Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 23. září 2020 Berta
Góly:
13. J. Krejčí (vla.), 36. J. Beauguel, 46. M. Krmenčík, 71. J. Považanec
Góly:
73. M. Kovář

Sestavy:
J. Hanuš (4) - T. Marek (5), P. Tlustý (4), J. Krejčí (5), M. Hybš (4,5) - V. Kukol (4) (74. J. Fulnek), T. Kučera (4), M. Jungr (4,5), A. Jánoš (4) (81. V. Vidlička), L. Vaculík (4) (57. M. Kovář) - H. Harba (4,5)

Žluté karty:
45. J. Považanec, 52. M. Krmenčík
Žluté karty:
23. J. Krejčí, 82. V. Vidlička

Střely na branku: 8:4; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 1 201 (15 % z kapacity 8 150)

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezké odpoledne z Julisky! Na stadionu Dukly začne v 15:00 utkání 9. kola mezi domácím týmem a Jihlavou. Budeme ho sledovat on-line minutu po minutě.
Dukla v minulém kole pětkrát inkasovala na hřišti Slovácka, proto se trenér Kozel rozhodl pro několik změn. V brance tentokrát místo Chudého bude Rada, který tak dostane šanci proti týmu, který vede jeho otec. Hrají také Jeřábek, Krmenčík nebo Hlinka.
Jihlava slavila na Dukle úspěch v minulém ročníku, na Julisce totiž vyhrála vysoko 3:0. Tentokrát trenér Rada nechává na lavičce zkušené hráče: Blažka, Kolouška, Vidličku nebo Šourka.
Hráči už jsou v kabinách, hřiště se vyprázdnilo. Poměrně prázdno je zatím i na tribuně, Jihlava moc fanoušků nepřitáhla.
Filip Rada oslaví návrat do branky Dukly s kapitánskou páskou na ruce. Obvyklý kapitán Gedeon totiž zůstává tentokrát jen mezi náhradníky, stejně jako třeba Mareš nebo Čajič.
Počasí by dnes mělo fotbalu přát, nad Prahou svítí slunce a je poměrně teplo - ideální podmínky. Hráči už teď vycházejí z kabin a zhruba dvacetičlenný kotel fanoušků Dukly je vítá skandováním.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Jihlava
Rozehráli hosté, kteří nastupují v netradičních bílých dresech.
1
Rada musel vyřešit malou domů před dobíhajícím Kukolem, poradil si v klidu.
2
Dukla v úvodu drží míč, dostala se i k jedné střele. Ránu Hlinky ale obránci Jihlavy zblokovali, takže Hanuš nemusel zasahovat.
3
Krmenčík se v obležení dvou soupeřů pokusil o kličku, ta se mu ale vůbec nepovedla. Míč mu odskočil od nohy přímo k Tlustému, který ho vyvezl za polovinu hřiště.
4
Marek Hanousek fauloval Jánoše, ale daleko od branky Dukly. Jihlava bude rozehrávat kousek za polovinou hřiště.
6
Zatím se hraje bez střel na branku. Teď měli k zakončení blíž hosté, kteří chvíli obléhali šestnáctku Dukly. Ale nakonec neuspěli.
7
Štetina při odkopu trefil Jungra, od kterého se míč odrazil do autu. Sám si ale poté zřejmě ublížil, drží se za obličej a běží k němu lékař s masérem.
8
Krmenčík zabojoval při bránění a zblokoval centr Kukolovi. Jihlava ale ještě zůstala u míče a vybojovala první roh zápasu.
9
Hosté rozehráli nakrátko, pak přišel centr na bližší tyč. Ale zakončení znovu žádné, balon nepřešel přes hradbu těl.
10
Důležité Tohle už vypadalo zajímavěji. Jungr si zpracoval míč ve vápně, dostal hodně prostoru, ale jako by se bál vystřelit. Nakonec míč posunul na Harbu, který v nadějné pozici promáchl.
11
A hned je tu i šance Dukly. Považanec pěkně našel Krmenčíka, který centroval do vápna na Beauguela. Před ním na poslední chvíli odkopl míč na roh Krejčí.
13
Důležité Góly Jiří Krejčí (Jihlava) si dal vlastní gól. Dukla - Jihlava 1:0
První střela na branku - a hned gólová. Dukla rozehrála přímý kop z pravé strany, Berger přetaženým centrem našel Karavajeva. Ten tak tak stihl vrátit balon z čáry do vápna, kde vznikl velký závar. Nakonec si míč našel Krmenčík a i když byl hodně z úhlu, dokázal s pomocí teče Krejčího trefit branku.
15
Dukla útočí dál. Matěj Hanousek pláchl po levé straně, jeho centr ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Míč se k němu vrátil a po dalším zblokovaném centru kope Dukla roh.
16
Brankář Hanuš trochu nejistě vyběhl a před Beauguelem nedokázal míč vyboxovat, ale domácí jeho zaváhání nedokázali potrestat.
17
Karavajev centroval z pravé strany, ale tentokrát byl výsledek o hodně horší než před úvodním gólem. Balon letěl vysoko nad hlavami všech hráčů a skončil v autu.
18
Jihlava se nedokáže vymanit z tlaku, hraje se hlavně před jejím vápnem. Naposledy střílel Považanec, ale trefil jen Tlustého.
19
Berger si neporozuměl s Beauguelem, poslal mu přihrávku do lajny, zatímco francouzský útočník si nabíhal středem. Chvilka oddychu pro Jihlavu.
21
