Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Dobrý večer z Nového Sadu, kde ve 20:30 začne odveta play-off o Evropskou ligu mezi domácí Vojvodinou a Viktorií Plzeň. První zápas skončil vítězstvím českého týmu 3:0. Na této stránce můžete průběh utkání sledovat v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.
Stadion pro patnáct tisíc diváků je zatím prázdný. Ale na atletické dráze i kolem stadionu jsou desítky policistů, kteří mají dohlížet na pořádek. Srbští fanoušci patří k nejdivočejším v Evropě. Dorazit by mělo také asi 160 příznivců Viktorie Plzeň.
Hodina a půl do výkopu. Na hrací plochu právě teď přišli plzeňští fotbalisté v šedých tričkách a kraťasech a kontrolují stav trávníku.
Stadionem duní hudba jakési místní kapely. Pokud znáte fotbalové písničky Aleše Brichty, tak si je představte v srbštině a máte poměrně přesný obrázek.
Necelá hodinka do začátku zápas. Jako první přišli na hřiště k rozcvičce plzeňští brankáři Kozáčik a Bolek.
Plzeň má z prvního zápasu náskok 3:0. To znamená, že dnes může prohrát i o dva góly a stejně do základní skupiny Evropské ligy postoupí. A když vstřelí alespoň jednu branku, tak může prohrát dokonce o tři góly.
Na hrací plochu teď vběhli domácí hráči a fanoušci, kteří postupně plní tribuny, je přivítali hlasitým potleskem. Do výkopu zbývá čtyřicet minut.
Půl hodiny do výkopu. Hlavní tribuna je zaplněná solidně, ale třeba kotel fanoušků Vojvodiny je takřka prázdný. Na svá místa však stále proudí davy diváků.
Plzeň se může do evropských pohárů vrátit po roční pauze. Postup do Evropské ligy zároveň znamená bonus 65 milionů korun. Což by v rozpočtu západočeského mužstva nebyla zanedbatelná částka.
Patnáct minut do výkopu. Hráči už jsou zpátky v šatnách a správce hřiště naposledy kropí hřiště, aby míč po trávníku létal rychleji.
Hlasatel čte sestavy. Zatímco u té plzeňské bylo takřka ticho, u jmen domácího týmu tleská celý stadion. Ale úplně plno není ani teď, chvilku před výkopem.
Hlasatel teď představil českého šampiona jako "Spartak Plzeň". Těžko říct, kde se stala chyba...
Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Plzeň bude hrát ve své druhé sadě dresů, tedy kompletně v černé. Vojvodina má tradiční červenobílou kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Vojvodina - Plzeň
Rozehrávali domácí.
1
Plzeňský obránce Hubník hned v první minutě předvedl výborný obranný zákrok, po kterém založil protiútok. Ten však skončil přihrávkou mimo hrací plochu.
3
Domácí útočník Ivanič vnikl do pokutového území. Už si rovnal míč ke střele, ale balon mu na poslední chvíli utekl a chytil ho brankář Kozáčik.
4
Vojvodina začala náporem. U míče znovu Ivanič, jehož centr z levé strany proskákal pokutovým územím Plzně.
5
Útočnou akci Vojvodiny zastavil Ožegovičův ofsajd.
6
Vojvodina bude zahrávat první rohový kop zápasu.
7
Centr z rohového kopu mířící před bránu plzeňští fotbalisté odvrátili, ale musí se dál bránit. Vojvodina je nadále u míče.
8
Další rohový kop Vojvodiny Novi Sad. Brankář Kozáčik podklouzl a spadl, ale centr jen proletěl pokutovým územím, aniž by ho trefil jakýkoliv hráč.
9
Po Rajtoralově faulu bude Vojvodina zahrávat přímý volný kop od levé postranní čáry.
10
Přímý volný kop rozehrál Paločevič, na jehož centr si v pokutovém území naskočil Ožegovič. Jeho hlavička však skončila hodně mimo hostující bránu.
11
Tlak domácích pokračuje. Ožegovič teď rybičkou naskakoval na další centr před bránu. Sice nedoskočil, ale akce pokračovala. Ve služné situaci Ivanič trefil jen jednoho ze svých spoluhráčů.
12
Vojvodina zahrává další rohový kop. Ale do zakončení, natož šance, se nedostala.
13
Plzeň je v úvodních minutách v útoku naprosto bezzubá.
14
Teď akci českého týmu zastavil Ďurišův ofsajd.
15
