Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
Góly:
79. J. Moravec

Žluté karty:
40. L. Štetina
Žluté karty:

Střely na branku: 3:3; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 5:4
Počet diváků: 4 786 (59 % z kapacity 8 150)

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký víkendový podvečer z Julisky! Na stadionu Dukly se od 17:00 utká domácí tým v pražském derby s Bohemians Praha 1905. Průběh zápasu budeme sledovat on-line.
Domácí trenér Kozel tentokrát nemůže počítat se záložníkem Marešem, který pyká za vyloučení v utkání s Plzní. V sestavě je místo něj Považanec, od začátku hraje také Čajič. A v brance je znovu Chudý místo Rady.
V sestavě Bohemians je také jedna vynucená změna. Nehraje Engelmann, který je v klubu na hostování právě z Dukly, na levém kraji obrany místo něj bude zkušený Šírl, který se vrací po zranění.
Oba týmy už jsou v kabinách a poslouchají poslední pokyny trenérů před začátkem utkání. Tribuna Julisky se mezitím pomalu zaplňuje, návštěva by mohla být na zdejší poměry celkem slušná.
Hráči vycházejí z tunelu na hřiště, z kotle fanoušků Bohemians vylétly konfety. Stadion se zaplnil solidně, malé pražské derby bude mít důstojnou kulisu.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Bohemians 1905
Rozehráli domácí.
1
První pokus o útok Dukly skončil neúspěchem, teď už hrají hosté. Moravcův průnik do vápna zastavil odkopem Vorel.
2
Čajič zkusil přihrávkou do uličky vysunout Bergra, ale záměr mu moc nevyšel. U míče byl jako první Šmíd a odkopl do bezpečí.
3
Čajič si teď pomohl útočným faulem a i když jeho soupeř neupadl a měl míč pod kontrolou, rozhodčí zapískal. Rozehrávat budou hosté.
5
Bohemians zkusili zaútočit po pravé straně, ale míč před Pauschekem odkopl Matěj Hanousek. Sám se pak zapojil do následné útočné akce a centroval na zadní tyč, kde Berger neúspěšně zkoušel sklepnout míč na někoho ze spoluhráčů.
7
Víc jsou zatím slyšet fanoušci Bohemians, kteří teď spustili sérii chorálů. Už předtím křičeli "Ďolíček nedáme": v narážce na výpověď, kterou vedení klubu na domácím stadionu dostalo od vlastníka.
8
Mosquera se protáhl podél soupeře a ze zajímavé pozice centroval, jenže míč poslal přesně do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl. Vybral si nejhorší možné řešení.
9
Berger kličkami oklamal soupeře na hranici šestnáctky, pak centroval pod sebe. Sražený míč mohl přinést nebezpečí, které uhasil až kapitán hostů Jindřišek důrazným odkopem.
11
Hráči Bohemians teď dlouhé desítky vteřin obléhali vápno Dukly, ale výsledek žádný. Zdlouhavou kombinací se sami zahnali do autu.
13
Moravec zvládl doběhnout skoro ztracený míč v rohu hřiště, pak přihrál za sebe Pauschekovi, který akci pokazil - poslal míč do autu.
14
Hosté jsou zatím aktivnější, pořád se tlačí před vápno Dukly. Jenže bez střelby se nevyhrává a k ráně se Bohemians odhodlali jen jednou... Teď Bratanovič zbytečně zpracovával míč ve chvíli, kdy měl určitě pálit z voleje.
15
Tak přece jen střela Bohemians. Ale nijak zvlášť nebezpečná, Rada trefil přízemní ranou jen střed branky, kde stál připravený Chudý.
15
Teď přišla hezká akce na druhé straně. Matěj Hanousek utekl po levé lajně a obloučkem našel hlavu Beauguela, který hlavičkoval v těžké pozici mimo.
17
Po předchozích zajímavých momentech na obou stranách teď přišla trochu slabší pasáž, moc se toho neděje. Ale fanoušci si derby zatím užívají, slyšet jsou chorály i bubnování.
19
Centr Karavajeva z pravé strany byl hodně přetažený, ale vypadalo to, že by na něj mohl dosáhnout Považanec. Z branky proto vystartoval Švenger a míč chytil.
20
Teď se hraje hlavně ve středu hřiště, nebezpečné akce vymizely. U míče jsou častěji domácí, ale nedostanou se dál, než kousek před vápno.
21
Špatného odkopu Matěje Hanouska mohl využít Bratanovič, tentokrát se nebál vystřelit. Ale rána mu nesedla ideálně a proletěla zhruba dva metry vedle pravé tyče.
23
