Dobrý večer z Plzně. Místní fotbalový klub čeká od 20:45 odveta 3. předkola Ligy mistrů proti Maccabi Tel Aviv. Na této stránce můžete průběh důležitého zápasu sledovat v podrobné on-line reportáži.
Padesát minut před výkopem vyběhli na hrací plochu brankáři izraelského týmu. Ze sektoru hostujících fanoušků je přivítal potlesk. Příznivců Maccabi Tel Aviv by mělo dorazit zhruba 350.
Plzeň bude hrát v naprosto stejné sestavě jako před týdnem v Izraeli, kde vyhrála 2:1. Dnes jí k postupu do posledního čtvrtého předkola stačí remíza nebo dokonce porážka 0:1.
"Jsme chytrý kluci a umíme počítat. Na druhou stranu nemyslím, že jsme tým, který může hrát celý zápas na nula nula. Už jsme si to před čtyřmi lety zkusili proti Rosenborgu Tronheimu a první poločas se nám hrubě nepovedl. Prohrávali jsme, takže to asi není náš šálek kávy. Chceme hrát aktivně a před domácími fanoušky na nic nečekat," řekl plzeňský kapitán David Limberský. Přečtěte si celý rozhovor.
Plzeň drží rekord celé Ligy mistrů v počtu kvalifikačních výher za sebou. Před týdnem v Izraeli vyhrála potřinácté a překonala dlouhou šňůru Arsenalu. Vyhrála tak 100 procent zápasů v předkolech této soutěže v historii klubu.
Účast ve třetím předkole vynese Plzni 400 tisíc eur (skoro 11 milionů korun). To jsou však proti dalším bonusům jen drobné.

Čtvrté předkolo, tedy tak zvané play-off, už zaručuje miliony eur. Poražený získá "bolestné" tři miliony eur (zhruba 81 milionu korun) a navíc postoupí do základní skupiny Evropské ligy, za což je dalších 1,3 milionu eur (35 milionů korun). Dohromady tedy přes 116 milionů korun.

