Góly:

58. P. Reinberk, 70. M. Biolek

Střely na branku: 8:1; Střely mimo: 3:5; Rohové kopy: 8:4
Počet diváků: 4 571 (73 % z kapacity 6 300)

Příjemné odpoledne z vršovického Ďolíčku, kde v 15 hodin začne utkání 22. kola fotbalové Synot ligy mezi domácími Bohemians Praha 1905 a hostujícím Slováckem. Průběh celého zápasu vám přiblíží tato on-line reportáž, jež bude sledovat duel čtrnáctého s šestým týmem tabulky minutu po minutě. Zůstaňte s námi!

Domácí Bohemians přišli v posledním kole o devítizápasovou sérii neporazitelnosti, která trvala už od října loňského roku. V sobotním souboji v Plzni zelenobílí dvakrát neuhlídali útočníka Michala Ďuriše, jenž dvěma góly zajistil domácí vítězství 2:0.

Slovácko míří do utkání v hlavním městě v lepší náladě. Před týdnem zvládli svěřenci trenéra Svatopluka Habance domácí moravské derby proti Zbrojovce Brno a v posledních čtyřech zápasech získali deset bodů, které jim pomohly k posunu na šestou příčku.

To Bohemians zůstávají v tabulce čtrnáctí, před Olomoucí však mají poměrně slušný šestibodový náskok. Pokud navíc Pražané ve svém sobotním utkání neprohrají, přeskočí v tabulce třináctou Jihlavu. K bodům by jim měl znovu pomoct i brankář Zdeněk Zlámal, kterého trenér Roman Pivarník minulý týden kvůli karetnímu ohrožení šetřil. Spolu s obránci si bude muset hledět zejména Libora Doška, nejlepšího střelce Slovácka, jenž v aktuální sezoně sedmkrát skóroval.

Acosta
85. min Čížek o hráči
2 Švec
Švec
Jirásek
80. min Gajič o hráči
Hubínek
90. min Akulinin o hráči

Valenta
69. min Kone o hráči
Sadílek
73. min Diviš o hráči
7 Došek
Došek

Rozhodčí: Jílek - Pilný, Kříž
Počet diváků: 4 571

Slovácko

Do výkopu zápasu ve Vršovicích zbývá poslední čtvrthodina. Fotbalisté obou mužstev se už několik minut pilně rozcvičují na trávníku, fanoušci se pro změnu houfně občerstvují v ochozech a pomalu se také oni dostavují na svá místa.

Domácí kotel fanoušků rozvinul choreo s nápisem „Zelenobílá armáda se Ďolíčku nevzdává“, zatímco jeden z nejznámějších fanoušků zdejšího klubu Ivan Trojan promluvil přímo z hrací plochy. Odtud všechny příznivce Bohemians vyzval, aby při jednání pražských zastupitelů o osudu vršovického stadionu přišli klub podpořit přímo před budovu magistrátu.

Teď už je ale všechno připraveno k tomu hlavnímu, o co dnes jde. Zápas 22. kola české fotbalové ligy mezi Bohemians a Slováckem může začít.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Slovácko
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Bohemians.

1

První vteřiny zatím patří domácím, kteří se po úvodním hvizdu usadili před pokutovým územím Slovácka.

2

Acosta přešel na pravé straně přes Civiče, Schick ale následně ofenzivní akci Bohemians pokazil špatnou přihrávkou.

3

I přesto se ale domácí dostali do prvního zakončení. Jirásek ovšem nemířil přesně.

4

Do šance se dostával i Hubínek, jenže obránci Slovácka dokázali na hranici pokutového území další útok Bohemians zastavit. Po Čögleyho zablokovaném centru teď domácí rozehrají rohový kop.

5

Ani nadvakrát ale hráči Bohemians balon před brankáře Heču nedostali, hostující Sadílek tak mohl vyvézt míč až na polovinu soupeře.

