Úterý 20. října 2020, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. října 2020 Vendelín
Góly:
8. M. Škoda, 29. S. Deli, 59. T. Souček, 65. M. Škoda
Góly:

Sestavy:
M. Berkovec (2) - J. Mikula (2,5), J. Bílek (2), S. Deli (1,5), T. Jablonský (2) (59. M. Švec) - J. Štohanzl (2), R. Hrubý (1,5), T. Souček (2), M. Černý (2) (78. J. Zmrhal) - M. Škoda (1,5), R. Voltr (2) (84. J. Bazal)
Sestavy:
J. Hanuš (4) - V. Kukol (4), L. Kryštůfek (4,5), J. Krejčí (4,5), M. Mišůn (4) - A. Batioja (3,5), T. Marek (4), M. Jungr (4) (64. P. Dvořák), P. Šulek (4), L. Vaculík (4,5) (59. P. Nerad) - M. Mešanovič (4) (78. M. Marcin)

Žluté karty:
53. M. Černý
Žluté karty:
23. M. Mišůn, 50. V. Kukol

Střely na branku: 8:3; Střely mimo: 3:4; Rohové kopy: 3:5
Počet diváků: 5 127 (25 % z kapacity 20 800)

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Dobré odpoledne z Edenu, kde se právě spustil pěkný déšť. Od 17 hodin proti sobě nastoupí domácí Slavia Praha a hostující Vysočina Jihlava.
Když se podíváme na historické výsledky mezi těmito dvě soupeři, tak jasně vycházejí lépe pro Jihlavu. Slavia Praha vyhrála jediný z osmi vzájemných duelů.
Domácí fotbalisté Slavie Praha čekají od začátku sezony na vítězství. Bude to dnes ten zápas, v němž přeruší nelichotivou sérii?
Vysočina Jihlava už na kontě jedno vítěztví má. V minulém kole před domácími fanoušky porazila Jablonec 1:0. To byla také její první branka v sezoně. Vzdor tomu mají svěřenci Luďka Klusáčka zatím nejhorší útok.
Brankář Jan Hanuš, který je dnes v sestavě Jihlavy jako brankářská jednička, v minulosti strávil několik let právě na Slavii.
Do utkání zbývá půl hodiny, přesto tady stále velmi hustě prší.
A zatímco téměř přestalo pršet, na trávníku se objevily oba dnešní celky, které se za malou chvíli utkají. Budou to mít dnes velmi těžké. Hřiště je hodně podmáčené.
Slávisté přichází na hřiště v tradiční červeno-bílé kombinaci, Jihlavští mají na sobě modré trikoty.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Jihlava
1
Na úvod zápasu rozehrávala Jihlava. Šulek poslal vzdušný míč na pravou stranu, kde byl Batioja, přihrávka však byla příliš dlouhá a doletěla až do autu.
2
Vysočina je na útočné polovině, bude vhazovat další aut.
3
První útok Slavie. Hrubý dal přihrávku mezi obránce, kam si nabíhala čerstvá posila Slavie Štohanzl. Hosté se dokázali včas vrátit.
3
A domácí fotbalisté si také připisují první střelu na bránu. S ranou doprostřed brány ale neměl hostující gólman Hanuš problémy.
4
Štohanzl si na útočné pravé straně došel pro faul. Slávisté budou kopat přímý kop.
5
Přímý kop z pravé strany zahrával Hrubý. Na centr si na penaltě naskočil Škoda, hlavička mířila vysoko nad bránu vysočinského Hanuše.
5
Posila Štohanzl je velmi aktivní. Teď se dral na pravé straně přes dva jihlavské hráče a znovu mu byl odpískán faul. Slavia bude kopat další přímý kop.
6
Opět se ujal rozehrávky standardní situace Hrubý. Tentokrát jeho centrovnaý míč hostující hráči odrazili pryč z nebezpečí své šestnáctky.
7
Slávisté začali utkání velmi útočně. Právě sudí Zelinka odpískal další faul jihlavského hráče na útočné polovině Pražanů, Slavia tak bude znovu zahrávat přímý kop.
7
A přímý kop červeno-bílých fotbalistů nezahrával nikdo jiný než Robert Hrubý. Kroucenou střelu k tyči vyrazil Hanuš na roh.
8
Góly Milan Škoda (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 1:0
Úvodní tlak Slavie Praha vyústil v první branku. Slávisté se drželi na útočné polovině, vybojovali rohový kop, k němuž se postavil Hrubý. Centrem našel ve vápně Škodu, s jehož hlavičkou k tyči hostující brankář Hanuš nemohl nic dělat.
10
Slávisté se teď poněkud zhrozili, když Deli na podmáčeném trávníku nedal úplně jednoduchou malou domů brankáři Berkovcovi. Gólman sešívaných si s tím ale poradil.
12
Další útočná akce Slavie. Útočník Škoda vyšponoval nohu do výšky a přihrávkou přes obránce našel Černého. Nicméně ve vápně nikdo z dalších slávistických hráčů nebyl, tudíž si pro centr domácích v klidu mohl dojít Hanuš.
13
Jihlavským fotbalistům byl od začátku zápasu odpískán už několikátý faul. Zjevně úvod utkání zaspali, protože hře domácích téměř vůbec nestíhají.