Ještě větší, na české poměry astronomickou, částku získá vítěz play-off. Dva miliony eur (54 milionů korun) za účast ve čtvrtém předkole a navíc 12 milionů eur (víc než 324 milionu korun) za účast v hlavní fázi Ligy mistrů, což je při současném kurzu koruny dohromady přibližně 379 milionu korun.
Do výkopu zbývá půlhodina. Na tribuny se postupně trousí fanoušci, kteří by dnes měli stadion úplně zaplnit. Také počasí už je příjemnější a teplota pomalu klesá.
Deset minut do výkopu. Hráči už ukončili rozcvičování a zamířili zpátky do kabin. Pořadatelé ještě kropí trávník, aby po něm míč klouzal. Vše je připraveno na začátek zápasu.
Hráči nastupují na trávník, vítají je zcela zaplněné tribuny plzeňského stadionu.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Maccabi Tel Aviv
Úvodní výkop obstarali hráči Maccabi.
1
Hráči Plzně se snaží rychle získat míč a napadají rozehrávku soupeře, rozhodčí ale Petrželovi odpískal na polovině hřiště faul.
2
Hlavičkující Kolář se snažil poslat míč za obranu na Mahmutoviče, ten ale byl pokrytý, přihrávka navíc taky nebyla přesná.
3
Plzeň měla výhodu vhazování až téměř už levého rohového praporku, poté, co Kovaří míč na hřiště poslal, o něj ale domácí tým rychle přišel.
4
Další Petrželovo napadání už přineslo úspěch, poté se s míčem snažil projít k vápnu Hořava, na jednoho z obránců si ale nepřišel.
5
Důležité
Vaněk při slalomu s míčem obešel dva protihráče a navedl si míč na střelu zpoza vápna, ránu levačkou gólman vytěsnil jen ke Kovaříkovi. Ten v těžké pozici bránu minul.
7
Jedna z prvních útočných akcí Izraelců. Zahavi se snažil o centr z pravé strany, možná by se spokojil při souboji s Procházkou i s rohem, odkop od brány ale má Plzeň.
9
Z obranné poloviny Plzně šel dlouhý nákop za obranu na Mahmutoviče, který si ale nepohlídal postavení obránců, sudí mu proto odpískal ofsajd.
10
Plzeňský gólman chytil po prvním izraelském rohu centr z levé strany a snažil se dlouhým nákopem rychle založit protiútok. Míč ale dolétl až k brankáři soupeře.
13
Poslední desítky vteřin se týmy jen přetahovaly o míč ve středu hřištš.
14
Kolář v útoku mohl přihrát lépe postavenému Limberskému, místo toho si míč nechal utéct a ještě se dopustil útočného faulu.
15
Šlapák na Kolářovu nohu dává Plzni výhodu přímého kopu u pravé postranní čáry.
16
Plzeňskému Petrželovi se sice podařilo po standardní situaci udržet hru ve vápně, Procházka se snažil o střelu, ale trefil jen bránící Izraelce.
18
Mahmutovič měl možnost jít do brejku, sudí mu ale odpískal faul, díky čemuž mají Izraelci výhodu přímého kopu zhruba 30 metrů od plzeňské brány.
19
Zahaví z přímého kopu dobře vystřelil, jeho přízemní pokus od své levé tyče raději vyrazil.
21
Plzeň v útoku, z pravé strany letěl centr od Koláře, ale oba jeho spoluhráči byli ve vápně obsazení. Následná Limberského střela byla hodně nevydařená.
22
Karty
Žlutou kartu dostal Ondřej Vaněk (Plzeň)
Igiebor si před Vaňkem pokryl míč a vynutil si faul.
22
Plzeňský Petržela si u čáry pokopl míč a po soupeřově skluzu si pádem říkal o odpískání faulu. Sudí ale správně žádný faul neviděl a nechal ve hře pokračovat.
24
Kovařík byl s míčem v útoku, ale po podklouznutí získal míč soupeř.
25
Limberský mohl z levé strany centrovat, to se mu ale nepovedlo a mohl být rád i za vybojovaný roh.
26
Hráči Plzně roh rozehráli nakrátko, chvíli kombinovali, následný vysoký nákop do vápna ale snadno chytil gólman Pablo.
27
Karty
Žlutou kartu dostal Eran Zahavi (Maccabi Tel Aviv)
za ostřejší "zajetí" do Vaňkova kotníku.
29
Po Hořavově přihrávce neudržel na levé straně míč na hřišti Limberský.
29
Od stopera Hubníka letěl dlouhý centr vpřed na pravou stranu k Petrželovi, který si u rohového praporku píchl míč před Harushem, jenž ho fauloval.
30
Ze zkráceného rohového kopu hráči Plzně nic kloudného nevymysleli.
31
Itzaki v rohu pokutového území šikovně motal Limberského, násleedný centr Hubník raději odhlavičkoval na roh.
33
Další izraelský centr boxoval po rychlém vyběhnutí z vápna brankář Kozáčik.
34
Igiebor z dálky střílel vysoko nad bránu.
35
Kovařík měl na levé straně dost prostoru ke křížnému centru na Vaňka, který ale na poslední chvíli ve vápně přizvedla izraelská obrana.
