Hezký podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z přípravného zápasu fotbalistů Česka a Ruska. Jde o předposlední test českého týmu před začátkem evropského šampionátu a průběh utkání můžete od 18 hodin sledovat on-line

Český tým nastoupí do zápasu v této sestavě: Čech – Gebre Selassie, Hubník, Kadlec, Limberský – Darida, Pavelka – Dočkal, Rosický, Krejčí – Lafata.

Trenér Vrba udělal v porovnání s předchozím zápasem s Maltou pět změn. V základní sestavě jsou nově obránci Theodor Gebre Selassie s Michalem Kadlecem, záložníci Vladimír Darida s Bořkem Dočkalem a útočník David Lafata. Stejně jako proti Maltě začnou od úvodu kapitán Tomáš Rosický i brankář Petr Čech, naopak chybí stoper Tomáš Sivok.

V sestavě Ruska je náhradní brankář Lodygin, který dostal přednost před Akinfejevem a naturalizovaným Brazilcem Guilhermem. Nehraje ani druhá "zahraniční" posila, obránce Neustädter, který získal ruský pas teprve v pondělí. Na svůj debut bude připravený na lavičce.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Gebre Selassie
Hubník
46. min Sivok o hráči
3 Kadlec
Kadlec
Limberský
64. min Kadeřábek o hráči
Dočkal
41. min Skalák o hráči
15 Pavelka
Pavelka
46. min Plašil o hráči
Rosický
85. min Kolář o hráči
22 Darida
Darida
Krejčí
21 Lafata
Lafata
46. min Necid o hráči

RuskoRusko(4-5-1)

12 Lodygin
Lodygin
46. min Guilherme o hráči
V. Berezuckij
63. min Neustädter o hráči
Ignaševič
18 Ivanov
Ivanov
63. min Golovin o hráči
Smolnikov
17 Šatov
Šatov
Torbinskij
63. min Kombarov o hráči
Kokorin
63. min Samedov o hráči
Denisov
10 Smolov
Smolov
22 Dzjuba
Dzjuba
46. min Mamajev o hráči

Rozhodčí: Schörgenhofer - Winsauer, Brandner
Počet diváků: 650

Hned poté, co Češi zápas s Ruskem odehrají, je čeká přesun zpátky do Prahy. Tam se k týmu připojí obránce Daniel Pudil, který ještě bojoval s Sheffieldem o postup do Premier League, a v neděli Česko odehraje poslední přípravu před Eurem - v Edenu proti Jižní Koreji.

Zápas se bude hrát opět v komorní atmosféře, v hledišti stadionu Tivoli v Innsbrucku je pár desítek diváků.

1

Začal první poločas utkání Česko - Rusko

1

V prvních vteřinách mají míč na kopačkách čeští fotbalisté, kombinují na vlastní polovině.

2

Zajímavá možnost pro Česko: Rosický krásnou přihrávkou za obranu vysunul Gebre Selassieho, který špičkou míč tečoval před brankářem Lodyginem. Ale trefil jen jeho náruč.

4

Teď pro změnu šance pro hosty. Do vápna letěl z pravé strany centr na Dzjubu, který přeskočil Hubníka a poslal míč hlavou nad břevno.

5

Teď drží balon Rusové, ale jsou daleko od české branky. Ivanov zkoušel vysunout Torbinského, ale ten jeho přihrávku v rohu hřiště nedostihl.

6

Alexandr Kokorin (Rusko) vstřelil gól. Česko - Rusko 0:1
Rusové vedou po laciné české ztrátě. Darida přišel o míč kousek před vápnem, k balonu se možná i s lehkým faulem dostal Kokorin. Na hranici vápna napřáhl a střelou, která se asi dala chytat, překonal Čecha. Ten si na balon sáhl, ale jen ho tečoval pod horní tyč.

8

Češi se snaží odpovědět, ale zatím nic nevymysleli. Centr Limberského z levé strany brankář Lodygin snadno schoval v rukavicích.

10

Krejčímu nechybělo moc, aby se dostal do obrovské šance. Rosický ho našel pěknou kolmicí, sparťanského záložníka ale zradilo zpracování.

