Všem fotbalovým příznivcům přeji hezký večer a vítám vás u sledování on-line přenosu z přípravného utkání reprezentace České republiky, která se v Ostravě utká se Srbskem

Sestava českého týmu už je k dispozici. Tuto základní jedenáctku dnes vyšle do utkání se Srbskem kouč Pavel Vrba: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Pudil - Skalák, Darida, Pavelka, Dočkal, Šural - Necid.

V základní sestavě dnes nebude brankář Petr Čech. Od první minuty nastoupí v bráně dvojka Tomáš Vaclík. Čech tak dnes podle všeho rekord v počtu startů za národní mužstvo nevyrovná.

Obránce Limberského, který se kvůli zranění omluvil, zastupuje na levém kraji Daniel Pudil. Stoperská dvojice je složená ze zkušených fotbalistů Tomáš Sivok a Michal Kadlec, kteří nastupují spolu na středu poprvé od loňské kvalifikace. Pravou obranu bude pilovat bek Hoffenheimu Pavel Kadeřábek.

Skalák
71. min Zahustel o hráči
12 Pavelka
Pavelka
Dočkal
56. min Plašil o hráči
22 Darida
Darida
86. min Vacek o hráči
18 Šural
Šural
72. min Krejčí o hráči
7 Necid
Necid
80. min Škoda o hráči

SrbskoSrbsko(4-5-1)

Stojkovič
Tomovič
82. min Petkovič o hráči
Ivanovič
D. Tošič
11 Kolarov
Kolarov
Z. Tošič
59. min Kostič o hráči
Milivojevič
69. min Gudelj o hráči
22 Ljajič
Ljajič
21 Matič
Matič
82. min Petrovič o hráči
10 Tadič
Tadič
59. min Katai o hráči
A. Mitrovič
69. min Škuletič o hráči

Rozhodčí: Vnuk - Weiss, Vorel
Počet diváků: 14 975

V záloze se představí dva liberečtí spoluhráči Šural s Pavelkou, které doplňuje trojice Darida, Dočkal a Skalák.

Na hrotu vybíral hlavní reprezentační trenér Pavel Vrba mezi dvojicí Necid a Škoda. Proti Srbsku začne od první minuty na trávníku Necid. Původně byl v nominaci i Vydra, ovšem pro zranění na sraz nedorazil.

Pro trenéra Vrbu bude dnešní utkání jistě specifické. V roce 2004 byl v roli asistenta trenéra právě v Ostravě u posledního titulu místního Baníku. Po více jak jedenácti letech se vrací do téhož města v roli reprezentačního kouče. „Očekávám atmosféru, jakou jsem v Baníku Ostrava zažil v roce 2004. Budu rád, když předvedeme fotbal, který bude diváky bavit,“ řekl nedávno kouč.

Trenér Pavel Vrba se před duelem vyjadřoval k soupeři: „Srbsko má opravdu velké individuality, které hrají top mužstvech. To, že na Euro nepostoupili, je také dílem věcí, které se děly mimo hřiště. Jsem rád, že nás prověří takové mužstvo, jako je srbská reprezentace.“

Národní týmy se už rozcvičují v zrekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích.

Do startu zápasu zbývá posledních pár minut, na tribunu postupně přicházejí další a další fanoušci.

Dnešní soupeři už nastupují na trávník. Češi v červených dresech, Srbové na sobě mají bílé trikoty.

Stadionem zní hymna Srbska, hned poté bude následovat Kde domov můj.

1

Začal první poločas utkání Česko - Srbsko

1

Šural se snažil protlačit po levé straně, ale o balón byl obrán jedním fotbalistou v bílém.

2

Čeští obránci drží balón na své polovině. Začalo se tradičně opatrným tempem.

3

Balón převzali na své kopačky Srbové, domácí fanoušci na ně pískají.

3

Sivok musel dvakrát za sebou žehnat nebezpečí. Nejprve se dostali hosté do šestnáctky z pravé strany, nicméně stoper reprezentace pokryl soupeře. Poté poslal na středu své poloviny riskantní přihrávku Darida a kapitán týmu Sivok znovu musel zakročit.

4

Šural nabíhal za obránce, kam mířila ze středu hřiště přihrávka od Dočkala. Míč však doletěl až k brankáři Srbska Stojkoviče.

6

Tošič zahrával rohový kop z pravé strany. Balón kroutil na přední tyč, ale tam stáli pozorní Češi, kteří odvrátili přízemní centr pryč z šestnáctky.

