Góly:
49. M. Heča (vla.)
Góly:
33. J. Valenta, 45. F. Hlúpik

Sestavy:
J. Hanuš (2,5) - V. Kukol (2), L. Kryštůfek (3), J. Krejčí (3), M. Mišůn (3) - A. Batioja (3), T. Marek (3,5), M. Jungr (3,5) (46. M. Mešanovič), P. Šulek (3) (82. L. Vaculík), J. Fulnek (3,5) (73. P. Nerad) - P. Dvořák (3,5)
Sestavy:
M. Heča (2) - J. Chvátal (3), T. Rada (3), T. Košút (3), P. Reinberk (2,5) - J. Diviš (1,5), J. Valenta (1,5), M. Havlík (3) (90. T. Břečka), V. Daníček (2), F. Hlúpik (1,5) (89. S. Hofmann) - L. Došek (3,5) (85. M. Kovář)

Žluté karty:
47. P. Šulek, 65. J. Hanuš
Žluté karty:
16. T. Rada, 70. J. Diviš

Střely na branku: 15:5; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 9:5
Počet diváků: 2 874 (69 % z kapacity 4 155)

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Dobré odpoledne, vážení fanoušci, vítejte už on-line přenosu ze zápasu pátého kola Synot ligy, v němž se utká domácí Vysočina Jihlava a hostující Slovácko.
Zajímavé je, že jihlavská Vysočina v úvodních čtyřech kolech získala čtyři body, ale vstřelila pouze jeden jediný gól. To je hodně bídná produktivita.
Dnešní utkání bude také prověrkou Jihlavy, zda s ní minulý debakl 0:4 na Slavii Praha něco provedl, nebo ne.
Když se hrálo naposledy v Jihlavě utkání Vysočiny se Slováckem, vyhráli hosté 1:0.
Brankáři Slovácka už přišli na trávník a jdou se připravovat na zápas.
A na hřišti už jsou také gólmani Vysočiny.
Probíhá rozcvička hráčů obou celků.
Jihlavští nastoupili na trávník v modrých dresech, Slovácko v tradiční bílé variantě. Utkání za malý okamžik začne.
1
Začal první poločas utkání Jihlava - Slovácko
1
Rozehrávali hostující hráči Slovácka. Dlouhý pas letěl na levou stránu, kam si nabíhal Hlúpik. Přihrávka byla příliš dlouhá a doletěla až do autu.
2
Po faulu rukou do obličeje na Daníčka budou rozehrávat na útočné polovině fotbalisté Slovácka.
3
Slovácký Diviš centroval z pravé strany, do přihrávky se mu postavil jeden z domácích fotbalistů, který vyhlavičkoval balón na roh. Ten poté domácí Vysočina ubránila.
4
Jihlavský Batioja prodloužil pas, který letěl na jeho hlavičku za sebe, kam si nabíhal Jungr. K balónu si doběhl v blízkosti svého vápna stoper Slovácka Rada, který podržel míč a akci Jihlavy zastavil.
5
Hosté znovu zahrávali rohový kop. Ujal se jej Valenta, který však trefil prvního hráče Jihlavy. Kryštůfek vyhlavičkoval balón pryč z šestnáctky.
6
Důležité První šance zápasu! Odkrytý prostor pár metrů před vápnem měl jihlavský Fulnek, který si navedl balón na střed a střelou těsně minul pravou tyč.
7
Jihlavský útočník Dvořák spadl po souboji ve vápně na zem a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Nicméně na zem šel velmi ladně, sudí tak pochopitelně nechal hru pokračovat.
8
Slovácko mělo útok po pravé straně, odkud také letěl křižný centr na zadní tyč, kde byl Havlík. Hostující fotbalista prohrál souboj s Kukoľem, jenž odhlavičkoval míč na roh. Z něj pak Slovácko těžit nedokázalo.
9
Hosté teď drží balón na útočné polovině. Jihlava se marně snaží dostat míč pryč ze své poloviny.
10
K vysočinskému Dvořákovi se kousek za šestnáctkou odrazil míč, a tak útočník Jihlavy neváhal a ihned vystřelil. Jeho pokusu chyběl patřičný důraz a také směr. Trefil se pomalou střelou přesně do náručí hostujícího brankáře.
11
Slovácký záložník Diviš se na pravé straně pokoušel protlačit k centru. To se mu sice povedlo, avšak trefil prvního stojícího soupeře před sebou.
12
Zaútočila také Vysočina. Volno na pravé straně měl Fulnek, ten si navedl balón po lajně a odcentroval na malé vápno na Batioju. Jeho hlavička mířila vedle Hečovy svatyně.
13
V těchto chvilích se hra přelévá z jedné strany na druhou. Chvíli útočí domácí, z toho zase hosté.
14
Jihlavský Šulek zkoušel dlouhou přihrávkou na padesát metrů najít Batioju, jeho si ale bez problému pohlídala obrana Slovácka, jež také převzala balón na své kopačky.
15