12

Kokorin znovu v akci, ve vápně měl dost prostoru, ale rozhodl se špatně. Místo střely nepřesně přihrál a slušnou možnost zazdil. Ale Češi už vědí, že na něj je třeba si dát pozor.

13

Češi drží balon a teď se jim kombinačně celkem daří. Všechny útoky jdou přes Rosického, který teď vysunul Gebre Selassieho, jenž centroval z pravé strany do vápna. K Lafatovi ale míč nedoputoval.

15

Hodně zajímavá akce českého týmu, ale gól z toho není. Gebre Selassie dostal přihrávku do vápna, poslal míč na zadní tyč, kde byl před prázdnou brankou Lafata - zřejmě v ofsajdu. Ten se nepískal, ale sparťanský útočník balon stejně trefil ve skluzu špatně.

17

Rosický zatím hraje výborně. Teď si chytře poradil i v obranném souboji se Smolovem a získal pro Česko aut. Zatím jasně vyniká v porovnání se spoluhráči, kteří se trochu hledají.

18

Rosický opět v akci, z první se snažil vysunout Krejčího. Ten sice měl rychlost, ale ruští obránci si jeho náběh pohlídali.

19

Darida pěkně přenesl hru přes celé hřiště doleva na Limberského, ten ale nedokázal odcentrovat do vápna. Je z toho jen odkop od branky.

20

Krejčí posunul míč Gebre Selassiemu, jeho přihrávka ale byla hodně nepřesná. I tak ještě Češi zůstávají u míče na polovině soupeře.

21

Dočkal se zbavil obránce kličkou, udělal si tak prostor pro centr a hledal Lafatu. Toho ale ruští obránci ukázkově vystavili do ofsajdu.

22

Dzjuba loktem trefil Hubníka, který chvíli zůstal ležet na zemi. Už se ale zvedl a zřejmě bude schopen pokračovat, i když mu teče krev z nosu.

23

Smolov u postranní čáry vletěl do Gebre Selassieho, dal tak Česku šanci na standardku. Tu rozehrál Dočkal, ale ve vápně nikoho ze spoluhráčů nenašel. A navíc se Darida nepříjemně srazil hlavou s Denisovem a zůstává ležet...

25

Denisov je v pořádku, už se vrací do hry. Snad na tom bude podobně také Darida, nepříjemný střet ho asi opravdu zabolel.

27

Český tým je častěji u míče, teď se dostal i ke střele. Krejčí z hranice vápna pálil křízně na zadní tyč, ale jeho rána branku minula.

28

Kombinace Pavelky a Gebre Selassieho skončila u Dočkala, který pod tlakem dvou soupeřů míč ztratil. Po delší době jsou tedy u balonu Rusové.

29

Po přihrávce Kokorina se v ofsajdu nechal nachytat Smolov. Češi mohou rozehrávat.

30

Prvních pětadvacet minut bylo celkem svižných, teď už je to horší. Rusové si přihrávali na vlastní půlce, pak brankář Lodygin napálil balon dopředu. Ale tam ho už nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vybojovat zpátky.

32

Krejčí šel do souboje se Smolnikovem, hlavičku prohrál, ale stejně už vlastně o nic nešlo. Pomezní rozhodčí českému záložníkovi mával ofsajd.

33

Rusové čím dál víc zhušťují obranu, je těžké se dostat do jejich šestnáctky. Teď se to povedlo Krejčímu, ale jeho centr přišel po dalším odmávaném ofsajdu.

35

Českému týmu se teď souhra nedaří. Dočkal se s balonem otočil a zkoušel přesunout hru na opačnou stranu, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

36

Rosický zrychlil krok a pádil s míčem u nohy k brance, ale neměl moc komu přihrát. Nabíhal jedině Krejčí, který také balon dostal, ale pak nedokázal přesně nacentrovat.

37

Teď Rosický zahrál nepřesně, nedokázal vrátit přihrávku Daridovi. Krejčí pak rozvíjející se útok Ruska hasil faulem na polovině hřiště.

38

Rosický doběhl obtížnou Daridovu přihrávku a míč mu vrátil, záložník Herthy Berlín pak střílel. Ale s tečovanou ranou neměl problémy brankář Lodygin.

