Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr
Góly:
84. T. Berger
Góly:

Sestavy:
V. Budinský (1) - M. Dostál (3), M. Šmíd (2), D. Krch (2,5), M. Havel (2) - M. Hašek ml. (3,5) (58. T. Berger), M. Hubínek (2) (78. J. Jindřišek), D. Mašek (3,5), M. Jirásek (2), S. Luts (2,5) - J. Holenda (3,5) (71. M. Mikuš)
Sestavy:
A. Hruška (2,5) - M. Pecháček (4), M. Jiránek (3), J. Tregler (2,5), M. Krameš (3,5) - T. Pilík (4) (85. P. Brandner), T. Borek (3) (88. M. Chaluš), T. Majtán (3), P. Trapp (3,5), J. Rezek (3) - A. Mahmutovič (4) (83. Š. Kacafírek)

Žluté karty:
86. D. Mašek, 90. M. Jirásek
Žluté karty:
19. M. Jiránek, 77. M. Pecháček, 90. M. Krameš, 90. M. Chaluš

Střely na branku: 5:6; Střely mimo: 5:7; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 3 821 (76 % z kapacity 5 000)

Online reportáž
komentoval: Jiří Čihák

Příjemný podvečer z Vršovic. V 18 hodin začne na stadionu Bohemians duel osmého kola nejvyšší fotbalové soutěže. Do Ďolíčku přijeli jako soupeři fotbalisté Příbrami, kteří jsou na posledním místě tabulky i přes vítězství v minulém kole. Sledujte s námi utkání v podrobné on-line reportáži.
V šesti zápasech Příbramští hráči marně čekali na góly i body. Na sedmý pokus - v domácím duelu proti Teplicím - se dočkali obojího. Vítězství 3:2 sice svěřence kouče Petra Rady nezbavilo poslední příčky v tabulce, ale před zápasem na Bohemians jim alespoň dodalo sebedůvěru.
Domácí Bohemians budou chtít navázat na poslední dva domácí duely, ve kterých po dobrých výkonech porazili Jablonec (2:0) i Brno (3:0). V minulém kole ovšem přišla vysoká porážka v pražském derby - oslabení zelenobílí padli s Duklou 1:4, byť vedli.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Příbram
Útočník Příbrami Mahmutovič rozehrál zápas.
1
Příbramští se pokusili o dlouhý nákop na pravou stranu, kam běžel Majtán zbytečně. Centr skončil v autu.
2
Havel vhodil na levé straně aut k Lutsovi, který se chtěl obtočit okolo obránce Pilíka. Nepovedlo se a míč doputoval k Hruškovi, příbramskému brankáři.
3
Důležité Obrana Bohemians zcela propadla, když věnovala přílišnou pozornost Mahmutovičovi a zapomněla na Majtána. Ten dostal od svého spoluhráče z útoku na hranici velkého vápna přesnou přihrávku do gólové šance - pokusil se přehodit Budinského, který ale výtečně zasáhl.
4
Jirásek vracel z prvního doteku míč do nebezpečného prostoru před bránu, kde měl být Holenda. Útočník Bohemians však nepokračoval v pohybu.
5
Mahmutovič vrátil hlavou míč z poloviny hřiště nepřesně a připravil tak střeleckou pozici pro Holendu. Do jeho rány se ovšem postavil Jiránek a míč zablokoval.
6
Příbram okamžitě vyrazila kupředu a Budinský, gólman domácích, si připsal druhý zákrok. Lapil střelu z dvaceti metrů.
8
V prvních minutách zápasu se snaží hrát a tvořit především domácí celek, přesto Hruška v bráně Příbrami zatím neměl práci. Tu největší naopak po protiútoku spálil hostující Majtán.
9
Zablokovaný Pecháčkův centr - první roh zápasu. Pro Příbram.
10
První roh nevyšel, ale Příbram měla šanci na reparát. Pokusila se o jeden ze svých pověstných signálů, jenže Holenda míč z nebezpečného prostoru odhlavičkoval.
11
Havel si narazil s Maškem balon u pravé lajny, pak už ho ale nedoběhl, protože byl těsně bráněný Rezkem. O faul se však nejednalo.
12
Mašek roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval před bránu Luts. Slibně vypadající centr se snášel k Holendovi, těsně před ním ale zasáhl Krameš. Pas z druhé strany z kopačky Hubínka už si ze vzduchu sebral gólman Hruška.
13
Z brány ven musel i Budinský a zvládl to na výbornou. Vyběhl za velké vápno proti dlouhé přihrávce a před Mahmutovičem odkopl míč do autu.