Slovácko útočilo po pravé straně, Diviš zkusil nacentrovat do vápna, ovšem vůbec mu přihrávka nesedla. Dolětěla přímo na kopačky Krejčího.
16
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Rada (Slovácko)
17
Vysočina zahrávala standardní situaci. K míči se postavil Kukoľ, který zkusil nacentrovat na zadní tyč. Pro balón vybíhal Heča, jenž tečoval míč na roh. Ten pak Jihlava zpackala.
19
Vysočinský Kukoľ si šikovně obhodil soupeře, dostal se až k vápnu, odkud nacentroval na malé vápno, kam nabíhali jeho spoluhráči. Ani jeden však balón netrefil.
20
Hostující tým šel do brejkové situace. Po levé straně vedl balón Diviš, který nacentroval na zcela neobsazeného Hlúpika. Ten bránu Hanuše míjel.
22
Slovácký Diviš znovu volný na levé straně, odkud také mohl odcentrovat do vápna. Do centru vyskočil na penaltě Hanuš, který vyrazil rukavicemi balón pryč z nebezpečí.
23
Jihlavský Dvořák se ve skluzu srazil se slováckým Daníčkem. Oba naštěstí vyvázli bez šrámů, ale souboj nevypadal vůbec hezky.
24
Důležité Šance Jihlavy! Marek nacentroval na malé vápno, kde se Vysočina nadvakrát pokoušela o zakončení. Na druhou hlavičku Batioji se musel Heča pěkně protáhnout, aby ji vyrazil na roh.
26
Slovácko se hnalo do brejku, celou akci ale zastavil praporek pomezního rozhodčího, který odmával ofsajdové postavení.
26
Důležité A zahrozilo také Slovácko! Havlík se uvolnil ve středu pole a levou nohou provětral Hanuše. Jeho tým zachránilo břevno. To byla moc pěkná střela v podání hostujícího hráče.
28
V podstatě totožné pozici jako před malou chvílí Havlík se ocitl také Kukoľ. Jihlavskému záložníkovi však zdaleka tak nesedla střela jako jeho soupeři. Ani netrefil bránu.
30
Jihlavští fotbalisté kombinují na útočné polovině, přihrávají si ze strany na stranu a čekají na volný prostor, přes který by mohli založit útok.
31
Vysočinský Batioja po souboji u lajny s Reinberkem usiloval o faul. A navzdory tomu, že spadl, rozhodčí nechal hru pokračovat.
32
Důležité Teď se Jihlavští chytají za hlavu! Domácí levý obránce Mišun nacentroval přesně na malé vápno na Dvořáka, který si mohl míč klidně i zpracovat, místo toho vystřelil, ale ani to pořádně střelu nepřipomínalo, protože mu nesedla. To byla velká šance na otevření skóre.
33
Góly Jiří Valenta (Slovácko) vstřelil gól. Jihlava - Slovácko 0:1
Nádherný gól! Neobsazený fotbalista Slovácka Jiří Valenta si z levé strany navedl balón ke středu a parádní střelou do šibenice poslal hosty do vedení. Tenhle gól jistě bude aspirovat na branku kola.
35
Vysočinský záložník Kukoľ měl teď přehnaně mnoho sebevědomí. Pokoušel se na pravé straně přejít přes čtyři soupeře, ti ho však pochopitelně k centru nepustili.
37
Jihlavští vybojovali rohový kop. Zahrával jej Kukoľ, k němuž doběhl Šulek. Ten zřejmě z připraveného signálu ihned nacentroval do vápna, v šestnáctce ale hosté byli pozorní.
38
Na Vysočinu mimochodem dorazilo také několik příznivců Slovácka, který se samozřejmě za tohoto stavu utkání užívají.
39
Důležité Jihlavští velmi laxně bránili standardku. Z chumlu hráčů na penaltě se odrazil balón na zcela osamoceného Diviše, který stál na malém vápně. Před něj vyběhl Hanuš. Kdyby mu gólman Vysočiny nezmenšil úhel, už mohl slovacký fotbalista zvýšit vedení hostí.
41
Další šance, tentokrát na opačné straně. Jihlavský Kukoľ zahrával standardní situaci, balón proletěl vápnem až na zadní tyč, kam natahoval nohu Kryštůfek. Obránce Vysočiny trefil jen boční síť Hečovy brány.
43
Slovácký Diviš se po souboji zvedal ze země velmi pomalu. Faul na něj ale odpískaný nebyl.
45
Góly Filip Hlúpik (Slovácko) vstřelil gól. Jihlava - Slovácko 0:2
Slovácký záložník Diviš poslal z pravé strany přízemní centr na malé vápno, kde nepokryl Hlúpika Kukoľ. Hostující fotbalista skluzem vystřelil do protipohybu Hanušovi a ten už nedokázal zareagovat.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jihlava - Slovácko
46
