90. A. Morales

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Rozhodčí: I. Vad - R. Kispál, V. Tóth
Počet diváků: 12 624 (67 % z kapacity 18 944)

Dobrý večer, vítejte u sledování on-line reportáže z fotbalového přípravného zápasu Česko - USA. Zápas začíná ve 20:15 a na tomto místě ho můžete sledovat minutu po minutě.

Pro český tým jde o poslední přípravu před ostrým startem kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016. Už v úterý přivítá na Letné silné Nizozemsko, bronzový tým z posledního mistrovství světa.

Trenér Vrba hraje o první vítězství v reprezentaci. Zatím má bilanci 0 výher, 2 remízy a 1 porážka. Bral by v tomto případě raději vítězství, nebo by se spokojil s dobrým výkonem? "Když bude dobrý výkon, bude i vítězství. Chceme hrát dobře," řekl.

Není úplně obvyklé, aby fotbalové týmy otevřely pro fanoušky poslední trénink před zápasem. Česká reprezentace to před přípravným utkáním proti USA udělala. Na stadion na pražské Letné se ve středu přišlo podívat několik stovek fanoušků, kteří si po tréninku mohli nechat hráče podepsat.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Kadeřábek
45. min Řezník o hráči
Procházka
3 Kadlec
Kadlec
Limberský
6 Pilař
Pilař
45. min Petržela o hráči
22 Darida
Darida
79. min Dočkal o hráči
Rosický
Jiráček
45. min Vácha o hráči
Krejčí
69. min Pudil o hráči
20 Vydra
Vydra
46. min Kolář o hráči

USAUSA(4-3-3)

1 Guzan
Guzan
45. min Rimando o hráči
23 Johnson
Johnson
4 Orozco
Orozco
45. min Ream o hráči
6 Brooks
Brooks
Chandler
63. min Garza o hráči
11 Bedoya
Bedoya
67. min Hyndman o hráči
15 Corona
Corona
63. min Shea o hráči
Diskerud
63. min Morales o hráči
7 Gyau
Altidore
16 Green
Green

Rozhodčí: Vad - Kispál, Tóth
Počet diváků: 12 624

Češi nastoupili proti Američanům v poslední desetiletce dvakrát. A v obou případech uspěli. Na mistrovství světa 2006 v Německu vyhráli 3:0 a o čtyři roky později v přípravném duelu 4:2.

Trenér Vrba dal v obraně přednost plzeňskému stoperovi Procházkovi před zkušenějším Suchým z Basileje. V záloze nastoupí na pravé straně Pilař, ačkoliv v Plzni pendluje podél levé postranní čáry. Tam však tentokrát nastoupí sparťan Krejčí.

Američané mají za sebou červnový start na mistrovství světa v Brazílii, kde přes Portugalsko a Ghanu postoupili ze základní skupiny. Následně pak v osmifinále vypadli s Belgií.

Pár minut před začátkem není Letná zaplněná, i když svaz věnoval zdarma vstupenky klubům pro mládežnické fotbalisty.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

Na stadionu mají své příznivce i Američané, tito fanoušci si s chutí zazpívali hymnu. Nyní zní ta česká.

1

Začal první poločas utkání Česko - USA

1

První českou akci zastavil po pasu Procházky ofsajd.

2

Po faulu Jiráčka Američané bleskově rozehráli, ale po nepřesnosti si došel pro míč brankář Čech.

2

Trestný kop pro Čechy.

3

Nevýrazný centr Rosického v klidu odvrátil Johnson.

3

Stoper Procházka nejprve chyboval, ovšem pak se rychle vrátil a míč vybojoval zpět.

4

Na levé straně prodloužil Rosický přihrávku na Limberského, jehož zastavil Johnson.

5

Čech šel ven z branky a s přehledem zakombinoval s Kadeřábkem.

6

Po zásahu Johnsona první rohový kop pro domácí tým.

6

Centr směřoval na Kadlece, jehož se podařilo Američanům pokrýt.

7

Přihrávka za obranu mířila na Altidora, Češi záměr včas přečetli.

8

Krejčí si sice levačkou brilantně zpracoval vysoký míč, ale byl v ofsajdu.

9

Faul na Vydru, Češi rozehrají ještě na vlastní polovině.

9

Útočný faul Kadeřábka.

10

Brooks se odhodlal k dalekonosné ráně, vypálil však velmi nepřesně.

11

Limberský ani podruhé na levé straně nijak nezhodnotil přihrávku od Rosického.

12

Kadeřábek na pravé straně rozehrál z autu na Procházku.

13

Brankář Čech rozjíždí útok a nemá zrovna příliš na výběr, koho oslovit.

14

Pro centr Chandlera si došel jistý Petr Čech.

15

Patnáct minut je pryč a stále se čeká na první povedenou akci.

16

Po centru Daridy se o míč před brankou rvali Vydra a Krejčí, ani jeden neuspěl.

17

Pilař dal nakrátko Rosickému, který se jen naštvaně ohradil sám na sebe, když následnou přihrávku zkazil.

18

Gyau se s ničím nepáral a přízemní ranou vyzval Čecha k úspěšnému zákroku po přízemní ráně.

20

Konečně rychlá akce domácích, volný prostor se otevřel před Krejčím, který si možná mohl troufnout sám do koncovky. Místo toho hledal obsazeného Vydru.

22

Čech přimáčkl na svůj hrudník míč po centru z pravé strany.

23

Američané jsou v kombinaci lepší, další jejich nebezpečný útok z pravé strany skončil v autu.

25

Krejčí byl při pokusu o centr zablokován a nakonec nevybojoval ani rohový kop.