15
Slávistický Mikula, který mimochodem nedávno působil v Jihlavě, se teď dvakrát pokoušel odehrát míč z pravého útočného rohu do vápna. V obou případech se mu do centru postavili hostující muži v modrém.
16
Slávista Hrubý se dral po levé straně, v blízkosti vápna míč zasekl, což byla příležitost pro jihlavského Kukoľa, jenž balón vypíchl domácímu hráči do autu.
17
Navzdory tomu, že husté přívaly deště, které přišly do Prahy půl hodiny před utkáním, pomalu ustávaly, tak nyní zase začíná velmi hustě pršet. Trávník už je skutečně velmi podmáčený.
18
Pravá strana, kde v červeno-bílém dresu pendluje premiérově ve Slavii Jan Štohanzl, dělá vysočinskému týmu problémy. Nyní se bývalý boleslavský fotbalista zase snažil projít přes kraj hřiště. Obránci Jihlavy jej na poslední chvíli pohlídali.
20
Po delší době se hrálo také na útočné polovině Jihlavy. Vysočinský Kukoľ zahrával standardní situaci z levé strany, defenziva Slavia ovšem zapracovala v bránění standardní situace výborně. Jeden z hráčů v chumlu vyhlavičkoval balón pryč z vápna.
21
Jihlavský Vaculík malou chvíli ležel po faulu na polovině hřiště, ošetření každopádně nepotřeboval. Hra pokračuje dál.
23
Karty Žlutou kartu dostal Milan Mišůn (Jihlava)
Jihlavský hráč fauloval kousek u rohového praporku. Slávisté budou kopat další standardní situaci.
24
Přímý kop Slavie Praha zahrával Jablonský. Centr doletěl na malé vápno, kam si pro míč skákal Hanuš. Do něj vrazil jeden z domácích, a tak sudí odspíkal faul.
25
Zajímavá útočná akce Jihlavy. Po levé straně vedl balón Mišůn, ten následně zakroutil centr na zadní tyč. Mešanovičovi chybělo tak půl kroku a mohl zakončovat hlavou sám před gólmanem.
27
Jihlavský Vaculík se na polovině soupeře pokoušel přenést hru z levé na pravou, jenže na vlhkém povrchu nevypočítal důraz a jeho záměr pochopil slávistický Mikula, který tak mohl založil útočnou akci. Jihlavští protiútok domácích dokázali zastavit.
29
Góly Simon Deli (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 2:0
Aktivnější Slavie zaslouženě vede už o dva góly. Na levé straně měl volný prostor Hrubý, který našel přesným centrem v šestnáctce Deliho a ten hlavičkou zvyšuje vedení Pražanů.
31
Jihlavští zahrávali rohový kop. K jeho zahrání se postavil Kukoľ, který hledal centrem někoho ze spoluhráčů na zadní tyči. V bránění standardní situace soupeře opět dobře zafungovala defenziva Slavie.
31
Slávista Škoda si na útočné polovině zpracoval balón rukou. Po zákroku mimo fotbalová pravidla tak dostávají míč hostující fotbalisté.
34
Hostující Batioja zkusil vystřelit kousek za vápnem domácích, nicméně jeho pokus bránu Berkovce neohrozil. Gólman Slavie tak bude rozehrávat od své svatyně.
36
Jihlavané teď dvakrát na útočné polovině zkoušeli přejít přes kraje do vápna soupeře. Nejprve se snažil centrem najít spoluhráče z pravé strany Kukoľ, to nevyšlo. Následně centroval zleva Jungr, ale i tentokrát dobře bránili domácí beci.
38
Jihlava se po ospalé více jak polovině úvodního dějství začíná probouzet a už je častěji na útočné straně hřiště. Žádné větší šance si však nevytváří.
41
Míč se v posledních dvou minutách drží jen u pravé čáry. Buď jej drží jeden z týmů, nebo zrovna někdo vhazuje aut. Žádný zajímavý fotbalový moment teď k vidění není.
43
Slávisté zahrávali rohový kop. Konkrétně se balónu ujal Jablonský. Ještě než však doletěl centr na malé vápno, rozhodčí už pískal útočný faul. Rozehrávat tak budou ve svém obranném vápně hosté.
44
Jihlavští se marně pokouší vysokými centry dostat k nějaké solidní šanci. Defenziva Slavie funguje v první půli skutečně na jedničku.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
45
V úvodním dějství na hřišti jasně dominovali domácí svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího. Jihlavští několik minut jako kdyby ještě seděli v autobuse. Tlak domácích tedy po zásluze vyústil v to, že Slavia vstřelila dva góly a vede po pětačtyřiceti minutách 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Jihlava
46
