Hezký večer z Edenu! Zbývá necelá hodina do začátku zápasu mezi Českem a Německem, který rozhodne o postupu či nepostupu českého týmu do semifinále domácího Eura jedenadvacítek. Utkání budeme sledovat on-line minutu po minutě.

Na stadionu už vyhrává hudba, hráči ale ještě na trávníku nejsou. Zatím tam členové realizačních týmu připravují míče a rozlišovací dresy pro rozcvičení, na které dojde za pár minut.

Sestavy obou týmů už jsou k dispozici, ta česká je očekávaná. Trenér Dovalil sice na úterní tiskové konferenci říkal, že i vítězná sestava se někdy může měnit, ale provedl jen jednu vynucenou změnu: zraněného Kadlece podle předpokladů nahradí Trávník.

V základní jedenáctce Němců jsou v porovnání s utkáním proti Dánsku dvě změny. Nehraje krajní záložník Bittencourt, místo něj nastoupí Schulz, který minulý zápas odehrál v obraně. A vrací se jiný obránce Günter, který minule stál kvůli trestu za vyloučení.

Skalák
61. min Masopust o hráči
Petrák
Trávník
60. min Krejčí o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
11 Frýdek
Frýdek
80. min Přikryl o hráči

Younes
64. min Bittencourt o hráči
11 Can
17 Kimmich
Kimmich
5 Schulz
Schulz
90. min Hofmann o hráči
20 Meyer
Meyer
82. min Malli o hráči
Volland

Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra
Počet diváků: 18 068

Teď, 40 minut před začátkem utkání, vybíhají na trávník čeští fotbalisté a začínají se rozcvičovat. Vítá je potlesk diváků, kteří na tribunách postupně přibývají.

Němci se už také rozcvičují, jsou rozdělení na skupinky. Zato Češi běhají pohromadě, jen brankáři se protahují zvlášť. Hlasatel mezitím vítá diváky a snaží se navodit atmosféru.

Trenér Dovalil rozcvičku pozoruje od postranní čáry. Opět místo saka oblékl teplákovou soupravu, která mu minule přinesla štěstí.

Hlasatel přečetl německou sestavu, která na tribunách velký ohlas nevyvovala. Německých fanoušků zatím do Edenu moc nedorazilo.

Při čtení české sestavy už byl slyšet hlasitější potlesk. Nejvíc fanoušci ocenili útočníka Klimenta, hvězdu minulého zápasu se Srbskem.

Dvacet minut před začátkem, Češi z hranice vápna střílí na brankáře Koubka. Ten předvedl několik výborných zákroků, teď ho v bráně střídá Reichl, jeden z náhradníků.

Němci už zmizeli v kabinách, Češi ještě chvíli stříleli na brankáře, ale teď z trávníku také odcházejí. V kabině dostanou poslední pokyny a zhruba za čtvrt hodiny zápas vypukne.

Do začátku zápasu zbývá něco přes deset minut a stadion zatím není zcela zaplněný. Fanoušci ještě na tribuny přicházejí, hodně z nich zřejmě dorazí na poslední chvíli. Ale úplně plno asi nebude.

Hlasatel opět zkouší "rozskandovat" fanoušky. "Češi, Češi", zní teď z tribun.

Na trávník přicházejí děti, které nesou českou a německou vlajku. A hned za nimi hráči obou týmů, které vítá bouřlivý potlesk.

Mužstva jsou na hřišti, hrají hymny. Jako první německá, hráči se drží kolem ramen.

A podobně propojení jsou i domácí hráči při české hymně.

Dozněly státní hymny, hráči si podávají ruce, pak přijde na řadu los. A potom už výkop.

1

Začal první poločas utkání Česko U21 - Německo U21

1

Stadionem se rozléhá skandování Češi, Češi!

2

U postranní lajny domácí vybojovali míč, zastavil je faul na Kadeřábka.

3

Přímý kop z pravé strany. Frýdek ve vápně našel hlavu Klimenta, pak zakončoval Brabec, ale z ofsajdu.

3

Kontr Němců táhl po levém křídle Volland, dostal se do vápna a nebezpečně vypálil křížem. Míč, který mířil vedle, zasáhl brankář Koubek konečky prstů. Rozhodčí to nepostřehli, Němci roh nemají.

5

A znovu Volland. Napřáhl z dálky, ale ani teč jeho střelu neposunula do kategorie nebezpečných.

6

Kadeřábek vybojoval další standardku ze strany hřiště.