6

Valenta zastavil zhruba pětadvacet metrů od vlastní branky rozběhnutého Mosqueru, Bohemians mají k dispozici přímý volný kop.

7

Z přímého volného kopu střílel Schick, mladý domácí útočník trefil jen připravenou zeď hostů.

8

Acosta dělá na pravé straně hostujícímu obránci Civičovi velké problémy. Teď se okolo něj už podruhé v zápase prohnal a spolu s domácími fanoušky se následně - po tvrdém střetu s ním - dožadoval odpískání pokutového kopu. Sudí Jílek však zřejmě správně nepískal a nařídil jen rohový kop.

9

Kapitán Bohemians Krch se dostal po rozehrání rohového kopu ke střele, po přiklepnutí od Schicka ale střílel slabě.

11

Hostující fanoušci teď rozvinuli transparent s nápisem „Potřebujeme body z venku, proto jedem na Bohemku“ a fotbalisté Slovácka vzápětí spálili největší šanci zápasu. Biolek nejprve z hranice šestnáctky trefil tyč, dorážku Sadílka zablokoval jeden z obránců Bohemians.

12

Sadílek se pokoušel zaútočit po levé straně, své defenzivní povinnosti si ale v souboji s ním na jedničku splnil Acosta, který hostujícímu záložníkovi nedovolil odcentrovat.

14

Mosquerův tečovaný centr zleva doplachtil do rukavic brankáře Heči. Žádné nebezpečí pro slováckou branku.

15

Nebezpečno nebylo ani před Zlámalem, Sadílek dlouhý centr z hloubi pole jen prodloužil do rukavic domácího gólmana.

17

Centr po dalším rohu domácích fotbalistů pouze prolétl pokutovým územím Slovácka. Hosté teď rozehrávají od vlastní branky.

19

Několik nepřesností na obou stranách v posledních vteřinách brání oběma mužstvům založit ofenzivní akci. Hraje se okolo pulící čáry.

20

Schicka hledal před brankou ostrým centrem Mosquera, našel jen rukavice hostujícího brankáře.

22

Reinberk si může zhluboka oddechnout, protože na vlastní polovině ztratil míč a nechtěně založil protiútok Bohemians. Jenže Schick přečíslení vyřešil bídně, nepřesným pasem nenašel ani Hubínka, ani Acostu, kteří si shodně nabíhali z pravé strany.

23

Slovácko odpovědělo podobným kontrem, jenže Havlík se při zakončení z ostrého úhlu ukopl a rozveselil pouze fanoušky Bohemians za brankou gólmana Zlámala.

24

Havlík přehodil obrannou linii Bohemians a našel za ní osamoceného Bioleka, toho zastavil ofsajd.

25

Nad Ďolíčkem dnes poprvé vysvitlo sluníčko, na góly po necelé půlhodině hry i nadále čekáme.

27

Dočkat gólu jsme se mohli po akci Čögleye, jeho centr z pravé strany z nebezpečného území odvracel hostující stoper Rada.

28

Z následného rohového kopu, který byl pro Bohemians už pátým v zápase, domácí nezahrozili.

29

Heča našel dlouhým nákopem na polovinu soupeře Doška, nejlepší střelec Slovácka ale pouze prodloužil balon do Zlámalových rukavic.

30

Čögley vyslal z pravé strany před branku Slovácka další pěkný centr, Mosquera ale bránícího Reinberka nepředskočil a k míči se nedostal.

31

Sadílek přidělal problémy spoluhráčům v obraně nepřesnou zpětnou přihrávkou, Šmíd, který se ve vápně soupeře zapomněl po dalším rohovém kopu, ale střílel vedle.

33

První roh zápasu také pro Slovácko, Civičův centr srazil za brankovou čáru blokující Čögley.

34

A hned první roh hostů způsobil před brankou Bohemians nebezpečný závar. Valenta ani Šumulikovski ale ve skrumáži těl nedokázali balon usměrnit do sítě.

