Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Hezký večer, vážení fanoušci, vítejte u on-line přenosu z odvetného zápasu 4. předkola Evropské ligy mezi Hajdukem Split a Slovanem Liberec.
Pokud v dnešním utkání Liberec uspěje, potřetí v historii bude moct postoupit do základní skupiny Evropské ligy (dříve Poháru UEFA). První utkání Slovan vyhrál 1:0.
Liberečtí by v případě postupu hráli základní skupinu Evropské ligy po roční odmlce.
To domácí Hajduk Split hrál naposledy základní skupinu Evropské ligy v sezoně 2010/11.
Hajduk Split prošel letos v Evropské lize přes už přes tři kola a za všechny utkání prohrál jedno jediné, to minulé v Liberci (0:1).
Mimochodem, Hajduk v roce 1911 založili splitští studenti v pražském pivovaru U Fleků za asistence Slavie Praha.
Liberec má letos úplně jiné výsledky než vloni. Prohrál v této sezoně jen úvodní Superpohár v Plzni 1:2, od té doby je osm soutěžních zápasů neporažen.
Jak už bylo předem avizováno, stadion, který má kapacitu 35 tisíc diváků, je vyprodaný.
Liberecký trenér Jindřich Trpišovský byl na včerejší tiskové konferenci dotázán na na to, jak na něj zatím prostředí a podmínky ve Splitu působí. A pro web Slovanu řekl: „Byl jsem tu před mnoha lety na dovolené a moc se mi tu líbilo, takže doufám, že budu se stejnými lety odjíždět znovu.“ Následně už s vážnější tváří dodal: „Počasí je tu podobné, jako před nedávnem v Liberci, a po tom, co jsme si zažili v Izraeli, jsou to docela přijatelné podmínky.“
Trpišovský hovořil také o tom, jaké má cíle před zápasem: „Jsme si vědomi síly Hajduku. V domácím prostředí je to úplně jiný tým, než venku. Čekáme jiný výkon soupeře, než v prvním utkání, ale i přes veškerý respekt k soupeři chceme vybojovat kromě postupu také body do koeficientu, takže je naším cílem vyhrát.“
A na koho se zaměřit ze soupeřových hráčů? I na to odpíval Jindřich Trpišovský: „Víme, že mají strašně silnou středovou řadu. Vlašič, Caktaš nebo Balič jsou velmi individuálně silní. Mně osobně se velmi líbí také Sušič a samozřejmě si musíme mnohem lépe pohlédat Ohandzu, než v prvním zápase.“
Soupeři už nastupují na trávník, za malou chvíli začneme.
1
Začal první poločas utkání Hajduk Split - Liberec
1
První odpískaný faul na útočné polovině Liberce. Fauloval mladík Bališ.
2
šural centroval do šestnáctky, nicméně míč dokázali vykrýt domácí fotbalisté.
3
Splitský útočník Ohandza si navedl balón na střed a pálil k levé tyči z dálky, Koubek byl ale pozorný. Míče se tak ujímají hostující hráči.
5
Liberecký Shala přistižen na levé straně v ofsjadovém postavení. Rozehrávat budou na své polovině fotbalisté Splitu.
6
Domácí Vlašič kličkoval před několika hráči Liberce na útočné polovině, dostal se i ke střele, nicméně trefil zeď v podobě hostujících hráčů.
7
Dlouhý pas doletěl až na pravou stranu k čáře, kam si nabíhal Coufal. Ten míč sice dostihl, ale tím, jak ho stíhal na poslední chvíli, tak kopl balón do neznáma.
8
Liberecký Bakoš centroval z levé strany pod sebe, domácí odrazili míč pryč z vápna. Poté to zkoušel z pravé strany Coufal. I jeho centr byl odvrácen pryč z vápna.
9
Liberec teď drží míč na své polovině, přenáší míč ze strany na stranu a pokouší se založit útok. K tomu také došlo. Nicméně akce po levé straně vůbec nevyšla.
10
Další centr pod sebe z libereckých, který putoval z levé strany. Ani tentokrát však nedokázali hosté využít protiútoku.
11
Liberečtí se hnali do brejkové situace. Šural poslal na levou stranu přihrávku, která propadla na Bakoše, ten u malého vápna dával balón pod sebe na Delarge, jeho přihrávka však byla skluzem zastavena.
12