15
Trenér Rada teď velmi důrazně vyčítá Mahmutovičovi, že se v několika předchozích situacích pokusil vybojovat přímý kop a ochotně padal k zemi. „Nepadej!“ řval na něj.
16
Mezitím se na hřišti pokusil o střelu z halfvoleje hostující Rezek, vysokou střelou ovšem pouze pozdravil domácí kotel, který dobře zná. V Bohemians totiž sám působil.
17
Domácím se nepodařila správně sehrát secvičená akce po přímém volném kopu. Jiráskova přihrávka mířila na kopačku příbramského fotbalisty.
19
Karty Žlutou kartu dostal Martin Jiránek (Příbram)
Zkušený stoper Příbrami zajel před velkým vápnem do Maška. Byť naznačoval, že domácí fotbalista pád přihrál, žluté kartě se nevyhnul.
20
Důležité Sám faulovaný hráč Mašek rozehrál přímý volný kop velmi nebezpečně. Přestřelil zeď, míč velmi rychle padal k zemi, ale zamířil těsně vedle. Hruška pouze stál.
21
Mahmutovič se přetlačoval se stoperem Šmídem a snažil se dostat za přihrávkou do běhu, situaci vyřešil Budinský, který vyběhl z brány a chytil míč do rukavic.
22
Luts fauloval před pokutovým územím soupeře Majtána a přišel o míč. Z místa přestupku rozehrává Hruška.
24
Hubínek rozehrál míč nákopem na Holendu, kterého si ovšem pohlídali Jiránek s Kramešem.
25
Jiráskovu tvrdou střelu nepustil k brankáři Hruškovi Tregler. Akce ovšem pokračovala a na kraji pokutového území následně po souboji spadl Luts. Rozhodčí Ardeleánu ukazuje, že penaltu pískat nebude. Domácím se to nelíbí, k dispozici mají alespoň roh.
26
Krátký centr od rohového praporku odvrátil na bližší tyči bránící Rezek hlavou.
27
Důležité Mašek výborně prostrčil míč do pokutového území na Lutse, který se z první snažil přihrát do nebezpečného prostoru. Na malém vápně číhal Holenda, ještě před ním ale s trochou štěstí odehrál na roh Jiránek.
28
Domácí nakonec zahrávali dva rohy po sobě, Hubínek oba rozehrál centrem k bližší tyči, jenže u ní nikdo nezakončil. To až po chvíli Holenda, který mířil z otočky vysoko a nepřesně.
29
Dostálův centr z pravé strany měl mířit buď na Holendu nebo Havla, kteří byli v pokutovém území, jenže míč dopadl přesně mezi ně a Tregler ho odehrál pryč.
30
Vypadalo to na krásné uvolnění na levé straně, jenže podle rozhodčího Ardeleánua si domácí Luts pomohl při otočce okolo Pilíka faulem. Sporné rozhodnutí.
31
Důležité Rohový kop Bohemians rozehrál z pravé strany Hašek. Zase šlo o nízký centr, na něj si počkal Holenda a z halfvoleje vystřelil doprostřed. Hruška byl připraven.
32
Dostál fauloval v hlavičkovém souboji loktem Rezka. Hosté rozehrají přímý kop zhruba třicet metrů od brány. Míč si chystá Pilík.
33
K Pilíkovu centru měl nejblíž Borek, stále mu však scházel metr nebo dva. Budinský si na míč počkal a chytil ho.
34
Napadání příbramských fotbalistů na chvíli domácí znejistilo. Šmíd, Hubínek a po něm i brankář Budinský si ale poradili a ze šlamastyky se dostali.
36
Hráči Bohemians se opět pokusili rozehrát standardku secvičenou akcí. Znovu je však zradila přesnost - Hubínek nepřesně přihrál Maškovi.
37
Faul na Mahmutoviče na polovině hřiště. Příbramští se z vlastní půlky přesunuli na tu soupeřovu, o balon ale rychle přišli.
38
Hašek rozehrál míč na levou stranu na Lutse, který tentokrát necentroval, ale střílel. Mířil do brankáře Hrušky.
39
Rezek zbořil Haška na polovině hřiště, faul ve prospěch domácích.
40
Jenže také fotbalisté Bohemians přišli po rozehrané standardní situaci rychle o balon a museli se vracet. Mahmutovič vybojoval roh.
41
Do centru od rohového praporku se chtěl právě Mahmutovič akrobaticky položit, ale neuspěl. Tregler, který stál za ním, hlavičkoval nedůrazně nad bránu.