36
Na konci pokračující plzeňské akce byla Hořavova střela zpoza vápna do obránce.
38
Řada technických chyb na obou stranách: ofsajdy, útočné fauly.
40
Plzeň drží míč v útoku, k bráně se ale domácí hráči nedostávají.
41
Brankáři Pablovi se nevydařil odkop, míč poslal do autu.
41
Šikovná plzeňská narážečka končí útočným faulem v podání Kovaříka, který si pro přihrávku vbíhal do vápna, ale porazil při tom protihráče.
43
Další plzeňské útočné fauly v podání Kovaříka a Mahmutoviče, hráči z Tel Avivu ale míč vždy rychle ztrácí.
45
Hořava vybojoval pro Plzeň roh krátce před koncem první půle.
45
Petržela z rohového kopu nacentroval na přední tyč, kde ale Mahmutovičovi odpískal sudí útočný faul.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Žádná strhující zápas zatím v doznívajícím dnešním vedru k vidění není. Plzeň, která venkovní utkání vyhrála 2:1, hraje zodpovědně, snaží se sice útočit, ale ne bezhlavě. Soupeře zároveň do šancí také nepouští.
45
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu: 2:1. Střely mimo: 2:1. Rohové kopy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:8.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Maccabi Tel Aviv
Míč uvedli do hry hráči Plzně.
48
Hráči Plzně kombinovali na levé straně, ke kýženému centru před bránu se ale nedostali.
48
Důležité
Mahmutovič trefil brankovou konstrukci! Kovařík se přece jen na levé straně dostal k centru, míč na přední tyči dokázal směrem k bráně umístit Mahmutovič, ovšem trefil spojnici břevna a tyče.
50
Karty
Žlutou kartu dostal Barak Itzhaki (Maccabi Tel Aviv)
Itzaki nejprve ledabyle v útoku ztratil míč, pak se ještě dopustil faulu.
51
Důležité
Velká chyba brankáře Maccabi! Pablo nestihl míč odkopnout, obral jej o něj dotírající Petržela, balón se odrazil do strany k Mahmutovičovi, ten byl ale při snaze o pohotovou střelu zablokovaný. Alespoň vybojoval roh.
52
Zahaví mezi plzeňskými obránci přistrčil do běhu Ben Haimovi, ve vápně byl ale u míče rychleji gólman Kozáčik.
55
Hráči Plzně se po centru z rohového kopu z pravé strany mohli dostat do šance, úzkostlivý sudí ale Hubníkovi odpískal útočný faul.
57
Při vzdušném souboji o míč na polovině hřiště odpískal rozhodčí faul na Koláře.
58
Hlavičkující Vaněk prodloužil na hranici vápna míč pro zabíhajícího Koláře, ten už byl sám před gólmanem, ale rozhodčí mu odpískal ofsajd.
58
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Aidin Mahmutovič, nahradil ho Michal Ďuriš.
59
Střídání
Střídání: Maccabi Tel Aviv: ze hřiště odešel Tal Ben Chaim, nahradil ho Nikola Mitrovič.
60
Další ofsajd, tentokrát těsný. Odpískaný byl Ďurišovi, novému hráči na trávníku.
61
Po odpískaném plzeňském faulu měl Zahaví možnost zahrát přímý kop z dobrých 30 metrů, rozhodl se pro ránu, ale trefil clonící protihráče.
63
Mitrovičův centr z pravé strany nevypadal špatně, Itzaki na míč ale ve vzdálenější části šestnáctky nakonec nemohl dosáhnout.
64
Mitrovič při snaze o další centr vybojoval pro hostující tým rohový kop.
65
Nyní to Mitrovič se svou snahou přehnal a po ztrátě míče fauloval Limberského.
65
Střídání
Střídání: Maccabi Tel Aviv: ze hřiště odešel Avi Rikan, nahradil ho Gil Vermouth.
67
Důležité
Tohle mohla být dobrá plzeňská šance. Kolář vystihl rozehrávku izraelské obrany a uháněl vpřed. Nechal se ale před vápnem doběhnout protivníkem. Dobíhajícímu spoluhráči navíc nedokázal přesně přihrát.
70
Důležité Karty
Žlutou kartu dostal Nosa Igiebor (Maccabi Tel Aviv)
Zbytečný faul v podání ležícího Igiebora. Plzeň bude mít po odpískaném faulu na Hořavu možnost přímého kopu jen pár centimetrů za vápnem!
70
Hožava z přímého kopu trefil hlavu jednoho z hráčů ve zdi.
72
Pozorný gólman Kozáčik si došel pro nákop, který mířil na Zahavího.
73
Střídání
Střídání: Maccabi Tel Aviv: ze hřiště odešel Barak Itzhaki, nahradil ho Dor Miha.
Brzké poslední střídání Izraelců, kteří stále potřebují k postupu vstřelit dva góly.
74
Poté, co se Rajtoral na pravé straně nechal obehrát Mihou, následoval centr na šeatnáctku, odkud pálil neobsazený Igiebor vedle.
75
Důležité
Maccabi bude kopat penaltu! Zahaví po zasekávačce přešel přes Procházku do vápna a Limberský jej poslal k zemi.