Po levé straně se na úvod poločasu velmi dobře procpal přes dva hráče Jihlavy slávistický Voltr. Následně však zbytečně balón zasekl a celou akci zbrzdil. Ani přihrávka na Černého to nezachránila. Jihlavští už se stihli vrátit.
47
Jablonský vedl balón středem hřiště, z levé strany ke středu mu sbíhal Voltr, slávistický fotbalista dal ovšem příliš pomalou přihrávku, kterou tak bez problému vystihli středoví obránci Jihlavy.
49
Jihlavané se pokoušeli vymyselt něco na levé straně, nicméně Vaculík se nepochopil se svými spoluhráči a poslal míč omylem do autu.
50
Karty Žlutou kartu dostal Vladimír Kukol (Jihlava)
51
Jihlavský Jungr kličkoval v pravém útočném rohu. Před ním stáli dva domácí fotbalisté, kteří jej nepustili k centru.
52
Na centrovaný balón z levé strany naskakoval na penaltě slávistický Voltr, jenomže už samotná přihrávka nebyla příliš důrazná, tomu odpovídala i střela, s níž neměl Hanuš větší problémy.
53
Karty Žlutou kartu dostal Milan Černý (Slavia)
54
Vysočina zahrávala rohový kop, který tradičně kopal Kukoľ. Ale opět byli vyšší ve vápně fotbalisté v červeno-bílých dresech. Jeden z domácích odvrátil míč pryč z šestnáctky.
56
Vysočinský Kukoľ vybojoval pro Jihlavu standardní situaci, když u pravého praporku vehementně skočil do souboje s domácím hráčem. Nicméně vymyslet z přímého kopu něco převratného se hostům nepovedlo.
57
Úvod druhého dějství zdaleka nenabízí tolik šancí, jako tomu bylo v první pětačtyřicetiminutovce. Dost se fauluje, čemuž napomáhá i mokrá tráva.
59
Góly Tomáš Souček (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 3:0
Jihlavští dneska jako kdyby chtěli darovat domácím góly. Slávista Hrubý poslal centr z levé strany na zcela neobsazeného mladíka Součka, který zvyšuje střelou z malého vápna vedení na třígólové.
59
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Vaculík, nahradil ho Petr Nerad.
59
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Jablonský, nahradil ho Michal Švec.
61
Slávisté zahrávali další standardní situaci. Tentokrát ale Hrubý, který je jinak téměř vždy přesný, poslal centr až do zámezí. Rozehrávat tak bude Hanuš.
64
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Marek Jungr, nahradil ho Pavel Dvořák.
65
Góly Milan Škoda (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 4:0
Marná defenziva Jihlavy opět nechala bez problému projít slávistického kapitána Škodu, který si navedl balón ke středu a střelou k pravé tyči suverénně zvýšil vedení na 4:0.
67
Jihlavský Batioja to zkoušel z velkého úhlu na levé straně, ovšem střela letěla vysoko nad. Berkovec se tak ani nezapotil.
70
Hra se uklidnila, jihlavští fotbalisté se už evidentně smířili s tím, že tenhle stav dneska skutečně neodvrátí.
72
Vysočina bude zahrávat standardní situaci.
73
Přímý kop Jihlavy z třiceti metrů zahrával Nerad. Jeho střela však jen podtrhla dnešní výkon Vysočiny. Letěla úplně mimo bránu Berkovce.
75
Na opačné straně zkoušel střelu i jeden z hráčů Slavie. Na mokré trávě ale podklouzl a vystřelil mimo tak jako před malou chvílí jihlavský Nerad.
76
Jihlavský Batioja se ve skrumáži na malém vápně tlačil k vysokému centru. Na poslední chvíli si vyskočil pro balón gólman Berkovec.
78
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Černý, nahradil ho Jaromír Zmrhal.
78
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Muris Mešanovič, nahradil ho Matúš Marcin.
79
Počet diváků 5 127 (25 % z kapacity 20 800)
80
Jihlavský Kukoľ se pokoušel projít po pravé straně, ale u vápna byl zastaven jedním ze slávistických hráčů.
81
Ke střele se na útočné straně Slavie dostal Souček. Tečovaný pokus, který šel do protipohybu Hanušovi, málem skončil v bráně. Gólman Jihlavy však přeci jen na poslední chvíli zareagoval.
84
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Radek Voltr, nahradil ho Josef Bazal.
86
Další hrubka v obraně Jihlavy. Čerstvý Bazal překvapil důrazem jednoho z hostujících hráčů a zkoušel obhodit Hanuše. Nepovedlo se. Nicméně to byla další laxní věc, kterou předvedla defenziva Vysočiny.
88
Jihlavský Šulek kopal z pravé strany přímý kop. Trefil prvního domácího hráče ve vápně.
90
Hlavička Dvořáka mířila vedle.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

