Góly:
5. M. Smejkal, 75. A. Néstor (pen.), 86. D. Preisler
Góly:

Sestavy:
R. Ottmar (3,5) - T. Holeš (3,5), J. Chleboun (4), M. Plašil (3), J. Mudra (3) - L. Martan (2,5) (82. J. Pázler), A. Vlkanova (4) (57. F. Zorvan), P. Schwarz (4) (57. D. Trubač), P. Mareš (3), T. Malinský (2,5) - L. Žondra (3,5)

Žluté karty:
68. M. Smejkal
Žluté karty:
62. F. Zorvan, 75. R. Ottmar

Střely na branku: 8:4; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 8:6
Počet diváků: 1 415 (17 % z kapacity 8 150)

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Pěkné odpoledne z Julisky! Na stadionu fotbalové Dukly zhruba za dvacet minut začne utkání mezi domácím týmem a Hradcem Králové. Sledovat ho můžete v on-line reportáži, příjemný zážitek.
Hráči obou týmů se rozcvičují na trávníku, který ozařují sluneční paprsky. V Praze je krásné počasí, ideální na návštěvu fotbalového utkání. Na Julisku ale tradičně zatím moc lidí nedorazilo, na velké hlavní tribuně je téměř prázdno.
Hlasatel svou tradiční dikcí přečetl sestavy, hráči mezitím zmizeli v kabinách. Do začátku zápasu zbývá něco kolem pěti minut.
Oba týmy nastupují na trávník, kotlík domácích fanoušků skanduje "Dukla, Dukla". Nakonec se tribuna aspoň trochu zaplnila, takže úplné ticho nebude.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Hradec Kr.
1
Hradec se ještě pořádně nedostal k míči, ale hned v první minutě s trochou štěstí vybojoval roh.
2
Rohový kop ale nijak nebezpečný nebyl. Centr z levé strany proletěl skrz vápno a bez teče skončil v autu.
3
Brankář Hroššo rozehrál nakrátko, pak se k němu míč vrátil a on pod tlakem nevěděl, co s ním. Nakopl ho vší silou, ale jen do autu.
4
Beauguel obral u lajny o míč Holeše, pádil k brance, ale rozhodčí ho zastavil. Všiml si, že útočník Dukly už byl těsně v autu.
5
Góly Michal Smejkal (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Hradec Kr. 1:0
První roh Dukly přináší první gól! Tetour posadil míč na hlavu Smejkala, od kterého balon putoval směrem k Podanému. Ten stál na hranici ofsajdu a zřejmě balon netečoval, ale zmátl Ottmara, který nestačil reagovat.
8
Hradec zatím nedokáže delší dobu podržet míč, teď o něj přišel a po akci Hanouska centroval do vápna Beauguel. Míč jen prosvištěl mezi bránícími hráči, je z toho aut.
9
První náznak šance Hradce. Malinský se protáhl po levé straně, udělal si prostor pro střelu a ta se mu celkem povedla. Mířila k bližší tyči, ale jen lízla boční síť a skončila vedle.
11
Důležité Obrovská šance Dukly. Hradec pokazil rozehrávku na polovině hřiště a nabídl brejk Tetourovi, kterému nabíhal úplně volný Beauguel. Dostal míč do ideální pozice, ale špatně ho zpracoval a brankář Ottmar si pro balon snadno došel. Tohle se domácímu útočníkovi nepovedlo.
13
Hradec se dostal blíž k brance Dukly, ale po autovém vhazování o balon přišel. Žondra špatně zpracoval a míč proskákal do autu.
14
Dukla je nebezpečnější, ale nedaří se jí centrované míče do vápna. Teď z pravé strany zkoušel poslat míč před bránu Kušnír, ale hodně nepřesně. Hosté budou vhazovat.
16
Hradec se tlačil do šance z pravé strany, Martan cpal míč pod sebe na Žondru, kterému chyběl krok. Ale rozhodčí stejně už zvedal praporek, hradecký obr byl v ofsajdu.
18
Podaný se rozběhl s míčem u nohy, přešel přes jednoho soupeře, druhý už ho zastavil. Čistě, i když domácí obránce skončil na zemi.
20
Hradecký rohový kop z levé strany nic nebezpečného nepřinesl. Míč doletěl k prvnímu bránícímu hráči, který snadno odkopl.
21
Na tribuně se toho moc neděje, ale teď vzbudil rozruch fanoušek, který schodiště vystoupal s kolem v ruce a s helmou na hlavě. To se na fotbale opravdu často nevidí.
23
Po hodně dlouhé době, jestli ne vůbec poprvé, se k míči dostal domácí Olayinka. A hned z toho byla zajímavá přihrávka na Tetoura, který se zprava řítil k brance. Místo centru ale míč zbytečně zasekl a přišel o něj.
25
Roh z pravé strany, Tetour znovu hledal někoho z vysokých spoluhráčů, ale hosté odvrátili. Míč se dostal k Považancovi, který pálil z hranice vápna slabě a vedle.
27
V posledních minutách se hra změnila v boj o míč ve středu hřiště. Žádná velká fotbalová paráda. Teď se dopředu tlačili hosté, ale Vlkanovu, který centroval z pravé strany, zastavil zdvižený praporek.
30
Dukla je teď častěji u míče, ale většinu času jen na vlastní polovině, odkud se nedokáže dostat dál.
31
Na zemi skončil Vlkanova, kterého trefil míčem do obličeje Považanec. Hned se mu běžel omluvit a hradecký hráč po chvíli vstal. Bude v pořádku.
33
Martan a Žondra teď zaskočili domácí obranu rychlou kombinací na hranici šestnáctky, ale šance z toho nebyla. Pomezní rozhodčí opět viděl Martanův náběh jako předčasný a odmával ofsajd.
34
Hroššo měl poprvé práci. Z dálky na něj vypálil Schwarz, tvrdá rána šla po zemi a nepříjemně skočila. Brankář Dukly nezasáhl úplně jistě, ale balon nakonec ztlumil.
37
V posledních minutách je hra plná nepřesností, nic moc zajímavého se neděje. Až teď se po centru Podaného, který hosté zblokovali, bude kopat roh.