39

Žádná extra podívaná to v posledních chvílích není. Český tým se obtížně dostává do šancí, Rusové se převážně brání, ale nemají moc problémů.

40

Hodně nevýrazný je zatím Lafata. Teď mu Rosický posílal přihrávku do běhu, ale ta sparťanského střelce překvapila a jen mu ťukla zezadu do paty.

41

Střídání Česko: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Jiří Skalák
Dočkal ze hřiště odkulhal, možná se mu vrátilo zranění, které doléčoval na začátku reprezentačního srazu. To by byla pro Vrbův tým velká nepříjemnost.

43

Tutovka pro Rusy! Po krásné kombinaci se prohnal do vápna Smolov, ze strany běžel sám na Čecha, který předvedl skvělý zákrok a jeho střelu dokázal vyrazit.

44

Poslední vteřiny se odehrávají na české polovině hřiště. Zlobí hlavně vysoký Dzjuba, který je silný v soubojích a zvládne i nepříjemně napadat.

45

Ale ještě je tu slušná šance pro Česko. Lafatu fauloval na hranici vápna Torbinskij a je z toho zajímavý přímý kop, zhruba z 22 metrů.

45

Sám Lafata se ujal rozehrávky, ale nenadělal Lodyginovi problémy. Sice netrefil zeď, ale poslal míč do míst, kde ruský brankář stál.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

V závěru poločasu ještě rohový kop pro Česko a po něm zblokovaná střela Daridy. Víc už se nestane.

46

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Jurij Lodygin, nahradil ho Alvim Marinato Guilherme

46

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Arťom Dzjuba, nahradil ho Pavel Mamajev

47

V úvodu druhé půle několik tvrdších zákroků, rozhodčí pískl až ten na Necida, který si zpracovával míč na polovině hřiště.

48

Po nepřesné přihrávce Plašila se hnal k české brance Mamajev, který už střílel, ale Sivok mu skočil pod nohy a míč ztečoval na roh.

49

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Česko - Rusko 1:1
Parádní česká akce přináší vyrovnání! Centr z pravé strany hlavičkoval pod sebe Necid, vytvořil tak ideální pozici pro Rosického. Ten na nic nečekal, z voleje tvrdě vypálil k tyči a srovnal na 1:1. Odměna za dobrý výkon pro českého kapitána.

52

Rusové se probudili, teď se po delší době snaží hrát víc dopředu. Nejdřív to zkusili po levé straně, teď po pravé. Ale zatím bez úspěchu.

53

Limberský na polovině hřiště fauloval Smolova, Rusové po rozehrávce delší dobu drží míč. Ale hodně daleko od české brány.

54

Plašilovi se zatím přihrávky moc nedaří. Teď na hranici šestnáctky poslal nepřesný míč Necidovi, takže Rusové nadějně se rozvíjející českou akci ubránili.

56

Ani Darida zatím dnes nehraje moc přesně. Teď po jeho pokažené přihrávce ještě stihl do vápna nacentrovat Krejčí, ale nikdo ze spoluhráčů na balon nedosáhl.

57

Darida znovu v akci, zkoušel si obhodit Ignaševiče, ale místo aby pokračoval v běhu, upadl a chtěl penaltu. Tohle ale na odpískání pokutového kopu rozhodně nebylo.

58

Tempo je znovu dost uspávací. Až teď zkusil zrychlit krok Smolov, ale před českou branku se neprotlačil.

60

Dlouho rozhodčí otálel, ale nakonec ofsajd Smolova odpískal. Správně, postavení mimo hru bylo evidentní.

61

A ofsajd i na druhé straně - míč přebíral po Necidově přihrávce v postavení mimo hru Skalák.

62

Plašil už potřetí hodně nepřesně nahrál, tentokrát z toho mohl být velký problém. Šatov jeho nabídky využil a hnal se k Čechovi, míč se mu ale trochu zasekl pod nohou a pak Plašil stačil své zaváhání napravit.

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Alexandr Kokorin, nahradil ho Alexandr Samedov

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Oleg Ivanov, nahradil ho Aleksandr Golovin

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Vasilij Berezuckij, nahradil ho Roman Neustädter

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Dmitrij Torbinskij, nahradil ho Dmitrij Kombarov

64

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Limberský, nahradil ho Pavel Kadeřábek

66

Gebre Selassie trochu s problémy ustál souboj se Smolnikovem, pak Češi chtěli rychle přejít do protiútoku, ale nepovedlo se.

