Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. října 2021 Nina

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Hezký podvečer z Liberce, vítáme vás u on-line reportáže z utkání 3. předkola Evropské ligy.
Liberecký trenér Trpišovský, pro kterého to je pohárová premiérä, proti poslednímu ligového utkání s Mladou Boleslaví udělal dvě změny v sestavě. Folprechta ve středu zálohy nahradil Sackey a na hrotu je Rabušic místo Bakoše.
A o čem mluvil kouč Jindřich Trpišovský na předzápasové tiskové konferenci? "Těším se moc. Teď mám samé premiéry, v neděli v lize, teď v pohárech, takže už jsem si na to trochu zvykl. Beru to ale jako všechna utkání předtím. Předtím to byl Superpohár, pak liga, teď je to sice Evropská liga, ale pořád je to fotbal."
Ačkoliv se dnes pro Liberec jedná o jedno z nejdůležitějších utkání v sezoně, liberecký trenér mu nijak zvlášť speciální přípravu nevěnoval. "Upřímně musím říci, že se na to připravujeme úplně stejně, jako jsme se připravovali na ta dřívější utkání. Samozřejmě s tím rozdílem, že shánění informací je v tomto případě těžší, v tom vidím jediný a největší rozdíl," řekl pro web Slovanu Jindřich Trpišovský.
Kouč Slovanu mluvil také o šancích na postup: "I podle toho, co jsem měl možnost soupeře sledovat, šance vidím padesát na padesát. Uvědomujeme si, že jestli chceme být úspěšní, tak dnes musíme uhrát dobrý výsledek, protože, bohužel, první utkání hrajeme doma. Soupeř je vyspělý, má v kádru spoustu reprezentantů a je silný na míči a v kombinaci, takže se musíme vyvarovat jakékoliv chyby."
Prostor na včerejší tiskové konferenci dostal i Saleh Hassarmi, trenér izraelského celku Hapoel Kirjat Šmona: "Jsme si vědomi, že nás čeká silný kvalitní tým. Samozřejmě, tak jako předpokládáme, že si Slovan sháněl informace o nás, tak i my si sháněli informace o nich. Tato předzápasová špionáž je přirozená. My se ale budeme soustředit na sebe, chceme dosáhnout takového výsledku, abychom mohli rozhodnout na našem stadionu. Budeme hrát naší hru, naším stylem, kterým jsme úspěšní a samozřejmě budeme chtít vstřelit gól."
Dnešní soupeři už se rozcvičují na trávníku. Utkání začne přibližně za dvacet minut.
Tak jako nebylo vyprodáno včera v Jablonci, tak ani dnes v Liberci bohužel není stadion plný. Přitom jde opět o Evropskou ligu.
Domácí Slovan má modré dresy, hostující Hapoel bílé.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Kirjat Šmona
1
Liberec na úvod zápasu dvakrát za sebou vhazoval aut.
2
Slovan drží míč na útočné polovině a snaží se připravit si šanci.
3
Hostující fotbalista Elkayam dostal dlouhý pas do rohu, doběhnout ho však nestihl, a tak se míče ujímají domácí hráči Slovanu Liberec.
4
Šural společně s Kerbrem se pokoušeli získat vysoký padáček v blízkosti útočného vápna, nicméně hosté byli v hlavičkovém souboji úspěšnější.
5
Úvod zápasu je zatím plný nepřenosností a přerušení.
6
Hovorka zfauloval na půlící čáře Ostvindu, rozehrávat tak bude Hapoel.
7
Kapitán Pavelka faulovaný blízko šestnáctky. Slovan Liberec bude zahrávat ze zajímavé pozice standardní situaci.
8
Bartošák se snažil na levé straně odcentrovat, do přihrávky se mu postavil jeden z hostí a Liberec bude zahrávat roh.
9
Dlouhý nákop na zadní tyč z rohového kopu doputoval k fotbalistům v bílých dresech, Hapoel proto může jít do protiútoku.
11
Dlouhý míč hledal za obranu nabíhajícího Rabušice, ale přihrávka byla na útočníka Slovaun příliš dlouhá.
13
Izraelský hráč Abed leží po souboji s Coufalem na zemi, hra je přerušena.
14
... a po krátké pauze, kdy ležel na zemi Abed, hra zase pokračuje.
15
Oba celky jsou zatím v úvodní patnáctiminutovce velmi opatrné, na zajímavou šanci si zatím musíme počkat.
16
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Burchel (Kirjat Šmona)
17
Domácí budou zahrávat přímý kop z velmi slibné pozice.
18
Liberec zahrával standardní situaci, jenže centrovaný balón byl příliš krátký, a tak jej bez problému mohli hosté odhlavičkovat pryč z šestnáctky.
19
Slovan zahrával rohový kop, centrovaný míč doletěl na Sackeyho, který si popoběhl blíže směrem ke své bráně a poté natočený bokem ve vápně hostí vypálil. Střela mířila daleko vedle.
20
Kerbr dostal naloženo do obličeje v hlavičkovém souboji, po tvrdém zákroku se ale oklepal a hra pokračuje.
21