Hanuš tentokrát s ledovým klidem zasekl míč před dobíhajícím Beauguelem, drzá klička mu vyšla. A Jihlava může zaútočit.
22
Jenže to by hosté nesměli pokazit autové vhazování na polovině soupeře. Po něm přišel rychlý protiútok, který musel faulem hasit Krejčí.
23
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Krejčí (Jihlava)
24
Hra se vyrovnává, také Jihlava se teď tlačí dopředu. Ale Dukla zatím brání pozorně. Až teď si pomohl faulem Marek Hanousek.
26
Teď hosté rychle rozehráli roh, ale centr Kukola nenašel nikoho ze spoluhráčů a proletěl za autovou čáru. Rada balon kontroloval pohledem.
27
Považance u lajny ubránil Jánoš, takže u míče zůstali hosté. Ale pak ho hned ztratili po autovém vhazování a museli se rychle vracet, aby zastavili průnik Beauguela.
28
Na chvilku si zahrál i hostující kouč Rada, který efektně zpracoval za lajnou vysoký míč.
29
Štetina si dvakrát v krátkém časovém úseku poradil, když bránil rozeběhnutého Kukola. Napoprvé ho odclonil tělem, pak před ním míč uklidil ve skluzu.
31
Po delší době se dostal k míči Harba, loňský jihlavský střelec. Ale dnes zatím vůbec není nebezpečný, také teď u něj akce hostů skončila.
32
Kučera se z dálky odhodlal ke střele, tolik pozitiva. Její provedení už bylo o poznání horší - rána šla slabě po zemi doprostřed branky. Žádná práce pro Radu.
33
Teď se Krmenčík vyčítavě dívá po Beauguelovi. Ten totiž ještě patou posouval střílený centr z pravé strany, což byla chyba. Kdyby ho nechal proletěl, byl Krmečník sám před prázdnou brankou.
34
Důležité A teď šance pro Beauguela. Po chybě obrany zůstal na chvíli sám před Hanušem, ale byl už dost z úhlu. Stihl ještě udělat brankáři kličku, ale byl už tak blízko čáry, že míč poslal jen do boční sítě.
36
Góly Jean-David Beauguel (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Jihlava 2:0
Berger nejdřív pokazil akci tři na dva, ale pak všechno napravil. Utekl po pravé straně, vyhnul se obránci a nacentroval do vápna na Beagueula, který akci ještě vyšperkoval - zakončil krásnou patičkou. Hanuš byl bez šance a Dukla vede už o dva góly.
38
Beauguela gól povzbudil, hned se pustil do napadání daleko na polovině soupeře. A vybojoval aut pro domácí.
39
Centr od rohového praporku dopadl na zadní tyči k číhajícímu Karavajevovi, který ale promáchl. Škoda pro domácí, měl kolem sebe hodně prostoru.
40
Jihlavě se nedaří, její hra teď hodně skřípe. Dopředu toho moc nevymyslí a vzadu naopak nechává díry, jako teď při dalším útoku Beauguela. Ten ještě přihrával Bergerovi, který od čáry neúspěšně zkoušel dostat míč pod sebe do vápna.
41
Důležité Najednou stadion úplně ztichl, jako by diváci nechtěli věřit, kolik prostoru dostal ve vápně Dukly hostující Vaculík. Snadno prošel až před Radu, ale z vyložené šance trefil jen boční síť.
44
Závěr poločasu se odehrává zase na polovině hostů. Dukla teď rozehrála standardku kousek za polovinou hřiště, míč si postavil Považanec. Místo centru překvapivě rozehrál po zemi do strany, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
45
Důležité Možnost pro Harbu. Po centru Jungra z pravé strany se pověsil do vzduchu, ale míč hlavou netrefil úplně ideálně. Obloučkem se snesl na horní síť.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu. Už během ní napřáhl ke střele Marek Hanousek, ale z dálky branku netrefil.
45
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Považanec (Dukla)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Jihlava
46
Góly Michal Krmenčík (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Jihlava 3:0
Jihlavská akce skončila u Harby, který před vápnem Dukly ztratil míč. Pak domácí rychle zaútočili, Beauguel potáhl míč do vápna, šel sám na Hanuše, ale ještě přihrál před prázdnou branku. Tam stál Krmenčík a přidal svůj druhý gól. Pak přeskočil bariéru a běžel slavit pod tribunu.
48
Pro Jihlavu je to velká rána. Sotva začal druhý poločas a zápas je v podstatě rozhodnutý... Alespoň soudě podle toho, jak zatím hosté na Julisce hráli: jejich styl nenapovídá tomu, že by ještě byli schopní s vývojem něco udělat.
50
Beauguel se už chystal na další přihrávku volnému spoluhráči, tentokrát k němu ale včas doběhl Tlustý a o balon ho obral.
51
Považanec v rohu hřiště přišel o míč, Jihlava zkusila rychle zaútočit. Ale nabíhajícího Harbu si pohlídal Štetina, který k němu přihrávku nepustil.
52
Karty Žlutou kartu dostal Michal Krmenčík (Dukla)
53