42
Mašek dostal znovu od cesty v souboji s Jiránkem. P5íbramský stoper si maličkého fotbalistu domácích moc neoblíbil.
43
Důležité Největší šance Bohemians přišla po centru z pravé strany. Ten vracel u vzdálenější tyče do nebezpečného prostoru Havel, brankář Hruška míč vyrazil pouze na střed pokutového území, kde měl na kopačce gólovou šanci Hubínek, ale trefil pouze jednoho z obránců, který stál před ním.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Rozhodčí Ardeleánu v prvním poločase nenastavil ani minutu. Neměl důvod. V zápase, ve kterém jsou aktivnější domácí, jsme viděli dvě velké šance. Tu první měli už po třech minutách domácí, ale proti Majtánovi je zachránil Budinský. V závěru měl příležitost i Hubínek, hráč Bohemians, ale neprostřelil hradbu těl, kterou před ním Příbramští vystavěli.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Příbram
Žádné změny, žádná střídání. Druhý poločas zahájil domácí Mašek.
47
Luts sice zvládl udržet míč proti dvojnásobné přesile na levé straně. Poté ale přihrál jen na Treglera, obránce Příbrami.
48
Mašek přihrál na levou stranu Havlovi pomalu, Pilík tak stačil akci skluzem zastavit.
49
První roh ve druhém dějství rozehraje tým Bohemians po zablokovaném centru Lutse.
50
Hubínkův centr proletěl velkým vápnem bez jakéhokoli zásahu domácího či hostujícího hráče. Příbram bude vhazovat.
51
Šmíd zkřížil cestu Pecháčkovi, kterému v pokutovém území Bohemians ukopl míč.
51
Důležité Domácí teď měli štěstí. Po zákroku Budinského se míč odrazil do jednoho z příbramských fotbalistů a málem zapadl do sítě. Jen rychlá reakce brankáře tomu zabránila. O několik sekund později byl Budinský v permanenci znovu, tentokrát si počkal na střelu Borka z dálky.
52
Mahmutovič střílel z hranice velkého vápna, střelu mu zablokoval ve skluzu Hašek. Rohový kop.
53
Roh se hostům vůbec nezdařil. Pecháčkovu přihrávku nikdo ze spoluhráčů nepochopil a nešel za ní.
54
Hubínek výborně rozehrál standardní situaci, centroval do pokutového území, kde číhali domácí Havel, Krch i Šmíd. Všichni se snažili jít za míčem, jenže ho nedostali a Příbram se ubránila.
56
Havel předal na levé straně míč Lutsovi, kterému však znovu nesedl centr. Opět našel pouze příbramského hráče Treglera.
57
Poslední varování pro Hrušku, který od začátku druhého poločasu zdržuje při rozehrávce. Další provinění už bude rozhodčí Ardeleánu trestat žlutou kartou.
58
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Martin Hašek ml., nahradil ho Tomáš Berger.
První střídání přichystal domácí kouč Koubek.
59
Kuriózní situace. Berger jako střídající hráč vběhl na hřiště, ale sudí ho okamžitě zase poslal zpátky na lajnu. Měl zřejmě problém s chrániči, po vyřešení už je znovu ve hře.
60
Důležité Mašek spálil tutovou šanci po další z mnoha akcí po levém křídle. Přesnou zpětnou přihrávku adresoval do pokutového území Havel, jenže Mašek se levačkou - zhruba sedm metrů - od brány, netrefil mezi tyče.
62
Luts poslal před bránu Příbrami další centr, jenže ani Holenda, nejvyšší muž z domácí ofenzivy, na něj nedoskočil. Netřeba zdůrazňovat, že útok se zrodil znovu na levé straně, kde Příbram hoří.
63
Míč po Hruškově nákopu zpracoval Trapp a pokusil se zrychlit hru přihrávkou na levou stranu, kam nabíhal Rezek. Pas byl ovšem příliš dlouhý.
65
Další domácí útok po levé straně hřiště končí u Havla. Bohemians ale zůstanou u míče, budou vhazovat.
66
Jirásek napřáhl z třiceti metrů a vůbec nestřílel špatně, byť bránu o kousek přestřelil.
67