Liberecký kapitán Pavelka si chystal míč před vápnem, zasekl si před jedním hráčem Hapoelu a už chtěl vystřelit, ale proti němu vyběhli další fotbalisté v bílých dresech a liberecký fotbalista se tak ke střele nedostal.
22
Liberecký Coufal poslal od rohového praporku přízemní centr na Pavelku, který špičkou tečoval míč na malém vápně. Ke trefení brány nechybělo mnoho.
23
Šural fauloval v útočném vápně Burchela, rozehrávat tedy budou na své polovině hosté.
25
Libercký Coufal je aktiviní. Nyní poslal další centr z pravé strany, ve vápně ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Balón proletěl až na druhou stranu.
26
Slovan bude zahrávat přímý kop...
27
... k balónu se postavil Šural, který evidentně sehrál se svými spoluhráči nacvičený signál. Z levé strany přihrál po zemi na Bartošáka, který čekal na hranici vápna. Následná střela mířila nad.
29
Po delší době se dostali na útočnou polovinu také fotbalisté Hapoelu, každopádně dlouhý nákop do šestnáctky pozorně a bez problému odhlavičkovali stopeři Liberce.
30
Na větší šanci stále čekáme i po půlhodině hry.
31
Důležité První nebezpečná situace v zápase! Velice aktivní pravý bek Liberce Coufal nacentroval na Šurala, jenž z otočky prověřil hostujícího gólmana Haimova. Brankář Hapoelu si po chycení střely doprostřed připisuje první větší zákrok.
32
Kerbr poslal centr do vápna, ten však skončil v náručí gólmana Haimova.
33
Další Kerbrův centr z levé strany skončil na hlavě jednoho z hostujících obránců.
35
Hra se po větším náporu Liberce zase trochu uklidnila.
36
Hapoel bude kopat přímý kop.
37
Standardní situace hostí se ujal Ostvind. Nadýchaný centr vyhlavičkovali pryč ze svého vápna Liberečtí.
38
Další přerušení. Na zemi leží Brown, jeden z hráčů izraelského celku.
40
Na trávník přispěchali za ležícím Brownem členové realizačního týmu, kteří jej ošetřili, odvedli za čáru a hra opět může pokračovat.
42
Rabušic zahrál na útočné polovině rukou. Sudí odpískal a míče se ujímají fotbalisté Hapoelu.
43
Góly Dzon Delarge (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Kirjat Šmona 1:0
Hovorka poslal nádherný pas z vlastní poloviny na Delarge, který přešel dva hráče za sebou, poté se ocitl už jen před brankářem Haimovem, do něhož trefil první střelu, ta se libereckému hráči odrazila do běhu a Delarge následně bez problému dorazil míč do prázdné brány.
45
Sudí nastavuje dvě minuty hracího času.
45
Šural vyslal z velké dálky střílený centr. Ten doletěl až ke gólmanovi Haimovi.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Domácí Slovan Liberec byl v prvním poločase aktivnějším týmem, ne náhodou tak vede 1:0. To hostující Hapoel si prakticky nevytvořil žádnou nebezpečnou šanci. Ostatně nula střel na bránu i nula střel mimo bránu hovoří za vše. Nyní si dáme dáme pauzu a za patnáct minut budeme pokračovat.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Kirjat Šmona
46
Střídání Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Ido Axebrad, nahradil ho Ugwu Uzochukwu Chukwuma.
47
Coufal si narazil na pravé straně útočné poloviny s Delargem a dvojice libereckých hráčů vybojovala první rohový kop v druhém dějství.
47
Centrovaný míč z rohového kopu hledal na penaltě Pavelku, kapitán Liberce však hlavičkový souboj prohrál.
48
Hovorka faulovaný Chuckwumou, na své polovině budou rozehrávat domácí.
49
Hovorka zahrál ve svém vápně rukou. Nicméně ji měl u těla, tudíž sudí správně nechal hru pokračovat.
50
Pavelka dostal z pravé strany přihrávku pod sebe na hranici šestnáctky, kde se ocitl v zajímavé pozici. Střela v záklonu skončila vysoko nad bránou Haimova.
51
Střídání Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Roei Shkrani, nahradil ho Adrian Rochet.
52
Znovu Šural v šanci. Tentokrát dostal centr z levé strany, tečovaná střela skončila v zámezí. Rozehrávat bude od brány gólman Hapoelu.
53
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Herolind Shala.
54
Švejdík tvrdě dotlaček Cunhou. Po nedovoleném zákroku na libereckého hráče budou rozehrávat domácí.
55
Sackey centroval od rohového praporku z pravé strany, míč našel ve vápně nabíhajícího stopera Švejdíka, který trefil prvního hráče před sebou.
56
Hosté zahrávali standardní situaci. Centrovaný míč se dostal na hlavu jednoho izraelského hráče, který v chumlu dorážel míč do brány. Brankář Koubek byl pozorný.
57
