Příjemný podvečer! Vítejte u on-line přenosu ze čtvrtfinále poháru Fotbalové asociace, ve kterém Sparta na Letné přivítá Jablonec. Průběh utkání budeme od 18:00 sledovat on-line.
Týmy na sebe narazí znovu po třech dnech. V sobotu si ve 20. ligovém kole fanoušci na jablonecké Střelnici příliš atraktivního fotbalu neužili, utkání skončilo 0:0. Zrodí se tentokrát zajímavější výsledek?
Sestavy se v porovnání s ligovým utkáním dost proměnily. Sparťanský trenér Lavička dává poprvé v soutěžním zápase šanci brankáři Millerovi, hrají také Shala, Konaté či Řezníček. Jen na lavičce jsou obvyklé opory: Lafata, Krejčí nebo Dočkal.
V sestavě Jablonce chybí Hübschman, Pernica, Crnkič, Šabala a Pospíšil. V základu jsou tentokrát třeba Kysela, Rossi, Masopust nebo Doležal, po trestu za vyloučení se vrací Mingazov.
Hráči se už několik minut rozcvičují, teď oba týmy střílí z hranice vápna na gólmany. Tribuny jsou zatím dost prázdné, ale do začátku utkání ještě zbývá čtvrthodina a dá se očekávat, že většina lidí dorazí na poslední chvíli.
Hlasatel čte sestavy, na tribunách to moc velký ohlas nemá. Vypadá to, že naprostá většina míst na stadionu zůstane prázdná.
Vše je připraveno, zápas může začít.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Jablonec
1
První akci Jablonce táhl po levé straně Kopic, Brabec před ním odkopl míč do autu.
2
Kopic tentokrát na zemi po faulu ve středovém kruhu. Jablonečtí budou rozehrávat.
3
Centr Konatého z levé strany lízl ve vápně hlavou Řezníček, ale míč šel daleko vedle branky.
4
Sparťané zkusili zrychlit hru akcí na jeden dotek, ale Matějovskému se finální přihrávka nepovedla a proskákala až do autu.
6
Důležité
První velká šance. Na levé straně pláchl obráncům Jablonce Shala, dobře si všiml nabíhajícího Costy, který byl na penaltě úplně volný. Jenže ve vyložené příležitosti pálil z první nad branku.
8
Sparta drží míč, ale teď zůstává na vlastní polovině. Poprvé si zahrál i brankář Miller.
9
Kadlec vybojoval rohový kop, ten rozehrál Shala nakrátko s Váchou. Sparťané se pak před šestnáctkou soupeře neudrželi.
10
Matějovského oblouček našel na hranici ofsajdu Shalu, rozhodčí nemával. Záložník Sparty si míč zpracoval a vystřelil, ale jen slabě a doprostřed.
10
Góly
Jakub Řezníček (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 1:0
Teď už Sparta vede, gól přináší podobná akce jako před první velkou šancí. Tentokrát zleva pod sebe přihrával Konaté, našel ve vápně nepokrytého Řezníčka, který si poradil lépe než předtím Costa. Napálil míč tvrdě pod břevno a dal svůj první sparťanský gól.
13
Jablonec se zatím před branku Sparty skoro nedostal, domácí naopak dál útočí. Konaté kombinoval nalevo s Shalou, ale následný centr skončil jen na hlavě stopera Beneše.
14
Brabec doběhl k míči dřív než útočník Jablonce Doležal a ještě ho odehrál tak šikovně, že Sparta bude vhazovat.
15
Costa si chtěl narazit míč s Konatém, tentokrát to nevyšlo. Míč se od něj odrazil do autu, vhazují hosté.
16
Kadlec padá ve vápně k zemi po kontaktu s Novákem, ale penalta z toho nebude. Sparťanský útočník šel dolů hodně ochotně.
17
Řezníček si zády k bráně zpracoval míč ve vápně a chtěl ho sklepnout Konatému, to ale nevyšlo. Nepřesnou přihrávku ukořistili hráči Jablonce.
18
Kopic v obtížné pozici udržel míč ve hře, pak ještě po souhře s Masopustem vybojoval aut.
19
Jablonecký roh rozehrál z levé strany Mingazov, gólman Miller balon vyboxoval za hranici šestnáctky.
21
Novák nejdřív špatně rozehrál, míč poslal přímo na nohu Marečkovi. Aby sparťanskou akci zbrzdil, musel pak faulovat Kadlece.