Fotbalistům Příbrami nevyšla standardní situace ze třiceti metrů, kterou rozehráli podle secvičeného manuálu. Měli ovšem štěstí, domácí Holenda zasáhl míč při pokusu o odkop rukou a další příležitost k ohrožení brány už je pouze necelých dvacet metrů od Budinského.
69
Důležité Tři hráči Příbrami míč pouze překročili a až čtvrtý v pořadí - záložník Pilík - jej poslal na bránu. Budinský zasáhl skvěle.
70
Hubínek v dobré střelecké pozici ještě přihrával Jiráskovi, který stál vedle něj. To už bylo na víc, míč nakonec k Hruškovi ani neprošel, postarali se o to obětaví obránci.
71
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Matúš Mikuš.
Domácí trenér Koubek zkouší vyměnit útočníky.
72
Hubínkův centr do šestnáctky odvrátil Jiránek, Mašek si následně míč ukopl od nohy až do autu.
73
Jirásek našel za obranou Havla, který utekl Pilíkovi, ale centrovaný míč si nedokázal zpracovat.
74
Borek byl faulovaný na polovině hřiště a Příbram mohla rozehrát další přímý kop. Na Mahmutovičův centr z pravé strany ovšem nikdo v černém nenaběhl.
75
Trappova rána z pětadvaceti metrů skončila na silnici za stadionem. Brankář Budinský pak ale zbrkle rozehrál, jeho první zaváhání v zápase ale hosté nepotrestali. Mahmutovič byl totiž po Pilíkově přihrávce v ofsajdu a jeho gól nemohl platit.
77
Karty Žlutou kartu dostal Michal Pecháček (Příbram)
78
Domácí se teď strachují o Hubínka, který zůstal kousek o lavičky ležet se zraněním a nevypadá to sním dobře. Bude muset ze hřiště.
78
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Michal Hubínek, nahradil ho Josef Jindřišek.
79
Mikuš přinutil presinkem na polovině hřiště Jiránka k odkopu míče do autu. Bohemians se vrátí k míči.
80
Pilík zfauloval Lutse před velkým vápnem. Na levé straně teď domácí chystají rozehrání přímého kopu.
81
Důležité Jiráskův centr se snášel ke Šmídovi s Bergerem, kteří si paradoxně v zakončení překáželi. Šanci ale nebyl konec, protože za vápnem čekal Jindišek a ihned poté, co se k němu odrazil balon, ho napálil na bránu - trefil břevno.
83
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Aidin Mahmutovič, nahradil ho Štěpán Kacafírek.
Zatímco domácí mají dostřídáno, Příbram sáhla k první změně.
84
Góly Tomáš Berger (Bohemians 1905) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Příbram 1:0
Zaplněný Ďolíček slaví. Domácí jdou do vedení díky spolupráci dvou střídajících hráčů. Mikuš dostal míč do běhu na levé straně a zatáhl míč až k lajně, vypadalo to, že ideální moment pro přihrávku už prováhal, ale nakonec přece jen dokázal nahrát před bránu. Tam stál Berger, kterému sice míč směřoval na paty, ale měl dost času na to, aby udělal dva kroky zpět a z otočky překonal Hrušku.
85
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Patrik Brandner.
86
Karty Žlutou kartu dostal Dominik Mašek (Bohemians 1905)
87
Počet diváků 3 821 (76 % z kapacity 5 000)
88
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Borek, nahradil ho Matěj Chaluš.
90
Důležité Střídající Brandner vlétl do pokutového území nepozorován a po centru z levé straně měl tutovou šanci. Budinský jen stál a stejně jako celý stadion vydechl úlevou, když se míč od příbramského hráče odrazil nad břevno.
90
Rozhodčí Ardeleánu nastavil tři minuty.
90
Karty Žlutou kartu dostal Martin Krameš (Příbram)
V závěru planou emoce, Krameš zezadu fauloval Mikuše a dostal žlutou kartu.
90
Karty Žlutou kartu dostal Matěj Chaluš (Příbram)
Další protesty a nesportovní chování odnesl napomenutím také další příbramský hráč.
90
Karty Žlutou kartu dostal Milan Jirásek (Bohemians 1905)
Kartu dostal také Jirásek, hráč Bohemians.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot Bohemians Praha Bohemians 1905 (4-5-1)