Karty Žlutou kartu dostal Isaac Sackey (Liberec)
58
Rabušic nabíhal na centr do vápna, při soubouji s brankářem se dopustil zákroku mimo rámec pravidel, po odpískaném faulu tak bude rozehrávat Haimov.
59
Důležité To byla hrubka! Hovorka nepřesně nahrál na své polovině na jednoho ze svých spoluhráčů a hosté byli v obrovské šanci. Přečíslení dva na jednoho zneškodnil fantastický Koubek.
61
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Bartošák (Liberec)
63
Pavelka se chystal na střelu, míč si navedl na středu k vápnu, vypálil, tečovaná střela se pak odrazila na Rabušice, který však netrefil bránu.
64
Po centru Bartošáka střílel Šural. Míč naprosto evidentně vyrazil do zámezí brankář Hapoelu, ovšem rozhodčí stál zřejmě v pozici, kdy situaci neviděl, odpískal tedy nepochopitelně odkop od brány.
66
Rabušic se dožadoval faulu na útočné polovině, rozhodčí nechal hru pokračovat.
67
Ostvind zaměstnal brankáře Liberce Koubka. Navedl si míč na střed hřiště a zhruba z pětadvaceti metrů poslal směrem k pravé tyči střelu. Gólman domácích byl při zákroku úspěšný.
69
Šural kombinoval na útočné polovině s Delargem, druhý jmenovaný vyslal centr z pravé strany, v útočné šestnáctce ale nikdo z Libereckých nebyl.
71
Karty Žlutou kartu dostal Casio Fernandes (Kirjat Šmona)
72
Slovan zahrával přímý kop. Bartošák lehce popostrčil míč Šuralovi a ten se z třiceti metrů pokoušel o přízemní střelu k tyči. Jeho pokus vyrazil na roh Haimov. Z něj pak Liberečtí nic vymyslet nedokázali.
73
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Marek Bakoš.
74
Šural sympaticky předvedl kličku á la Zidane, hned nato ale stáhl protihráče. Hapoel tak bude rozehrávat na své polovině.
75
Karty Žlutou kartu dostal Or Ostvind (Kirjat Šmona)
75
Střídání Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Or Ostvind, nahradil ho Ogir Mizrači.
76
Zvednutý praporek pomezního rozhodčího zastavil nedávno střídajícího Bakoše, který se ocitl v ofsajdu.
78
Karty Žlutou kartu dostal Dzon Delarge (Liberec)
79
Balón se dostal na pravou stranu k Coufalovi, který ač byl ve velkém úhlu, tak zkoušel vystřelit. Obrancův pokus skončil v síti, která je zavěšená na tribuně.
81
Střelecký pokus hostujícího Bruna mířil mimo Koubkovu bránu. Domácího brankáře tak izraelský fotbalista neohrozil.
83
Důležité Obránce Hapoelu Elkayam měl odkrytý prostor na pravé straně, navedl si míč lehce na střed a pak rychle vypálil. Koubel musel plachtit ke své pravé tyči, aby míč chytil.
84
Góly Herolind Shala (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Kirjat Šmona 2:0
Liberecký Bartošák poslal z levé strany centr na malé vápno, kde sváděl souboj s brankářem Šural. Gólman v souboji s hráčem Slovanu vyrazil míč před sebe, kde stála posila ze Sparty Shala a ten se sebevědomě trefil k tyči. Domácí zvyšují vedení z jednobrankového na dvoubrankové.
86
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Dzon Delarge, nahradil ho Jiří Fleišman.
88
Liberec se zatáhl kompletně na svoji polovinu a už zřejmě hodlá v posledních pár minutách jen kontrolovat vedení.
89
Góly Ahmed Abed (Kirjat Šmona) vstřelil gól. Liberec - Kirjat Šmona 2:1
To je škoda! Nedůrazný Švejdík na své polovině nechal kolem sebe obejít Abeda, který střelou z vápna k tyči nedal minutu před koncem Koubkovi šanci.
90
Sudí nastavuje čtyři minuty nad rámec základního hracího času.
90
Karty Žlutou kartu dostal Ogir Mizrači (Kirjat Šmona)
90
Fleišman zahrával standardní situaci, pěkně zakroutil míč za obranu, kam se natahoval Pavelka. K tomu, aby se dostal ke střele, však zbývalo pár centimetrů. Odkopávat bude Haimov.
90
Sackey prohrál na své polovině souboj s Abedem a izraelský záložník vyslal nártem střelu. Ta ovšem mířila vedle Koubkovy brány.
90
Sackey prohrál na své polovině souboj s Abedem a izraelský záložník vyslal nártem střelu. Ta ovšem mířila vedle Koubkovy brány.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.
90
Liberec předvedl v prvním utkání proti izraelskému celku Hapoel Kirjat Šmona vcelku solidní výkon. Škoda jen inkasované branky v závěru utkání, která padla po nedůrazu libereckého obránce Švejdíka. Český tým každopádně půjde do odvety ve výhodě.
90
Dovolím si připomenout, že odveta se bude hrát v Izraeli 6. srpna od 19 hodin. A tímto se s vámi loučím, ode mne je to vše a u on-line přenosu zase někdy napočtenou.