38
Po centru z levé strany se k míči tlačil Beauguel, ale až moc vehementně. V souboji povalil Chlebouna a rozhodčí správně pískl faul.
39
Teď Olayinka úplně zazdil nadějný protiútok. Místo, aby přihrál rozběhnutému Čajičovi na pravou stranu, dával míč doleva, ale hodně nepřesně. Nikdo ze spoluhráčů se k balonu nedostal.
41
Další pokažený centr domácích. Čajič se dobře protáhl po pravé straně, pak poslal střílený míč do vápna, ale nikdo na něj nedosáhl
43
V závěru poločasu se Dukla nastěhovala před branku soupeře, ale do zakončení se nedostala. Teď byl v dobré pozici Podaný, jenže ho zastavil správně odmávaný ofsajd.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Hradec Kr.
46
Vlkanova se zkoušel dostat přes soupeře na hranici vápna, ale Smejkal se mu postavil do cesty a bez větších potíží ho od balonu odstavil.
48
Druhý poločas začal dost vlažně, hraje se na polovině hřiště a nikdo se moc nežene dopředu. Hlavně Hradec by měl přidat, pokud chce myslet aspoň na bod.
50
Olayinka se pěkně uvolnil v rohu hřiště, stačilo dobře nacentrovat do vápna na Beauguela. Jenže to se nepovedlo, vysokého útočníka balon přeletěl.
53
Olayinka střídá dobré momenty se špatnými, které zatím bohužel pro Duklu převažují. Teď se sice opět dobře uvolnil, ale pak hrůzostrašně přihrál - přesně na nohu soupeře. Rychle bylo po nadějné akci.
55
Druhý poločas, to je zatím fotbalová bída. Bez šancí, bez náznaků. Teď centroval do vápna Kušnír, ale brankář Ottmar míč snadno stáhl ze vzduchu.
56
K odraženému míči na hranici vápna doběhl Plašil, rovnou do balonu práskl, ale těžký volej se mu nepovedl. Míč letěl vysoko nad.
57
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Adam Vlkanova, nahradil ho Filip Zorvan.
57
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Petr Schwarz, nahradil ho Daniel Trubač.
59
Beauguel se se štěstím dostal k míči, měl plno času, ale nadějnou akci zkazil. Z pravé strany odcentroval, balon přeletěl všechny a doklouzal do autu.
61
Poprvé se do zakončení dostal hradecký obr Žondra. Jenže se mu moc nepovedlo, balon se mu ve vápně jen odrazil od nohy a letěl vedle tyče. Brankář Hroššo sice po míči skočil, ale jen tak pro jistotu.
62
Karty Žlutou kartu dostal Filip Zorvan (Hradec Kr.)
Za tvrdý zákrok na Podaného na polovině hřiště.
63
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Albiach Roger Néstor.
64
Počet diváků 1 415 (17 % z kapacity 8 150)
65
Důležité Konečně trochu vzrušení. Martan napřáhl zpoza šestnáctky, míč mu pěkně sedl a letěl pod břevno. Brankář Hroššo výborně zasáhl a vytáhl ránu na roh.
66
Dukla asi vytušila, že takhle pasivně hrát nemůže, proto se teď víc tlačí dopředu. Vybojovala roh, které rozehrál Tetour ke Smejkalovi, který ovšem patou nedokázal prodloužit ke spoluhráčům.
68
Karty Žlutou kartu dostal Michal Smejkal (Dukla)
Smejkal dojel Žondru na hranici vápna, je z toho zajímavá standardka.
70
Důležité A standardka přinesla Hradci hodně slušnou šanci. Mareš kroutil míč k tyči, ale těsně netrefil. Teď byli hosté blízko vyrovnání.
72
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Daniel Tetour, nahradil ho Robert Koval.
73
Hroššo s jistotou sebral ze vzduchu vysoký centr, pak vykopl na Beauguela, který tentokrát dobře centroval do vápna z pravé strany. Olayinkovi chyběl krok, aby na míč dosáhl.
75
Důležité Penalta pro Duklu! Považanec krásně vyslal do sóla Kovala, který udělal kličku Ottmarovi a ten ho strhl k zemi. Jasná penalta.
75
Karty Žlutou kartu dostal Radim Ottmar (Hradec Kr.)
75
Góly Albiach Roger Néstor (Dukla) proměnil pokutový kop. Dukla - Hradec Kr. 2:0
Néstor s jistotou proměnil, napálil míč tvrdě pod břevno, zatímco Ottmar skočil doleva. Dukla pojišťuje vedení.
78
Štetina hodně pokazil malou domů, byl z toho roh pro Hradec. Rozehraný nakrátko, hosté pak o míč rychle přišli.
80
Hradec už vypadá odevzdaně, navíc nechává hodně otevřenou obranu. Toho mohl využít Beauguel, ale zprava necentroval přesně. Koval se k míči nedostal.
81
Kušnír si pokryl míč v rohu hřiště před Malinským, který ho zezadu fauloval. Je z toho standardka pro Duklu, která zatím dohrává zápas s přehledem.
82
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Ladislav Martan, nahradil ho Jan Pázler.
84
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Peter Olayinka, nahradil ho Dominik Preisler.
86
Góly Dominik Preisler (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Hradec Kr. 3:0
Tak to byla paráda. Preisler je sice stoper, ale tohle udělal jako zkušený útočník. Po přihrávce Néstora si na hranici vápna navedl míč na střelu a zamířil přesně k tyči. Pak se radostí sklouzl po kolenou.
89
Už se jen dohrává, Hradec závěr zápasu nezvládl. Nebyl o tolik horší než Dukla, ale v poslední desetiminutovce nestačil a nakonec skóre vypadá jasně.
90
Rozhodčí ví, že je hotovo, proto nastavuje jen jednu minutu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot - Dukla Praha Dukla (4-4-2)

