Góly: 35. T. Berger, 48. O. Karafiát (vla.)

58. L. Hroššo
39. L. Bartošák, 60. S. Ljulka

Střely na branku: 6:4; Střely mimo: 9:3; Rohové kopy: 7:3
Počet diváků: 2 358 (29 % z kapacity 8 150)

Sedmašedesát dní dlouhá zimní přestávka domácí fotbalové ligy skončila. Po období změn a příprav se během druhého únorového víkendu poprvé v novém roce zaplní tuzemské stadiony, první z nich pražská Juliska. Fotbalisté Dukly, kteří podzimní část sezony zakončili za očekáváním na jedenáctém místě, přivítají v pátek v podvečer čtvrtý Liberec. Celý zápas můžete od 18 hodin sledovat minutu po minutě.

Několik změn, o které se přes zimu staraly především kluby obou pražských "S", mají za sebou i oba páteční soupeři. Hostující Liberec v lednu přišel o více než deset hráčů, přičemž nejvýraznější ztrátou bude dvojice českých reprezentantů - odchod Josefa Šurala, jenž si vybral Spartu, byl očekávaný. Přestup kapitána Davida Pavelky do turecké Kasimpasy překvapil více. „Tolik odchodů jsme nečekali," přiznal Jan Nezmar, člen klubu ligových kanonýrů a dnes sportovní ředitel libereckého Slovanu.

Trpišovského výběr, jenž na podzim statečně bojoval v základní skupině Evropské ligy, naopak posílili Sergej Ljulka, Ondřej Karafiát, Egon Vůch a Radim Breite. Dál se jedná o půjčce mládežnického reprezentanta Matěje Pulkraba, který s Libercem absolvoval zimní přípravu.

Breznaník
68. min Mareš o hráči
13 Berger
Berger
85. min Manzia o hráči
Vašíček
87. min Smejkal o hráči

Ljulka
62. min Bartl o hráči
11 Hovorka
Hovorka
Pokorný
Bartošák
Jefremov
46. min Vůch o hráči
Folprecht
80. min Shala o hráči

Počet diváků: 2 358

Také Dukla v zimě obchodovala se Spartou. Z Letné se na Julisku na půlroční hostování přesunul Slovák Michal Breznaník, který se hned v úvodním zápase v novém působišti postaví proti mužstvu, se kterým v roce 2012 vyhrál český titul. Dalším hráčem, jenž nastoupí proti bývalým spoluhráčům, je brankář Lukáš Hroššo, který do armádního klubu přišel z Liberce rovnou. Trenér Luboš Kozel už naopak nemůže počítat Tomášem Přikrylem, který se dostal na podzim do ideální jedenáctky redakce iDNES.cz a MF DNES. Z hostování v pražském klubu se do Plzně vrací i Michael Krmenčík.

Liberec a Dukla se v letošní sezoně poprvé utkaly v srpnu. Na stadionu U Nisy padly dva góly - za domácí se trefil Josef Šural, za hosty vyrovnal na konečných 1:1 Tomáš Berger, jenž proměnil pokutový kop a vstřelil tak jeden ze svých sedmi podzimních gólů. Stejný počet branek nasázel i nejlepší střelec Liberce Marek Bakoš.

Hráči obou jedenáctek už nastupují na hřiště. V základních sestavách jsou celkem tři noví hráče - za domácí nastupují proti svému bývalému klubu Lukáš Hroššo a Michal Breznaník, za hosty bude debutovat v české nejvyšší soutěži Ondřej Karafiát.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Liberec
Úvodní výkop jarní části Synot ligy obstarali fotbalisté Dukly.

1

Zápas začala náporem Dukla, z pokutového území Liberce ale odhlavičkoval balon nový kapitán hostů Pokorný.

2

Liberec vybojoval po následném protiútoku a centru Jefremova úvodní roh zápasu.

3

Severočeši z rohu nezahrozili, míč jim sebral jejich bývalý spoluhráč Hroššo.

4

Folprecht napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, pomalá rána nemohla Hrošša ohrozit.

5

Rabušicův centr z pravé strany proletěl pokutovým územím až k levému obránci Liberce Bartošákovi, který vystřelil těsně vedle pravé tyče domácí branky.

6

Liberec se po úvodním pokusu o útok domácích usadil na polovině soupeře. Po kombinaci Bartošáka se Sýkorou má k dispozici další roh.