Budinský
o hráči
16 Dostál
Dostál
o hráči
14 Šmíd
Šmíd
o hráči
15 Krch
Krch
o hráči
24 Havel
Havel
o hráči
Hašek ml.
o hráči
58. min Berger o hráči
Hubínek
o hráči
78. min Jindřišek o hráči
33 Mašek
Mašek
o hráči
Jirásek
o hráči
17 Luts
Luts
o hráči
29 Holenda
Holenda
o hráči
71. min Mikuš o hráči

Logo Synot 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

13 Hruška
Hruška
o hráči
Pecháček
o hráči
Jiránek
o hráči
20 Tregler
Tregler
o hráči
19 Krameš
Krameš
o hráči
6 Pilík
Pilík
o hráči
85. min Brandner o hráči
32 Borek
Borek
o hráči
88. min Chaluš o hráči
18 Majtán
Majtán
o hráči
22 Trapp
Trapp
o hráči
10 Rezek
Rezek
o hráči
Mahmutovič
o hráči
83. min Kacafírek o hráči

Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Koval
Počet diváků: 3 821 (76 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

24. listopadu 2018 17:00Bohemians 1905–Příbram 2:2
28. července 2018 17:00Příbram–Bohemians 1905 4:2
1. dubna 2017 17:00Příbram–Bohemians 1905 1:0
24. září 2016 18:00Bohemians 1905–Příbram 1:0
27. února 2016 15:00Příbram–Bohemians 1905 0:0
22. srpna 2015 17:00Bohemians 1905–Příbram 1:1
7. března 2015 17:00Bohemians 1905–Příbram 3:1
23. srpna 2014 17:00Příbram–Bohemians 1905 2:3
22. února 2014 16:00Příbram–Bohemians 1905 1:0
2. srpna 2013 20:15Bohemians 1905–Příbram 2:0
29. dubna 2012 17:00Bohemians 1905–Příbram 2:0
5. listopadu 2011 16:00Příbram–Bohemians 1905 3:0
2. dubna 2011 16:00Příbram–Bohemians 1905 0:1
12. září 2010 17:00Bohemians 1905–Příbram 1:0
5. května 2010 17:30Příbram–Bohemians 1905 2:0
8. listopadu 2009 17:00Bohemians 1905–Příbram 1:0
11. května 2003 14:00Bohemians 1905–Příbram 0:0
28. října 2002 16:00Příbram–Bohemians 1905 4:1
9. února 2002 13:30Bohemians 1905–Příbram 2:0
5. srpna 2001 16:30Příbram–Bohemians 1905 1:5
13. května 2001 16:30Bohemians 1905–Příbram 1:0
5. listopadu 2000 14:00Příbram–Bohemians 1905 3:0