiště, kolmicí vyzval ke sprintu po pravé straně Preislera, který okamžitě centroval před bránu. Nabíhal si tam Holenda, jenže při výskoku soupeře fauloval.
12
V další akci Holenda dostal míč do pokutového území přesně na nohu, pěkně se s ním otočil, jenže spoluhráče nenašel. Dukla se však zlepšila.
13
Panák si zpracovával dlouhý nákop na hraně pokutového území Dukly, jenže důrazní Jiránek s Podaným mu další postup na bránu nedovolili.
15
Důležité Konečně něco zajímavého. Holenda nejdřív prodloužil výkop brankáře do běhu Bilovskému, který ovšem neměl dostatečnou rychlost a na střelu si nevěřil. Akce domácích ale pokračovala, na pravé straně dostal v šestnáctce míč Schranz a z úhlu těsně minul bránu. Zlobil se na něj Holenda, jenž mohl zakončovat do prázdné brány, kdyby dostal přihrávku.
17
Preisler se pokoušel na pravé straně hřiště obelstít obránce Vondru, ale neuspěl. K centru do šestnáctky proto nedošlo.
19
Důležité Urostlý Wágner se dostal před bránou Dukly k hlavičce po centru Vondry. Mířil do protipohybu brankáře Rady, jenže mimo tyče.
20
Další klidná pasáž hry. Karvinští obránci si i s gólmanem Berkovcem posouvají míč na vlastní polovině mezi sebou. Do útoku se neženou.
22
Kalabiška u levé lajny sice udržel míč proti Miloševičovi, kterého přetlačil a předběhl. Jenže pak zkazil krátkou přihrávku na Panák. Pro dnešní zápas výstižný moment.
23
Podaného centr z levé strany vypadal nebezpečně, ale Holenda se k hlavičce nedostal. Zprava pak vrátil míč na hranici pokutového území Schranz, jenže Tetour střílel z první do nebes.
25
Schranz teď zblízka na polovině hřiště míčem napálil hostujícího Šislera do slabin. Au.
26
Potlesk pro Šislera, který se oklepal a bude pokračovat. A pokračuje také hra - autovým vhazováním domácího celku.
27
Tetour vybojoval na pravé straně, v blízkosti pokutového území, přímý volný kop. Fauloval ho nešikovně Kalabiška. Udeří Dukla?
28
Důležité Málem! Preisler levačkou střílel z úhlu přímo a těsně před Berkovcem předvedl výborný obranný zákrok Panák.
29
Bilovského pěkný centr na hranu malého vápna, kde si Holenda neohlídal ofsajdové postavení. Stejně však prázdnou bránu zblízka minul...
30
Karty Žlutou kartu dostal Jan Šisler (Karviná)
Hostující kapitán stáhl Bilovského, který mířil do protiútoku.
32
Kalabiška s Vondrou zakombinovali na levé straně a druhý jmenovaný také odcentroval. Bez dalšího úspěchu.
34
Další akce Kalabišky, který si to zleva tentokrát namířil do středu a přihrál Panákovi. Jeho střela k bráně Dukly neprošla.
35
Důležité Zatím asi největší šanci zápasu připravil Wágner rychlým přenesením hry na levou stranu. Tam měl dostatek prostoru Vondra, zpracoval si míč z hranice pokutového území vypálil přímo doprostřed brány. Rada zasáhl.
37
Další šanci by si hosté mohli připravit po přímém volném kopu. Rozehrají ho z hranice pokutového území, z pravé strany.
38
Góly Filip Panák (Karviná) vstřelil gól. Dukla - Karviná 0:1
Přesný centr Budínského z přímého kopu trefil hlavou pod břevno důrazný Panák. Rada nestačil zareagovat, pro hosty je to teprve druhý gól v sezoně na hřišti soupeře.
40
Dukla by ráda rychle zareagovala na inkasovaný gól, jenže zatím se nemůže pořádně dostat ani ke střele. Preisler centrem z pravé strany překopl celé pokutové území a odevzdal míč soupeři.
41
Moravcův šlapák na Podaného. Také Dukla rozehraje přímý volný kop. Od levé strany, asi pětadvacet metrů od brány.
42
Podaný trefil prvního bránícího hráče soupeře.
44
Dukla před přestávkou vybojovala vůbec první roh utkání.
45
Důležité A domácí mohli vyrovnat. Bilovského centr na bližší tyči hlavou zasáhl Holenda, ale Berkovec reflexivně a se štěstím míč vyrazil.
45
V prvním poločase rozhodčí nastavil jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Karviná
46
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Uroš Duranovič.
47
Ani začátek druhého poločasu nevybočuje z průměru. Spoustu nepřesností, mnoho ztrát.
48
Prostor se na pravé straně otevřel před Tetourem, jenže domácí středopolař tak dlouho váhal, co s míčem, až o něj přišel.
49
Bilovský a jeho přímý kop: tvrdá rána do prvního bránícího soupeře.
51
Šisler vybojoval míč se štěstím pro Panáka, který z dvaceti metrů střílel do středu brány, kde nechyběl gólman Rada.
54
Karty Žlutou kartu dostal Uroš Duranovič (Dukla)
Střídající fotbalista na polovině hřiště nedovoleně zastavil Budínského.
55
Góly Lukáš Budínský (Karviná) vstřelil gól. Dukla - Karviná 0:2
Nevídaná minela zkušeného stopera Holka. V pozici posledního hráče trefil přihrávkou napadajícího Wágnera, který z levé strany mířil sám na bránu - doběhl ho sice Jiránek, ale Wágner soupeře obehrál a předložil míč před prázdnou bránu Budínskému. Ten mnoho snadnějších gólů v kariéře nedal.
58
Duranovičův centr do pokutového území sice dolétl ke Korešovi, ten si ho ale zpracoval rukou.
59
Karvinští se už chystali do rychlého brejku, ale Budínský nezvládl na půli hřiště přesně přihrát rozběhnutému Kalabiškovi. Ani domácí ale se získaným míčem nenaložili dobře.
62
Góly Dominik Preisler (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Karviná 1:2
Zdánlivě neškodný přímý kop z velké dálky rozehrál z levé strany Preisler. Stoprocentně centroval, jenže míč v pokutovém území nikdo netečoval a nakonec zapadl do sítě. Pro domácí důležitá kontaktní branka.
62
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Branislav Miloševič, nahradil ho Lukáš Holík.
64
Fotbalisté Dukly vyšachovali obranu soupeře a Holenda dokonce skóroval. Dávno předtím ovšem vyletěl vzhůru praporek asistenta Moláčka. Byl to ofsajd.
66
Kalabiška prošel obranou Dukly a pěkně prostrčil míč do šestnáctky na Moravce. Ten zkusil odcentrovat, ale trefil Jiránka.
68
Domácí zkazili rychlý protiútok a místo toho, aby ohrozili brankáře Berkovce, ztratili míč a Bilovský ještě navíc fauloval Janečku.
70
Důležité Slušná šance Karviné kterou po chytré přihrávce Moravce do pokutového území obstarali krajní beci. Štepanovský zprava přihrál na Vondru, který z ostrého úhlu napálil míč do boční sítě.
71
Holenda vybojoval míč na polovině hřiště a okamžitě mohl přihrát Korešovi. To neudělal, spoluhráč už se mu rozběhl do ofajdu a domácí útočník pak balon ztratil.
72
Karty Žlutou kartu dostal David Lischka (Karviná)
73
Počet diváků 1 626 (20 % z kapacity 8 150)
75
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Štěpán Koreš, nahradil ho Patrik Brandner.
76
Střídání Střídání: Karviná: ze hřiště odešel Filip Panák, nahradil ho Eric Ramírez.
79
Střídání Střídání: Karviná: ze hřiště odešel Jan Kalabiška, nahradil ho Pavel Eismann.
80
Bolístkou odnesl u rohového praporku souboj s Moravcem domácí Podaný. Drží se za záda.
81
Podaný na hřišti zůstává, byť jeho pohyb není stoprocentní. Dukla však už nemůže střídat.
82
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Eismann (Karviná)
83
Podaný si před šestnáctkou soupeře pěkně narazil míč s Holíkem, jenže následné zpracování míče ho zradilo.
84
Holík cenroval z levého kraje do pokutového území, ale míč chytil Berkovec. Dukla se přesto nadechuje k závěrečnému tlaku.
85
Góly Jan Holenda (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Karviná 2:2
Fanoušci na Julisce jásají. Střídající Duranovič z levé strany odcentroval před bránu, kde obránce Karviné Lischka neubránil důraznějšího útočníka Dukly Holendu a ten střelou v pádu vyrovnal. Z gólu se ani neradoval. Zvednul se a s hlavou sklopenou šel zpátky na půlku.
88
Budínského centr po přímém kopu sice zasáhl Lischka, ale nepřesně.
89
Góly Lukáš Holík (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Karviná 3:2
Spolupráce dvou střídajících fotbalistů posílá Duklu do vedení. Brandner utekl po pravé strany, odkud poslal centr před bránu na Holíka, jenž trefil prázdnou bránu. Teď už se radují všichni hráči Dukly.
90
Rozhodčí Pechane nastavil tři minuty. A Karviná útočí.
90
Jenže hosté balon ztratili a domácí vyrazili do brejku, který ovšem nedotáhli do zakončení.
90
Důležité Místo toho běžel z levé strany sám na bránu Wágner a ve strhujícím závěru mohl vyrovnat. Vychytal ho Rada a hosté mají rohový kop.
90
Karty Žlutou kartu dostal Dominik Preisler (Dukla)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot - Dukla Praha Dukla (4-5-1)