Opravdu toho není moc, co by se teď dalo popisovat. Žádné šance, střely, natož góly. Jako by se oba týmy bály zariskovat, kombinují většinou jen na své polovině.
25
Karavajev zkusil překvapit hosty tím, že si seběhl do středu hřiště a přihrávkou do vápna hledal Beauguela. Ale nepovedlo se, u francouzského útočníka byl včas stoper Šmíd.
26
První roh zápasu kopali Bohemians, ale vůbec se jim nepovedl. Jindřišek se pokusil zahrát nacvičený signál, jenže Mikuš zareagoval pozdě a míč se od něj odrazil do autu.
27
Kolmice Čajiče šla do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů ji nepochopil... A tak byl u míče první brankář Švenger a rychle rozehrál.
28
Švenger je zatím jistý. Teď stáhl ze vzduchu vysoký centr a okamžitě vyhodil míč, aby založil protiútok. Mikuš ale nezvládl zpracování a Dukla se lehce ubránila.
30
Gedeon si v souboji zkušených vychutnal Jindřiška - nasadil mu jesle. A pak ještě stihl přesně rozehrát. Aspoň něčemu se dalo zatleskat, takových momentů zatím moc k vidění nebylo.
31
Bohemians znovu ukázali, v čem je dnes největší problém: nulová střelba. Rada měl několikrát možnost vypálit, ale pokaždé míč zadrbal a teď už jsou klokani zpátky na polovině hřiště...
33
První roh pro Duklu. Rozehrál Považanec, hlavičkoval Vorel, ale vysoko nad. Žádný stres pro Švengera, který míč jen kontroloval očima.
34
Mosquera se aspoň nebál vystřelit, ale výsledek byl dost tristní. Ze třiceti metrů vyslal "plíživku" daleko od branky.
36
Fanoušky už festival nepřesností trochu přestává bavit, občas se z hlediště ozve pískot. Tak jako teď, kdy Jindřišek chtěl přihrát Pauschkovi, ale míč poslal do autu.
38
Dukla vytrvale zkouší překvapit klokany kolmicemi do vápna, ale zatím se to nedaří. Naposledy přihrával do území nikoho Považanec.
39
Zajímavý moment. Stoper Vorel pěkným obloučkem našel ve vápně rozeběhnutého Považance, který po kontaktu se soupeřem spadl. Ale hodně tomu sám pomohl, takže rozhodčí penaltu zřejmě správně nenařídil.
40
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Dukla)
Za to, že zatáhl za dres unikajícího Bratanoviče.
42
Po faulu na Považance má Dukla slušnou možnost. Bude kopat přímý kop kousek za velkým vápnem.
43
Napoprvé Berger zeď nepropálil, napodruhé už s tečí jednoho ze soupeřů ano. Švenger ale nezpanikařil a balon dokázal chytit.
44
Bratanovičova přihrávka šla znovu do míst, kde nebyl vůbec nikdo. Konec prvního poločasu se blíží a nezbývá než doufat, že ten druhý bude trochu zajímavější.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Bohemians 1905
46
Rada fauloval Považance zhruba pětatřicet metrů od branky. Přímý kop pro Duklu hned na začátku druhého poločasu.
47
Důležité A konečně zajímavý moment! Štetina si dal dlouhý rozběh a poslal tvrdou ránu na Švengrovu branku. Ta díky teči skončila těsně vedle.
48
Důležité Rohový kop Dukly hned přinesl další šanci. Míč se sice nejdřív z vápna vrátil na levou stranu, ale po centru Matěje Hanouska z nadějné pozice hlavičkoval Beauguel. Fanoušci už možná viděli míč v brance, ale ten skončil těsně vedle tyče.
50
Důležité A dotřetice velká možnost pro domácí. Po přiťuknutí Bergera hodně snadno prošel do vápna Karavajev, rovnal si míč na střelu, ale ta mu vůbec nesedla a šla daleko od brány.
51
Důležité Dukla pálí jednu šanci za druhou! Tahle byla navíc asi největší. Berger z pravé strany poslal míč na přední tyč, kde ve skluzu zakončoval Považanec, před brankářem už byl sám. Jenže trefil právě jen Švengera, který míč vyrazil.
53
Důležité Druhý poločas je zatím pravým opakem toho prvního. Teď měli velkou šanci také hosté: Mosquera zaseknutím oklamal tři hráče Dukly a vytvořil si prostor pro střelu, kterou poslal těsně nad branku.
55
Góly sice zatím nepřišly, ale i tak musí druhý poločas diváky bavit. Tempo je úplně jiné než v první půli a úvodní desetiminutovka přinesla sérii velkých šancí.
56