Berkovec
o hráči
3 Mikula
Mikula
o hráči
20 Bílek
Bílek
o hráči
19 Deli
Deli
o hráči
Jablonský
o hráči
59. min Švec o hráči
Štohanzl
o hráči
4 Hrubý
Hrubý
o hráči
22 Souček
Souček
o hráči
16 Černý
Černý
o hráči
78. min Zmrhal o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
24 Voltr
Voltr
o hráči
84. min Bazal o hráči

Logo Synot FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

1 Hanuš
Hanuš
o hráči
30 Kukol
Kukol
o hráči
Kryštůfek
o hráči
Krejčí
o hráči
23 Mišůn
Mišůn
o hráči
24 Batioja
Batioja
o hráči
14 Marek
Marek
o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
64. min Dvořák o hráči
20 Šulek
Šulek
o hráči
Vaculík
o hráči
59. min Nerad o hráči
Mešanovič
o hráči
78. min Marcin o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Paták
Počet diváků: 5 127 (25 % z kapacity 20 800)

Vzájemné zápasy

17. února 2018 16:30Jihlava–Slavia 1:0
25. října 2017 18:00Jihlava–Slavia 1:3
11. srpna 2017 18:00Slavia–Jihlava 2:0
18. února 2017 16:30Slavia–Jihlava 2:0
14. srpna 2016 19:30Jihlava–Slavia 1:1
19. února 2016 18:00Jihlava–Slavia 0:0
16. srpna 2015 17:00Slavia–Jihlava 4:0
18. dubna 2015 17:00Slavia–Jihlava 1:2
4. října 2014 17:00Jihlava–Slavia 1:0
23. března 2014 17:00Slavia–Jihlava 1:2
1. září 2013 17:00Jihlava–Slavia 2:1
1. června 2013 17:00Jihlava–Slavia 3:1
30. července 2012 18:00Slavia–Jihlava 3:3
13. května 2006 14:25Jihlava–Slavia 0:3
5. srpna 2005 18:00Slavia–Jihlava 1:1