68

Krejčí doběhl těžkou přihrávku v rohu hřiště a dokázal vybojovat roh. Ten rozehrál z levé strany Rosický k Daridovi, který zpoza vápna střílel, ale Guilherme byl u tyče včas. Slušná příležitost.

69

Debutant v ruském týmu Neustädter přeskočil Kadeřábka a velmi nebezpečně hlavičkoval. Čech ale skočil doleva a balon stačil chytit do rukavic. Dobrá možnost i na druhé straně.

70

Rosický chytrým lobem chtěl vysunout Krejčího, tomu ale rozhodčí odmávali sporný ofsajd. Zdálo se, že byl na úrovni posledního bránícího hráče.

71

Čech a Kadeřábek si trochu zavařili při rozehrávce, napadající Mamajev jim nadělal oroblémy. Nakonec z toho ale nebylo nic horšího než ruský aut.

72

Krejčí se na hranici vápna dostal do zajímavé pozice, ale mohl ještě přihrát Necidovi, který už by byl ve velké šanci. Místo toho vystřelil a balon mu sjel po nártu, takže nic nebezpečného pro Guilhermeho.

74

Rosický další povedenou přihrávkou oslovil na pravé straně Kadeřábka, který hned z první centroval do vápna. Ale nepřesně, takže Guilherme balon lehce sebral.

75

Dobrá šance pro český tým. Kadeřábek našel Skaláka, který výborně nacentroval na Krejčího, ten se pak prosadil v hlavičkovém souboji... Ale poslal balon těsně vedle branky.

77

Počet diváků 650 (4 % z kapacity 17 000)

77

Rosický napřáhl z dálky, na střelbu si dnes evidentně věří. Tentokrát ale nepálil přesně, balon letěl vysoko nad branku, na prázdnou tribunu.

78

Čech měl po delší době práci, trochu ho zaměstnala střela Denisova ze dvaceti metrů. Ale nic vážného, český brankář ji snadno lapil.

80

Kadeřábkův průnik skončil nezdarem, ale česká akce ještě pokračovala přes Plašila a Rosického ke Krejčímu. Ten nahrál do vápna Daridovi, který ještě přiťukl Plašilovi. Jeho ránu zablokoval Denisov.

82

Rusové se moc dopředu neženou, až teď Smolnikov utekl Gebre Selassiemu a poslal do vápna nebezpečný centr. Jeden z českých obránců ho ale přizvedl a odvrátil mimo vápno.

83

Plašilova zatím nejlepší přihrávka: ve vápně našel volného Krejčího, který byl znovu v hodně nadějné pozici. Jenže levačkou trefil míč jen do vlastní pravačky a od ní se balon odrazil mimo bránu.

84

Češi hrozí dál. Na hranici vápna ještě Rusové zblokovali ránu Necida, ale jen ke Kadlecovi, který střílel z voleje velmi nebezpečně. Tečovaný pokus jen o kousek minul vzdálenější tyč.

85

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Daniel Kolář
Nejlepší hráč zápasu střídá. Zdá se, že Rosický je navzdory dlouhé pauze ve výborné formě.

87

Uf, teď měl český tým štěstí. A hlavně Petr Čech: rána Denisova zaplavala ve vzduchu a on ji nedokázal chytit ani vyrazit - jen lehce tečovat na tyč. Od té se pak balon odrazil zpět do jeho náruče. Ne zrovna jistý zákrok od českého gólmana.

89

Dva Krejčí v akci. Lékař Petr ošetřuje záložníka Ladislava, který kulhá ze hřiště po ostrém souboji se Samedovem. Snad bude v pořádku, zákrok vypadal hodně nepříjemně.

90

Tomáš Necid (Česko) vstřelil gól. Česko - Rusko 2:1
Krejčí se rychle oklepal a připravil zřejmě vítězný gól! Podíval se, kdo mu nabíhá, spatřil Necida a přesně mu naservíroval balon na nohu. Český útočník předskočil Neustädtera a tvrdě napálil míč do sítě.