Bohemians teď Duklu zamkli v jejím vápně, do kterého létal jeden centr za druhým. Tentokrát z toho žádná šance nebyla, ale fanoušci hostů i tak tleskají.
57
Karavajev ve druhém poločase zatím útočí mnohem víc než v prvním. Teď vyrazil na výlet a před vápnem Bohemians vystřelil, čímž překvapil Švengra. Ten mohl míč chytit, ale raději ho vyboxoval.
58
Důležité Bohemians selhávají při bránění, dávají Dukle hodně prostoru. Považanec si teď v klidu našteloval míč na střelu, kterou poslal těsně nad.
60
Roh Bohemians přinesl závar, ale ke střele se hosté nedostali. Teď budou mít další možnost, znovu budou kopat roh.
61
Důležité Pěkný pokus Jindřiška! Kapitán Bohemians se opřel do obtížného voleje v rohu šestnáctky a rána prosvištěla jen těsně vedle vzdálenější tyče.
61
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Albiach Roger Néstor.
62
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Matúš Mikuš, nahradil ho Ivan Lietava.
Návrat na Duklu pro současného útočníka Bohemians, který na Julisce dřív působil.
64
Karavajev sice nepřesprintoval Šírla, ale i tak zvládl odecentrovat. Ovšem jen na přední tyč, kde bez potíží odkopl Šmíd.
65
Matěj Hanousek utekl po levé straně a centroval do vápna, tam ale byli jen dva jeho spoluhráči proti přesile soupeřů. Míč proto lehce chytil Švenger.
66
Důležité Bratanovič si za vápnem narovnal míč ke střele a pořádně protáhl Chudého, který po balonu musel skočit, aby ho vytěsnil mimo tyče. Další slušná možnost, ale opět bez gólu.
68
Důležité Šírl s námahou odvrátil na roh, který z pravé strany kopal Berger. Dal nakrátko Karavajevovi, po jehož centru se dostal k hlavičce Vorel, ale z místa penalty zamířil obloučkem nad. Míč dopadl na horní síť.
70
Rada ostrým skluzem dojel Beauguela, který se vrátil, aby vypomohl při bránění. Karta z toho není.
72
Bratanovič se pěkně vyhnul Vorlovi a utíkal po pravé straně, pak pěkně centroval na nabíhajícího Mosqueru. Tomu ale míč při zpracování odskočil od nohy do autu.
73
Počet diváků 4 786 (59 % z kapacity 8 150)
74
Radova střela nebyla pro Chudého nebezpečná. Brankář Dukly jen sledoval, jak míč po odrazu od země končí zhruba tři metry vedle tyče.
75
Néstor si dělal prostor až moc nápadně, v souboji s Jindřiškem použil ruce. To rozhodčí viděl a odpískal útočný faul.
76
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jean-David Beauguel, nahradil ho Michal Krmenčík.
78
Néstor centroval do vápna z levé strany, míč letěl jen k Šírlovi, který ho mazácky pustil mezi nohama, čímž založil útočnou akci na levé straně.
79
Góly Jan Moravec (Bohemians 1905) vstřelil gól. Dukla - Bohemians 1905 0:1
Tak přece na Julisce padl gól! A teď mají k vítězství v derby blíž Bohemians. Po patičce Bratanoviče z levé strany míč doputoval k Moravcovi, který se s ním nepáral: bez dlouhého přemýšlení tvrdě vystřelil a propálil Chudého. Krásný gól.
81
Bohemians zůstávají u branky soupeře, teď Lietava podržel míč v rohu hřiště a vybojoval aut.
82
Dukle se nedaří odpovědět, zatím se marně probíjí blíž k brance hostů. Až teď Matěj Hanousek vybojoval roh.
84
Střídání Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Patrik Gedeon, nahradil ho Jan Juroška.
85
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho David Bartek.
86
Pauschek místo odkopu nešikovně zpracovával míč a měl velké štěstí, že toho Krmenčík nedokázal naplno využít. Pravý obránce Bohemians má s kontrolou míče po celý zápas trochu problémy.
87
Dukla mohla zaútočit, ale akci zastavil Krmenčík, kterého zradilo zpracování míče. Pak ho obral o míč Šmíd.
89
Rada chtěl v rohu hřiště vybojovat rohový kop, ale obránci Dukly jeho úmysl přečetli. Je z toho jen odkop od branky.
90
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Elvis Bratanovič, nahradil ho Daniel Krch.
90
Sudí Marek zápas ještě prodlouží o tři minuty.
90
Fanoušci Bohemians teď zlostně křičí na rozhodčího, který jim zřejmě upřel rohový kop. Místo toho útočí Dukla.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