36

Rohový kop rozehráli také domácí hráči, Šmíd se ale na zadní tyči provinil proti pravidlům útočným faulem. Míč pro Slovácko.

37

Vůbec poprvé v utkání se do zakončení propracoval i nejlepší střelec hostů Došek. Bránícího Krcha sice bez problémů přehlavičkoval, míč ale nasměroval hodně vedle.

39

Hubínek dostal od Čögleye výborný míč za obránce, v osobním souboji domácí záložník přesprintoval Sadílka a z úhlu vystřelil do Hečovy náruče. Pěkná akce domácích.

40

Na druhé straně zastavil unikajícího Bioleka ofsajd a také tvrdý zákrok jednoho z domácích obránců.

43

Stejnou akci už jednou dnes fanoušci v Ďolíčku viděli: Čögley centroval z pravé strany, jenže Mosquera u vzdálenější tyče nedosáhl na balon.

44

Biolekova nepřesná střela z velkého vápna byla zbytečná, už předtím totiž sudí odpískal Doškův ofsajd.

45

Po poločase bez branek.

45

Úvodní dějství v Ďolíčku mezi Bohemians a Slováckem přineslo vyrovnanou podívanou. Blíž ke gólu však měli hosté, kteří v úvodu po Biolekově střele zazvonili na tyč, Sadílkovu dorážku pak ještě zablokovali rychlí domácí obránci. V polovině první půle vysvitlo nad Vršovicemi sluníčko, jenže góly sebou - alespoň prozatím - nepřineslo. Také druhý poločas můžete s námi sledovat minutu po minutě.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Slovácko
Druhou půli rozehráli hosté.

47

Domácí začali - podobně jako v prvním poločase - hrou na polovině soupeře, jenže k brankáři Hečovi se na dostřel zatím nedostali.

48

Také fotbalisté Slovácka si po první minutě druhého poločasu více užili míče, ani oni ale nikterak neohrozili a neohrožují brankáře Zlámala z Bohemians.

49

Valenta našel před pokutovým územím Sadílka, jeho snahu o otočku a průnik utnul Švec, jenž se včas vrátil do defenzivy.

51

Mosquera na levé straně přesprintoval stopera Radu, jenže doplnění akce od domácích hráčů, kteří sprintovali do pokutového území, trvalo příliš dlouho. Levý záložník Bohemians tak musel akci zbrzdit a dovolil tím mimo jiné i návrat obránců Slovácka.

52

Před vápnem Slovácka byl nyní faulovaný Hubínek, z levé strany rozehraje přímý volný kop Jirásek.

53

Přetažený centr sice dokázal vrátit před branku hlavičkou Schick, kapitán Krch ale ani pořádně nevystřelil.

54

Poněkolikáté během prvních minut druhého poločasu se do sporu dostali domácí útočník Schick a obránce Slovácka Rada. Jeden z mnoha soubojů obou hráčů teď rozhodčí Jílek posoudil jako faul forvarda Bohemians. Ďolíček zuří.

55

Teď však mohl celý stadion bouřit radostí. Centrovaný míč zleva propadl k osamocenému Acostovi, jenž si balon zpracoval a vystřelil. Trefil však jen brankáře Heču, který proti němu rychle vyběhl a výborně zmenšil střelecký úhel.

58

Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)
Rozhodčí Jílek udělil první žlutou kartu zápasu, hostující Reinberk jí dostal za faul na Mosqueru.

59

Michal Hubínek (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Slovácko 1:0
Tohle sólo rozhodně uvidíte v gólových hitparádách! Michal Hubínek se zmocnil míče na polovině soupeře, elegantně se zbavil dvou protihráčů a přesnou střelou o tyč dostal domácí fotbalisty do vedení. Brankář Heča se natahoval marně.

60

Slovácko málem přispěchalo s gólovou odpovědí. Sadílek přiťukl míč k Doškovi, před kterým odkopával na roh kapitán domácích Krch.