7

Ani druhý pokus rozehrávky od rohového praporku ovšem Liberci nevyšel. Centr znovu ukryl do rukavic Hroššo.

9

Žádné zběsilé tempo zatím na Julisce zápas nenabral. Liberec vládne statistice držení míče, k výraznějším šancím se ale nedostává.

10

Na levé straně se pokusil zrychlit tempo hry Bartošák. Kombinace se Sýkorou se však nepovedla. Domácí budou rozehrávat od brány.

12

Jefremovův centr skončil v Hroššově náruči. Hra plná přihrávek do stran a dozadu pokračuje.

14

Trochu více vzruchu by do hry mohl přinést přímý volný kop, který mají nyní k dispozici fotbalisté Liberce.

15

Bartošákův centr sice našel hlavu nehlídaného Pokorného, od něj míč doputoval bez povšimnutí ostatních hráčů do zámezí.

17

Vrzal si krásně zpracoval přihrávku od Gorkšse, přešel přes Jefremova i Ljulku, který ho fauloval. Šance pro Duklu.

18

Jenže standardku rozehrál Berger mizerně. Přízemním centrem trefil prvního bránícího hráče.

20

Asi největší šanci zápasu teď měli hráči Liberce. Sýkora dovedl od půlicí čáry míč až před pokutové území, kde ho posunul k Folprechtovi. Střela hostujícího středopolaře byla nepřesná.

22

Bartošák hledal v pokutovém území Rabušice, před ním však stál Vrzal, jenž přiklepl míč k Hroššovi.

24

Dukla vybojovala po necelých pětadvaceti minutách svůj první rohový kop. Ohrozí také poprvé brankáře Koubka?

25

Po rohovém kopu sice Dukla ještě nevystřelila, krátce poté ale domácí vrátili míč před brankáře Koubka, jenž musel zasahovat proti hlavičce Gorkšse.

26

Dukla teď měla pořádné štěstí! Jefremovovu přihrávku z pravé strany si ve skluzu srazil na vlastní bránu Považanec, brankář Hroššo ale vytáhl parádní reflexivní zákrok. Jeden z obránců Dukly následně zastavil i dorážku, jež by jinak skončila v domácí síti.

28

Zápas se nám na Julisce přece jenom trochu rozhýbal. Na šanci Liberce odpověděl domácí Néstor, který si před šestnáctkou přehodil míč na pravou nohu a donutil Koubka k zákroku.

29

A Néstor podruhé. Tentokrát se pokoušel z otočky přelobovat brankáře Koubka, ale neúspěšně.

31

Jefremov vyhrál hlavičkový souboj před pokutovým územím Dukly, Bartošák, na kterého mířila přihrávka, v akci nemohl pokračovat kvůli ofsajdu.

33

Po tříminutovce, v níž si Dukla i Liberec vytvořily zajímavé šance, zápas dál pokračuje v tempu, v němž se hrálo na začátku.

35

Tomáš Berger (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Liberec 1:0
Z ničeho nic udeřili domácí. Tečovaný centr Miloševiče z pravé strany si našel útočník Dukly Tomáš Berger a krásnou hlavičkou na zadní tyč zaznamenal svůj osmý gól v sezoně.

37

Bakoš si z jednoho ze soubojů na polovině soupeře odnesl zřejmě nepříjemnou ránu do svalu. Po krátkém ošetření se ovšem, i s bývalém útočníkem Plzně, pokračuje ve hře.

39

Žlutou kartu dostal Lukáš Bartošák (Liberec)

40

Breznaník se mohl před domácími fanoušky předvést gólem, jeho střelu z hranice pokutového území ale hostující beci zablokovali na rohový kop.

41

Na odražený míč po rohovém kopu si za velkým vápnem počkal Vrzal, Koubkovu bránu netrefil.

43

Dukla byla velmi blízko druhé brance! Breznaník dostal míč na Vrzala, kterého v obrovské šanci vychytal Koubek, nebezpečí ale nezažehnal stoprocentně. Hlavičkující Berger ho totiž přehodil a trefil břevno, Hanousek následně v pádu nedal hlavou míči dostatečnou razanci.

45

Breznaník je na levé straně velmi aktivní, po jeho posledním centru hlavičkoval nad břevno Vašíček.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Dukla se do zápasu dostávala hodně pomalu, před přestávkou už ale hře dominovala. Po skvělém zákroku exlibereckého Hrošša, který udržel domácí ve hře, otevřel skóre Berger. Na jeho gól mohli navázat ještě Vrzal s Hanouskem, ve velké šanci ale prvního jmenovaného vychytal Koubek, hlavičku domácího kapitána pak zastavilo břevno.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Liberec
Liberec rozehrál výkopem druhý poločas fotbalového jara. Zvládne zápas zvrátit?