7

Levý obránce Srbska Kolarov si nabíhal na útočné polovině na centr ze středu, situace byla zastavena pomezním sudím, který odmával ofsajd.

8

Šural se chystal kousek od šestnáctky ke střele, než však vypálil, o balón jej obral Tošič.

9

Hra se opět uklidnila, míč mají u svého vápna hosté.

10

Srbové kombinovali kolem šestnáctky, dlouho se jim nedařilo překonat hradby v podobě českých fotbalistů, až se nakonec na středu uvolnil Ljajič a vypálil směrem na Vaclíka. Český brankář se do střely po zemi položil a připisuje první zákrok!

10

Další nepříjemný útok Srbů! Ljajič nacentroval z levé strany pod sebe na Tošiče, tomu se ale vypálit nepodařilo.

12

Odpovědět se snažili také domácí. Ani jednu střelu přes chumel Srbů ale Češi propálit nedokázali.

14

Češi si přihrávali na útočné polovině. Hru přerušil faul na Šurala.

16

Český národní tým zahrával rohový kop. Dočkal z levé strany centroval na zadní tyč, kde prodloužil jeden z hostů míč na roh.

17

Tomáš Sivok (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 1:0
Český tým zahrával rohový kop. Pudil nacentroval na malé vápno, kam si nebojácně naběhl Sivok a hlavou protlačil míč do brány.

18

Na levé útočné straně opět zazlobili Srbové. Kadlec na malém vápně byl ale v defenzivní práci stoprocentní.

20

Žlutou kartu dostal Aleksandar Mitrovič (Srbsko)
Srbský fotbalista ve vápně upadl na zem. Čekal, že mu sudí odpíská penaltu, místo toho dostal správně za simulování žlutou kartu.

22

Nebezpečná akce reprezentace Česka! Skalák centroval z pravé strany na malé vápno a míč byl tečovaný. K Necidovi, který si nabíhal na střelu, se ovšem balón nedostal.

24

Srbové dělají Čechům na levé straně pěkné problémy. Znovu se hostující tým dostal až k šestnáctce českého národního týmu. Teprve tady domácí zakročili.

25

Pudil zajímavě kroutil balón na penaltu, hosté odrazili míč na roh.

26

Mitrovič leží po rohovém kopu českého týmu na zemi u vlastní brány. Hra je na malý okamžik přerušena.

27

Srbský Ljajič sportovně odevzdal míč českému týmu po krátkém přerušení, kdy na zemi ležel útočník Mitrovič.

29

Česká reprezentace zahrávala standardní situaci. Nicméně Dočkalovi pas z pravé strany nesedl a doletěl pouze na hranici šestnáctky, odkud hosté bez problému míč odkopli.

30

Pavelka zkomplikoval hru Sivokovi, když mu poslal pomalou přihrávku u vlastního vápna. Kapitán národního týmu balón odkopl na roh, aby zažehnal situaci.

32

Pudil fauloval na útočné polovině Zorana Tošiče. Rozehrávají hosté.

33

Srbové opět pronikli po levé straně, ve vápně trefil Matič ruku skluzujícího Sivoka a hosté zvedali ruce, protože se dožadovali penalty. Sudí hru nechal pokračovat.

35

A znovu průnik Srbů po levé straně, tentokrát jim však utekl balón do zámezí. Odkopává od brány Vaclík.

37

Češi se dvakrát snažili protlačit po pravé straně. V obou případech Srbové bránili úspěšně.

38

Zmatek Srbů na malém vápně nabídl příležitost Dočkalovi s Necidem. Zakončení se domácím nepovedlo.

40

Srbové se na tři pokusy snažili dostat přes chumel Čechů k zakončení. Muži v červených dresech bránu Vaclíka ubránit dokázali.

42

Hra je teď hodně kostrbatá, jelikož jedno přerušení střídá druhé.

44

Srbové neustále útočí po levé straně - a stále se jim daří procházet. Dá se očekávat, že defenzivní práce Kadeřábka a spol. bude jedním z hlavních témat o poločasové přestávce.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Český výběr vede nad týmem Srbů 1:0, když se v 17. minutě trefil hlavou po rohu Sivok. Nicméně hra má plno nedostatků. Zejména na levé útočné straně si Srbové dělali v prvním dějství, co chtěli. To by mohlo stát Čechy vedení, pokud budou v tomto stylu pokračovat.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Srbsko

46

Těsně po hvizvu sudího, který odstartoval druhý poločas, spadl po nepříjemném souboji na zem Necid. Výhodu po faulu tedy mají čeští hráči.