22
Důležité
Přímý kop rozehrál do vápna Vácha, našel hlavu Řezníčka. Ten se do centru položil v pádu a poslal míč vedle. Ale byla to zajímavá možnost.
23
Karty
Žlutou kartu dostal Jan Kopic (Jablonec)
Kopic viditelně zahrál rukou, pak ještě zbytečně protestoval u rozhodčího.
25
Brabec si zavařil, špatně zpracoval míč a pak ho u lajny ještě trochu nešikovně stopnul. Dobíhajícího Doležala to ale zřejmě tak překvapilo, že balon nechtěně poslal za čáru.
27
Teď se může Řezníček zlobit na Kadlece. Šli dva na jednoho, akce se rozvíjela hodně nadějně, ale Kadlec místo přihrávky volil sólový průnik a Beneš ho o balon připravil.
28
Řezníček fauloval na polovině hřiště Greguše, jablonečtí rozehrávali. Ale Kysela poslal vysoký míč jen do autu.
29
Doležal se zhruba pětadvacet metrů od branky zmocnil míče, postupoval do vápna, kde ještě udělal kličku bránícímu Holkovi. Pak vypálil, ale střela byla dost nepřesná.
29
Důležité
Druhá tutovka pro Řezníčka. Tentokrát mu pozici připravil Costa, který dobře nacentroval z levé strany. Útočník Sparty se pak soustředil na hlavičku, času měl dost, ale balon poslal těsně vedle.
32
Kopic prošel s míčem po pravé straně až do vápna, obránci čekali, že bude centrovat, on místo toho vystřelil. Rána po zemi mířila na zadní tyč, ale zhruba o dva metry ji minula.
33
Důležité
Zatím asi největší šance Jablonce. Ve skrumáži si míč našel Mingazov, stál před Millerem, ale byl dost z úhlu. Proto trefil jen jeho hruď. A pak už se sparťané ubránili.
34
Miller znovu v akci. Tentokrát musel vyběhnout daleko za vápno, aby hrudí odehrál míč před rozběhnutým Doležalem.
36
Hraje se svižně, je na co se koukat. Teď se po pravé straně prohnal Konaté a nebezpečně centroval do vápna, Řezníčka však jablonečtí ubránili. Stejně jako Shalu, který potom zkoušel střílet z hranice vápna.
37
Costa se zlobí a diváci pískají, zřejmě právem. Rozhodčí Královec teď pravděpodobně Spartě upřel roh.
39
Góly
Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 2:0
Sparta je zatím lepší a před poločasem zvyšuje vedení. Shala vyslal po levé straně Costu, ten opět výborně nacentroval a našel hlavu Kadlece. Jeho pokus nejdřív skončil na tyči, pak se k němu ale balon odrazil zpátky a sparťanský střelec ho pohotově doklepl do odkryté branky.
41
Probudili se i domácí fanoušci, tenhle zápase se jim musí líbit. A jen co začali skandovat, rodila se další nebezpečná akce. Shala přihrál do vápna Kadlecovi, který nebezpečně přihrával pod sebe, jablonečtí však nebezpečí se štěstím přestáli.
43
Shala dlouho držel míč a kličkoval, pak kousek za vápnem zkusil přihrát Řezníčkovi. Povedlo se, ale útočník Sparty stál v tu chvíli v ofsajdu, což sudí postřehl.
44
Matějovský pohotově našel Shalu, kterého jablonečtí nedokázali vystavit do ofsajdu. Albánského záložníka ale zradilo zpracování.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Jablonec
47
Začátek druhé půle je opatrný, hraje se hlavně ve středu hřiště. Ani jeden tým se ještě nedostal před branku soupeře.
48
Vypadalo to, že Novák stihne míč před autovou čarou, ale nakonec se mu to nepovedlo. Sparta vhazuje na vlastní polovině.
48
Karty
Žlutou kartu dostal Jakub Řezníček (Sparta)
Za faul na Nováka kousek za polovinou hřiště.
50
Roh Jablonce kopal z pravé strany Mingazov, nejvýš vyskočil Holek a odhlavičkoval do bezpečí.
51
Řezníček šel tělem do souboje s Kyselou, ten zakřičel a spadl na zem. Rozhodčí situaci přísně posoudil jako faul sparťanského hráče.