Sestavy a rozestavení

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

21 Koubek
Koubek
o hráči
5 Coufal
Coufal
o hráči
11 Hovorka
Hovorka
o hráči
Švejdík
o hráči
Bartošák
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
Pavelka
o hráči
28 Delarge
Delarge
o hráči
86. min Fleišman o hráči
12 Sackey
Sackey
o hráči
17 Kerbr
Kerbr
o hráči
53. min Shala o hráči
Rabušic
o hráči
73. min Bakoš o hráči

Hapoel Ironi Kirjat Šmona FC Kirjat Šmona (4-5-1)

55 Haimov
Haimov
o hráči
14 Elkayam
Elkayam
o hráči
Gutiérrez
o hráči
Fernandes
o hráči
Burchel
o hráči
7 Abed
Abed
o hráči
15 Brown
Brown
o hráči
10 Ostvind
Ostvind
o hráči
75. min Mizrači o hráči
28 Shkrani
Shkrani
o hráči
51. min Rochet o hráči
37 Cunha
Cunha
o hráči
77 Axebrad
Axebrad
o hráči
46. min Chukwuma o hráči

Rozhodčí: Evans - Edwards, Roberts

Vzájemné zápasy

6. srpna 2015 19:00Kirjat Šmona–Liberec 0:3
30. července 2015 19:00Liberec–Kirjat Šmona 2:1

Mohlo by vás zajímat