75
Karty
Žlutou kartu dostal David Limberský (Plzeň)
76
Góly
Eran Zahavi (Maccabi Tel Aviv) proměnil pokutový kop. Plzeň - Maccabi Tel Aviv 0:1
Kozáčik se rozhodl pro skok na levou stranu, Zahaví si na to počkal a jistě skóroval střelou ke druhé tyči.
77
Izraelce gól povzbudil, ale ve výhodě je stále Plzeň, která první utkání vyhrála 2:1. Soupeř tak k postupu potřebuje ještě jeeden gól.
79
Na hráčích Plzně je po inkasovaném gólu patrná určitá nervozita, Izraelcům se daří držet míč.
80
Vermouth s míčem neohroženě uháněl k šestnáctce, při drobném souboji pak upadl, sudí ale nechává ve hře pokračovat.
81
Po krásném Petželově průniku centroval z pravé strany Ďuriš před bránu na Kovaříka, ten byl ale obsazený. Při izraelské rozehrávce míče ale hráči Plzně neúspěšně reklamovali hraní soupeře rukou ve vápně.
82
Další dobrá útočná akce v podání Petržely, jeho křížný střílený centr hlavou ještě přizvedl Kovařík, míč ale šel mimo.
83
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Jan Kopic.
83
Góly
Eran Zahavi (Maccabi Tel Aviv) vstřelil gól. Plzeň - Maccabi Tel Aviv 0:2
Plzeň je v problémech! Po Shpunginově centru z pravé strany dokázal Zahaví na první tyči usměrnit do brány kolem Kozáčika.
84
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Jan Holenda.
85
Rázem drží postup Maccabi, Plzeň potřebuje skórovat, aby stavem 1:2 alespoň vybojovala prodloužení.
86
Útočnou akci Plzně zastavil ofsajd odspískaný Holendovi.
86
Přímý kop pro Plzeň.
86
Důležité
Kovaříkův centr z přímého kopu dolétl na zadní tyč k zapomenutému Hubníkovi. Jeho křížná hlavička letěla směrem k bráně, doklepávat mohl také Ďuriš. Izraelský bek Tibi ale na poslední chvíli míč vyhlavičkoval do bezpečí.
88
Hráči Plzně se dál tlačí dopředu.
89
Limberský se na polovině hřiště postavil Zahavímu a fauloval jej.
90
Hořava nepřesnou rozehrávkou poslal míč na polovině hřiště na kopačky Izraelců.
90
Faul na Ďuriše odpískaný na polovině hřiště, většina hráčů Plzně se stěhuje do vápna.
90
Důležité
Velká šance Plzně! Po centru z přímého kopu vyboxoval vyběhnutý brankář míč za vápno k Holendovi, ten ale bránu minul.
90
Do útoku šel při rohu i plzeňský gólman, do šance se ale domácí tým nedostal.
90
V polovině tříminutového nastavení dostali Izrealci míč do útoku. Mihu ale v dobré šanci vychytal Kozáčik.
90
Dvě minuty nastavení jsou pryč, další plzeňskou akci zkazil nepřesnou rozehrávkou Hořava.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Juan Pablo (Maccabi Tel Aviv)
za zdržování hry. Ušetřit dokázal 30 vteřin.
90
Důležité
Ještě jedna možnost zaútočit. Brankář Juan Pablo však Kopice hlavičkujícího zblízka vychytal. Po rohovém kopu už se Hubník k hlavičce nedostal, míč chytil golman.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.
90
Do další fáze Ligy mistrů tak po Spartě nepostoupila ani Plzeň. Oba české týmy se tak musí pokusit vybojovat alespoň postup do skupinové fáze Evropské ligy.
90
STATISTIKY CELÉHO ZÁPASU: Střely na bránu: 3:4. Střely mimo: 4:2. Rohové kopy: 6:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 26:18.
90
Ve čtvrtek čeká pohárová odveta na Liberec a Jablonec. Jejich zápasy v předkole Evropské ligy přinese iDNES.cz rovněž v on-line reportážích.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek středečního večera.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Rajtoral
o hráči
Hubník
o hráči
Procházka
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
83. min Kopic o hráči
9 Vaněk
Vaněk
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
84. min Holenda o hráči
Hořava
o hráči
Kovařík
o hráči
Mahmutovič
o hráči
58. min Ďuriš o hráči

Maccabi Tel Aviv FC Maccabi Tel Aviv (4-4-1-1)

25 Pablo
Pablo
o hráči
Shpungin
o hráči
18 Tibi
Tibi
o hráči
26 Haim I
Haim I
o hráči
20 Harush
Harush
o hráči
22 Rikan
Rikan
o hráči
65. min Vermouth o hráči
Alberman
o hráči
40 Igiebor
Igiebor
o hráči
Ben Chaim
o hráči
59. min Mitrovič o hráči
10 Itzhaki
Itzhaki
o hráči
73. min Miha o hráči
7 Zahavi
Zahavi
o hráči

Rozhodčí: Aranovskij - Vojtjuk, Bekker

Vzájemné zápasy

5. srpna 2015 20:45Plzeň–Maccabi Tel Aviv 0:2
28. července 2015 19:30Maccabi Tel Aviv–Plzeň 1:2