52
Důležité
Slušná šance Sparty. Shala pěkně přihrál napříč vápnem na Kadlece, který stříleným centrem hledal u vzdálenější tyče Řezníčka. Tomu chyběl jen krok, aby na míč dosáhl a doklepl ho do branky.
54
Akci Jablonce ukončil Vácha, který za polovinou hřiště takticky fauloval Rossiho. Jablonec kopal standardku, která ale nebezpečná nebyla.
56
Góly
Martin Doležal (Jablonec) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 2:1
Sparta nejdřív spálila obrovskou šanci, když po centru Řezníčka Vácha ve vyložené pozici přihrával Shalovi na paty. Okamžitě však zaútočil Jablonec a jeho rychlou akci zakončil po přihrávce Masopusta pohodlnou trefou do prázdné brány Doležal.
58
Řezníček dává gól, ale neraduje se. Ještě než vystřelil, rozhodčí mu odmával ofsajd.
60
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Martin Pospíšil.
61
Řezníček hraje dobrý zápas, do sestavy Sparty zapadl. Teď se zády k brance dobře zorientoval a našel Konatého, který však centroval nepřesně.
62
Shala pobavil diváky nůžkami, ale až po odpískání. Rozehrávat od své branky bude gólman Jablonce Hrubý.
64
Důležité
Tohle ale Řezníček měl dát. Z pravé strany mu přesně na hlavu nacentroval Mareček a nováček v sestavě Sparty byl před brankářem úplně sám. Hlavičku tlačil na zadní tyč, ale branku těsně minul.
65
Karty
Žlutou kartu dostal Ján Greguš (Jablonec)
66
Centr Matějovského tečoval jeden z jabloneckých hráčů, míč se stáčel do branky, ale Hrubý byl připravený.
68
Roh Jablonce z levé strany sparťané odvrátili a postupovali dopředu, ve vápně po přihrávce Kadlece zakončoval opět Řezníček. Tentokrát to ale měl těžké, obránce se na něj tlačil tělem. A tak z toho žádný nebezpečný pokus nebyl.
69
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Ruslan Mingazov, nahradil ho Nermin Crnkič.
70
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Herolind Shala, nahradil ho Bořek Dočkal.
71
Počet diváků 2 557 (14 % z kapacity 18 270)
72
Kadlec se protáhl z levé strany před vápno a přihrál do šestnáctky Řezníčkovi, který si však podle rozhodčího pomohl útočným faulem.
73
Kadlecův sražený centr se snášel do vápna, před Konatém však stačil odkopnout Novák. Jablonec pak mohl zaútočit, ale o míč rychle přišel.
75
Pospíšil připravil palebnou pozici Kopicovi, ten s ní ale naložil špatně. Vystřelil po zemi a doprostřed branky, takže Miller mohl zůstat v klidu.
76
Důležité
Pěkná akce Sparty. Costa se vysmýkl Kopicovi, přihrával na hranici vápna Kadlecovi, který ještě patičkou sklepl pro Dočkala. Ten z voleje střílel kousek vedle branky.
78
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tiémoko Konaté, nahradil ho Ivan Schranz.
78
Střídání
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Martin Doležal, nahradil ho Valerijs Šabala.
79
Čerstvý Šabala si v souboji s Matějovským hodně okatě říkal o penaltu, rozhodčí mu na to neskočil a nechal pokračovat ve hře.
80
Schranz poprvé u míče, ale ne nadlouho. Šlapákem zastavil Pospíšila a sudí mu píská faul.
81
Řezníček se v souboji s Kyselou přikrčil a soupeř ho trefil do hlavy. Rozhodčí píská faul a vzápětí Řezníček střídá.
82
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho David Lafata.
Diváci vyprovázejí jednoho ze střelců potleskem.
84
Sparta drží míč, ale teď se jí nedaří dostat se před jabloneckou branku. Pro hosty je výsledek zřejmě přijatelný a dopředu se už moc neženou.
86
Ránu Dočkala ve vápně zblokoval Rossi, sparťané pak už akci dál nerozvinuli. Hrubý bude odkopávat od branky.
87
Crnkič přeskočil brankáře Millera, ale ve výskoku ho fauloval. Teď si zase rozehrávku od branky vyzkouší domácí gólman.
88
Kadlec v brejku ztratil míč, toho se zmocnil Crnkič a z dálky tvrdě vystřelil. Ale vysoko nad.