Centr Beauguela z pravé strany nadělal ve vápně Jihlavy pěknou paseku. Berger se sice k hlavičce neprotlačil, ale srazil se s brankářem Hanušem a na zemi teď leží i jeden z jihlavských hráčů z pole. Jsou u něj lékaři s nosítky.
55
Ošetřovaný Vaculík se za postranní čarou už zvedl a pomalu kráčí podél hřiště. Jestli se vrátí do hry je zatím nejisté.
56
Tak ne, kapitán Jihlavy míří rovnou do kabiny a bude se střídat.
57
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Lukáš Vaculík, nahradil ho Marián Kovář.
58
Považanec zkoušel na hranici vápna překvapit soupeře patičkou, málem se to povedlo. Nakonec se ale dobíhající Marek Hanousek ke střele nedostal.
59
Důležité Slušná možnost pro domácí. Karavajev se uvolnil na pravé straně, centroval pod sebe do vápna, kam si naběhl Beauguel. Z první tlačil míč na bližší tyč, ale chyběla větší přesnost. Branku nakonec netrefil.
60
Důležité A Beauguel mohl přidat další gól! Štetina proběhl s míčem skoro celé hřiště a poslal mu ideální přihrávku, vysoký Francouz ale trefil jen Hanuše, který míč vyrazil na tyč.
61
Štetina se po následném rohovém kopu zranil, odkulhal za postranní čáru. A už podruhé během dnešního zápasu k němu přiběhli lékař s masérem.
62
Důležité Markova rána byla hodně tvrdá, ale skončila na hrudi jednoho z obránců. Pak ale přišla další šance pro hosty: míč si ve vápně našel Harba, jenže z voleje v dobré pozici pálil nad.
63
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Michal Krmenčík, nahradil ho Jakub Mareš.
Střelec dvou gólů se dalšího už dnes nedočká, trenér ho stahuje.
65
Důležité Krásný moment od Karavajeva. Na pravé straně si zpracoval přímo do běhu vysoký míč, pak obešel jednoho soupeře a naservíroval perfektní přihrávku Považancovi. Ten v koncovce selhal - obloučkem poslal míč hodně vysoko nad.
68
Považanec střídá dobré momenty se slabšími. Teď to byla druhá možnost - poslal nepřesnou přihrávku do uličky na Beauguela.
71
Góly Jakub Považanec (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Jihlava 4:0
Tak to už je vrchol zmaru, Jihlava inkasuje po obrovské hrubce. Hybš chtěl vrátit míč Hanušovi, ale nevšiml si nabíhajícího Bergera, který zůstal před brankářem úplně sám. Místo střely ještě přihrál Považancovi, který zblízka Hanuše prostřelil.
73
Góly Marián Kovář (Jihlava) vstřelil gól. Dukla - Jihlava 4:1
Alespoň malá náplast pro hosty. Centr z levé strany doletěl ve vápně ke Kovářovi, který zůstal nepochopitelně neobsazený. Střílel z voleje a byl přesný. Rada na jeho umístěnou ránu neměl nárok.
74
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Vladimír Kukol, nahradil ho Jakub Fulnek.
76
Počet diváků 1 201 (15 % z kapacity 8 150)
76
Štetina mohl svůj kvalitní výkon ještě vylepšit gólem, ale po centru Karavajeva hlavičkoval ve vápně vedle branky.
76
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Albiach Roger Néstor.
78
Střídající Néstor si teď nabíhal po pravé straně, ale přihrávku od Marka Hanouska nedostal. Je z toho roh pro Duklu.
79
Důležité To, kolik prostoru dávají hosté vysokému Beauguelovi, je opravdu zarážející. Teď po rohu Považance hlavičkoval úplně neobsazený, štěstí pro Jihlavu, že mu hlavička nesedla ideálně. Po odrazu od země ji Hanuš snadno chytil.
80
Jihlava sice ještě zkouší s výsledkem něco udělat, ale zatím marně. Jánošova střela z dálky proskákala hodně vedle Radovy branky.
81
Střídání Střídání: Jihlava: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Vlastimil Vidlička.
82
Vidlička se uvedl faulem na Beauguela, po kterém bude Dukla rozehrávat nebezpečnou standardku.
82
Karty Žlutou kartu dostal Vlastimil Vidlička (Jihlava)
83
Na zadní tyči hlavičkoval po Marešově centru Jeřábek, ale už byl hodně z úhlu a poslal míč vysoko nad břevno.
85
Zápas se jen dohrává. Jihlava sice teď je nastěhovaná na polovině Dukly, ale její snaha je dost marná. Dukla se dopředu už nežene, spíš čeká na protiútoky.
86
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Aldin Čajič.
86
Mareš rozkmital nohy a utekl po pravé straně, pak chytrou přihrávkou hledal Beauguela. Ale Tlustý jeho úmysl prokoukl a stačil v poslední chvíli odkopnout.
89
Konec utkání se blíží, míč mají pod kontrolou hosté. Ale sami dobře vědí, že tenhle zápas se jim vůbec nepovedl a pokud se chtějí odlepit ode dna tabulky, budou muset hrát úplně jinak.
90
Rozhodčí nastavuje jen minutu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1.