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Marek Jungr, nahradil ho Muris Mešanovič.
47
Slovácký Valenta faulován na své polovině. Stoper hostí Rada už si staví balón a bude rozehrávat po nedovoleném zákroku.
47
Karty Žlutou kartu dostal Peter Šulek (Jihlava)
48
O poločasu střídající Mešanovič centroval z levé strany na malé vápno, domácí však v zakončení selhali.
49
Góly Milan Heča (Slovácko) si dal vlastní gól. Jihlava - Slovácko 1:2
Tak přeci jen se Vysočina dočkala! Po tlaku, kdy nejprve střílel Mešanovič a poté Fulnek, se odrazil balón na Kukoľa. Ten si míč zpracoval a tvrdou ránou, která se od tyče odrazila do zad Heči a následně do brány, snižuje stav na 1:2.
51
V kabině Vysočiny zřejmě promluvil trenér Klusášek do duše svým svěřencům, protože se drží na útočné polovině a jsou v tlaku.
52
Do brejku se tlačilo Slovácko. Hlúpik hledal přízemní přihrávkou z pravé strany na levé Diviše, druhému jmenovanému scházelo pár kroků k zakončení.
53
Střídající Mešanovič je velmi aktivní a hru oživil. V tuto chvíli vybojoval pro domácí fotbalisty rohový kop.
54
Rohový kop jihlavského záložníka Kukoľa doletěl na hlavičku stopera Krejčího. Bránu gólmana Slovácka však netrefil.
55
Z pravé strany nacentroval na přední tyč slovácký Diviš. Na jeho přihrávku si naběhl Došek, který střílel vedle.
57
Odražený míč z vápna Slovácka doputoval na levou nohu Šulka, který okamžitě střílel. Tvrdá rána trefila hráče stojícího na hranici šestnáctky.
58
Slovácký Diviš leží na zemi ve vápně Jihlavy. Šulek sportovně zakopl balón za čáru. Ošetření ale patrně nebude potřeba.
59
Slovácko se zatáhlo a brání až od půlky.
61
Slovácko se hnalo do protiútoku. Došek vedl míč středem hřiště, po pravé ruce mu nabíhal Valenta, který také dostal míč. Vyzkoušel ránu z třiceti metrů, ta ovšem letěla vedle.
62
Šulek centroval z pravé strany na zadní tyč, tam si dalšího jihlavského hráče hostující obrana pokryla.
63
Trenér Slovácka Habanec nervózně pochoduje u čáry a velmi hlasitě křičí na svoje svěřence. Po vývoji ve druhém poločase se zřejmě obává o výsledek.
65
Karty Žlutou kartu dostal Jan Hanuš (Jihlava)
66
Důležité Slovácko bude kopat penaltu!
67
Důležité Hanuš penaltu chytá! Došek ji trefil v podstatě doprostřed brány.
70
Karty Žlutou kartu dostal Jaroslav Diviš (Slovácko)
71
Jihlavští fotbalisté budou kopat z velmi zajímavé pozice u šestnáctky standardní situaci.
72
Zahrání standardní situace se ujal Mešanovič, jenž však bránu Heči přestřelil.
73
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Jakub Fulnek, nahradil ho Petr Nerad.
74
Kukoľ fauloval na útočné polovině. U čáry budou rozehrávat fotbalisté Slovácka.
76
Počet diváků 2 874 (69 % z kapacity 4 155)
78
Mešanovič střílel z velmi zajímavé pozice ve vápně soupeře, nicméně mu byl odpískán ofsajd. Míč si tak už staví Milan Heča.
80
Vysočina zahrávala standardní situaci. Šulek centroval na penaltu, odkud byl vyhlavičkován míč jedním slováckým fotbalistou na roh.
81
Rohový kop Jihlavy hostující fotbalisté ubránili.
82
Hostující Diviš zakončoval na malém vápně při pádu, podle toho také zakončení vypadalo. Vůbec se mu nepovedlo.
82
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Peter Šulek, nahradil ho Lukáš Vaculík.
84
Mišun poslal kolmou přihrávku mezi obránce na Mešanoviče, jihlavskému útočníkovi byl míč vyražen na roh.
85
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Libor Došek, nahradil ho Marián Kovář.
87
Hostující Hlúpik pálil z dálky. Vystřelil mimo Hanušovu bránu.
89
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Filip Hlúpik, nahradil ho Stanislav Hofmann.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Střídání Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Marek Havlík, nahradil ho Tomáš Břečka.
90
Vysočina zahrávala rohový kop. Nabíhal na něj také brankář Jan Hanuš, hosté se ale dokázali ubránit.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