Hostující Delarge ve vápně nahrál z pravé strany zpět směrem ke své bráně, za šestnáctku, kde stál Coufal. Bek Slovanu neváhal a střílel. Jeho pokus byl tečován na roh. Z něj pak celek z České republiky nic nevytěžil.
13
Hra se po krátkém tlaku Slovanu uklidnila. Míč se zase pohybuje ve středu pole. Tam byl také právě faulován jeden z hostujících fotbalistů.
14
Faulovali tentokrát také hosté. Šural se dopustil nedovoleného zákroku na útočné polovině. Míč si tedy staví na své půli jeden z hráčů v bílém dresu.
15
Ohandzova přihrávka hledala mezi libereckými obránci jednoho z domácích hráčů, byla však příliš dlouhá. V klidu si pro ni doběhl Koubek a založil útok Slovanu.
16
A znovu si Liberečtí přihrávají ze strany na stranu a čekají na volný prostor, jímž by se mohli propracovat na útočnou polovinu. Domácí fanoušci pískají, nelíbí se jim zřejmě tento styl hry.
17
Liberecký Coufal letěl po pravé straně, těsně před tím, než chtěl odcentrovat, jej ostrým skluzem zastavil útočník Ohandza. Slovan bude zahrávat standardní situaci.
18
Přímý kop zahrával levý obránce Bartošák. Z pravé strany kroutil centr do vápna, kde však někdo z hostů fauloval. Rozehrávat tedy budou fotbalisté Splitu.
19
Záložník Liberce Pavelka byl faulován na polovině hřiště. Slovan tak mohl založit po nedovoleném zákroku útok. Zkusil to po pravé straně, tentokrát však hosté nezahrozili.
20
Po úvodních dvaceti minutách zatím na větší šanci utkání čekáme. Liberec se snaží útočit po krajích hřiště. Doufejme, že to přinese kýžený efekt.
22
Důležité Góly Josef Šural (Liberec) vstřelil gól. Hajduk Split - Liberec 0:1
Liberecký Shala z otočky a trochu i se štěstím přihrál na Šurala, k němuž se odrazil balón od hráče soupeře. A Josef Šural střelou z jedné trefil pravou šibenici. To byla krásná střela.
25
Liberečtí faulovali na své polovině v blízkosti šesnáctky. Zahrávat standardní situaci budou hráči Splitu.
26
Centrovaný balón Vlašiče z pravé strany však Liberečtí bez problému odvrátili. Fotbalistovi Splitu totiž centr nesedl, byl příliš krátký.
27
Karty Žlutou kartu dostal Dzon Delarge (Liberec)
28
Liberecký Pavelka nahrál Coufalovi na pravé straně vlastní poloviny, obránce Slovanu poslal dlouhý balón za obranu. Nikdo ze spoluhráčů tam ovšem nebyl.
29
Fotbalista Hajduku Vlašič se hnal po pravé straně, upadl po souboji s Bartošákem na zem a dožadoval se odpískání faulu. Sudí nechal hru pokračovat.
30
Koubkovi trvalo poměrně dlouho, než rozehrál od brány. Přispěchal za ním tak rozhodčí a musel mu domluvit. Příště už zřejmě bude udělovat žlutou kartu.
32
V zápase se hodně fauluje, v prvních dvaatřiceti minutách už sudí odpískal dohromady dvacet nedovolených zákroků.
33
Stoper domácích Nižič po souboji ležel chvíli na zemi. Členové realizačního týmu nicméně přispěchat nemuseli, aby jej ošetřili.
34
Karty Žlutou kartu dostal Josef Šural (Liberec)
34
Střídání Střídání: Hajduk Split: ze hřiště odešel Andrija Balič, nahradil ho Elvir Maloku.
36
Zajímavou přihrávku mezi beky dostal Ohandza, ten už se chystal na stoprocentní šanci, ale za minutu dvanáct zakročil obětavým skluzem Hovorka, který poslal balón na roh. Pro centr z rohu si pak vyskočil Koubek.
37
Liberec zahrával rohový kop. Hráči Slovanu si stoupli do malého kruhu vedle sebe a čekali centr. Jenže ten k nim nedoletěl, odvrátili jej fotbalisté Splitu.
39
Nepříjemný střet hráčů. Na zemi leží liberecký Bakoš a splitský Nižič. Na trávu běží lékaři.
40
Hra po krátké odmlce, kdy docházelo k ošetřování, už zase pokračuje.
41
Záložník Splitu Sušič se dostal na středu hřiště ke střele z velké dálky, kterou tečovali hostující hráči na roh. Ten se pak Hajduku vůbec nepovedl.