26

Konečně česká střela mezi tyče, levačkou jí vyslal Pilař, nebyl to však příliš nebezpečný pokus.

28

Limberský se přes Johnsona nedostal a navíc ho fauloval.

30

Američané se dožadovali penalty po zákroku Kadlece, který zahrál v pokutovém území ramenem.

31

Opakovaný záznam ukázal, že míč skutečně zasáhl Kadlece do ruky. Ta však byla u těla.

32

Rohový kop pro USA.

33

Američané si po rohu nevyhověli a pustili soupeře do brejku. Vydra rozhodil balon na sprintujícího Rosického, jenž postupoval z úhlu sám na brankáře, jenže místo střely ještě přihrával na Daridu. Ten balon nestihl.

35

Další rychlý pokus Čechů, ale Pilařovi nevyšel pokus o protisměrnou kličku.

36

Zblokovaný centr Limberského, roh pro Čechy.

37

Procházka zahrál hlavou na roh, výhoda pro Američany.

37

Centr se točil do branky a Čech vyrazil míč na další roh.

38

Limberský věnoval Američanům třetí roh v řadě.

39

Alejandro Bedoya (USA) vstřelil gól. Česko - USA 0:1
To byl pro Američany dárek. Čech rozehrál těžký balon středem na Daridu, ten míč špatně zpracoval a v tu ránu se hnal na Čecha osamocený Diskerud. Jeho pokus ještě Čech vyrazil, ale nehlídaný Bedoya pak už pohodlně uklízel míč do prázdné branky.

41

Rosický fauloval na útočné polovině.

42

Daridovi po tvrdém faulu důrazně domlouval rozhodčí.

43

Po chybě Procházky musel zakročit Limberský.

44

Nepřesnost hostů dává Čechům šanci na jeden z posledních útoků prvního poločasu.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

První poločas české fanoušky příliš nepotěšil. Nepříznivý výsledek, neuspokojivý výkon. Snad po přestávce přijde od českých hráčů zlepšení.

47

Češi odehrají druhý poločas bez klasického útočníka, na hrot se postavil záložník Kolář.

49

Češi se hned od začátku druhé půle snaží o ofenzivu.

50

Altidor přetlačil Kadlece a vybojoval aut na útočné polovině.

51

Češi se kombinací vymanili z potíží, ale přihrávka na Koláře už nebyla přesná.

52

Bedoya vystrašil Čecha velmi povedeným pokusem ze střední vzdálenosti.

55

Kombinuje se většinou ve středu hřiště, Češi jsou hodně vzdáleni jakémukoliv ohrožení branky.

56

Vácha jednoznačně tečoval střelu soupeře, roh se však nekopal.

57

Už se zdálo, že se Krejčí dostane ke střele, než se mu do cesty postavil výborný Johnson.

58

Po centru Limberského se dostal k hlavičce Petržela, zřejmě nejmenší muž na hřišti.

60

Po ostrém faulu na Koláře trestný kop pro Čechy.

61

Největší česká šance. Rosický poslal za obranu Krejčího, ten byl po zpracování míče v tísni, ale stále sám před brankářem. Z úhlu Rimanda neprostřelil.

62

Limberský uvolnil na levé straně Daridu, jehož centr nebyl přesný.

65

Dvě velké české možnosti, v pokutovém území byl zmatek, ale je z toho pouze roh.

65

Po rozehraném rohu Rosický při pokusu o ránu z první špatně trefil míč.

67

Chybně odpískaný ofsajd obral Čechy o další možnou velkou příležitost.

67

Střídání USA: ze hřiště odešel Alejandro Bedoya, nahradil ho Emerson Hyndman

68

Rosický si vykoledoval faul, trestný kop pro Čechy.

69

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Daniel Pudil

70

Kadlec zakřižoval Altidora a ukopl balon do bezpečí.

72

Češi soupeře napadají mnohem aktivněji než v prvním poločase, ale vyrovnat se jim stále nedaří.

73

Počet diváků 12 624 (67 % z kapacity 18 944)

75

Petržela poslal přihrávku úplně mimo výskyt českých spoluhráčů.

77

Po zajímavém českém kontru zahráli hosté na roh.

77

Kolář absolutně neměl na Johnsona a pomohl si útočným faulem.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Bořek Dočkal

80

Pudil zakončoval levačkou z první po centru Petržely, ale halfvolej mu nesedl a vysoko přestřelil.

82

Velký český nápor, Rosický však středem skrz hradbu protihráčů neprošel.

82

Petrželu zastavil těsný ofsajd.

83

Pudilovi utekl míč do autu po nepřesné Rosického přihrávce.

85

Po centru Dočkala z trestného kopu se nikdo z Čechů nedostal ke střele.

85

Úplně volný Řezník namířil po zpětné přihrávce z nějakých osmi metrů přímo do gólmana Rimanda.

87

Cesta středem znovu k americké brance nevedla.

89

Po chybě Američanů se Pudil ocitl sám před brankářem, míč si však nezpracoval ideálně a trefil jen vybíhajícího gólmana.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Žlutou kartu dostal Alfredo Morales (USA)
za ošklivý faul na Pudila.

90

Před branku Američanů poletí ještě jeden centr.

90

Procházka se dostal k hlavičce, ale byla to spíš jen teč míče a nikdo další z Čechů nereagoval.

90

Český tým ani na čtvrtý pokus pod vedením Pavla Vrby nezvítězil, naopak si připsal druhou domácí porážku. Ve druhém poločase měli Češi řadu šancí na otočení výsledkum, ale skórovat se jim nepodařilo. Hezký a pohodový zbytek večera.