Důležité Plzeň sice doteď hrála zatažená v obraně, ale první velkou šanci si připrala ona! Rajtoral parádně vnikl do pokutového území soupeře, když obehrál dva protihráče, a připravil dobrou pozici pro Vaňka. Jeho ránu z penaltového puntíku vyrazil brankář Žakula.
17
A další slušná šance českého týmu. Z pravé strany centroval Kopic - v pokutovém území nabíhal Kolář, jenž ovšem míč o fous netrefil. Navíc se ještě nepříjemně srazil s brankářem Žakulou, ale bude v pořádku.
18
Důležité Plzeň zachránila tyč! Z hranice pokutového území napřáhl Ivanič, jehož střela se odrazila od levé tyčky.
19
Důležité Góly Igor Djurič (Vojvodina) si dal vlastní gól. Vojvodina - Plzeň 0:1
Plzeň se významně přiblížila postupu! Z levé strany centroval Limberský a v pokutovém území si nešťastně srazil míč do vlastní brány stoper Djurič.
20
I kdyby teď Plzeň inkasovala čtyři góly, tak postupuje. Vstřelená branka je významným krokem. Plzeň teď může hrát v klidu.
21
Domácí Nastič se snažil vybídnout přihrávkou za obranu Ivaniče, jenž ovšem míč na hrací ploše nestihl.
22
Slibně se rozvíjející akce Vojvodiny skončila Ožegovičovým ofsajdem.
24
Ofsajd i na druhé straně. Stál v něm Kopic.
26
Útočník Ožegovič štrejchl plzeňskému obránci Hubníkovi, který šel do skluzu, nohou o hlavu. Ale i tak vypadá stoper českého mužstva, že bude v pořádku.
28
Plzeňský gól otupil tlak Vojvodiny. Asi i domácí fotbalisté cítí, že teď už to budou mít hodně těžké.
29
Po Maksimovičově tečované střele zahrávala Vojvodina další rohový kop, ze kterého se domácí do šance nedostali.
32
Extra bouřlivé není ani domácí publikum. Celkem hodně jsou slyšet i plzeňští příznivci, kterých dorazilo přes sto padesát.
34
Důležité Tohle nebyla špatná pozice pro Paločeviče. Ale domácí záložník s přihrávkou proti noze do pokutového území naložil špatně - jeho střela skončila za postranní (!) čárou.
36
Důležité Další solidní příležitost domácího týmu. Babič si naběhl na přihrávku za obranu. Protože byl bráněny, tak se dostal dost z úhlu. Ale přesto vystřelil - do boční sítě.
38
Domácí se v závěru prvního poločasu zase dostávají do tempa. Po Paločevičově tečované střele bude Vojvodina zahrávat rohový kop.
39
Z rohového kopu se Vojvodina neprosadila.
41
Karty Žlutou kartu dostal Igor Djurič (Vojvodina)
za faul na Ďuriše u postranní čáry.
42
Přímý volný kop po faulu na Ďuriše se Plzni moc nepovedl. Přihrávku převzal Rajtoral, jehož následný centr domácí odvrátili.
44
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Vojvodina - Plzeň
Rozehrávala Viktoria Plzeň.
46
Důležité Rychlá plzeňská akce na levé straně. Petržela si obhotil obránce, poslal míč na Limberského, který odcentroval do pokutového území. Tam hlavičkoval Kopic. I když není žádný dlouhán, tak to nebyla špatná střela - přesně pod břevno. Dobře však zakročil gólman Žakula, jenž vyrazil na roh.
47
Z rohového kopu se Plzeň do šance nedostala.
49
Hostující obránce Hubník byl sice faulován, ale spadl až po několika vteřinách. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Situaci vyřešil brankář Kozáčik, jenž chytil centr mířící před jeho bránu.
50
Na plzeňské střídačce se začal rozcvičovat Baránek, protože Hubník je stále v péči lékařů. "Zadní stehenní sval," ukazoval Limberský směrem k realizačnímu týmu Plzně.
51
Brankář Kozačík chytá další centr do pokutového území. Obránce Hubník se mezitím vrátil na hřiště.
52
"Střídáme," signalizují hráči Plzně. Hubník musí ze hřiště. I na dálku je vidět, že kulhá.
54
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Roman Hubník, nahradil ho Jan Baránek.
56
Útočnou snahu Vojvodiny zastavil Paločevičův těsný ofsajd.
57
Z pravé strany přihrával domácí obránce Vasilič. Do skluzu šel plzeňský Procházka, takže změnil směr míče. Zareagovat však stihl brankář Kozáčik.
58
Po Kopicově sražené střele bude Plzeň zahrávat rohový kop.
59
Centr z rohového kopu jen proskákal pokutovým územím. Vojvodina se dostala do protiútoku, ale dlouhý nákop zneškodnil dlouhým výběhem plzeňský gólman Kozáčik.