1 Rada
Rada
o hráči
Preisler
o hráči
22 Holek
Holek
o hráči
Jiránek
o hráči
39 Podaný
Podaný
o hráči
26 Schranz
Schranz
o hráči
46. min Duranovič o hráči
Miloševič
o hráči
62. min Holík o hráči
Bilovský
o hráči
15 Tetour
Tetour
o hráči
3 Koreš
Koreš
o hráči
75. min Brandner o hráči
Holenda
o hráči

MFK OKD Karviná Karviná (4-5-1)

Berkovec
o hráči
Štepanovský
o hráči
Janečka
o hráči
Lischka
o hráči
19 Vondra
Vondra
o hráči
14 Moravec
Moravec
o hráči
27 Panák
Panák
o hráči
76. min Ramírez o hráči
Budínský
o hráči
Šisler
o hráči
Kalabiška
o hráči
79. min Eismann o hráči
15 Wágner
Wágner
o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Kubr
Počet diváků: 1 626 (20 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

15. března 2019 18:00Dukla–Karviná 2:1
7. října 2018 15:00Karviná–Dukla 0:2
5. května 2018 16:00Karviná–Dukla 1:3
4. listopadu 2017 15:00Dukla–Karviná 3:2
25. února 2017 13:30Dukla–Karviná 0:0
20. srpna 2016 16:00Karviná–Dukla 2:1
19. března 2011 15:00Dukla–Karviná 3:1
15. srpna 2010 16:00Karviná–Dukla 1:1
6. března 2010 17:00Karviná–Dukla 1:1
14. srpna 2009 17:00Dukla–Karviná 0:1
23. května 2009 17:00Karviná–Dukla 3:1
1. listopadu 2008 17:00Dukla–Karviná 2:0

Mohlo by vás zajímat