42
Liberec zkoušel útok po pravé straně. U pomezní čáry se k balónu tlačit Shala, zastihl jej ale až v zámezí. Rozehrávat bude od brány gólman Kalinič.
44
Liberecký Delarge se obětavým průnikem prodral pravou stranou, dostal se až do šestnáctky, kde už ho ale domácí zastavili.
45
Splitský Sušič centroval z levé strany na malé vápno, kam si doběhl pro balón Koubek a zabránil tak případnému nebezpečí.
45
Nastaveny budou dvě minuty.
45
Další tvrdý zákrok. Po faulu Pavelky leží na zemi Caktaš.
45
Split to zkoušel dvakrát za sebou po pravé straně. Obě akce dokázala defenziva Liberce odvrátit.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Úvodní dějství bylo spíše v režii Liberce, který zaslouženě vede 1:0. Fanoušci Splitu pískají. Evidentně nejsou spokojeni s výkonem svých oblíbenců. Tohle je velmi slibný stav pro Slovan, když připočteme, že úvodní utkání vyhrál doma 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hajduk Split - Liberec
46
Liberecký Delarge přihrál z pravé strany na levou na osamoceného Bakoše. Přihrávka ale byla skákavá, proto Bakošovi trvalo, než si míč zpracoval. Mezitím k němu doběhli hráči soupeře.
47
Šuralovi přihrávka pod sebe v šestnáctce soupeře hledala na středu vápna Pavelku. Druhého jmenovaného předskočil jeden z domácích.
48
Vlašič zahrával rohový kop. Doletěl na zadní tyč na Miliče, který ve vápně teatrálně upadl na zem.
48
Karty Žlutou kartu dostal Hrvoje Milič (Hajduk Split)
49
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Dzon Delarge, nahradil ho Milan Kerbr.
49
Střídání Střídání: Hajduk Split: ze hřiště odešel Mijo Caktaš, nahradil ho Ante Roguljič.
50
Hajduk drží balón na své polovině a čeká na volný prostor.
51
Neobsazený Maloku dostal centr z levé strany na penaltu. Střele hlavičkou chyběl potřebný důraz, navíc balón letěl vedle Koubkovy brány.
53
Další centr z levé strany v podání Hajduku. Znovu balón letěl na Maloka, nyní však byl pas na zadní tyč příliš dlouhý.
54
Split se teď držel v posledních minutách na polovině soupeře. Nějakou větší šanci, která by zvedla fanoušky ze sedaček, jsme ovšem zatím neviděli.
55
Karty Žlutou kartu dostal Isaac Sackey (Liberec)
56
Hajduk zahrával standardní situaci. Na zadní tyči se dostal do zajímavé pozice jeden z domácích fotbalistů, který hlavičkoval těsně vedle.
56
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Koubek (Liberec)
57
Další velmi ostrý zákrok. Tentokrát fauloval Pavelka a také si koledoval o žlutou kartu.
58
Liberečtí poněkud polevili na té aktivní hře, co předváděli v úvodním dějství.
59
Dlouhý centr na několik metrů z levé strany na pravou měl najít Sušiče, pas byl však příliš dlouhý a doletěl až do zámezí. Odkopávat bude Koubek.
59
Karty Žlutou kartu dostal David Pavelka (Liberec)
61
Pravý obránce Splitu Tudor centroval na zadní tyč z pravé strany. Koubek neměl žádné problémy, nikdo z domácích totiž v prostoru, kam letěl balón, nebyl.
62
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Herolind Shala, nahradil ho Soune Daniel Soungole.
64
Hajduk poslal velmi nebezpečný centr na penaltu, kde výborně zakročil Hovorka. Ten odhlavičkoval balón na hranici vápna, kde ještě dorážel Vlašič, znovu se do pokusu postavil Hovorka.
66
Slovan se zatáhl na vlastní polovinu a už několik posledních minut musí čelit protiútokům domácích hráčů.
68
Liberecký Bakoš dostal pas za obranu, byl zcela sám před gólmanem - a hned pálil. Nicméně mezitím zvedl praporek pomezní rozhodčí, který přistihl útočníka Slovanu v ofsajdu.
70
Soungole faulovaný velmi důrazně Jeffersonem. Rozehrávat budou na své polovině fotbalisté Slovanu Liberec.