46

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Dmitrij Jefremov, nahradil ho Egon Vůch
Vůch nahradil v poločasové přestávce Jefremova a užije si svůj první start za Liberec.

47

Hned zkraje prvního poločasu se do zakončení dostal Néstor, Koubek jeho střelu z hranice velkého vápna vyrazil na rohový kop.

48

Ondřej Karafiát (Liberec) vstřelil vlastní gól. Dukla - Liberec 2:0
Dukla vstoupila do druhého poločasu aktivněji a už po třech minutách je za to odměněna brankou. Vašíček vystihl na levé straně nevydařenou rozehrávku liberecké obrany, před brankou hledal nabíhajícího Néstora, ještě před ním si ale ve skluzu srazil balon za záda brankáře Koubka záložník Ondřej Karafiát. Nešťastný ligový debut pro odchovance Sparty.

50

Miloševič prostrčil míč před pokutovým územím na Bergera, jeho centr po Hovorkově teči doputoval do rukavic brankáře Koubka.

51

Vůch se pokusil z levé strany poprvé odcentrovat před domácí branku, žádného ze spoluhráčů nenašel.

53

Karafiát teď pěknou průnikovou přihrávkou rozehrál akci Liberce, kterou mohl po přihrávce Rabušice zakončit Vůch, Štětina ho ale v pokutovém území odzbrojil čistým skluzem.

55

Dukla se po druhé brance trochu zatáhla, zatímco Liberec - stejně jako v úvodu prvního poločasu - častěji drží míč.

58

Žlutou kartu dostal Lukáš Hroššo (Dukla)
Domácí brankář si dal s rozehrávkou pořádně načas a rozhodčí Zelinka mu udělil žlutou kartu za zdržování.

60

Žlutou kartu dostal Sergej Ljulka (Liberec)
Hostující obránce hasil slibný protiútok Dukly a je dalším karetně potrestaným hráčem.

61

Sýkora si naběhl za obranu na levé straně, poté ovšem odcentroval pouze do Hroššových rukavic.

62

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Sergej Ljulka, nahradil ho Daniel Bartl
Trenér Liberce Trpišovský provedl druhou změnu.

64

Počet diváků 2 358 (29 % z kapacity 8 150)

65

Breznaník utekl liberecké obraně a před brankářem Koubkem hledal centrem Néstora. Útočník Dukly míč ve výskoku netrefil.

68

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Michal Breznaník, nahradil ho Jakub Mareš
Breznaníkův debut je u konce, na jeho místě teď hraje Mareš.

70

Po Miloševičově centru z pravé strany rozehraje Dukla další rohový kop, za míčem stojí Berger.

71

Bergerovi ale rozehrávka rohu nevyšla a u míče jsou Liberečtí.

74

Aktivní Sýkora se na pravé straně zbavil domácího obránce, svým centrem však nikoho před brankou nenašel.

76

Do otevřené liberecké obrany teď na pravé straně vběhl Berger, Mareš po jeho přihrávce trefil boční síť.

78

Vašíček mohl svůj debut ozdobit gólem, svoje sólo z pravé strany ale zakončil střelou do brankáře.

79

Egon Vůch znovu nebezpečně centroval do pokutového území, jenže Hroššo předvádí proti svému bývalému klubu výborný výkon a poradil si i s tímto vysokým centrem.

80

Považanec se dostal k míči na polovině Liberce a okamžitě napřáhl ke střele, Koubkovu bránu z dálky o kousek minul.

80

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Zdeněk Folprecht, nahradil ho Herolind Shala

83

Bartlův centr do pokutového území měl opět jen jediného adresáta - Lukáše Hrošša.

85

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Bidje Manzia
Autora zatím rozdílové branky nahradil Manzia.

87

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Václav Vašíček, nahradil ho Michal Smejkal
Střídání nových domácích posil. Vašíčka nahradil v závěru zápasu Smejkal.

89

Dukla už jen hlídá svůj pohodlný náskok. Hanousek s Miloševičem teď drží míč u rohového praporku na liberecké polovině.

90

Hanousek se ještě v závěru pokusil vysunout střídajícího Manziu, brankář Koubek proti němu včas vyběhl.