60
Důležité Góly Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Vojvodina - Plzeň 0:2
Plzeň pojišťuje postupový výsledek. Kopic z levé strany přihrál do pokutového území, kde Ďurišovi stačilo nastavit nohu.
61
Plzeň je v komfortní situaci. Může dostat pět gólů, a stejně by postoupila...
62
Důležité Aktivní plzeňský záložník Kopic měl teď na hlavě třetí gól. Hlavičkoval v pádu. Míč mířil nízko nad trávníkem, takže pro brankáře nic příjemného. Ale Žakula se překonat nenechal.
64
Střídání Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Siniša Babič, nahradil ho Marko Zočevič.
64
Vojvodina zahrávala rohový kop, ale centr do pokutového území bez větších potíží chytil brankář Kozáčik.
65
Podobná akce té, ze které dala Plzeň druhý gól, jen ze druhé strany. Přihrával Rajtoral, střílel Petržela. Vedle.
66
Střídání Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Bojan Nastič, nahradil ho Slaviša Radovič.
67
Vojvodina zahrávala přímý volný kop. Paločevič necentroval, jak všichni čekali, ale vystřelil. A pěkně! K tyči však stihl doskočit Kozáčik, jenž vyrazil na roh.
68
Z rohového kopu se Vojvodina neprosadila.
70
Do konce zápasu zbývá dvacet minut a Plzeň stále drží luxusní náskok.
73
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Egon Vůch.
74
Paločevičova střela z více než dvaceti metrů skončila hodně vysoko nad plzeňskou bránou.
75
Vojvodina zahrávala rohový kop, ale nebezpečí pro Plzeň z toho neplynulo.
76
Domácí zahrávali další roh. Tentokrát se hlavou prosadil Zočevič, ale střela byla slabá, a tak s ní gólman Kozáčik neměl žádnou práci.
78
Tempo teď hodně opadlo. Vypadá to, že závěrečné minuty už budou bez nervů.
80
Karty Žlutou kartu dostal Egon Vůch (Plzeň)
za faul na Vasiliče.
80
Střídání Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Mirko Ivanič, nahradil ho Uroš Stamenič.
81
Důležité Plzeň mohla zvýšit vedení! Z dálky pálil Hrošovský, jehož střelu domácí obrana tečovala. Brankář Žakula se však k tyči stihl přesunout. A dorážka už byla z ofsajdu.
82
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Aidin Mahmutovič.
84
Dva rohové kopy Plzně rychle po sobě. Brankář Žakula zasahovat nemusel.
85
Ďurišův pokus bez potíží chytá domácí brankář Žakula.
86
Největší potlesk zápasu patří plzeňským fanouškům, kterým teď tleská celý stadion. Hostující kotel vyvěsil transparent s nápisem "Kosovo je srbské". A srbští diváci tento nápis skandují.
87
Karty Žlutou kartu dostal Nino Pekarič (Vojvodina)
za faul na Vůcha.
89
Karty Žlutou kartu dostal David Limberský (Plzeň)
za řeči.
90
Ve chvíli, kdy Plzeň nevyužila rohový kop, ukázal rozhodčí, že se budou nastavovat tři minuty.
90
Zápas už se jen dohrává. Plzeň teď nevyužila další rohový kop.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.
Všichni fanoušci na stadionu povstali a tleskají. Přestože Vojvodina prohrává celkově 0:5 a poháry pro ni končí. Naopak Plzeň se kvalifikovala do základní skupiny. Takže u dalších velkých zápasů na shledanou.

Sestavy a rozestavení

Vojvodina Novi Sad Vojvodina (4-4-1-1)

Žakula
o hráči
Vasilič
o hráči
23 Djurič
Djurič
o hráči
Pekarič
o hráči
15 Nastič
Nastič
o hráči
66. min Radovič o hráči
Paločevič
o hráči
Maksimovič
o hráči
Sekulič
o hráči
16 Babič
Babič
o hráči
64. min Zočevič o hráči
Ožegovič
o hráči
Ivanič
o hráči
80. min Stamenič o hráči

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Rajtoral
o hráči
Hubník
o hráči
54. min Baránek o hráči
Procházka
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
73. min Vůch o hráči
9 Vaněk
Vaněk
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
82. min Mahmutovič o hráči
Hrošovský
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
12 Ďuriš
Ďuriš
o hráči

Rozhodčí: Koukoulakis - Grevenis, Kourompyliová

Vzájemné zápasy

27. srpna 2015 20:30Vojvodina–Plzeň 0:2
20. srpna 2015 20:50Plzeň–Vojvodina 3:0