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-3-3)

1 Rada
Rada
o hráči
Karavajev
o hráči
Jeřábek
o hráči
Štetina
o hráči
33 Hlinka
Hlinka
o hráči
Považanec
o hráči
86. min Čajič o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
76. min Néstor o hráči
Beauguel
o hráči
Krmenčík
o hráči
63. min Mareš o hráči

logo FC Vysočina Jihlava Jihlava (4-5-1)

1 Hanuš
Hanuš
o hráči
14 Marek
Marek
o hráči
17 Tlustý
Tlustý
o hráči
Krejčí
o hráči
31 Hybš
Hybš
o hráči
30 Kukol
Kukol
o hráči
74. min Fulnek o hráči
16 Kučera
Kučera
o hráči
9 Jungr
Jungr
o hráči
Jánoš
o hráči
81. min Vidlička o hráči
Vaculík
o hráči
57. min Kovář o hráči
28 Harba
Harba
o hráči

Rozhodčí: Ardeleánu - Paták, Ratajová
Počet diváků: 1 201 (15 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

9. března 2018 18:00Dukla–Jihlava 1:3
10. září 2017 18:00Jihlava–Dukla 3:2
21. dubna 2017 18:00Dukla–Jihlava 4:1
21. října 2016 18:00Jihlava–Dukla 1:1
12. března 2016 17:00Dukla–Jihlava 0:1
18. září 2015 18:00Jihlava–Dukla 2:2
11. dubna 2015 16:00Jihlava–Dukla 1:2
27. září 2014 15:00Dukla–Jihlava 4:1
8. března 2014 15:30Dukla–Jihlava 0:3
17. srpna 2013 17:00Jihlava–Dukla 1:1
3. května 2013 18:00Jihlava–Dukla 1:1
26. října 2012 18:00Dukla–Jihlava 2:2
11. března 2011 18:00Jihlava–Dukla 0:0
6. srpna 2010 17:00Dukla–Jihlava 3:1
29. května 2010 17:00Dukla–Jihlava 1:1
6. listopadu 2009 18:00Jihlava–Dukla 3:4
11. dubna 2009 17:00Dukla–Jihlava 2:1
20. září 2008 17:00Jihlava–Dukla 0:1
29. března 2008 10:30Dukla–Jihlava 1:1
25. srpna 2007 0:00Jihlava–Dukla 3:3