72
Několik minut čekáme na šanci, hraje se teď v dosti poklidném tempu. Liberec je právěm spokojený se stavem, zatímco Hajduk se sice snaží, ale velké šance si nevytváří.
73
Důležité Šural nacentroval do vápna na Pavelku, který se tlačil do pozice, odkud by mohl střílet. Rozhodčí mu odpískal útočný faul. To mohla být velmi zajímavá pozice pro Slovan.
73
Střídání Střídání: Hajduk Split: ze hřiště odešel Fran Tudor, nahradil ho Josip Juranovič.
74
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Isaac Sackey, nahradil ho Jiří Fleišman.
76
Šural nedokázal protlačit balón míč na volného Kerbra, který byl v náběhu. Následně byl poslán k zemi právě Šural. Liberec tak po faulu zůstane u míče.
77
Splitský Ohandza už se chystal na penaltě hostí ke střele, když k němu letěl centrovaný míč. Zakročit na poslední chvíli dokázali fotbalisté Liberce.
79
Dvojice Coufal a Šural kombinovali po levé straně. U šestnáctky se nepohodli a přihrávka jednoho z nich doletěla do zámezí. Odkopávat bude Kalinič.
80
Domácí Vlašič vyzkoušel z třiceti metrů vypálit, neboť měl před sebou odkrytý prostor. Rána letěla hodně vedle brány Koubka.
81
Další centr z levé strany letěl na vápno na Ohandzu, kterého pokryl Pokorný. Poté ještě odmával ofsajd útočníkovi Hajduku pomezní rozhodčí.
83
Někteří fanoušci Hajduku už odchází ze stadionu. Už nejspíš nepočítají, že by fotbalisté Splitu zvrátili stav.
85
Domácí Roguljič z pětadvaceti metrů vyslal kroucenou střelu, ale ta doletěla až na atletickou dráhu za bránou. Míč si opět staví v malém vápně Koubek.
87
Hajduk zahrával z levé strany stanrdní situaci. Balón trefil prvního hostujícího hráče na vápně. Tato standardní situace jen vykreslila poslední minuty. Obě mužstva už se plouží po trávníku, zřejmě došly síly.
89
Důležité Domácí záložník Roguljič si navedl balón do volného prostoru na středu hřiště, těsně před šestnáctkou pálil do břevna! Tak přeci jen na závěr utkání mohlo být vyrovnáno.
90
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Pokorný (Liberec)
90
Ohandza běžel podél šestnáctky a snažil se najít prostor mezi obránci Slovanu, mezi nimiž byl mohl poslat střelu. Nepodařilo se.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Slovan Liberec potřetí v historii postupuje do základní skupiny Evropské ligy! Ve čtvrtém předkole si dvakrát poradil s Hajdukem Split, když chorvatský celek porazil jak doma, tak venku 1:0. Velký úspěch celku ze severu Čech.
90
Liberečtí se velmi radují z postupu. Trenér Trpišovský se objímá se svými svěřenci a užívá si postupovou euforii.
90
Po úspěšném utkání severočeského celku se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a budu se těšit opět u dalšího on-line přenosu.

Sestavy a rozestavení

HNK Hajduk Split Hajduk Split (4-5-1)

Kalinič
o hráči
32 Tudor
Tudor
o hráči
73. min Juranovič o hráči
Milovič
o hráči
23 Nižič
Nižič
o hráči
3 Milič
Milič
o hráči
31 Sušič
Sušič
o hráči
18 Caktaš
Caktaš
o hráči
49. min Roguljič o hráči
Jefferson
o hráči
99 Balič
Balič
o hráči
34. min Maloku o hráči
Vlašič
o hráči
11 Ohandza
Ohandza
o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

21 Koubek
Koubek
o hráči
5 Coufal
Coufal
o hráči
11 Hovorka
Hovorka
o hráči
Pokorný
o hráči
Bartošák
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
Pavelka
o hráči
12 Sackey
Sackey
o hráči
74. min Fleišman o hráči
9 Shala
Shala
o hráči
62. min Soungole o hráči
28 Delarge
Delarge
o hráči
49. min Kerbr o hráči
27 Bakoš
Bakoš
o hráči

Rozhodčí: -

Vzájemné zápasy

27. srpna 2015 20:00Hajduk Split–Liberec 0:1
20. srpna 2015 19:00Liberec–Hajduk Split 1:0