logo Dukla Praha Dukla (4-3-3)

30 Chudý
Chudý
o hráči
Karavajev
o hráči
9 Vorel
Vorel
o hráči
Štetina
o hráči
14 Gedeon
Gedeon
o hráči
84. min Juroška o hráči
Považanec
o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Beauguel
o hráči
76. min Krmenčík o hráči
Čajič
o hráči
61. min Néstor o hráči

Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 (4-5-1)

Švenger
o hráči
Pauschek
o hráči
14 Šmíd
Šmíd
o hráči
30 Brabec
Brabec
o hráči
11 Šírl
Šírl
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
Jindřišek
o hráči
Bratanovič
o hráči
90. min Krch o hráči
Mosquera
o hráči
85. min Bartek o hráči
10 Mikuš
Mikuš
o hráči
62. min Lietava o hráči

Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný
Počet diváků: 4 786 (59 % z kapacity 8 150)

Vzájemné zápasy

2. prosince 2018 15:00Bohemians 1905–Dukla 0:0
6. srpna 2018 18:00Dukla–Bohemians 1905 0:1
2. března 2018 20:15Bohemians 1905–Dukla 2:0
25. srpna 2017 18:00Dukla–Bohemians 1905 2:0
19. března 2017 17:00Bohemians 1905–Dukla 1:2
17. září 2016 15:00Dukla–Bohemians 1905 4:1
20. února 2016 14:00Bohemians 1905–Dukla 1:0
15. srpna 2015 20:15Dukla–Bohemians 1905 2:2
22. března 2015 18:00Bohemians 1905–Dukla 0:0
13. září 2014 17:00Dukla–Bohemians 1905 0:1
9. května 2014 20:15Bohemians 1905–Dukla 3:2
8. listopadu 2013 19:00Dukla–Bohemians 1905 1:1
6. dubna 2012 18:00Dukla–Bohemians 1905 2:0
16. října 2011 17:00Bohemians 1905–Dukla 0:0
8. března 2009 17:00Bohemians 1905–Dukla 1:0
16. srpna 2008 17:00Dukla–Bohemians 1905 1:3

Najdete na iDNES.cz