47

Kadeřábek se snažil odcentrovat z pravé strany, balón mu však sjel po kopačkách a letěl daleko za bránu.

48

Fanoušci si mezistátní utkání v Ostravě užívají, nyní můžeme vidět mexické vlny.

49

Srbové zahrozili ve vápně soupeře. Přestože se ale dostali až téměř k malému vápnu, zakončit nedokázali.

50

Darida si dával s Dočkalem přednost u vápna Srbska, a tak ze situace, která se jevila jako nadějná, nakonec nic nebylo.

51

Kadeřábkovi se konečně podařil po delší době centr z pravé strany. Srbové ve vápně domácí fotbalisty pokryli.

52

Načechraný centr Skaláka doletěl na hlavu Necida, který se pokusil o zakončení. Do střely se postavil jeden z hráčů v bílém.

53

Aktivní Skalák centroval z pravé strany. S vysokým a relativně pomalým pasem neměl brankář Stojkovič problémy.

54

Poslední hráč Kadlec zazmatkoval kousek od své brány. Zachránil ho hvizd sudího, který odpískal faul právě na jmenovaného obránce.

56

Střídání Česko: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Jaroslav Plašil

57

Žlutou kartu dostal Vladimír Stojkovič (Srbsko)

58

Češi tlačí! Nejprve centroval z pravé strany na zadní tyč Kadeřábek. Hlavičku Šurala hosté odvrátili. Poté si připravil balón na střelu Pavelka a zamířil k levé tyči. Stojkovič musel rychle vyskočit, aby zakončení zneškodnil.

59

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Dušan Tadič, nahradil ho Aleksandar Katai

59

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Zoran Tošič, nahradil ho Filip Kostič

61

Penalta! Pudil faulovaný Tomovičem, Češi budou kopat pokutový kop.

63

Tomáš Necid (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Srbsko 2:0
Útočník české reprezentace trefil míč doprostřed brány. A protože gólman Stojkovič skočil k pravé tyči, Necid proměňuje penaltu a zvyšuje vedení na 2:0.

65

Češi jsou při chuti! Po druhém vstřeleném gólu aktivně útočí.

67

Čeští hráči se po rohu snažili na tři pokusy protlačit balón přes tým Srbska. Bránu však domácí neohrozili, protože hosté tlaku dokázali vzdorovat.

69

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Luka Milivojevič, nahradil ho Nemanja Gudelj

69

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Aleksandar Mitrovič, nahradil ho Petar Škuletič

70

Národní tým v červených dresech kombinoval u vápna soupeře, Šural se ale ke střele nedostal.

71

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Ondřej Zahustel

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Ladislav Krejčí

73

Zahrozili také po delší době Srbové. Centr z levé strany prolétl těsně kolem střídajícího útočníka Škuletiče. Ten si sice natahoval na míč, ale na balón nedosáhl.

76

Srbové zahrávali ze zajímavé pozice standardní situaci. Kolarov se snažil zakroutit balón kolem zdi, míč byl tečovaný a k Vaclíkovi nedoletěl.

76

Počet diváků 14 975 (99 % z kapacity 15 123)

78

Petar Škuletič (Srbsko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 2:1
Hosté snižují! Centr ze standardní situace doletěl na penaltu, kde nepokryl Pavelka střídajícího Škuletiče. Srbský útočník nedal hlavou Vaclíkovi šanci.

79

Srbové mohli vyrovnat! Útok zastavil odmávaný ofsajd.

80

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Milan Škoda

82

Ladislav Krejčí (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 3:1
Tak přeci jen Češi zase vedou o dvě branky! Srbové velmi pasivně bránili na malém vápně Krejčího, který využil volného prostoru a pravou nohou se trefil mezi nohama Stojkoviče.

82

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Nemanja Matič, nahradil ho Radosav Petrovič

82

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Nenad Tomovič, nahradil ho Marko Petkovič

85

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Česko)

86

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Kamil Vacek

88

Střela z velké dálky ze srbských kopaček skončila vysoko nad bránou Vaclíka.

89

Kadeřábek se pokoušel odcentrovat z velkého úhlu na pravé straně. Balón doletěl do rukavic hostujícího brankáře.

90

Sudí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Ondřej Zahustel (Česko) vstřelil gól. Česko - Srbsko 4:1
Mladoboleslavský mladík střílí ve svém debutu za A-tým v reprezentaci svůj první gól! Plašil vedl balón po levé straně, na první tyči přesně trefil hlavu Zahustela a ten zřejmě uzavírá přesným umístěním skóre.