1 Hanuš
Hanuš
o hráči
30 Kukol
Kukol
o hráči
Kryštůfek
o hráči
Krejčí
o hráči
23 Mišůn
Mišůn
o hráči
24 Batioja
Batioja
o hráči
14 Marek
Marek
o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
46. min Mešanovič o hráči
20 Šulek
Šulek
o hráči
82. min Vaculík o hráči
22 Fulnek
Fulnek
o hráči
73. min Nerad o hráči
Dvořák
o hráči

Logo Synot Slovácko Slovácko (4-5-1)

29 Heča
Heča
o hráči
Chvátal
o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
22 Košút
Košút
o hráči
Reinberk
o hráči
9 Diviš
Diviš
o hráči
11 Valenta
Valenta
o hráči
20 Havlík
Havlík
o hráči
90. min Břečka o hráči
Daníček
o hráči
Hlúpik
o hráči
89. min Hofmann o hráči
7 Došek
Došek
o hráči
85. min Kovář o hráči

Rozhodčí: Paták - Mokrusch, Hrabovský
Počet diváků: 2 874 (69 % z kapacity 4 155)

Vzájemné zápasy

2. prosince 2017 15:00Slovácko–Jihlava 2:1
6. srpna 2017 16:00Jihlava–Slovácko 0:0
1. dubna 2017 17:00Jihlava–Slovácko 0:0
24. září 2016 17:00Slovácko–Jihlava 1:1
27. února 2016 15:00Slovácko–Jihlava 3:1
22. srpna 2015 17:00Jihlava–Slovácko 1:2
27. února 2015 20:15Jihlava–Slovácko 0:1
16. srpna 2014 17:00Slovácko–Jihlava 2:0
29. listopadu 2013 18:00Jihlava–Slovácko 2:1
27. července 2013 18:00Slovácko–Jihlava 2:1
22. května 2013 18:00Jihlava–Slovácko 1:1
10. listopadu 2012 17:00Slovácko–Jihlava 3:0
7. března 2009 17:00Slovácko–Jihlava 3:0
16. srpna 2008 17:00Jihlava–Slovácko 1:0
26. dubna 2008 19:00Slovácko–Jihlava 2:2
21. září 2007 19:00Jihlava–Slovácko 0:1
18. března 2006 17:00Slovácko–Jihlava 1:0
25. září 2005 16:30Jihlava–Slovácko 1:0

Najdete na iDNES.cz