63

Civič odcentroval z levé stran na Bioleka, který hlavou zatřásl břevnem! Domácí teď měli velké štěstí, horní tyč za Zlámalem se možná chvěje ještě teď.

64

Jhon Mosquera (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Slovácko 2:0
Pravidlo nedáš-dostaneš je možná otřepané, tady v Ďolíčku se ale znovu ukázalo, že je stále dokonale platné. Po velké šanci hostů se do protiútoku vydal Jhon Mosquera, vystřelil z levé strany a s přispěním doteku obránce Košúta míč zapadl nechytatelně za Hečova záda.

67

Domácí se teď vezou na útočné vlně. Slovácko se brání, zatímco Bohemians obléhají jejich pokutové území.

69

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jiří Valenta, nahradil ho Francis Kouassi Kone
Hosté posilují útok, Valentu vystřídal Kone.

70

Žlutou kartu dostal Matěj Biolek (Slovácko)
Biolek se sice hodně zlobí na rozhodčího Jílka, ten ale po faulu na Mosqueru neměl jinou možnost, než tasit další žlutou kartu.

72

Čögley teď možná způsobil dopravní nehodu, balon totiž při obranném zákroku napálil rovnou na křižovatku ulic Sportovní a Vršovická.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Lukáš Sadílek, nahradil ho Jaroslav Diviš
Další změna v hostujícím dresu.

74

Mosquera vysunul na levé straně dobrou přihrávkou Jiráska, domácí záložník ale na balon čekal tak dlouho, až mu cestu k němu zastoupil hostující Rada.

75

„Nejčerstvější“ muž na hřišti - střídající Diviš - se dostal k hlavičce po rohovém kopu, mířil nepřesně.

76

Počet diváků 4 571 (73 % z kapacity 6 300)

77

Kone mohl zdramatizovat vývoj zápasu, kdyby se mu po přihrávce od Bioleka povedlo najít před brankou Doška, nebo vystřelit. Ani jedno ale střídající forvard Slovácka nezvládl.

78

Tutovku a třetí gól Bohemians měl na kopačce útočník Schick, po přihrávce Acosty byl úplně sám v pokutovém území Slovácka. Ze značky pokutového kopu ale pálil jen do rukavic hostujícího brankáře Heči.

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Milan Jirásek, nahradil ho Zoran Gajič
Domácí trenér myslí na obranu. Nasvědčuje tomu jeho první střídání v zápase.

81

Centr Civiče z levé strany propadl v pokutovém území domácích pouze k obránci Havlovi, který míč vrátil na Zlámala.

83

Čögley si na pravé straně nerozuměl s Acostou, kterému směřoval přihrávku za obranu, on jí však nečekal.

83

Podobně překvapený teď mohl být brankář Heča, na kterého právě Acosta pálil z ostrého úhlu. Gólman Slovácka si poradil a vyrazil míč na roh.

84

Po rohu se do zakončení dostal Krch, tomu se dnes ale nedaří trefovat branku.

85

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Rafael Acosta, nahradil ho Tomáš Čížek
Druhé střídání Bohemians v zápase.

86

Schick mohl upalovat na branku Slovácka, jenže přihrávka ze středu hřiště na něj byla příliš dlouhá.

87

Bohemians se teď ubránili dalšímu rohovému kopu, po němž nejprve pálil Šumulikovski a nebezpečně hlavičkoval také Došek. Ani jeden z nich ale nebyl dostatečně důrazný. Zlámal proto nadále drží nulu a domácí fotbalisté dvoubrankový náskok.

88

Nic na tom nezměnila ani tvrdá střela Koneho, kterou zastavila až ochranná síť.

90

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Michal Hubínek, nahradil ho Leonid Akulinin
Autor prvního gólu odchází za bouřlivého potlesku ze hřiště, nahradil ho Akulinin.