Hroššo
o hráči
Kušnír
o hráči
Štetina
o hráči
21 Smejkal
Smejkal
o hráči
39 Podaný
Podaný
o hráči
Hanousek
o hráči
Považanec
o hráči
Čajič
o hráči
63. min Néstor o hráči
15 Tetour
Tetour
o hráči
72. min Koval o hráči
Olayinka
o hráči
84. min Preisler o hráči
Beauguel
o hráči

FC Hradec Králové Hradec Kr. (4-5-1)

12 Ottmar
Ottmar
o hráči
4 Holeš
Holeš
o hráči
Chleboun
o hráči
25 Plašil
Plašil
o hráči
23 Mudra
Mudra
o hráči
3 Martan
Martan
o hráči
82. min Pázler o hráči
Vlkanova
o hráči
57. min Zorvan o hráči
16 Schwarz
Schwarz
o hráči
57. min Trubač o hráči
19 Mareš
Mareš
o hráči
Malinský
o hráči
15 Žondra
Žondra
o hráči

Rozhodčí: Julínek - Paták, Peřina
Počet diváků: 1 415 (17 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

19. února 2017 14:00Hradec Kr.–Dukla 0:2
14. srpna 2016 17:00Dukla–Hradec Kr. 3:0
2. května 2015 15:00Dukla–Hradec Kr. 1:0
25. října 2014 17:00Hradec Kr.–Dukla 2:4
21. dubna 2013 17:00Hradec Kr.–Dukla 0:3
5. října 2012 18:00Dukla–Hradec Kr. 1:0
11. března 2012 15:00Hradec Kr.–Dukla 0:2
9. září 2011 18:00Dukla–Hradec Kr. 4:0
22. května 2010 17:00Hradec Kr.–Dukla 1:0
30. října 2009 17:00Dukla–Hradec Kr. 0:0
28. března 2009 17:00Dukla–Hradec Kr. 0:0
6. září 2008 17:00Hradec Kr.–Dukla 1:1
12. dubna 2008 10:30Dukla–Hradec Kr. 2:2
9. září 2007 17:00Hradec Kr.–Dukla 2:0

Najdete na iDNES.cz