6

Frýdkův centr z trestňáku shrábl ze vzduchu brankář Ter Stegen.

7

Schulz přesprintoval Zmrhala, od lajny poslal balon na střed vápna přesně na hlavu zapomenutého Meyera. Jeho pokus - naštěstí pro domácí - mířil vedle.

9

Rozhodčí přerušil hru, na trávníku se bolestí svíjel Skalák. Günter ho nechtěně trefil do obličeje. Skalák hraje dál.

10

Po Brabcově minele před vápnem se Němci dostali k míči, ve vápně Čechům zavařili. Hlavně Younes střelou pod břevno, kterou Koubek vestoje vyrazil.

12

Brabec tentokrát za klaďase, v pokutovém území odstavil Meyera.

13

Kadeřábek si vysloužil roh.

13

Skalákův roh doplachtil na zadní tyč k Petrákovi, ten ale v hlavičkovém souboji neuspěl.

15

Schulzův ostrý centr se ve vápně snažil zasáhnout Volland, ale o fous minul. Míč mu jen škrtnul kopačku.

17

Kontr Němců končí nepřesným pasem Vollanda na Meyera.

18

U přihrávky na Kadeřábka za obranu byl dřív Ter Stegen.

21

Heintzovi přišlápl nohu Frýdek, ale německý obránce bude hrát bez ošetření dál.

21

V souběžně hraném zápase se Dánové ujali vedení 1:0 nad Srby. Za tohoto stavu musí Česko zvítězit, aby postoupilo.

22

Žlutou kartu dostal Amin Younes (Německo U21)
Těsně před vápnem fauloval hlavičkujícího Hybše. Česko zahrává přímý kop z ideální vzdálenosti!

23

Skalák z trestňák překopl zeď i německou branku.

25

Frýdkův centr ze standardky odklonili němečtí hlavičkáři.

27

Kliment nacentroval z pravé strany, na oblouku pokutového území byl volný Frýdek. Jeho střela nevypadala vůbec špatně, ale mezi tyče nezamířila.

30

Roh Němců doletěl na střed vápna na Güntera, jeho hlavička ale neměla razanci ani přesnost. Pro Koubka snadná práce.

32

Žlutou kartu dostal Martin Frýdek (Česko U21)
Za faul na pronikajícího Güntera.

35

Younes se přes Hybše před branku nedostal, ale vybojoval roh.

36

Krkolomně, ale přece český tým odvrátil německý roh.

37

Volland vypálil z hrany vápna téměř ze stoje, jeho pokus mířil vedle tyče a Koubek ho jistil.

38

Kimmichovu ránu z dálky ztečoval na roh Kalas.

39

Německé mužstvo nakonec zahrávalo rohové kopy dva, s oběma si domácí poradili.

40

Schulz proběhl kolem tří českých hráčů, v tísni z hrany vápna vystřelil, jenže slabě.

41

Střela Younese z dálky mířila vedle. Němci jsou aktivnější a nebezpečnější.

42

Frýdkova střela přes dva hráče neměla nárok na úspěch, ale aspoň z ní vytěžil roh.

42

Míč po rohovém kopu v moci Ter Stegena.

45

Günterův centr dopadl na hlavu Cana, jenže jeho pokus ani nebyl střelou.

45

45

Český celek zatím není lepší, bude muset přidat, aby ve 2. poločase zlomil zápas na svoji stranu. A v téhle chvíli potřebuje pro postup zvítězit, protože Dánové v souběžném utkání vedou nad Srby.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko U21 - Německo U21

46

Německý kontr zastavil brankář Koubek, který si doskočil pro centr.

47

Kadeřábkův centr sražený na roh.

47

Frýdek posadil z rohu míč na hlavu Brabce, jehož pokus na zadní tyč z brankové čáry odklonil obránce Korb!

48

Hybš zahrál nedůrazně před vápnem, Koubek musel vyběhnout až za něj, aby před soupeřem odkopl.

49

Kontr českého týmu, Kliment vnikl do vápna a přihrával Skalákovi. Přes tři Němce se dostal ke střele, šla o fous mimo!

49

Po střetu s Korbem je Skalák otřesený, musel být ošetřovaný.

51

Volland to zkusil zpoza vápna, ale potřeboval by ragbyovou branku.

52

Dánové vedou nad Srby už 2:0. Potřeba zvítězit už vypadá pro český tým jako nutnost.

54

Oblouček za českou obranu hledal Meyera, pohotový Koubek však vyběhl z branky a skočil mu pod nohy.

