Červené karty:
61. F. Kaša

Střely na branku: 6:1; Střely mimo: 7:2; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 5 873 (92 % z kapacity 6 375)

Poslední vzájemný prvoligový zápas ve Zlíně vyhrála před sedmi lety Ostrava 5:2, z domácího celku si ho pamatují obránci Pazdera s Malým, který byl tehdy svým vyloučením nastartoval hosty k obratu.

Zlínský nováček jde do utkání s nečekaným ziskem šesti bodů, který ho řadí na čtvrté místo. Ostrava vězí s jedním bodem na dně.

Hostům schází vykartovaný stoper Kouřil, který je hned po zlínském brankáři Holém druhým nejvyšším hráčem Synot ligy.

Zlínský kouč provedl proti duelu na Spartě dvě změny v sestavě. Do brány vrátil Holého, zraněného Holíka nahradil uprostřed zálohy Živulič.

Kopečný
90. min Bartolomeu o hráči
Živulič
Janíček
3 Koreš
Koreš
90. min Jordan o hráči

Kukec
46. min De Azevedo o hráči
6 Mensah
Mensah
Mišák
64. min Šichor o hráči
Ježdík
Engelmann
69. min Alispahič o hráči
15 Narh

Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Caletka
Počet diváků: 5 873

Ostrava bude mít ve Zlíně mohutnou podporu svých fanoušků, pořadatelé jim vyhradili celou jižní tribunu za hostující bránou. Dorazit jich má podle odhadů policie na 800.

1

Začal první poločas utkání Zlín - Ostrava

2

Poznar přišel v souboji s Kašou o balon, hosty ale zastavila v nadějném brejku nepřesná nahrávka.

3

Kopečný našel na pětce zcela osamoceného Železníka, domácí kapitán ale branku trestuhodně přehlavičkoval.

4

Živulič volil místo střely nahrávku na Poznara, který stál a míč na vápně nezachytil.

6

Kukecův centr Holý snadno ukryl v rukavicích.

8

Matějov se prohnal po levé straně, jenže míč nacentroval brankáři Pavlenkovi do rukou.

10

Žlutou kartu dostal Tomáš Janíček (Zlín)
Narh unikal Janíčkovi, který ho poslal k zemi a dostal už třetí žlutou kartu ve čtvrtém podzimním kole.

13

Zlínu se zatím centry ze stran nedaří, Koreš ho opět poslal brankáři do náručí.

15

Matějov posadil na zem Mondeka, jeho střelu z pravého rohu vápna ale hosté zablokovali na roh, který lapil Pavlenka.

20

Další obrovská šance Železníka, k němuž propadl míč na pětku, jenže domácí kapitán v ideální palebné pozici promáchl.

22

Kopečný obešel dva protihráče, z šestnáctky napřáhl po zemi a ke smůle domácích mířil těsně vedle levé tyče.

23

Koreš ustál v vápně souboj, který zaváněl penaltou pro domácí.

26

Zlín mačká Ostravu, která se brání jen s vypětím všech sil.

27

Počet diváků 5 873 (92 % z kapacity 6 375)

27

První střela Ostrava v podání Narha nemohla Holého vystrašit, byla pomalá a nepřesná.

28

Další pohledná akce Zlína, na jejímž konci střelu Pazdery zablokoval Frydrych a Pavlenka míč snadno sebral.

31

Rozhodčí upřel Zlínu penaltu, Ježdík složil k zemi rukama Koreše, který stihl v pádu vypálit pod břevno, odkud míč vytáhl na roh Pavlenka.

36

Žlutou kartu dostal Václav Ježdík (Ostrava)
Železník přesprintoval dva protihráče, zastavil ho až Ježdík.

37

Tomáš Poznar (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Ostrava 1:0
Zlín se dočkal zasloužené odměny, balon se na tři přihrávky dostal k Poznarovi, který ho levačkou z pěti metrů poslal k levé tyči.

40

Poznar zahrozil hlavou, v záklonu ale mířil nad horní tyč.

42

Žlutou kartu dostal Derrick Mensah (Ostrava)
Rozhodčí nezapomněl a za karatistický kop dostal Mensah žlutou kartu.

45

Mensah si říká o vyloučení, v souboji trefil rukou Poznar do hlavy, jenže sudí ani nepískal faul.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Zlín předčil Ostravu o dvě patra, výsledek měl být už hotový, avšak domácí z pěti vyložených šancí využili pouze jednu Poznarem.

45

Statistiky 1. poločasu: střely na bránu 4:0, mimo bránu 6:1, rohy 5:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Zlín - Ostrava

46

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Davor Kukec, nahradil ho Dyjan Carlos De Azevedo

48

Živulič napřáhl z 20 metrů, ale přímo do náručí Pavlenky.

50

Ostrava drží míč častěji, Narh zkusil vystřelit z dálky, jeho střela se došourala do zámezí.

51

První šance Baníku. Narh předběhl Jugase, Holý mu ale zmenšil střelecký úhel a hostující útočník obstřelil ho i branku.

58

Narh se znovu řítil na Holého, tentokrát z boku a znovu ho zlínský brankář donutil střílet z nevýhodné pozice.

60

Po hodině hry berou jednoho z hráčů Ostravy křeče a musí v zámezí počkat na ošetření.