90
Důležité
Dočkal vytvořil šanci pro Schranze, který se z úhlu dostal až před brankáře Hrubého. Zblízka ho ale prostřelit nedokázal a protože se míč odrazil do autu od něj, Sparta nebude kopat ani roh.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

27 Miller
Miller
o hráči
Mareček
o hráči
5 Brabec
Brabec
o hráči
25 Holek
Holek
o hráči
26 Costa
Costa
o hráči
3 Kadlec
Kadlec
o hráči
10 Shala
Shala
o hráči
70. min Dočkal o hráči
Matějovský
o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
18 Konaté
Konaté
o hráči
78. min Schranz o hráči
Řezníček
o hráči
82. min Lafata o hráči

Logo Synot - FK Jablonec Jablonec (4-5-1)

30 Hrubý
Hrubý
o hráči
16 Romera
Romera
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
6 Kysela
Kysela
o hráči
7 Novák
Novák
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
Rossi Silva
o hráči
Mingazov
o hráči
69. min Crnkič o hráči
24 Greguš
Greguš
o hráči
Masopust
o hráči
60. min Pospíšil o hráči
Doležal
o hráči
78. min Šabala o hráči

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Blažej
Počet diváků: 2 557 (14 % z kapacity 18 270)

Vzájemné zápasy

25. listopadu 2018 17:00Sparta–Jablonec 0:0
29. července 2018 18:00Jablonec–Sparta 1:2
20. dubna 2018 20:15Sparta–Jablonec 2:0
21. října 2017 18:15Jablonec–Sparta 0:3
26. února 2017 17:30Jablonec–Sparta 3:1
21. srpna 2016 19:30Sparta–Jablonec 3:0
4. května 2016 17:30Sparta–Jablonec 1:2
27. dubna 2016 17:00Jablonec–Sparta 2:0
6. března 2016 15:00Sparta–Jablonec 2:1
13. září 2015 15:00Jablonec–Sparta 1:1
14. dubna 2015 17:30Jablonec–Sparta 2:0
17. března 2015 18:00Sparta–Jablonec 2:1
14. března 2015 20:15Jablonec–Sparta 0:0
31. srpna 2014 15:45Sparta–Jablonec 2:0
30. dubna 2014 18:00Sparta–Jablonec 4:0
16. dubna 2014 16:45Jablonec–Sparta 3:1
30. listopadu 2013 20:15Jablonec–Sparta 2:3
28. července 2013 18:00Sparta–Jablonec 2:1
10. března 2013 20:00Sparta–Jablonec 2:2
27. srpna 2012 18:00Jablonec–Sparta 1:2
18. dubna 2012 16:00Jablonec–Sparta 2:3
11. dubna 2012 20:15Sparta–Jablonec 1:0
3. prosince 2011 19:20Jablonec–Sparta 2:4
7. srpna 2011 19:30Sparta–Jablonec 2:1
2. dubna 2011 18:20Jablonec–Sparta 2:1
11. září 2010 15:30Sparta–Jablonec 1:0
24. března 2010 20:00Jablonec–Sparta 0:0
12. září 2009 18:15Sparta–Jablonec 2:0
23. května 2009 15:00Sparta–Jablonec 3:2
24. listopadu 2008 17:15Jablonec–Sparta 1:0
22. března 2008 17:00Sparta–Jablonec 1:0
30. září 2007 20:20Jablonec–Sparta 0:2
24. května 2007 17:15Jablonec–Sparta 1:2
11. března 2007 20:15Sparta–Jablonec 0:3
12. srpna 2006 19:00Jablonec–Sparta 0:0
24. dubna 2006 16:40Sparta–Jablonec 3:0
5. listopadu 2005 14:25Jablonec–Sparta 2:1
22. května 2005 17:00Jablonec–Sparta 3:0
20. listopadu 2004 17:00Sparta–Jablonec 3:1
15. května 2004 14:25Sparta–Jablonec 2:1
22. listopadu 2003 14:25Jablonec–Sparta 4:2
11. května 2003 19:30Sparta–Jablonec 2:0
26. října 2002 14:25Jablonec–Sparta 0:2
30. března 2002 14:15Jablonec–Sparta 2:0
29. září 2001 18:30Sparta–Jablonec 1:0
5. března 2001 19:00Sparta–Jablonec 2:0
19. srpna 2000 16:30Jablonec–Sparta 0:3