55

Nico Schulz (Německo U21) vstřelil gól. Česko U21 - Německo U21 0:1
Českému týmu je ouvej! Německou přihrávku před malé vápno špatně odvrátil Kalas. Po míči se natáhl Schulz a prostřelil Koubka, který si na balon sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

57

Nebezpečná jedovka Emre Cana o decimetry minula českou tyč.

59

Další tutovka Němců! Emre Can si naběhl na kolmici do vápna, Koubek jeho střelu skvěle vyrazil!

60

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Ladislav Krejčí

60

Skalák sedí na trávníku. Drží si hlavu a bude střídat. Zřejmě ještě následek střetu s Korbem.

61

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Lukáš Masopust

63

Kalas napřáhl z dálky, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

64

Střídání Německo U21: ze hřiště odešel Amin Younes, nahradil ho Leonardo Bittencourt

65

Německý roh odvrácen.

65

Žlutou kartu dostal Julian Korb (Německo U21)
Zastavil rodící se český kontr po německém rohu.

66

Ladislav Krejčí (Česko U21) vstřelil gól. Česko U21 - Německo U21 1:1
České postupové šance ožily! Kadeřábek na pravém křídle parádně prostrčil míč na Petráka, jehož výtečný centr na zadní tyči pohotovým halfvolejem uklidil do branky střídající Krejčí.

69

Po Hybšově autu se dostali k míči Němci a po faulu Krejčího na Vollanda budou zahrávat zajímavý přímý kop.

70

Signál Němců z přímého kopu, nadvakrát ho český tým zpacifikoval.

70

Gól probudil i publikum, které žene domácí celek za vítěznou trefou.

74

Masopustův centr trefil Krejčí jen v pádu, takže střela byla slabá a obránce ji odklonil.

75

Rohový kop ze vzduchu sebral Ter Stegen, ač ho atakoval Kliment.

76

Němci zaútočili do otevřené obrany, z druhé vlny střílel Meyer, zblokoval Brabec.

77

Počet diváků 18 068 (93 % z kapacity 19 370)

77

Po dlouhém autu Kadeřábkova hlavička, kterou soupeř zblokoval ještě předtím, než došla ke gólmanovi.

80

Střídání Česko U21: ze hřiště odešel Martin Frýdek, nahradil ho Tomáš Přikryl

80

Meyer vnikl do vápna, do sřely mu skočil Kalas. Roh.

80

Německý roh český tým zpacifikoval.

82

Střídání Německo U21: ze hřiště odešel Max Meyer, nahradil ho Yunus Malli

82

Kalasův dlouhý aut až do vápna, na malém vápně odvrátil soupeř na roh.

83

Přikrylův roh na přední tyči Němci odkopli.

84

Přikrylův centr na Krejčího byl přetažený.

85

Protiúder soupeře zastavil Kadeřábek, Němci získali roh.

86

Po rohu střílel z otočky Bettencourt, ale o dost přestřelil. Pak ještě natahoval čas, seděl na trávníku s bolestivou grimasou, a brankář Koubek mu běžel vyčinit.

88

Žlutou kartu dostal Joshua Kimmich (Německo U21)
Petráka podťal zezadu, ale ven nejde. Zastavil tím rodící se brejk.

88

Ofsajd zastavil českou akci.

89

Sražená Klimentova přihrávka skončila v moci brankáři Ter Stegena.

90

Klimentův centr odvrátili Němci na roh.

90

Na roh jde i brankář Koubek!

90

K hlavičce se po rohu dostal Brabec, ale ze střední vzdálenosti. Míč přeletěl břevno.

90

Rozhodčí přidá ještě 4 minuty.

90

Ťukes na levé straně, Krejčí se hnal do vápna, ale míč mu utekl a pád rozhodčí nezbaštil.

90

Střídání Německo U21: ze hřiště odešel Nico Schulz, nahradil ho Philipp Hofmann

90

Další český útok zastavila ruka Masopusta.

90

Vollandův centr hlavičkoval ve vápně volný Hofmann. Koubek čapl. Chybí minuta.

90

Česká standardka, míč získal brankář Ter Stegen. Po rychlém rozehrání zkoušel Volland trefit branku, do které se vracel Koubek, ale přestřelil.

90

Žlutou kartu dostal Emre Can (Německo U21)

90

Remíza posunula do semifinále německou reprezentaci, Češi ze základní skupiny nepostoupili. Ještě však můžou hrát baráž o olympijské hry, pokud mezi nejlepší čtyři zítra projde Anglie.