61
Červená karta

Červenou kartu dostal Filip Kaša (Ostrava)
Kaša po odpískání odkopl míč, pak zřejmě ještě něco prohodil směrem k rozhodčímu. A i když předtím neměl žlutou kartu, sudí ho poslal do kabin. Teď to bude mít Baník těžké.

64

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Patrik Mišák, nahradil ho Marek Šichor

67

Za brakou Holého zuří fanoušci Baníku, kterým se výsledek ani průběh zápasu vůbec nelíbí. Věší se na plot, lomcují s ním, ale rozhodčí zatím utkání nepřerušuje.

68

Přiostřuje se i na trávníku. Mensah, který už má žlutou kartu, dohrál zezadu bez míče jednoho ze soupeřů a koledoval si o vyloučení. Ale tentokrát sudí do kapsičky nesáhl.

69

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Vojtěch Engelmann, nahradil ho Namir Alispahič

70

Teď už se zápas přerušuje, protože řádění fanoušků přesáhlo únosnou mez. Na trávník přilétlo několik sedaček i modrá dýmovnice, kotel hostí je hodně rozzuřený. Kapitán Frydrych fanouškům domlouvá, aby přestali dělat hlouposti.

70

Žlutou kartu dostal Tomáš Holý (Zlín)

72

Pořád se nehraje, rozhodčí se mezi sebou radí, jak postupovat dál. Hostující chuligáni se zatím neuklidnili, v trhání sedaček jim nezabránila ani ochranka, která proti nim zřejmě používá slzný plyn.

75

Teď už do hlediště naběhli i policisté, kteří se snaží ostravské fanoušky zpacifikovat. Hráči se mezitím protahují, zřejmě očekávají, že zápas bude pokračovat. Ale jisté to zatím není.

77

Na trávníku jsou také hasiči, kteří likvidují další dýmovnici. A policisté se dál snaží zahnat ostravské fandy pryč z předních řad.

80

Fanoušci Ostravy už se přece jen trochu zklidnili, ale z jejich sektoru zní směrem k policistům klasický nenávistný pokřik A.C.A.B - v překladu "všichni policisté jsou bastardi."

82

Podle informací iDNES.cz hrozí ukončení zápasu, pokud budou nepřístojnosti v hledišti pokračovat.

84

Nehraje se už čtvrt hodiny a pořád není jasné, jaký bude další osud zápasu. Rozhodčí se pořád radí s pořadateli a zástupci obou klubů, fanoušci mezitím zničili část ochranné sítě za brankou.

89

Minutu před koncem řádné hrací doby zápas nakonec přece jen znovu pokračuje. A bude se hrát ještě dlouho - zhruba dvacet minut.

90

Žlutou kartu dostal Marek Šichor (Ostrava)

90

Pazdera napřáhl z dálky, jeho rána šla kousek nad branku.

90

Čtvrtý rozhodčí právě zvedl nad hlavu ceduli s počtem minut, který se bude nastavovat. A podle očekávání je to neobvykle vysoké číslo: dvacet.

90

Zlín drží míč, řádění fanoušků soupeře zatím domácí nijak z tempa nevyvedlo. V prvních dvou nastavených minutách soupeře skoro nepustili do hry.

90

Mensah opět fauloval na polovině hřiště, dokonce dvakrát v krátkém časovém úseku. Ale rozhodčí opět druhou žlutou kartu nevytáhl. Kdyby to udělal, dost možná by fanoušci hostů znovu začali řádit.

90

V šesté nastavené minutě Baník kopal roh, ale nic nebezpečného z něj nevzešlo. A následný protiútok Zlína přerušil faul jednoho z ostravských hráčů.

90

Nastavení zatím žádný strhující fotbal nenabízí. Zlín je časteji u míče, snaží se kontrolovat hru.

90

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Miloš Kopečný, nahradil ho Robert Bartolomeu
Až v osmé nastavené minutě Zlín poprvé střídá.

90

Poznar přesprintoval Frydrycha, už už se zdálo, že projde až do vápna a bude přihrávat spoluhráči před prázdnou bránu. Nakonec ale Frydrych zaváhání napravil a zblokoval jeho centr na roh.

90

Ve Zlíně se zvedá vítr, zřejmě se blíží velký liják, možná i bouřka. Snad počasí ještě devět minut vydrží, ať se zápas nemusí znovu přerušovat.

90

Brankář Holý lehce stáhl ze vzduchu vysoký centr. Při výšce 204 centimetrů mu podobné situace moc práce nenadělají.

90

Žlutou kartu dostal Dyjan Carlos De Azevedo (Ostrava)
Za jasně viditelný faul na Pazderu.

90

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Štěpán Koreš, nahradil ho Marko Jordan
Šest minut před koncem nastavení Zlín střídá podruhé. A mezitím začíná hustě pršet.

90

Alispahič se snažil natlačit před soupeře, což se mu sice povedlo, ale při tom fauloval. Míč pro Zlín, rozehrávat bude brankář Holý.

90

Žlutou kartu dostal Marko Jordan (Zlín)
Jordan zastavil rozběhnutého soupeře, jasná žlutá.

90

Žlutou kartu dostal Lukáš Pazdera (Zlín)

90

Tomáš Poznar (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Ostrava 2:0
Je hotovo. Minutu před koncem dlouhého nastavení vyrazil vpřed obránce Hájek, prošel mezi dvěma soupeři a pak přesně přihrál Poznarovi. Ten byl sám před Pavlenkou a tvrdou střelou pod horní tyč mu nedal šanci zasáhnout.